MS klubov vo futbale 2022- program, výsledky, tímy a informácie. Víťazom sa stala Chelsea!

Majstrovstvá sveta klubov 2021 sa odohrali 3. – 12. februára 2022 v Spojených arabských emirátoch. FIFA organizuje turnaj medzi víťazmi šiestich kontinentálnych súťaží a šampiónom hostiteľskej krajiny. Tento ročník vyhrala londýnska Chelsea, keď vo finále porazila Palmeiras 2:1 po predĺžení. Pozrite si kompletné výsledky a dôležité informácie.

MS klubov finále: Chelsea – Palmeiras 2:1pp

Do finále MS klubov sa prebojovali londýnska Chelsea a brazílsky tím Palmeiras. Finálový zápas sa odohral 12. februára a z triumfu sa teší londýnsky klub, ktorý porazil Pameiras 2:1 po predĺžení. O góly sa postarali Lukaku a Havertz.

Góly: 117′ Havertz, 55′  Lukaku – 64′  Veiga

MS klubov 2021 vo futbale Abu Dhabí

Majstrovstvá sveta klubov vo futbale prehľad

18. ročník MS klubov vo futbale 2021 sa odohral v Spojených arabských emirátoch, v meste Abu Dhabi a  hral sa na dvoch štadiónoch. Pôvodne sa mal šampionát konať v júni a júli 2021 v Číne, ale z dôvodu preloženia LOH v Tokiu a ME vo futbale sa turnaj presunul.

V novembri 2021 FIFA rozhodla, že MS klubov usporiadajú UAE začiatkom roka 2022.

MS klubov FIFA vo futbale 2021 – formát, systém

Na medzinárodnom turnaji MS klubov FIFA sa zúčastňujú víťazi klubových kontinentálnych trofejí – víťazi Ligy majstrov, Pohára osloboditeľov, Pohára afrických osloboditeľov, Ázijská Liga majstrov, Liga majstrov severnej a strednej Ameriky a Liga majstrov Oceánie a víťaz hosťujúcej domácej ligy.

Hrá sa pavúkovým systémom podľa rozlosovania, ktoré sa uskutočnilo 29. novembra 2021 v sídle FIFA. Ak sa v jednotlivých vyraďovacích zápasoch nerozhodne v riadnom hracom čase, budú nasledovať predlženie a poprípade penaltový rozstrel.

V zápasoch o piate resp. tretie miesto sa nehrá žiadne predĺženie a o víťazovi rozhodnú penalty.

Predchodcom tejto súťaže bol Interkontinentálny pohár.

TIP ❱ Program MS vo futbale 2022 ›

MS vo futbale klubov 2021 tímy

Na turnaji MS vo futbale klubov sa celkovo tento rok predstavilo 7 tímov.

Majstrovstvá sveta klubov vo futbale 2021 program a výsledky

Majstrovstvá sveta klubov vo futbale program jednotlivých zápasov aj s aktuálnymi výsledkami.

Majstrovstvá sveta klubov FIFA štadióny

Majstrovstvá sveta klubov sa odohrali v meste Abu Dhabí na dvoch štadiónoch. Prvým je viacúčelový štadión Mohammed bin Zayed Stadium a druhý je domovským stánkom klubu Al Wahda.

MS klubov finále

Tohtoročné MS klubov finále sa odohralo na štadióne Mohammed bin Zayed Stadium, ktorý mal rekordnú návštevnosť pri futbalovom zápase UAE vs Austrália v roku 2016 a to až 40.893 divákov.

Kde sledovať MS klubov vo futbale 2021 naživo

Finále MS klubov ste mohli sledovať naživo na fifatv. Livestream bol dostupný na mobile, tablete, alebo PC zadarmo.

TIP ❱ Kde sledovať športové prenosy zadarmo ›

Majstrovstvá sveta klubov víťazi

Víťazi Majstrovstvá sveta klubov v posledných rokoch.