Tréner Ján Kozák potvrdil, že hráči porušili pravidlá (VIDEO)

Zdieľaní

Bývalý lodivod Slovenska Ján Kozák potvrdil, že sedmička hráčov porušila štatút reprezentanta a životosprávu. Kozák sa rozhodol abdikovať na trénera slovenskej futbalovej reprezentácie na základe udalostí, ktoré nasledovali po sobotňajšej prehre s Českom.

Tip: Bývalý reprezentačný tréner Ján Kozák, údajne odstúpil pre neprofesionálny prístup slovenských reprezentantov

Tréner Ján Kozák, povedal dôvody svojho odchodu od reprezentácie

Bývalý tréner národného tímu na mimoriadnej štvrtkovej tlačovej konferencii uviedol, že sedem hráčov porušilo štatút reprezentanta a životosprávu. Ide o brankárov Martina Dúbravku, Michala Šullu, obrancov Ľubomíra Šatku, Norberta Gyömbéra a Milana Škriniara a stredopoliarov Stanislava Lobotku a Vladimíra Weissa. Preto sa rozhodol, že ukončí prácu šeftrénera slovenskej reprezentácie.

Večer som si pozrel dvakrát zápas s Českom a zrazu zisťujem, ako hráči prichádzajú zvonku. Strašne ma to bolelo, bolo to, ako keby ma niekto opľul alebo dal facku. Chcel som, aby sa títo hráči priznali. Tréning na druhý deň bol o desiatej, stretol som sa pred ním s Martinom Škrtelom a Marekom Hamšíkom, obaja boli prekvapení. Vyskúšal som teda, či sú tí siedmi chlapi a priznajú sa, povedal bývalý tréner.

Ján Kozák sa vyjadril aj k situácii, kto bude nový tréner Slovenska. On si vie predstaviť, že by Slovenskú reprezentáciu viedol jeho bývalý asistent Štefan Tarkovič.

Video z tlačovej besedy Jána Kozáka

Zdroj: facebook

Zdieľaní

Pin It on Pinterest