4. predkolo Európskej ligy: Slovan Bratislava – PAOK Solún 1:0 (VIDEO)

Zdieľaní

Sledujte Slovan Bratislava – PAOK Solún video highlights. Domáci futbalisti sa chcú pobiť o skupinovú fázu Európskej ligy a zo všetkých predkôl EL nepatrili medzi favorita a v nadstavenom čase rozhodli o svojom domácom víťazstve. Duel ste mohli sledovať ONLINE!

4. predkolo Európskej ligy – 1. zápas (Tehelné pole – Bratislava, Slovensko)

Slovan Bratislava – PAOK Solún 1:0 (0:0)

Gól: 90.+4 Abena

ŠK Slovan Bratislava zvládol aj odvetu 3. predkola Európskej ligy proti írskemu Dundalku a vo štvrtom kole Európskej ligy sa stretol proti Miroslavovi Stochovi a s jeho PAOKom Solún.

Všetko o Európskej lige 2019/2020 ›

Slovan Bratislava proti PAOKu Solún nebol favoritom

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom prvom zápase play off Európskej ligy UEFA 2019/2020 na Tehelnom poli nad gréckym PAOK Solún 1:0. O triumfe slovenského majstra rozhodol v nadstavenom čase holandský obranca Myenty Abena.

Slovan Bratislava – PAOK Solún VIDEO?

 NAŽIVO PRENOS: Slovan Bratislava – PAOK Solún online (Európska liga, 4.predkolo)
Európska liga (predkolá)Play-off
štvrtok 22. augusta 2019 o 21:00
Slovan Bratislava
1:0
0:0, 1:0
Koniec
Solún
Góly
Abena (90+4')
Zostavy

Greif – Medveděv, Abena, Božikov (C), De Marco – Ljubičić, de Kamps (77. Nono) – Čavrić (54. Rafael Ratão), Holman, Moha (87. Daniel) – Šporar

Paschalakis – Léo Matos, Crespo, Varela, Giannoulis – Biseswar (80. Stoch), Esiti (76. Soares Gomes), El Kaddouri, Léo Jabá – Akpom, Pelkas (C) (66. Świderski)

Online prenos
To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
Držanie lopty: 46 % : 54 %.
Strely na bránu: 4:3.
Strely mimo: 3:7.
Rohy: 5:4.
Ofsajdy: 2:1.
Fauly: 11:13.
V druhom polčase bol aktívnejším tímom grécky majster, ktorý v niektorých fázach poriadne zatlačil Slovan do obrany a vytvoril si niekoľko nebezpečných situácií. Žiadnu z nich, či už kvôli vlastnej koncovke alebo výborným zákrokom brankára Greifa, však nedokázali hostia premeniť. Slovan hrozil z rýchlych protiútokov, inak sa zameriaval hlavne na obranu a v nadstavenom čase sa naňho napokon usmialo šťastie, ktorému však šiel výborným výkonom v obrane naproti. Kým so Sutjeskou dostal góly v úplných záveroch zápasov, tak dnes vďaka bojovnosti Šporara a Abenu rozhodol v závere o svojom víťazstve. Slovan tak pôjde do odvety v Grécku s jednogólovým náskokom a hlavne s čistým kontom z domáceho zápasu.
Koniec zápasu.
90+7'
Žltú kartu za faul lakťom v hlavičkovom súboji s Božikovom dostáva Chuba Akpom (PAOK Solún).
90+6'
Dvakrát za sebou sa hostia previnili útočným faulom. Frustrácia na ich strane je po inkasovanom góle úplne zjavná.
90+4'
Slovan dal gól!
Slovan dáva v úplnom závere zápasu zrejme víťazný gól! Šporar sa pretlačil za Greifovým dlhým nákopom cez obrancu Varelu a spolu s Abenom pretlačil loptu i cez vybiehajúceho brankára Paschalakisa. Tú potom dorazil do prázdnej brány práve dobiehajúci MYENTY ABENA.
90+2'
Holman zostáva ležať na trávniku a spoluhráči mu pomáhajú zbaviť sa kŕča.
90+1'
Domáci odvracajú zo svojej šestnástky jeden center za druhým. Je vidieť, že už toho majú dnes skutočne dosť.
90'
Nadstavený čas je šesť minút.
89'
Stochov center zastavil Božikov, pod tlakom ale znovu loptu odkopol len k hosťom. Tí sa postupne dostávajú do tlaku.
88'
Jabovu strelu spoza šestnástky chytil pripravený Greif. Ten sa pokúsil loptu rýchlo rozohrať na spoluhráčov, avšak nepresný výkop skončil u hráčov hostí.
88'
Držanie lopty: 40 % : 60 %
87'
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Rharsalla Moha, prichádza Erik Daniel.
86'
Slovan sa ale dostáva v závere zápasu do tlaku a robí hosťom veľké problémy. Matos si neporozumel s Paschalakisom a brankár gréckeho tímu musel na poslednú chvíľu loptu vyboxovať pred dobiehajúcim Mohom.
85'
Holmanov strieľaný center tečoval niektorý z hráčov pred bránou PAOK-u k pravej tyči a na bránkovej čiare loptu vykopol obranca hostí Crespo.
84'
Ratão takmer prestrčil loptu za obranu hostí na Holmana, ten si ale v dobrej pozícii nedokázal loptu spracovať. V pokračovaní tejto akcie ale dokázal Moha po faule El Kaddouriho vybojovať priamy kop z ľavého krídla.
82'
S tým si obrancovia hostí poradili a rýchlo vyrazili dopredu. Našťastie pre domácich nedokázal Stoch zasiahnuť El Kaddouriho center, potom ale vybojoval pre svoj tím rohový kop.
81'
Medveděv našiel prihrávkou z ľavej strany Nona, ktorého strelu zablokoval jeden z obrancov PAOK-u na rohový kop.
80'
Striedanie v tíme PAOK Solún: z ihriska odchádza Diego Biseswar, prichádza Miroslav Stoch.
80'
Žltú kartu za nešportové správanie dostáva Douglas Augusto Soares Gomes (PAOK Solún).
80'
Žltú kartu za nešportové správanie dostáva Marin Ljubičić (ŠK Slovan Bratislava).
80'
Žltú kartu za nešportové správanie dostáva Myenty Abena (ŠK Slovan Bratislava).
79'
Po faule v strede poľa vznikla šarvátka, do ktorej sa zapojilo niekoľko hráčov z oboch tímov. Hlavný rozhdoca oddeľuje hráčov od seba.
77'
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Joeri de Kamps, prichádza Nono.
76'
Striedanie v tíme PAOK Solún: z ihriska odchádza Anderson Esiti, prichádza Douglas Augusto Soares Gomes.
76'
Na ihrisko vbehla polonahá fanúšička, ktorá prebehla celé ihrisko až do šestnástky Slovanu. Až tam ju dokázal chytiť jeden z usporiadateľov.
76'
Žltú kartu za podrazenie Šporara dostáva José Ángel Crespo (PAOK Solún).
75'
Ratão potiahol loptu k šestnástke hostí, kde si chcel znovu zaseknúť obrancu. To sa mu ale nevydarilo a krížnu prihrávku zastavil Świderski, ktorý sa ako útočník výborne vrátil dozadu.
74'
Biseswarov center z ďalšieho priameho kopu odhlavičkovala domáca obrana a Slovan otáča hru.
73'
Rafael Ratão si na hranici šestnástky zasekol loptu a vystrelil, loptu ale poslal len priamo na brankára Paschalakisa.
72'
Giannoulisov center bol výborne kopnutý na zadnú tyč, kde ale Léo Matos v krkolomnej pozícii nedokázal loptu dobre trafiť. Hrací predmet len tečoval vysoko do výšky.
71'
Biseswar sa veľmi ťažko dvíha zo zeme, dá sa však čakať, že bude chcieť sám zahrávať priamy kop.
70'
Žltú kartu za doslova zostrelenie Biseswara na ľavej strane vlastnej polovice dostáva Jurij Medveděv (ŠK Slovan Bratislava). Hlavný rozhodca ani na sekundu neváhal s vytiahnutím karty.
70'
Biseswarov center od rohovej zástavky doletel na hlavu Świderského, ktorého hlavička na prednej tyči skončila vysoko nad Greifovou bránou.
69'
Biseswarov center odhlavičkoval Medveděv na rohový kop.
68'
De Kamps podrazil na vlastnej polovici El Kaddouriho. Priamy kop pre PAOK Solún.
67'
Moha získal loptu pred vlastnou šestnástkou a potiahol ju až k súperovej, kde ho o ňu pripravil Crespo. Hostia chceli rýchlo zaútočiť, znovu však boli „belasí“ bleskurýchlo zoradení na vlastnej polovici.
66'
Striedanie v tíme PAOK Solún: z ihriska odchádza Dimitris Pelkas, prichádza Karol Świderski.
65'
Holman rozohral roh nacvičeným signálom na Ratãa na hranicu šestnástky hostí, ten si ale loptu spracoval a následne trafil jedného z obrancov PAOK-u.
64'
Ljubičić po ďalšom zisku lopty prihral na ľavú stranu Šporarovi, ktorého tvrdú strelu zablokoval na rohový kop Varela.
63'
Ljubičić odhlavičkoval center na Ratãa, ktorý ju potiahol na polovicu hostí. Tam sa ale dostal do obkľúčenia hostí, ktorí ho o ňu pripravili.
62'
Pelkasov center letel na zadnú tyč na Léa Matosa, ktorého hlavička skončila na obrancovi pred ním. Následnú Pelkasovu strelu zablokoval Božikov.
61'
Slovan je opäť zoradený v obrane s deviatimi hráčmi. Center Léa Matosa odkopol Holman, hostia ale získali aspoň rohový kop.
59'
Slovan po dlhej dobe útočí. De Marcov center vyrazil brankár Paschalakis, hrací predmet ale vybojovali domáci na svoje kopačky.
58'
Obliehanie šestnástky domácich pokračuje. Esitiho prihrávku prepúšťal Biseswar na Giannoulisa, ten sa ale vďaka výbornému obrannému zákroku Ratãa k lopte nedostal.
57'
Léo Jabá si zasekol De Marca a nacentroval na prednú tyč, odtiaľ ale odkopol loptu kapitán Slovana Božikov.
56'
El Kaddouriho center odhlavičkoval Abena, znovu ale len k hosťom. Tí to skúšajú tentoraz pre zmenu z pravej strany.
55'
Hostia majú v týchto minútach veľký tlak a Slovan sa len bráni. Ratão hneď po svojom príchode na trávnik odhlavičkoval center z rohu PAOK-u, znovu ale len k hosťom, ktorí pokračujú v akcii.
54'
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Aleksandar Čavrić, prichádza Rafael Ratão.
53'
Biseswarov center takmer z bránkovej čiary prepadol na zadnú tyč na Pelkasa, proti ktorému vyrazil brankár Greif. Ten výborným pokusom vyrazil jeho pokus z bezprostrednej blízkosti.
52'
Jabov center sprava prepadol cez Abenu k Biseswarovi, ktorý ale loptu pred bránkoviskom domácich našťastie nedokázal skrotiť. Abena potom loptu odkopol k obrancom PAOK-u.
51'
Obaja hráči sú napokon v poriadku a nateraz pokračujú v zápase. Loptu majú pod kontrolou hostia, ktorí si ju posúvajú na vlastnej polovici.
50'
Paschalakis i Čavrić sú ošetrovaní a zatiaľ sa ani jeden z nich nedvíha z trávniku. Za autovou čiarou sa už začal rozcvičovať náhradný brankár hostí Živković.
49'
Čavrić sa elegantne zbavil El Kaddouriho a rozbehol sa do šestnástky PAOK-u. Proti nemu vyštartoval brankár Paschalakis, ktorý mu loptu vypichol a s ktorým sa Čavrić veľmi nepríjemne zrazil.
48'
PAOK vstúpil do druhého polčasu veľmi aktívne. Nákop na Giannoulisa, ktorý si zbiehal za obranu Slovana ale skončil za bránkovou čiarou.
47'
Obrovská šanca hostí! Biseswarov nebezpečný center letel do bránkoviska, kam si ideálne nabehol Pelkas a pred ním na poslednú chvíľu tečoval loptu mimo dosah kapitána PAOK-u De Marco. Bez tohto dotyku by Pelkas loptu dorazil do odkrytej brány Slovanu.
46'
Výkop druhého polčasu mal Slovan. Cez prestávku nedošlo k žiadnym striedaniam.
46'
Začal sa druhý polčas.
Druhý polčas sa začne približne o 22:02.
Do zápasu vstúpili aktívnejšie hostia, ktorí sa dostali do niekoľkých nádejných situácií. Asi tá najzaujímavejšia skončila strelou Jabu do brvna. Slovan následne vyrovnal hru a aj keď mali hostia prevahu v držaní lopty, tak „belasí“ dokázali niekoľkokrát zahroziť rýchlymi protiútokmi. Uvidíme, ako zareagujú obe mužstvá na tento vývoj v druhom polčase.
45+1'
Prvý polčas sa skončil.
45+1'
Moha trafil múr z hráčov PAOK-u a tým sa prvý polčas končí.
45'
Žltú kartu za podrazenie Mohu dostáva Léo Matos (PAOK Solún).
45'
Moha prenikol cez niekoľkých protihráčov a pred vlastnou šestnástkou ho podrazil Matos. Slovan bude zahrávať priamy kop z dobrej streleckej pozície.
44'
El Kaddouri následne podkopol Čavrića, ktorý si loptu pred ním dobre pokryl telom. Následne chcel obranu hostí zaskočiť oblúčikom na Šporara Čavrić, Slovinec však tento nečakaný pas nedokázal spracovať.
43'
Hosťom sa až niekoľký pokus podarila rozohrávka a hneď to skončilo prienikom na polovicu Slovana. Znovu však prišla nepresná prihrávka a lopty sa zmocnili domáci.
42'
Šporar to skúšal aj z druhej strany okolo Giannoulisa, v tomto prípade si ale predkopol loptu ďaleko a tá mu ušla za bránkovú čiaru.
41'
Šporar sa tlačil okolo Jabu z ľavého krídla do šestnástky, Brazílčan mu však loptu odkopol a slovinský útočník ho následne fauloval.
40'
Ljubičić sa po prihrávke Mohu rozbehol do šestnástky PAOK-u, kde po súboji s Esitim spadol. Hlavný rozhodca mu okamžite ukazuje, aby vstával.
39'
Ďalší útok hostí zastavila prihrávka na El Kaddouriho, ktorá šla do ofsajdu.
38'
Držanie lopty: 38 % : 62 %
37'
Po dlhej dobe sa hostia dokázali usadiť pred šestnástkou Slovana. Greif musel vyraziť prudký center Matosa z pravej strany a jeho spoluhráči loptu následne odkopli zo šestnástky.
36'
De Marcov center bol pridlhý pre Čavrića. Práve on sa však dobre vrátil a čistým sklzom vypichol Giannoulisovi loptu v strede poľa.
35'
Ljubičić prešiel pomedzi dvoch protihráčov a napokon jeho prienik ukončil faulom El Kaddouri. Hneď po rozohrávke to chcel Ljubičić skúsiť znovu, tentokrát ho ale El Kaddouri zastavil čisto.
34'
Čavrić však loptu stratil a útok PAOK-u zastavil okamžitým taktickým faulom Holman.
33'
Šporar si spracoval Ljubičićov nákop a po faule Varelu získal čas a priestor na rozohrávku Slovana.
32'
Slovanisti sa rýchlo zoradili na vlastnej polovici a hostia tak musia útočiť do plných. Biseswarov center odhlavičkoval De Marco.
31'
Hra sa postupne otvára. Čavrićov center sprava letel priamo medzi jeho nabiehajúcich spoluhráčov, lopty sa tak zmocnili hostia.
30'
Peknú akciu „belasých“ zakončil centrom z pravej strany Šporar, loptu ale odhlavičkoval Varela. Hostia hru rýchlo otočili a po podobnom centri, ako bol pred chvíľou Šporarov, nedokázal loptu na zadnej tyči zasiahnuť Pelkas.
29'
Postupný útok Slovana ukončuje Holmanova ruka. Hostia chceli rozohrať rýchlo na opačnú stranu, loptu ale poslali príliš ďaleko pre všetkých svojich hráčov.
28'
Holmanov prízemný center skúšal nadvihnúť pred pokutovým územím hostí Moha, loptu ale odkopol z nebezpečného priestoru Esiti.
27'
Po faule Jabu lakťom na De Marca získava Slovan priamy kop.
26'
Biseswarova pekná prihrávka pomedzi obrancov domácich letela na Akpoma, ktorý (našťastie pre Slovan) na loptu v šestnástke nedosiahol.
24'
Crespov výlet pred šestnástku Slovana sa skončil nepresnou kolmicou na rozbehnutého Giannoulisa. Loptu však Slovan nedokázal udržať a pod tlakom napádajúcich hráčov hostí loptu len odkopol na polovicu PAOK-u.
23'
Matosov center z pravej strany dokázal zasiahnuť pravačkou Giannoulis, loptu ale poslal len na pripraveného Greifa.
22'
Strely: 3:5
21'
Esiti tvrdo vystrelil zo zhruba 30 metrov a len veľmi tesne minul pravú tyč Greifovej brány.
20'
Jednu z nádejných akcií ale predviedli domáci teraz. Po rýchlom prechode do útoku prišiel center Mohu z ľavého krídla, Šporar tiesnený obrancom však nedokázal loptu poslať na Paschalakisovu bránu.
19'
Hostia pokračujú v aktivite a Slovan sa musí v posledných minútach zamieriavať len na obranu a protiútoky.
18'
Pelkasov center letel na hranicu šestnástky na Giannoulisa, ktorého volej ale nedoletel ani na bránu. Na opačnej strane tečoval pred Šporarom Čavrićov center Varela a od slovinského útočníka sa lopta odrazila mimo bránu.
17'
Akpom posunul Biseswarovu prihrávku na Jabu, ktorému loptu odkopol v streleckej pozícii na roh jeden z obrancov Slovana.
16'
El Kaddouri poslal pekným oblúčikom za obranu Slovana do nábehu Pelkasa, tomu ale pri spracovaní odskočila a na dvakrát ju skrotil vybiehajúci Dominik Greif.
15'
Kolmicu El Kaddouriho na Pelkasa napokon zastavil Božikov, Holman však loptu rýchlo stratil a následne sa previnil proti pravidlám i útočným faulom.
14'
Hostia sú v tejto chvíli iniciatívnejší a Slovanu vôbec nepožičiavajú loptu. Ich kombinácia ale zatiaľ prebieha len okolo stredového kruhu.
13'
Center Matosa sa snažil zasiahnuť nožničkami Pelkas, loptu ale vôbec netrafil. Tú odkopol po malej domov zo svojej šestnástky brankár Greif.
11'
Slovan kombinuje na polovici súpera, zatiaľ ale len v úctivej vzdialenosti od šestnástky hostí. Oba centre domácich totiž odhlavičkoval bez problémov Léo Matos.
10'
Na dobrý center od rohovej zástavky vyskočil na zadnej tyči najvyššie De Marco, jeho hlavička ale skončila mimo bránu Paschalakisa.
9'
Úvod zápasu je plný nepresností. Esitiho rozohrávku zachytili domáci a Moha potom svojim prienikom získal rohový kop.
8'
Slovan sa následne dostal na polovicu súpera, dlho sa tam ale neudržal a loptu znovu získali hostia.
7'
Léo Jabá si na pravej strane zasekol obrancu Slovana a krásnou strelou ľavačkou z hranice šestnástky trafil brvno Greifovej brány!
7'
Medveděv získal loptu v strede poľa a okamžite vyštartoval dopredu, tesne pred šestnástkou ale narazil na Giannoulisa, ktorý ho o ňu obral.
6'
Ani tentokrát nedokázali domáci udržať loptu na svojich kopačkách po odkope Greifa a znovu si tak hrací predmet môžu prihrávať v strede poľa hráči gréckeho majstra.
6'
Hostia však po odkope Greifa od brány získali loptu naspäť a usadili sa na polovici domácich. Ich útok ukončil nepresným nákopom na spoluhráčov Léo Matos.
5'
Prvú strelu vyslali i hostia zásluhou Biseswara, jeho pokus zo strednej vzdialenosti bol ale veľmi nepresný a skončil na tribúne za Greifovou bránou.
4'
Šporar zasekol loptu na pravej strane a posunul ju na os ihriska rozbehnutému Ljubičićovi, ktorý strieľal z prvej zo strednej vzdialenosti. Jeho pokus bol síce tvrdý, avšak nie príliš umiestnený a Paschalakis si s ním ľahko poradil.
3'
Slovanistom sa následne nevydarila rozohrávka a loptu poslali nepresnou prihrávkou do autu. Našťastie postupný útok hostí skončil podobne nepresnou prihrávkou, po ktorej skončila lopta rovnako mimo ihriska.
2'
Čavrić sa snažil o individuálny prienik do šestnástky PAOK-u z pravej strany, loptu si ale predkopol príliš ďaleko a jeden z obrancov hostí ju odkopol až pred pokutové územie Slovanu.
1'
Výkop zápasu mali hostia. Ich prvý nákop od obrancov bol veľmi nepresný a skončil ďaleko za bránkovou čiarou.
1'
Stretnutie sa práve začalo.
Slovan bude hrať v bielych dresoch, PAOK v čiernych.
Oba tímy už sú pripravené na hracej ploche a zápas sa tak o malú chvíľu začne.
Úvodné zostavy:

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Medveděv, Abena, Božikov (C), De Marco – Ljubičić, de Kamps – Čavrić, Holman, Moha – Šporar
Náhradníci: Šulla – Ibrahim, Daniel, Rafael Ratão, Suchockij, Nono, Bajrić

PAOK Solún: Paschalakis – Léo Matos, Crespo, Varela, Giannoulis – Biseswar, Esiti, El Kaddouri, Léo Jabá – Akpom, Pelkas (C)
Náhradníci: Živković – Ingason, Świderski, Limnios, Mišić, Soares Gomes, Stoch

Rozhodca: Bebek – Pataki, Zobenica (všetci Chorvátsko).
Futbalistov i fanúšikov ŠK Slovan Bratislava čaká dnes veľký futbalový večer. Slovan privíta na Tehelnom poli grécky tím PAOK Solún, ktorý je jeho poslednou prekážkou na ceste do skupinovej fázy Európskej ligy.

SLOVAN v 3. predkole postúpil cez írskeho majstra Dundalk FC, ktorého doma zdolal 1:0 gólom Holmana z 86. minúty, v odvete v Dubline belasí triumfovali 3:1, góly strieľali Ratão, Čavrič a Daniel, za domácich sa trafil Duffy.

PAOK sa usiloval o skupinovú fázu Ligy majstrov, no vypadol so silným súperom, holandským Ajaxom Amsterdam. Solúnčania doma v prvom zápase remizovali 2:2 (skórovali Akpom a Matos), v Holandsku prehrali 2:3 (oba góly strelil Biseswar).

Stretnutie povedie chorvátska rozhodcovská trojica Bebek – Pataki, Zobenica, úvodný výkop je naplánovaný na 21:00.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Zdroj: tipsport, flashscore

Zdieľaní

Pin It on Pinterest