SLOVENSKO – ČESKO MS v hokeji juniorov 2022. Slováci v divokom zápase tesne prehrali! (VIDEO)

Slovensko – Česko bol prvý zápas na MS v hokeji juniorov 2022. Naši mladí chlapci v ňom po napínavom priebehu podľahli českým rovesníkom o jeden gól 4:5. Sledujte všetky podstatné informácie a video zostrih zápasu v našom článku! 

Slovensko – Česko MS v hokeji juniorov 2022

Prvý zápas Slovensko – Česko na MS v hokeji juniorov 2022 preveril pripravenosť našich mladých hokejistov uprostred leta.

V úvodnom stretnutí na MS v hokeji do 20 rokov však podľahli po divokom priebehu Čechom tesne 4:5, keď najprv o dvojgólové vedenie prišli a potom dvojgólové vedenie súpera zmazali, no Česi v závere rozhodli o svojom triumfe.

Slovensko 4:5 Česko (2:0, 0:3, 2:2)

Góly a prihrávky: 3. Petrovský (Dvorský, Sýkora), 5. Kašlík (Myklukha, Petrovický), 54. Petrovický (Dvorský), 56. Kašlík (Petrovský) – 22. Ryšavý (Jiříček, Menšík), 33. Gut (Myšák, Kulich), 37. Šapovaliv (Urban, Mechura), 47. Myšák (Gut), 58. Szturc (Špaček)

VIDEO: Slovensko Česko zostrih

Slovensko – Česko

Slovensko – Česko MS v hokeji U20 zostavy

Zostavy Slovensko – Česko v úvodnom zápase MS v hokeji U20 2022.

Slovensko: 

Brankár: Šimon Latkóczy, Obrana: Petrovický – Kmec, Stripai – Štrbák, Groch – Žabka, Bakala, Útok: Jedlička – Demek – Sýkora, Petrovský – Myklukha – Kašlík, Honzek – Dvorský – Faith, Nemec – Repčík – Stumpel, Mišiak

Česko: 

Brankár: Jan Bednař, Obrana: Ticháček – Jiříček, Špaček – Svozil, Čech – Hamara, Nemec, Útok: Myšák – Kulich – Gut, Ivan – Chmelar – Szturc, Kos – Menšík – Ryšavý, Mechura – Urban – Šapovaliv

Slovensko vs. Česko live stream

Zápas Slovensko – Česko hokej a celé MS v hokeji do 20 rokov live môžete sledovať úplne zadarmo cez live stream na  TV Tipsport. Zápas si môžete pozrieť na PC alebo cez aplikáciu vo svojom mobile či tablete.

Postup, ako sledovať MS U20 zadarmo

  1. Registrujte sa v Tipsporte a prihláste do účtu
  2. Kliknite na sekciu „LIVE“ a z ponuky športov vyberte „HOKEJ“
  3. Zvoľte zápas, ktorý chcete sledovať a kliknite na „STREAM“

SPUSTIŤ TV TIPSPORT ▷

Live stream zápasov môžete sledovať 7 dní od registrácie úplne zadarmo. Nezabudnite taktiež využiť vstupný bonus 20 € na prvé stávky.

MS v hokeji U20 live na TV Tipsport

MS v hokeji U20 program

MS v hokeji U20 2022 kompletný program Slovenska. Podrobné výsledky a štatistiky nájdete na výsledkovom portáli flashscore.sk

▶︎ KOMPLETNÉ TABUĽKY MS U20   

PROGRAM SLOVENSKA NA MS U20
9.8. Česko – SLOVENSKO 5:4
12.8. SLOVENSKO – Kanada 00:00h
13.8. SLOVENSKO – Lotyšsko 00:00h
14.8. SLOVENSKO – Fínsko 20:00h

MS v hokeji juniorov do 20 rokov

MS v hokeji juniorov do 20 rokov sa v roku 2022 konajú netradične v lete a to od 9. do 21. augusta. Šampionát sa pôvodne konal klasicky na prelome rokov v decembri a v januári, no uprostred šampionátu organizátori rozhodli o jeho zrušení a následnom presunutí na letný termín kvôli pandémii Covid-19.

Mnoho ľudí z hokejovej obce však tento termín kritizujú, keďže je mimo sezóny, hráči nemusia byť dobre pripravení a tým pádom hrozí aj väčšia šanca na zranenie. Hlavne z tohto dôvodu na šampionáte neuvidíme naše najväčšie hviezdy ako sú Juraj Slafkovský, Šimon Nemec či Filip Mešár.

Zdroj: szlh.sk, iihf.com, wikipedia.com, youtube.com, facebook.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest