Peter Sagan spôsobil v Paname ošiaľ: Netradičné preteky Gran Fondo (150 km) VIDEO

Petra Sagana hneď po Tour de France čakajú ďalšie preteky. Jeho ďalšou zastávkou bola tentoraz  Latinská Amerika konkrétne Panama, kde sa predstavil na netradičnom podujatí Gran Fondo.

Trojtýždňová cyklistická Tour de France 2019 sa v nedeľu skončila slávnostným dojazdom do Paríža. Po francúzskom podujatí prichádzajú na rad viaceré exhibičné preteky. Sagan si vybral zaujímavý typ rozptýlenia sa.

Oficiálny program po Tour de France Sagan zatiaľ neoznámil. V septembri by však mal štartovať na dvoch kanadských klasikách v Montreale a v Quebecu (13. a 15. septembra).

Pozrite si kalendár 2019 Petra Sagana!

Peter Sagan v Paname – Gran Fondo, 150 km

Peter Sagan v nedeľu 4. augusta štartoval na exhibičnom podujatí Gran Fondo Océano A Océano PanamáSedemnásobný víťaz zeleného dresu Tour de France sa zúčastnil na trati dlhej 150 km, ktorej hlavným mottom bolo „Od oceánu k oceánu“.

Výsledky Gran Fondo, Panama

Preteky Gran Fondo Oceáno a Oceáno na hlavnej trati 150 km vyhral Venezuelčan Jaime Rivas v čase 3:26:28 h. Na druhom a treťom mieste skončili Kolumbijčania Jorge Martínez a James de Jesús Jaramillo. Na pretekoch sa zúčastnili cyklisti z 32 krajín s najväčším zastúpením Panamčanov a Kolumbijčanov.

Sagan bol najväčším lákadlom celého podujatia!

Po dojazde do cieľa ho jazdci i fanúšikovia obkolesili kvôli fotkám a podpisom. A bola to teda poriadna divočina.

Pretekov sa mohol zúčastniť každý kto zaplatil poplatok v hodnote 150 amerických dolárov.

Na trať ohraničenú dvoma oceánmi naprieč Panamou sa vydali takmer štyri tisícky cyklistov vedených práve trojnásobným majstrom sveta a čerstvo sedemnásobným víťazom bodovacej súťaže na Tour de France. Poukazujú na to aj videá na oficiálnej internetovej stránke podujatia gfpanama.com, kde Sagana nasleduje more cyklistov v účastníckych sivo-modrých dresoch.

Trasa pretekov Gran Fondo v Paname

Štart podujatia bol pri pacifickom pobreží v hlavnom meste Panama a podujate potom pokračoval cez celú krajinu, ktorá je uzlom medzi Južnou a Strednou Amerikou. Je známa hlavne vďaka prieplavu, ktorý spája dva svetové oceány – Tichý a Atlantický.