Baráž o ME 2020: Severné Írsko – Slovensko 1:2 po predĺžení. Slováci zvládli play-off a nebudú chýbať na EURO 2021 (VIDEO)

Slovenskí reprezentanti zvládli dôležitý zápas finále play-off o postup na EURO 2020. Slováci po víťazstve v predĺžení nad Severným Írskom, nebudú chýbať na európskom šampionáte. Baráž ME 2021 Severné Írsko – Slovensko program, výsledok a VIDEO.

Finále playoff / Baráž 2020: Severné Írsko – Slovensko

Slovenská futbalová reprezentácia zvládla finálovú baráž o EURO 2020, proti Severnému Írsku a uspeli v kvalifikácii na Euro 2020. Slovenskí reprezentanti vyhrávali v zápase 1:0, až do 87. minúty, kedy si strelil nešťastný gól Milan Škriniar.

V predĺžení rozhodol o účasti Slovenska na Majstrovstvách Európy Michal Ďuriš. Slováci tak nebudú chýbať na šampionáte a bola to skvelá premiéra pre trénera Štefana Tarkoviča.

Zápas roka boj o postup na EURO 2021 ste mohli sledovať online ⇓

Slovákom nevyšla októbrová reprezentačná prestávka. Síce vyhrali semifinálovú baráž proti Írsku, ale zápasy Ligy národov boli obrovým sklamaním pre slovenských futbalových fanúšikov.

Slováci prehrali zápas so Škótskom 0:1 a potom domáci zápas proti Izraelu 2:3, v ktorom po prvom polčase viedli už o dva góly. SFZ sa nakoniec rozhodol vymeniť hlavného trénera Slovenska.

TIP ❱ Všetko o ME vo futbale 2020 tu ›

SEVERNÉ ÍRSKO – SLOVENSKO 1:2 pp (0:1) VIDEO

Góly: 88. Škriniar (vlastný) – 17. Kucka, 110. Ďuriš.
ŽK: Boyce – Duda, Rodák. Rozhodovali: Brych – Borsch, Lupp (všetci Nem.), 1060 divákov.

Zostava Severné Írsko – Slovensko na baráž o ME 2020

Slovensko: Rodák – Pekarík, Šatka, Škriniar, Hubočan – Lobotka, Kucka, Hamšík, Rusnák, Mak – Duda.
Severné Írsko: Peacock-Farrell – Dallas, Cathcart, Evans, Lewis – McGinn, McNair, Davis, Saville – Magennis, Washington.

Rozhodujúci gól Michala Ďuriša o EURO 2020

Nešťastný vlastný gól Milana Škriniara v play-off

Gól Juraja Kucku v baráži o EURO 2020

Video po zápase Severné Írsko – Slovensko – Juraj Kucka

Nominácia Slovenska proti Severnému Írsku a Liga národov

Skvelou správou pre Slovensko bolo, že taliansky Inter Miláno uvoľnil Milana Škriniara na zápas baráže proti Severnému Írsku.

V nominácii figurovalo meno obrancu tureckého Basaksehiru Martina Škrtela, ktorý sa mohol vrátiť do slovenskej reprezentácie, ale nakoniec mu jeho zdravotný stav nedovolí nastúpiť. Ďalším navrátilcom bol aj Tomáš Hubočan.

Nový tréner Štefan Tarkoviš povolal do reprezentácie krídelníka Slovana Bratislava Vladimíra Weissa, ktorý pod bývalým trénerom Hapalom nefiguroval.

Slovenská reprezentácia do finále baráže s novým trénerom

Štefan Tarkovič sa stal novým dočasným trénerom slovenskej futbalovej reprezentácie. Bývalý asistent trénera Kozáka st. povedie reprezentáciu v troch zápasoch.

V dôležitom finále o postup na EURO a dva zápasy Ligy národov, proti Škótsku a Česku.

Program Slovenska v Lige národov 2020/2021

TIP ❱ Všetko o Lige národov nájdete tu ›

Kde ste mohli sledovať baráž na Euro 2020 live

Rozhodujúci zápas o postup na ME 2021 Severné Írsko – Slovensko, ste mohli sledovať v priamom prenose na slovenskej televízii. RTVS odvysielala toto stretnutie na Jednotke (STV1). Okrem samotného zápasu, ste mohli sledovať pozápasové štúdio a rozhovor s hráčmi. Baráž o EURO odvysielala aj oficiálna stránka RTVS, ktorá bola kompatibilná na mobiloch, tabletoch, alebo PC. Vysielanie cez oficiálnu stránku televízie bolo dostupné iba na území Slovenska.

TIP ❱ Kde sledovať futbal naživo

Kde môžete sledovať športové prenosy v priamom prenose? Pozrite si podrobný prehlaď a rozpis všetkých TV kanálov a ďalších možností ako a kde sledovať šport naživo ⇒

ONLINE: Baráž na ME 2020 Severné Írsko – Slovensko naživo (12.11. 20:45, LIVE vysielanie)