Slovenská futbalová reprezentácia zvíťazila v utorkovom zápase E-skupiny kvalifikácie EURO 2020 na pôde Azerbajdžanu vysoko 5:1. Duel Azerbajdžan – SVK ste mohli sledovať online!
Kvalifikácie na ME 2020 – Skupina E
Azerbajdžan – Slovensko 1:5 (1:3) VIDEO
Kvalifikácia na ME 2020 (E-Skupina)
Góly: 29. Šejdajev – 30. a 57. Hamšík, 8. Lobotka, 27. Kucka, 85. Hancko. ŽK: Krivocjuk (Azerbajdžan). Rozhodovali: Beaton – Mulvanny, Carr (všetci Škót.), 9000 divákov.
Hviezdou zápasu bol Marek Hamšík, ktorému sa v Baku podarilo streliť 23. a po zmene strán aj rekordný 24. gól v národnom tíme. Vďaka týmto gólom sa stal lídrom reprezentačných kanonierov po Róbertovi Vittekovi.
Rozhovor s Marekom Hamšíkom po zápase
Kedy odohrajú Slováci ďalšie kvalifikačné zápasy?
Slováci majú po troch odohraných zápasoch šesť bodov, predtým doma zdolali Maďarsko 2:0 a prehrali vo Walese 0:1. V nasledujúcom asociačnom termíne ich čaká domáci zápas s Chorvátskom (6. septembra), o tri dni neskôr sa predstavia v Budapešti proti Maďarsku.
TIP ❱ Všetko o kvalifikácií na EURO 2020 ›
ONLINE: Azerbajdžan – Slovensko naživo (Kvalifikácia na ME 2020, skupina F)
Hamšík (57')
Hamšík (30')
Kucka (27')
Lobotka (8')
S. Agajev – Medveděv, B. Husejnov, Krivocjuk, Rahimov – R. Almeida, Garajev, Ejubov (80. Mahmudov) – Abdullajev (89. Re. Dadašov), Šejdajev, Ramazanov (61. Emreli).
Dúbravka – Pekarík, Vavro, Škriniar, Hancko – Kucka, Lobotka (84. Greguš), Hamšík (86. Haraslín) – Rusnák, Boženík (71. Duda), Mak.
Gól strelil DÁVID HANCKO. Ten sa dostal do zakončenia po krásnej akcii, keď sa zoči voči brankárovi Agajevovi nemýlil. Asistencia: Ondrej Duda.
Gól strelil MAREK HAMŠÍK. Ten zakončuje perfektnú akciu nášho tímu, keď dostal spätnú prihrávku a milimetrovou strelou k tyčke strieľa svoj 24. reprezentačný gól, ktorý znamená jeho prvenstvo v tabuľke strelcov. Asistencia: Denis Vavro.
Gól strelil MAREK HAMŠÍK, keď sa perfektne uvoľnil v strede poľa a následne z hranice pokutového územia ľavačkou strieľa krásny gól. Asistencia: Juraj Kucka.
Gól strelil JURAJ KUCKA. Ten zvyšuje na 0:2 vďaka tvrdej a nádherne umiestnenej strele z priameho kopu.
Gól strelil STANISLAV LOBOTKA, ktorý dostal od súpera veľké množstvo priestoru. Práve vďaka tomu dokázal preniknúť až na hranicu šestnástky a odtiaľ pekne uložiť loptu k tyčke. Asistencia: Róbert Mak.
Azerbajdžan: S. Agajev – Medveděv, B. Husejnov, Krivocjuk, Rahimov – R. Almeida, Garajev, Ejubov – Abdullajev, Šejdajev, Ramazanov.
Náhradníci: Balajev, Mahammadalijev – Mammadov, Mahmudov, Nazarov, Alaskarov, Re. Dadašov, Babajev, Pašajev, Isajev.
Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Vavro, Škriniar, Hancko – Kucka, Lobotka, Hamšík – Rusnák, Boženík, Mak.
Náhradníci: Kozáčik, Rodák – Štetina, Bero, Ňiňaj, Šatka, Greguš, Mihalík, Duda, Haraslín, Hrošovský, Mazáň, Šafranko.
Rozhodca: Beaton – Mulvanny, Carr.
Favoritmi sme určite my, a preto musíme dnes získať dôležité 3 body. Sú si toho vedomé aj stávkové kancelárie, ktoré vypísali na náš tím kurz okolo hodnoty 1,7. Naopak na domácich je to až cez 5,3.
Tieto dva tímy proti sebe síce už nastúpili párkrát, ale bolo to poriadne dávno. V minulom storočí sme sa 4x radovali z výhry my. V roku 2001 sme jeden duel vyhrali, druhý prehrali.
Dnes nás čaká pekný futbalový podvečer, a preto sa pohodlne usaďte a vychutnajte si dnešný duel v našej prítomnosti.
Zdroj: tasr, tipsport.sk
Strely na bránu: 2:10. Strely mimo: 6:10. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 11:3.