Petra Vlhová rozdáva 20 EUR zadarmo

HC Slovan Bratislava končí v KHL. Klub nezohnal investora (VIDEO)

Zdieľaní

HC Slovan Bratislava končí v KHL a v nadchádzajúcej sezóne bude pôsobiť v domácej Tipsport Lige. V pondelok o tom informovalo vedenie klubu.

HC Slovan Bratislava končí v KHL

Bratislavský hokejový klub dnes oznámil, že v druhej najlepšej hokejovej súťaži na svete KHL ukončí pôsobenie. Na začiatku to vyzeralo so Slovanom Bratislava veľmi sľubne. Klub avizoval, že našiel investora, ktorý vytiahne klub z finančných problémov. Nový investor mal údajne pochadzať z Českej republiky, ale jeho meno nebolo doteraz zverejnené.

Investor sa nám nepotvrdil, na budúcu sezónu sa prihlásime do extraligy. V KHL sme informovali, že sme záležitosti nedotiahli tak, aby sme splatili potrebné veci v predpísanom termíne. Hovoril som už aj s prezidentom SZĽH pánom Kohútom, aby sme začali proces návratu do našej najvyššej súťaže, povedal člen predstavenstva HC Slovan Juraj Široký mladší.

Napriek veľkej snahe akcionárov klubu sa nepodario zabezpečiť finančné záruky, ako aj udržateľný rozpočet pre ďalšie pokračovanie klubu v KHL. Belasí sa tak po siedmich sezónach prihlásia do slovenskej najvyššej súťaže.

HC Slovan Bratislava v slovenskej Tipsport lige

Vedenie slovenskej ligy má však podmienku návratu Slovana do extraligy a tou je vyplatenie záväzkov voči hráčom, ktoré klub má. Slovan má mať sľúbenú finančnú injekciu od súčastného akcionára, ktorá by mu umožnila štart v Tipsport lige.

Slovan Bratislava naposledy hral v slovenskej extralige v sezóne 2011/2012 a najvyššiu slovensku súťaž opustil ako majster. V Kontinentálnej hokejovej lige potom absolvoval sedem ročníkov. Dvakrát sa mu podarilo prebojovať do play-off nadnárodnej ligy.

Zdroj: facebook, hcslovan.sk

Zdieľaní

Pin It on Pinterest