MS klubov vo futbale 2019 – vyhral FC Liverpool (VIDEO)

Zdieľaní

FC Liverpool vyhral Majstrovstvá sveta vo futbale klubov 2019, ktoré sa hrali v Katare. The Reds zvládli úlohu favorita a v predĺžení zvíťazili nad brazílskym Flamengom.

Klubový šampionát futbalovej federácie (FIFA) sa vo svete teší pomerne veľkej sledovanosti. Pozrite si kompletný prehľad 16. ročníka MS klubov vo futbale.

XVI. ročník MS klubov FIFA vo futbale 2019

Majstrovstvá sveta vo futbale klubov 2019 sa konali od 11. decembra do 21. decembra v katarskej Dauhe. MS vo futbale klubov sa koná pravidelne od roku 2005.

Na medzinárodnom turnaji sa zúčastňujú víťazi klubových kontinentálnych trofejí – víťazi Ligy majstrov, pohára osloboditeľov, pohára afrických osloboditeľov, ázijská Liga majstrov, Liga majstrov severnej a strednej Ameriky a Liga majstrov Oceánie a víťaz hosťujucej domácej ligy. Jej predchodcom je Interkontinentálny pohár.

MS vo futbale klubov 2019 tímy

Na turnaji (FIFA Club World Cup 2019) sa predstaví šesť klubových šampiónov z konfederácií FIFA – FC Liverpool (UEFA), Flamengo Rio de Janeiro (CONMEBOL), saudskoarabský Al Hilal FC (AFC), tuniský Esperance S. de Tunis (CAF), mexický Monterrey (CONCACAF) a Hienghene Sport (OFC). Šesticu doplní tohtoročný hostiteľ Al-Sadd.

MS klubov vo futbale 2019 – program a výsledky

11. december

osemfinále: Al-Sadd – Hienghene (1:0)

14. december

štvrťfinále: Al Hilal – Espérance Tunis (0:0)
štvrťfinále:  Monterrey – Al-Sadd  (2:0)

17. december

semifinále: Flamengo – Al Hilal (0:1)
5. miesto: Al-Sadd – Espérance Tunis (1:4)

18. december

semifinále:  Monterrey – Liverpool (1:1)

21. decembra

o bronz: Monterrey – Al-Hilal (0:1) po penaltách
finále: Liverpool – Flamengo (1:0) po predĺžení

Majstrovstvá sveta klubov vyhral po predĺžení Liverpool

Liverpool vyhral cennú trofej FIFA, po víťazstve 1:0 v predĺžení nad brazílskym Flamengom. Hrdinom zápasu sa stal Brazílčan Roberto Firmino, ktorý strelil jediný gól zápasu v 99. minúte.

Anglický klub hral už štvrtý krát na tomto podujatí. Pri predchádzajúcich troch finálových účastiach zakaždým prehral.

Finále: Liverpool – Flamengo 1:0 pp (0:0, 0:0)

Gól: 99. Firmino

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Van Dijk, Gomez, Robertson – N. Keita (100. Milner), Henderson, Oxlade-Chamberlain (75. Lallana) – Salah (120.+ Shaqiri), Firmino (106. Origi), Mané

Flamengo: Diego Alves – Rafinha, Rodrigo Caio, Pablo Marí, Filipe Luís – De Arrascaeta (77. Vitinho), Arao (120. Berrio), Gerson (102. Lincoln) – Éverton Ribeiro (82. Diego), Gabriel Barbosa, Bruno Henrique

Majstrovstvá sveta klubov 2019: Liverpool – Flamengo VIDEO