Dá tréner Pavel Hapal v reprezentácii šancu Miroslavovi Stochovi? (VIDEO)

Zdieľaní

Slovenský reprezentačný tréner Pavel Hapal, prevzal mužstvo po odstúpení Jana Kozáka. Miroslav Stoch sa po ME 2016 dostal do konfliktu s bývalým trénerom, po ktorom si ani jeden nevedel predstaviť vzájomnú spoluprácu.

Tip: Tréner Ján Kozák odstúpil pre neprofesionálny prístup slovenských reprezentantov

Zostaví tréner Pavel Hapal nový reprezentačný tím

Bývalý tréner Ján Kozák bol najdlhšie slúžiaci lodivod národného mužstva. Dostal Slovensko prvý krát na ME 2016, v kvalifikácii sa mu podarilo vybojovať s tímom vysoko cenené víťazstvo nad Španielskom, alebo v príprave zdolali jeho zverenci majstrov sveta Nemecko. Kozák sa dlhodobo spoliehal na stabilných hráčov, ale nesmieme zabúdať aj na veľmi dôležitú vec, že do A-tímu priviedol mladíkov z 21-tky a nebál sa im dať šancu.

Slovensko nie je veľká futbalová krajina a tak tréner Pavel Hapal sa asi bude musieť spoliehať na systém zloženia reprezentácie, podobne ako jeho predchodca. Český tréner viedol Slovenskú reprezentačnú dvadsaťjednotku od januára 2015 a tak niekoľko súčasných hráčov dobre pozná. Táto spolupráca sa ukázala ako kľúčová pri voľbe nového trénera.

Bude Miroslav Stoch opäť v reprezentácii?

Miroslav Stoch dostal šancu si hrať v Premier League za londýnsku Chelsea. Z Londýna si odskočil na rok do Twente, kde sa stal sa holandským šampiónom. Potom jeho futbalové kroky smerovali do Turecka, Grécka, Spojených arabských emirátov a minulý rok v lete zakotvil v Slavii Praha.

V Slávii Praha patri medzi kľúčových hračov, ale dvere do reprezentácie boli pre neho zatvorené. Kozák i Stoch sa po ME 2016 dostali do konfliktu a nitriansky rodák sa v reprezentácii už neobjavil. Ak si udrží súčasnú formu je dosť pravdepodobné, že sa v reprezentácii objaví.

Uvidíme, ako sa k tomu postaví. Chcem nastaviť pravidlá pre neho i siedmich hráčov z ostatnej kauzy po zápase s Českom. Stoch je pre národný tím zaujímavý hráč, povedal Hapal.

Kedy odohrá Slovensko zápasy v Lige národov?

Slovenska reprezentácia s novým trénerom odohrá dva zápasy Ligy národov vo svojej skupine 16. novembra doma proti Ukrajine a posledný zápas v Česku 19. novembra. Obidva zápasy začnú o 20.45 h.

TIP: Liga národov UEFA – Slovesnko program, zápasy, formát a aktuality >>

Video: Miroslav Stoch a jeho góly v Slávii

Zdroj: yputube

Zdieľaní

Pin It on Pinterest