19. etapa Tour de France 2019: Etapa bola skrátená a TdF má nového lídra (VIDEO)

Zdieľaní

19. etapa na Tour de France 2019 VIDEO. Predposledná horská etapa s najvyšším bodom celej Tour. Sledujte Petra Sagana v 19. etape TdF.

Tour de France 2019 odštartovala v sobotu 6.7. a bude končiť už túto nedeľu 28.7.  Z celkovo 21 etáp partrilo šprintérom až osem. Štyri mali kopcovitý profil, sedem bolo horských. Časovky boli dve – jedna tímová, jedna individuálna.

19. etapa Tour de France 2019 VIDEO

Organizátori 19. etapu predčasne ukončili pre nepriaznivé počasie. Cesty boli zasnežené a pre cyklistov veľmi nebezpečne, preto Jury uznala výsledky na najvyššom bode TdF Col de l’Iseran, 37 km pred plánovaným pôvodným cieľom.

Kolumbijskí cyklista Egan Bernal sa stal predčasným víťazom a novým lídrom, keď mal na vrchole približne dvojminútový náskok pred Alaphilippom na ktorého strácal 1:30 h. Alaphilippe bol lídrom Tour od 8. etapy.

Petrovi Saganovi stačí prísť do cieľa v Paríži, aby získal rekordné siedme víťazstvo v bodovacej súťaži a prekonanie legendárneho Nemca Erika Zabela.

TIP ❱ Prehľad pódiových umiestnení Petra Sagana na TdF ›

19. etapu nedokončili

Dátum 26. júla sa zapíše do histórie Tour de France: 19. etapu rozhodcovia pre sneh, ochladenie a zosuv pôdy predčasne ukončili a rozhodcovia budú určovať, čo ďalej.

Gepostet von Šport v RTVS am Freitag, 26. Juli 2019

Výsledky a dresy Tour de France 2019

Žltý dres: Egan A. Bernal
Zelený dres: Peter Sagan
Bodkovaný dres: Romain Bardet
Biely dres: Egan Arley Bernal

19. etapa, horská (Saint-Jean-de-Maurienne – Tignes, 123 km):

1. Egan Bernal (Kol.) Ineos,
2. Simon Yates (V. Brit.) Mitchelton-Scott +5 s,
3. Warren Barguil (Fra.) Arkéa-Samsic +41,
…68. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe +17:00

Poradie po 19 etape /žltý dres/:

1. Egan Bernal (Kol.) Ineos,
2. Julian Alaphilippe (Fra.) Deceuninck-Quick Step +45 s,
3. Geraint Thomas (V. Brit.) Ineos +1:03 min,
… 82. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe +2:28:49

Bodovacia súťaž /zelený dres/:

1. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe 309 bodov,
2. Elia Viviani (Tal.) Deceuninck-Quick Step 224,
3. Sonny Colbrelli (Tal.) Bahrain-Merida 203

Vrchárska súťaž /bodkovaný dres/:

1. Romain Bardet (Fra.) Ag2r La Mondiale 86 bodov,
2. Tim Wellens (Belg.) Lotto Soudal 74,
3. Damiano Caruso (Tal.) Bahrain-Merida 67

Súťaž mladých pretekárov /biely dres/:

1. Egan Bernal (Kol.) Team INEOS 75h 20:19 min
2. David Gaudu (Fra.) Groupama – FDJ +17:07
3. Enric Mas (Spa.) Deceuninck – Quick-Step +48:11

Súťaž tímov:
1. Movistar (Šp.) 234:09:23 h
2. Trek-Segafredo (USA) +28:45 min
3. Team Ineos (V.Brit.) +57:42

Trasa a profil 19. etapy Tour de France 2019

Krátka, no o to intenzívnejšia horská etapa, ktorá obsahuje päť kategorizovaných kopcov vrátanie stúpania HC-kategórie Col de l’Iseran. Ide o najvyšší bod aktuálnej edície Starej dámy. Cieľový výstup sa odohrá na Montée de Tignes.

Vrchári vo forme tak musia tlačiť na pílu už na Iserane a na celom cieľovom kopci podať maximálny výkon, ak sa chcú posúvať v poradí.

Profil 19. etapy na Tour de France 2019
Profil 19. etapy na Tour de France 2019 (zdroj: letour.fr)

 ONLINE: 19. etapa Tour de France 2019 live (Peter Sagan, živé vysilelanie)

Tour de France
19. etapa: Saint-Jean-de-Maurienne - Tignes
piatok 26. júla 2019 o 13:55
Online prenos
Egan Bernal dnes dostane žltý a biely dres, Peter Sagan zelený a Romaind Bardet zas bodkovaný.
Všetci jazdci sa presunú do mesta Tignes, kde bude ceremoniál s odovzdávaním dresov. To malo byť aj cieľové mesto. Do áut sa ale každý jazdec nesprace...
Stále je veľa otázok nielen s celkovým poradím a finálnymi časmi dnešnej etapy. Bernal môže byť spokojný, množstvo jazdcov sa bude určite sťažovať. Rozhodcovia ale nemali na výber, museli to ukončiť. Keď bude niečo nové, tak vás budeme informovať. Ostaňte s nami, no určte si spoločne na informácie počkáme.
Víťaz je teda Egan Bernal a ide do žltého dresu.
Oficiálne: Preteky sú ukončené predčasne!
Stále čakáme na oficiálne potvrdenie, či bude cieľ na Col de l'Iseran, no všetky obrázky tomu nasvedčujú, takže to takmer môžeme brať za istotu.
Ďalšie otázky sú limit, ako dostať všetkých pretekárov do cieľa, keďže do aút sa nezmestí každý... Každopádne, táto etapa si nájde miesto v histórii TdF.
Každopádne to znamená, že Egan Bernal ide do žltého dresu a v rozhovoroch po etape rozhodne budeme počuť veľa nespokojných pretekárov, ktorých predčasný koniec ovplyvnil. Alaphilippe by mal teoretickú šancu ostať v žltom.
Julian Alaphilippe odchádza zo scény v aute, tam nasadajú ďalší cyklisti. Predčasný koniec je neodvratný, ale stále nie istý.
Stále sa čaká na oficiálne potvrdenie, ale ďalej sa ísť nedá. Na ceste je bager, ktorý prešiel cez cestu a voda striekala na všetky strany ako keby prešiel cez rieku.
Súčasné obrázky naznačujú, že preteky sú ukončené, ale oficiálne ešte nie je nič.
Teoreticky sa môže stať, že etapa bude anulovaná a cieľ bude na Col de l'Iseran, čo by mohlo vyzerať ako cieľ. Na vozovke je sneh, cesta sa premenila na rieku, tadiaľ sa v podstate nedá ísť.
Do auta o chvíľu zamieri aj Simon Yates či Egan Bernal.
Julian Alaphilippe si sadol do auta. Neodstupuje však, do miesta, kde sa začne znova nepríde na bicykli, ale na chvíľu si oddýchne.
21 km
Egan Bernal v dobrej nálade pri svojom aute tímu Ineos.
22 km
Jazdci si zobrali pláštenky, pretože je celkom zima a mierne prší, alebo skôr pršalo. Teraz sa bude čakať na to, kým sa znova pustia preteky. Julian Alaphilippe stojí pri svojom aute a má okolo seba desiatky neprestajne fotiacich fotografov.
23 km
Podľa všetkého sa cez cestu okrem snehu zosunula pôda. To je teda neuveriteľný priebeh etapy.
24 km
Až k úseku so snehom sa teda ide pomaly, pretože teraz nie je o čo jazdiť, keďže preteky sú neutralizované. Potom sa to začne púšťať.
26 km
Najhoršie z toho vyšiel Julian Alaphilippe, ten teda nemal v zjazde šancu skresať náskok Bernala.
26 km
Oficiálne: Je tu neutralizácia pretekov. Všetko sa spojí pred nebezpečným úsekom a potom sa budú jazdci púšťať v takom rozostupe, v akom prišli na vrchol Col de l'Iseran.
27 km
Taktiež je v hre neutralizovanie pretekov. Cez nebezpečný úsek sa prejde spolu a potom ich podľa rozostupov pošlú ďalej.
28 km
Alaphilippe stále stráca cez dve minúty. Jazdci dostali informáciu, aby spomalili, pretože sa blíži ten sneh. Oni však nechcú a vznikajú rôzne rozhodzovania rukami a gestikulácie. Je to však logické ide o veľa, no na druhej strane, rozhodcovia nemôžu pripustiť, aby sa niekto zranil.
31 km
Zjazd má dĺžku takmer až 20 kilometrov. Na istých častiach je ale sneh, čo bude nesmierne zaujímavé. Hlavne smerom nadol. Na vozovke dokonca pracuje pluch, aby cyklisti nešli cez sneh.
Výsledky na Col de l'Iseran

1. Egan Bernal, 40
2. Simon Yates, 30
3. Warren Barguil, 24
4. Laurens De Plus, 20
5. Steven Kruijswijk, 16
6. Geraint Thomas, 12
7. Emanuel Buchmann, 8
8. Vincenzo Nibali, 4
33 km
Dôležitý zjazd to bude taktiež pre Bernala, aby nestratil z ťažko vybojovaného náskoku. Zatiaľ sa rozostupy nemenia.
35 km
Bernal je stále jasne na čele, má náskok 1:02 pred skupinou Thomasa za ním. Potom je Alaphilippe s ďalšou zhruba minútou straty.
36 km
Julian Alaphilippe sa až teraz dostal na vrchol so stratou 2:03. Jeho zjazdárske schopnosti sú ale fantastické, musí ísť naplno, aby stiahol stratu na Bernala.
37 km
Egan Bernal sa famóznym spôsobom dostal na vrchol Col de l'Iseran a získal aj 40 bodov do vrchárskej súťaže, tie ho ale až tak nezaujímajú. Viac podstatný je jeho náskok dvoch minút na Alaphilippea. Rovnako tak si Bernal pripísal osem bonusových sekúnd.
38 km
Niekoľko stoviek metrov pred vrcholom Col de l'Iseran je Bernal na čele už sám, Yates na neho nestíha a Alaphilippe má stratu 1:45. Mladý Kolumbijčan ide skvele.
38 km
Bernal je medzitým už na čele pretekov, vyzerá skvele. Drží sa s ním len Simon Yates. Thomas na neho stráca 33 sekúnd, Alaphilippe 1:34.
38 km
Egan Bernal je už virtuálne v žltom drese o dve sekundy pred Alaphilippeom!
39 km
Strata pre Alaphilippea sa stále prehlbuje, už je na 1:14. Thomasova strata na čelo je nezmenená.
40 km
Alaphilippe stráca na čelo pretekov už minútu, stále však o 33 sekúnd ostáva v žltom. Geraint Thomas stráca na vedúcu päticu 17 sekúnd.
42 km
Alaphilippe stráca na Thomasa 20 sekúnd, Bernal ide tiež skvele a taktiež sekundy idú na jeho konto.
42 km
Bernal sa veľmi rýchlo oklepal, ide dobre a mieri za Thomasom. Alaphilippe má vážne problémy. Na vrchol Col de l'Iseran je ešte takmer päť kilometrov.
43 km
Thomas veľmi rýchlo znížil náskok na únik len k 17 sekundám, drží sa ho Kruiswijk a aj jazdec z Bory.
43 km
Za Thomasom sa vybral Kruiswijk, ten Walesana dokonca predbehol a vyzerá veľmi dobre. Vypadáva Bardet, Bernal má tiež mierne problémy a ešte väčšie Alaphilippe.
43 km
Geraint Thomas útočí a snaží sa odtrhnúť sa od skupiny favoritov.
43 km
Skupina favoritov sa výrazne preriedila, je tam už len desať jazdcov. V úniku ešte o jedného menej. Rozdiel je 33 sekúnd.
44 km
Woods sa vrátil z úniku do skupiny favoritov, za ktorou nestíha Quintana.
44 km
Julian Alaphilippe s problémom, na tempo Ineosu nestíha Mas, ktorý mal momentálne "žltému" kolegovi výrazne pomôcť. Nestíha ani Bennett.
45 km
Zo skupiny favoritov vypadáva Konrad, svoje vysoké tempo už ďalej nemohol jazdiť van Baarle z Ineosu. Woods stráca na únik.
46 km
Na vrchol Col de l'Iseran ostáva ešte takmer deväť kilometrov. Náskok úniku, kde je 14 jazdcov, klesá, je tesne nad minútou. Skupina favoritov má 16 členov, medzi nimi sú štyri kusy jazdcov.
47 km
Frank sa vrátil do pelotónu, kde je aj Bardet. Peter Sagan začína strácať na skupinu favoritov/pelotón.
48 km
Náskok úniku je pri stúpaní 1:32. V pelotóne určuje tempo Ineos.
50 km
Pomaly sa začína stúpať na Col de l'Iseran. Dĺžka horskej kategórie je takmer trinásť kilometrov a priemerný sklon činí cez sedem percent, sú tam však miesta aj cez desať percent.
51 km
Ticho pred búrkou. Posledné kilometre sa nedeje nič, no Col de l'Iseran bude dejiskom mnohých nástupov a bojov.
53 km
Na čele pretekov je v úniku pohromade 22 jazdcov s náskokom 1:52 pred pelotónom. V tom sú všetky dresy.
56 km
Náskok úniku je 1:55. Stúpať na Col de l'Iseran sa začne zhruba 50 kilometrov od cieľa.
Šprintérska prémia

1. Alexey Lutsenko, 20
2. Tony Gallopin, 17
3. Warren Barguil, 15
4. Vincenzo Nibali, 13
5. Andrey Amador, 11
6. Simon Yates, 10
7. Gorka Izagirre, 9
8. Rigoberto Uran, 8
9. Pello Bilbao, 7
10. Michael Woods, 6
11. Laurens De Plus, 5
12. Dylan van Baarle, 4
13. Dan Martin, 3
14. Patrick Konrad, 2
15. Giulio Ciccone, 1
58 km
Rýchlostnú prémiu vyhral Lutsenko, ktorý nakoniec špurtoval. Druhý skončil Gallopin, aj ten prejavil záujem o body.
59 km
Do šprintérskej prémie ostáva jeden kilometer. V úniku to asi nebude zaujímať nikoho, pretože Matthews sa z neho definitívne stratil. Peter Sagan teda môže byť pokojný. Mimochodom, stále je v pelotóne so stratou 1:55 na čelo pretekov.
60 km
Náskok úniku je 2:05. Únik sa dostal do krátkeho zjazdu, po ktorom nasleduje najskôr menšie stúpanie a potom tvrdé takmer trinásťkilometrové na Col de l'Iseran.
63 km
Na vrchol Col de la Madeleine sa ako prvý dostal Caruso, získal dva body. Nibali má jeden.
64 km
Už len zhruba kilometer na vrchol Col de la Madeleine, kde znova bude bodovať únik. Matthews po svojom nástupe za únikom momentálne nestíha. Do šprintérskej prémie však ešte bude bojovať.
65 km
Náskok úniku je pri stúpaní na Col de la Madeleine už 1:42.
66 km
Adam Yates už nestíha za pelotón. Potvrdzuje tak svoju hroznú formu na TdF 2019.
67 km
Náskok úniku narástol na 1:22.
68 km
Bauke Mollema, Thomas De Gendt, Roman Kreuziger a Elie Gesbert vypadávajú z úniku.
70 km
Náskok úniku je 1:09.
71 km
O niekoľko kilometrov sa začne stúpať na Col de la Madeleine, avšak minimálne mierne sa ide smerom nahor takmer celú etapu. Jedine zjazd z horskej prémie Col de l'Iseran je nadol.
73 km
Náskok úniku je 1:03.
75 km
Michael Matthews sa snaží ujsť z úniku ešte viac dopredu. Uvidíme, koľko mu to vydrží.
77 km
Únik zatiaľ nespolupracuje úplne podľa predstáv. Aj preto sa jeho náskok nejako rapídnejšie nezvyšuje.
78 km
Náskok úniku sa dnes prvýkrát dostal cez jednu minútu.
80 km
Náskok úniku mierne narástol na 55 sekúnd. Pred cyklistami je ešte kopec tretej kategórie a potom príde to najťažšie. Horská aj prvá kategória po sebe.
83 km
Momentálne sa situáciu na trati nemení, únik má stále náskok 51 sekúnd.
Výsledky na Montée d'Aussois:

1. Damiano Caruso, 5
2. Tony Gallopin, 3
3. Vincenzo Nibali, 2
4. Roman Kreuziger, 1
86 km
Náskok úniku je 55 sekúnd.
87 km
Obrovské problémy Pinota pokračujú. Francúzom sa teraz tisnú slzy do očí, už aj Pinotovi, ktorý odstupuje z Tour de France 2019! Obrovský bojovník a domáci favorit na žltý dres si takýto koniec nezaslúžil...
V úniku sa teda nachádzajú Dylan van Baarle (Ineos), Patrick Konrad (Bora-Hasngrohe), Tony Gallopin (AG2R-La Mondiale), Vincenzo Nibali, Damiano Caruso (Bahrain-Merida), Sébastien Reichenbach (Groupama-FDJ), Alejandro Valverde, Andrey Amador (Movistar), Pello Bilbao, Gorka Izagirre, Alexey Lutsenko (Astana), Laurens De Plus (Jumbo-Visma), Rigoberto Uran, Alberto Bettiol, Michael Woods (EF Education First), Simon Yates (Mitchelton-Scott), Dan Martin, Fabio Aru (UAE Team Emirates), Giulio Ciccone (Trek-Segafredo), Michael Matthews (Sunweb), Jesus Herrada (Cofidis), Guillaume Martin (Wanty-Groupe Gobert), Warren Barguil, Elie Gesbert (Arkéa-Samsic).
88 km
Caruso zaútočil pod vrcholom Montée d'Aussois a berie najvyššiu porciu bodov.
89 km
Posledných kilometer na vrchol Montée d'Aussois. Technické problémy mal Zakarin. Únik drží náskok 50 sekúnd, Pinotova strata rastie nad 3 minúty pred pelotónom, ale francúzska hviezda nemá doteraz pomoc tímu.
90 km
Thibaut Pinot má naďalej ohromné problémy a ide veľmi pomaly. Neskutočne sa trápi... Na pelotón stráca už 2:45.
91 km
Na čele bola medzitým dostihnutá skupina štyroch jazdcov, máme preto 25-členný únik. Pelotón stráca 50 sekúnd.
91 km
Na vrchol Montée d'Aussois ostáva ešte niečo cez tri kilometre. Je to prémia druhej kategórie.
92 km
Pinot ostal stáť a podstupuje ďalšie ošetrenie. Niečo znova stratil, v pretekoch ale pokračuje.
92 km
Únik má náskok 53 sekúnd. Pinot nestíha ani skupinu za pelotónom... To musí byť niečo vážnejšie ako bodnutie včelou, ako informuje oficiálna stránka Tour de France.
93 km
Strata Pinota narastá na takmer 25 sekúnd.
93 km
Pinot však vyzerá do tváre dosť zle a teraz musí dohnať stratu 14 sekúnd na pelotón.
94 km
Thibaut Pinot musí počas jazdy navštíviť lekárske auto. Doktor mu niečo robí na nohe. Podľa informácií ho poštípala včela.
95 km
Náskok úniku je 38 sekúnd. Stále je tam rovnaké kvarteto. Pred pelotónom sa ale vytvorila skupina 19 jazdcov, kde sú Uran, Barguil, Lutsenko, Mollema, Mas, Konrad, Woods, Gallopin, Caruso, Yates, Wellens či Amador.
96 km
Bardet, Gaudu či Taaramäe majú po posledných ťažkých dňoch problémy. Z pelotónu už odpadlo asi 40 jazdcov.
99 km
Sergio Henao pri zjazde zo Côte de Saint-André veľmi nešťastne spadol v zákrute stratil rovnováhu. Už je späť na bicykli. Vyzeralo to horšie ako to bolo.
101 km
Dan Martin berie na vrchole Côte de Saint-André dva body, jeden zaknihoval Bilbao.
102 km
Kvarteto na čele bude na vrchole Côte de Saint-André ako prvé a rozdelí si všetky body.
103 km
Náskok kvarteta na čele je len 13 sekúnd, zatiaľ čo z pelotónu sa pri stúpaní na Côte de Saint-André snažia útočiť Gallopin a Barguil.
104 km
Náskok úniku je 27 sekúnd.
106 km
Problémy za pelotónom hlási Stéphane Rossetto, ktorý má tento rok na Tdf na konte množstvo únikov.
107 km
Dve čelné skupiny sa čoskoro spoja, ďaleko však nie je ani pelotón. Ten stráca len 33 sekúnd, no je to poriadne natiahnuté, takže čelo pelotónu je bližšie.
108 km
Vyzerá to tak, že pôvodné kvarteto jazdcov je rýchlejšie ako ďalší za nimi, preto z toho vznikli pred pelotónom dve skupiny. Malo by sa to ale spojiť.
109 km
Súčasťou úniku sú taktiež King a Haga, takže predná skupina má osem členov a náskok 27 sekúnd.
111 km
Politt a Rosskopf sa dostali do úniku, ktorý má náskok stále 41 sekúnd.
112 km
Kvarteto v úniku má náskok už 41 sekúnd. Snaží sa k dotiahnuť dvojica Politt a Rosskopf.
115 km
Pollit sa snaží dotiahnuť štvorčlenný únik, ktorý má náskok 27 sekúnd.
116 km
Náskok úniku ostáva na hranici 20 sekúnd.
118 km
Pokus o únik začína zvyšovať svoj náskok, ten je momentálne 20 sekúnd.
119 km
Štvorica pretekárov ušla už na desať sekúnd. Sú tam Nibali, Bilbao, Dan Martin a Herrada, ktorý dnes oslavuje 29 rokov.
120 km
Ďalšie pokusy o únik pohltené pelotón. Nedá sa však čakať, že pelotón to takto vydrží nejako dlho.
122 km
Stále sme nevideli úspešný únik. Pretekári však snahu ujsť nevzdávajú.
123 km
Hneď na začiatku má problémy Roger Kluge. Naopak, Woods sa snaží ísť vysoké tempo a tiež ujsť.
124 km
Dobré tempo nasadil hlavne Portugalčan Rui Costa, na ktorého sa snažia chytiť ďalší.
125 km
Okamžite sledujeme snahy pretekárov o únik.
126 km
Devätnásta etapa Tour de France 2019 začína!
Vrchárske prémie

101,6 km – Côte de Saint-André (3. kategória)
88,6 km – Montée d'Aussois (2. kategória)
63,1 km – Col de la Madeleine (3. kategória)
37,6 km – Col de l'Iseran (horská kategória)
2,1 km – Montée de Tignes (1. kategória)

Šprintérska prémia

58,1 km – Bessans
Poradie 18. etapy

1. Nairo Quintana (MOV)
2. Romain Bardet (AG2R) +1:35
3. Alexej Lucenko (AST) +2:28
4. Lennard Kamna (SUN) +2:58
5. Damiano Caruso (BMP) +3:00
6. Tiesj Benoot (LTS) +4:46
7. Michael Woods (EF1) +4:46
8. Egan Bernal (INS) +4:46
9. Serge Pauwels (CCC) +4:46
10. Steven Kruijswijk (TJV) +5:18
Pred devätnástou etapou

Žltý dres:
Julian Alaphilippe
Zelený dres: Peter Sagan
Bodkovaný dres: Romain Bardet
Biely dres: Egan Bernal

Favoriti

Geraint Thomas a Egan Bernal budú lídrami Ineos, nástupcu Sky. Patria preto medzi top favoritov na celkové víťazstvo. Tímovým číslom jeden je napriek horšej forme a nedokončeniu Tour de Suisse waleský pretekár, ktorý triumfoval minulý rok. Tento rok nebude kvôli tvrdej zrážke s autom štartovať štvornásobný víťaz Chris Froome. Na medailové stupienky pomýšľajú aj Jakob Fuglsang, Adam Yates, Nairo Quintana, Mikel Landa, Thibaut Pinot, Romain Bardet, Rigoberto Uran či Richie Porte. Do prvej desiatky by sa mohli zmestiť aj Daniel Martin, Fabian Aru, Steven Kruijswijk, George Bennett, Vincenzo Nibali, Enric Mas, Emanuel Buchmann alebo Patrick Konrad.

Peter Sagan

Slovenský pretekár bude bojovať o siedmy zelený dres, čím by sa zapísal do histórie ako prvý jazdec na Tour de France, ktorému sa to podarilo a odskočil by od Nemca Zabela. Slovák je opäť považovaný za najväčšieho adepta na jeho zisk, avšak konkurencia v podobe Vivianiho, ktorý ho potrápil na Tour de Suisse, Kristoffa či Ewana, bude vysoká. Sagan sa dostal do skvelej formy a aj keď sa hovorilo, že v tejto sezóne to nie je ono, tak všetkým kritikom zavrel ústa. Bora – Hansgrohe bude mať tento rok jeden z najlepších tímov v klubovej histórii na Tour de France.

Tímy na štarte Tour de France 2019

Team Ineos
Bora – Hansgrohe (Peter Sagan)
Deceuninck – Quick-Step
AG2R La Mondiale
Bahrain – Merida
Groupama – FDJ
Movistar
Astana
Jumbo – Visma
EF Education First – Drapac
Mittchelton – Scott
CCC
UAE Team Emirates
Trek – Segafredo
Team Sunweb
Cofidis
Lotto Soudal
Total Direct Energie
Kaťuša – Alpecin
Wanty – Gobert
Dimension Data
Team Arkea – Samsic

Etapy Tour de France 2019

1. etapa 6.7. Brusel – Chateau de Laeken 194 km
2. etapa 7.7. Brusel – Brusel 27,6 km (tímová časovka)
3.etapa 8.7. Binche – Epernay 215 km
4. etapa 9.7. Reims – Nancy 213 km
5. etapa 10.7.Saint-Dié-Vosges – Colmar 175 km
6. etapa 11.7. Mulhouse – Pl. des Belles Filles 160 km
7. etapa 12.7. Belfort – Chalon-sur-Saône 230 km
8. etapa 13.7. Macon – Saint-Etienne 200 km
9. etapa 14.7. Saint-Etienne – Brioude 170 km
10. etapa 15.7. Saint-Flour – Albi 217 km
11. etapa 17.7. Albi – Toulouse 167 km
12. etapa 18.7. Toulouse – Bagneres-Bigorre 209 km
13. etapa 19.7. Pau – Pau 27,2 km (časovka)
14. etapa 20.7. Tarbes – Tourmalet 117 km
15. etapa 21.7. Limoux – Foix – Prat d'Albis 185 km
16. etapa 23.7. Nimes – Nimes 177 km
17. etapa 24.7. Pont du Gard – Gap 200 km
18. etapa 25.7. Embrun – Valloire 208 km
19. etapa 26.7. St-Jean Maurienne – Tignes 126 km
20. etapa 27.7. Albertville – Val Thorens 130 km
21. etapa 28.7. Rambouillet – Champs-Élysées 128 km

Predošlí víťazi Tour de France

2018 Geraint Thomas
2017 Chris Froome
2016 Chris Froome
2015 Chris Froome
2014 Vincenzo Nibali
2013 Chris Froome
2012 Bradley Wiggins
2011 Cadel Evans
2010 Andy Schleck

Najviac víťazstiev na Tour de France

5 – Jacques Anquetil (1957, 1961, 1962, 1963, 1964)
5 – Eddy Merckx (1969, 1970, 1971, 1972, 1974)
5 – Bernard Hinault (1978, 1979, 1981, 1982, 1985)
5 – Miguel Indurain (1991, 1992, 1993, 1994, 1995)
4 – Chris Froome (2013, 2015, 2016, 2017)

Zelený dres

2018 Peter Sagan
2017 Michael Matthews
2016 Peter Sagan
2015 Peter Sagan
2014 Peter Sagan
2013 Peter Sagan
2012 Peter Sagan
2011 Mark Cavendish
2010 Alessandro Petacchi

Počet výhier bodovacej súťaže na Tour de France (zelený dres)

6 – Erik Zabel (1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001
6 – Peter Sagan (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2018)
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:55.

Zdroj: wikipedia, letour.fr, youtube, cycling-info

Zdieľaní

Pin It on Pinterest