Pavel Hapal je novým trénerom Slovenska (VIDEO)

Zdieľaní

Pavel Hapal je novým trénerom slovenskej futbalovej reprezentácie. Výkonný výbor SFZ rozhodol o novom trénerovi, ktorý prevezme mužstvo po odstúpení Jána Kozáka.

Pavel Hapal prevezme slovenskú reprezentáciu

Kandidátov na post trénera bolo viacej, ale na dnešnom rokovaní sa celý výbor zhodol na jednom mene. Pavel Hapal je novým trénerom reprezentácie. Zmluva ešte nie je podpísaná, ale po medzi prezidentom a trénerom už prebehli nejaké rozhovory. Český tréner súhlasil, treba už len doladiť detaily. Zloženie realizačného tímu bude plne v kompetencii nového trénera, ktorého oficiálne predstavia na tlačovej konferencii v stredu.

Bude Pavel Hapal úspešný po dvatsaťjednotke aj so seniorskou reprezentáciou?

Slovenskú reprezentačnú dvadsaťjednotku viedol od januára 2015 a na vlaňajších ME tejto vekovej kategórie v Poľsku s ňou obsadil piate miesto, keď skončil tesne pred bránami semifinále. Táto spolupráca sa ukázala ako kľúčová pri voľbe nového trénera, čo naznačil aj prezident SFZ.

Bol to hlavný ukazovateľ, viac ako trojročná spolupráca sa ukázala aj výsledkovo veľmi, veľmi úspešná. Veľmi dôležité sú aj ostatné kvality a vlastnosti pána trénera Hapala, dodal Kováčik.

SFZ sa musel zaoberať otázkou reprezentačného trénera po odstúpení Jána Kozáka. Ten po prehre s Českom 1:2 v B-divízii Ligy národov a následnom porušení životosprávy a štatútu reprezentanta zo strany siedmich hráčov, abdikoval z postu hlavného trénera.

Zdieľaní

Pin It on Pinterest