Kvalifikácia ME do 21 rokov – EURO 2025: Program, termíny, skupiny, výsledky.

Kvalifikácia ME do 21 rokov na Euro 2025 prebieha od marca 2023 do novembra 2024. Futbalové Slovensko ju však môže sledovať s pokojom iba z diaľky, keďže ako organizátori máme miestenku istú. Pozrite si program kvalifikácie, termíny zápasov, aké sú skupiny a výsledky. 

Kvalifikácia ME do 21 rokov

Futbalová kvalifikácia ME do 21 rokov je bojom o pätnásť miesteniek na prestížny šampionát. SR má účasť zaručenú ako organizátor Eura 2025. Po postupe na MS vo futbale U20 čaká našich mladých futbalistov ďalší veľký turnaj.

Zápasy sa hrajú v podobných asociačných termínoch ako kvalifikácia euro 2024 seniorov. Pozrite si v našom článku všetky podstatné info, ktoré potrebujete vedieť.

Futbal 21 kvalifikácia

Slovensko 21 futbal kvalifikácia

Slovensko 21 nemusí zaujímať futbalová kvalifikácia na ME 2025, keďže naši chlapci majú účasť istú, vďaka tomu, že ako krajina turnaj organizujeme. Presný termín konania ešte známy nie je, dá sa však očakávať, že sa odohrá klasicky v júni a júli.

Vie sa však, že sa šampionát odohrá v ôsmich mestách – Bratislava, Trnava, Žilina, Nitra, Trenčín, Košice, Prešov a Dunajská Streda.

TIP ❱ Kde sledovať futbalové zápasy naživo

Reprezentácia futbal do 21 rokov zápasy

Reprezentácia do 21 rokov nemusí hrať ostré kvalifikačné zápasy, no to neznamená, že sa nádejní reprezentanti nebijú o miestenky do záverečnej nominácie.

V termínoch kvalifikačných zápasov majú Slováci na programe prípravné stretnutia. V marci ich absolvovali hneď tri – remizovali 0:0 so Slovinskom a porazili zhodne 1:0 Bulharsko aj Severné Macedónsko. Najbližšie ich čaká 20. júna Rakúsko.

Futbal 21 kvalifikácia termíny

Futbal 21 kvalifikácia – termíny zápasov sú už stanovené a kvalifikačné boje budú prebiehať od marca 2023 do novembra 2024. V zozname nižšie nájdete presný plán.

 • 20.–28. marca 2023
 • 12.–20. júna 2023
 • 4.-12. septembra 2023
 • 9.–17. októbra 2023
 • 13.–21. novembra 2023
 • 18.–26. marca 2024
 • 2.–10. septembra 2024
 • 7.–15. októbra 2024
 • 11.–19. novembra 2024 (baráž)

TIP ❱ Kde sledovať Ligu majstrov live

Kvalifikácia U21 formát

Kvalifikácia U21 má formát, ktorý pozostáva z 52 tímov, ktoré boli rozdelené do deviatich skupín – sedem skupín po šesť tímov a dve skupiny majú päť tímov. Každá skupina sa hrá systémom každý s každým doma a vonku.

Deväť víťazov skupín a tri naj tímy na druhých miestach postúpia priamo na záverečný turnaj, pričom zvyšných šesť tímov z druhých miest postúpi do play-off baráže.

V play off je šesť tímov rozlosovaných do troch dvojzápasov, kde sa hrajú stretnutia doma a vonku, aby sme spoznali posledné tri kvalifikované tímy.

TIP ❱ Finále Ligy národov ›

Kvalifikácia ME U21 skupiny

Kvalifikácia ME U21 skupiny – ako sme písali vyššie je ich 9 – v siedmich skupinách je šesť tímov, v dvoch skupinách je tímov päť. Ich víťazi a tri najlepšie tímy z druhých miest idú priamo na ME U21, ďalších 6 tímov hrá baráž o zvyšné tri miestenky.

 • A-skupina: Taliansko, Írsko, Nórsko, Turecko, Lotyšsko, San Maríno
 • B-skupina: Španielsko, Belgicko, Škótsko, Maďarsko, Kazachstan, Malta
 • C-skupina: Holandsko, Švédsko, Gruzínsko, Severné Macedónsko, Moldavsko, Gibraltár
 • D-skupina: Nemecko, Poľsko, Izrael, Bulharsko, Kosovo, Estónsko
 • E-skupina: Rumunsko, Švajčiarsko, Fínsko, Albánsko, Čierna Hora, Arménsko
 • F-skupina: Anglicko, Ukrajina, Srbsko, Severné Írsko, Azerbajdžan, Luxembursko
 • G-skupina: Portugalsko, Chorvátsko, Grécko, Bielorusko, Faerské Ostrovy, Andorra
 • H-skupina: Francúzsko, Rakúsko, Slovinsko, Bosna a Hercegovina, Cyprus
 • I-skupina: Dánsko, Česko, Island, Wales, Litva

Kvalifikácia na EURO U21 výsledky

Výsledky a tabuľky skupín, ktoré prináša kvalifikácia na Euro U21, nájdete na webe s pravidelne aktualizovaným výsledkovým info servisom – flashscore.sk.

ME U21 futbal kvalifikácia live

Futbalová kvalifikácia na ME U21 sa live dá sledovať napríklad na ČT Sport. Tam nájdete zápasy Česka z tejto kvalifikácie. Na Slovensku ju nevysiela žiaden kanál, no súboje našej dvadsaťjednotky v rámci prípravy nájdete na Joj Šport.

ME vo futbale do 21 rokov kvalifikácia live stream

Live stream z kvalifikácie na ME vo futbale do 21 rokov je dostupný vďaka stávkovej kancelárii Tipsport a jej obľúbenej TV Tipsport.

Stačí sa len zaregistrovať a splniť zopár jednoduchých podmienok.

Návod, ako sledovať livestream zadarmo

 1. Registrujte sa v Tipsporte a prihláste do účtu
 2. Kliknite na sekciu „LIVE“ a z ponuky športov vyberte „FUTBAL“
 3. Zvoľte zápas, ktorý chcete sledovať a kliknite na „STREAM“

SPUSTIŤ TV TIPSPORT ▶

Live stream zápasov môžete sledovať 7 dní od registrácie úplne zadarmo. Nezabudnite taktiež využiť vstupný bonus 20 € na prvé stávky.

EURO U21 2025 kvalifikácia

Všetko podstatné o EURO U21 2025 kvalifikácii na turnaj, ktorý organizuje Slovensko, nájdete aj na oficiálnych kanáloch UEFA.

Zdroj: wikipedia.com, sfz.sk, uefa.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest