Tipsport Liga: HC Košice – HKM Zvolen 4:1 (VIDEO)

Zdieľaní

V 29. kole hokejovej Tipsport Ligy do Košíc zavítali hráči Zvolena. Priebeh zápasu HC Košice – HKM Zvolen ste mohli ONLINE na 7sport.sk!

Slovenská hokejová Tipsport Liga (29.kolo)

HC Košice – HKM Zvolen 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Góly: 10. Milý (Faith, Jokeľ), 10. Vrábeľ (Růžička, Majdan), 41. Haščák (Skokan, Květoň), 59. Rapáč (Skokan, Haščák) – 7. Tibenský (Betker, Mráz).

Košice: Košarišťan — Růžička, Čížek, Cibák, Slovák, Koch, Michalčin, Zeleňák — Haščák, Bortňák, Květoň — Klhůfek, Skokan, Rapáč — Belluš, Vrábeľ, Majdan — Jokeľ, Faith, Milý

Zvolen: Tomek — Drgoň, Corrin, Betker, Maier, Meliško, Švarný, Fatul — Mráz, Trotter, McPherson — Thompson, Špirko, Tibenský — Štrauch, Petráš, Bonis — Kolenič, Halama, Marcinek – Chlepčok

HKM Zvolen to proti Košiciam vedia

Zvolenčania vedia HC Košice potrápiť a už viackrát si z východného Slovenska brali body. Ešte nedávno mali víťaznú sériu, teraz trikrát prehrali. Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase 29. kola Tipsport ligy nad HKM Zvolen 4:1.


ONLINE PRENOS: HC Košice – HKM Zvolen naživo (29.kolo Tipsport ligy)

Tipsport Liga (SR)
piatok 6. decembra 2019 o 17:30
Košice
4:1
2:1, 0:0, 2:0
Koniec
Zvolen
Góly
Rapáč (58:58')
Haščák (40:46')
Vrábeľ (09:53')
Milý (09:14')
Tibenský (06:25')
Zostavy

Košarišťan (Škorvánek) — Růžička, Čížek (A), Cibák, Slovák, Koch (A), MIchalčin, Zeleňák — Haščák, Bortňák, Květoň — Klhůfek, Skokan (C), Rapáč — Belluš, Vrábeľ, Majdan — Jokeľ, Faith, Milý

Tomek (Hollý) — Drgoň (A), Corrin, Betker, Maier, Meliško, Švarný (C), Chlepčok, Fatul — Mráz, Trotter, McPherson — Thompson, Špirko (A), Tibenský — Štrauch, Petráš, Bonis — Kolenič, Halama, Marcinek

Online prenos
Mikulášsky zápas, v rámci ktorého si sily merali hokejisti HC Košice a HKM Zvolen, je na konci. Spokojnejší sú domáci. Tí vyhrali 4:1 a do tabuľky si tak pripisujú tri body.

Pomer striel v dnešnom zápase: 30:29

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák.
Koniec zápasu.
59:41
Čaká sa len na záverečnú sirénu.
58:58
Košice dali gól!
Po peknej akcii je definitívne rozhodnuté. BRANISLAV RAPÁČ to už dostal pred prázdnu bránku, pomýliť sa mohol len ťažko. Asistencie: Dávid Skokan, Marcel Haščák.
58:37
Nič sa nemení, Tomek je stále na striedačke. Vhadzuje sa po ľavici Košarišťana.
58:37
Oddychový čas hostí.
58:30
Záverečných 90 sekúnd. Puk sa dvakrát odrazil od zadného mantinela, Košarišťan ešte celú situáciu radšej kontroloval.
58:04
Zatiaľ bez úspechu. Hostia sa držia v pásme, nezmyselne dlho si ale prihrávajú.
57:30
Tomek je na striedačke, Zvolen to skúša so šiestimi korčuliarmi.
56:46
Meliškova kolmica, respektíve pokus o ňu. Neúspešný, hráč hostí si chcel puk sklepnúť, ale ešte predtým tak urobil jeden z košických bekov.
56:16
Aj Košice si ale zbytočne komplikujú život — sériou zakázaných uvoľnení.
55:53
Zvolen pokračuje v snahe o vyrovnanie. Páli ale z pozícií, ktoré na Košarišťana platiť nemôžu. Jedno zakončenie takmer ani nedoputovalo ku košickej svätyni.
54:55
Oddychový čas domácich.
54:40
Hra sa pomerne často prerušuje. Ťažko povedať, komu to môže pomôcť, každopádne, Zvolen teraz získal jednoduché vhadzovanie pred Košarišťanom.
53:56
Zakázané uvoľnenie hostí, buly po ľavici Tomáša Tomeka.
53:31
Corrin sa snažil svojich spoluhráčov rozhýbať rýchlou kolmicou, ale tento puk bol príliš nepresný. Blížime sa k záveru, zatiaľ to nevyzerá na to, že by mal Zvolen zápas výraznejšie zdramatizovať.
52:47
Teraz sa hostia presunuli pred Košarišťana, ten si na svoje konto pripísal jednoduchý zákrok.
51:33
Bortňákovi puk prepadol cez čepeľ, dostal sa k nemu Betker. Zvolenčania kombinovali za svojou bránkou, ale toto nie je priestor, kde by sa teraz mali zdržiavať.
50:43
Haščákovo zakončenie malo letieť pomedzi Tomekove betóny, ale zvolenský brankár ich výborne sklopil a puk medzi nimi ukryl. Hra je prerušená.
50:18
Nasleduje komerčná prestávka.
49:30
Smerom dopredu sa ponáhľali aj hostia, ale Košarišťan sám zapracoval svojou hokejkou a o puk ich pripravil. Zvolen je bezradný.
48:27
Košice mohli definitívne rozhodnúť. Mohla to byť špička Tomekovho betóna, ale Zvolenčanov zachránila skôr konštrukcia ich bránky.
47:49
Tomek chcel rozohrať pred Haščákom, nevyšlo mu to podľa predstáv. S pukom na hokejke tak korčuľuje len košický Vrábeľ.
46:34
Dlhý súboj v rohu klziska, Belluš v ňom prišiel o hokejku. Napriek tomu puk podržal, aj tieto sekundy môžu byť v konečnom dôsledku rozhodujúce.
45:58
Maier si do pásma nakorčuľoval nenápadne z pravej strany, ale príliš mu to nepomohlo. Aj keď si puk vypýtal, nedostal ho. Zvolen potrebuje niečo vymyslieť.
45:21
Sekundy teraz ubiehajú pomerne pomaly. Dlhší čas sa neprerušovalo, oba celky to využívajú na rotáciu hráčov počas hry.
44:49
Drgoň nahadzoval od modrej, pred bránkou ale chýbal niekto na teč. Košarišťan všetko videl, navyše, proti nepresnému zakončeniu nemusel ani zakročiť.
43:20
Zvolen bol v pásme, ale nevymyslel tam nič zaujímavé. Košičania sa za Košarišťanom dostali k puku a získali sekundy potrebné na prestriedanie.
42:23
Zvolen sa tak dostáva do nepríjemnej situácie. Ak chce dnes bodovať, musí Košarišťana prekonať minimálne dvakrát. Bude to ťažké, ale v žiadnom prípade nie nemožné.
40:46
Košice dali gól!
A to sa napokon ukázalo ako rozhodujúci moment, Oceliari sa totiž dostávajú do dvojgólového vedenia. Tomáš Tomek bol na roztrhanie, ale na pokus MARCELA HAŠČÁKA bol prikrátky. Asistencie: Dávid Skokan, David Květoň.
40:41
Betker v súboji s Růžičkom. Úspešnejší bol český bek v službách Košíc, ktorý tak udržal pásmo pre svoj celok.
40:10
Posledná časť riadnej hracej doby práve začala plynúť. Uvidíme, či prinesie ešte nejaké dramatickejšie zmeny, alebo sa už dočkáme len menších kozmetických úprav.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Siréna v Steel Aréne hlasno zatrúbila, čo znamená jediné — koniec druhého dejstva. V zápase medzi Košicami a Zvolenom platí po 40 minútach hry stav 2:1.

Pomer striel po 2. tretine: 20:18

Tretia tretina sa začne približne o 19:24.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:10
Je tu posledná minúta druhej tretiny.
38:40
Hostia sa zatiaľ dobre bránia, súpera do vyložených šancí nepúšťajú.
37:35
Košičania sa na malý moment usadili v pásme a skúsili viackrát vystreliť, ale Zvolen vedel, čo s pukom. Posiela ho tak cez všetky čiary.
36:46
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Jakub Kolenič – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
36:46
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Jakub Kolenič – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
36:06
Růžička zblokoval strelu, Faith medzičasom priskočil na ľad. Oba celky pokračujú v hre s piatimi mužmi.
35:33
Zvolenčania si následne vypracovali obrovský tlak, ani to im ale na strelenie vyrovnávajúceho gólu nestačilo. Košarišťan hru prerušil.
34:55
Obrovská šanca Zvolena! McPherson dostal puk na pravú stranu, odkiaľ pálil bez prípravy. Košarišťan sa famózne presunul a puk na svojom tele zachytil.
34:01
Vylúčenie v tíme HC Košice (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).
34:01
Nasleduje komerčná prestávka.
33:30
Zeleňákov teč zvolenského zakončenia, puk po ňom zamieril k mantinelu. Tam ešte zviedli hokejisti krátky súboj, z ktorého vyšli víťazne domáci hráči.
32:19
Štrauch prikorčuľoval pred Košarišťana v nádeji, že mu puk z lapačky vypadne. Nestalo sa tak, hra je prerušená a vhadzovať sa bude v košickom obrannom pásme.
31:27
Ani teraz to hosťom s kombináciou nevyšlo. Zeleňák sa naťahoval po puku, čím súpera mierne vystrašil a prinútil ho rozohrať len na vlastnú polovicu.
31:00
Po košickej šanci to v Steel Aréne len tak zhučalo. Tomek Zvolen zachránil, ten puk poslal na zakázané uvoľnenie.
30:30
Belluš vybojoval puk pre Košice, na voľného spoluhráča ho ale neprehodil. Mohol z toho byť samostatný únik, Tomek ale môže ostať pokojný.
29:33
Koch si musel dať v defenzíve pozor, Zvolen tam bol s dvomi hráčmi. Proti reprezentačnému obrancovi ale nič nevymyslel.
28:49
Košarišťan zahral pred Švarným a puk poslal s pomocou mantinelu do stredného pásma. Tam sa k nemu dostal Zvolen, ale pre avizované postavenie mimo hry pokračovať nemohol.
27:56
Ostatné minúty nepriniesli žiadne zaujímavé momenty. S pukom na čepeli sa snažil hrať Trotter, ale pomerne rýchlo oň prišiel.
26:58
Košarišťan puk vykopol, ten sa následne nepríjemne kotúľal pred košickým bránkoviskom. Zvolenčania tam ale nestáli, preto do odkrytej siete nedoklepli.
26:10
Hokej to nie je zlý, ale chýba mu výraznejší impulz. Ani jeden z celkov sa nedostáva do gólových príležitostí, defenzívy si svoje povinnosti plnia vzorne.
25:56
Vylúčenie v tíme HC Košice (Dalibor Bortňák – 2 min., nedovolené bránenie).
25:28
Čížek dostal puk po ľavej strane do košického útočného pásma, no to mal Zvolen výborne postrážené. Ani v tejto chvíli tak domáci nič výnimočné nevymysleli.
24:30
Pokračujeme v hre piatich proti piatim, nasleduje vhadzovanie po pravici Tomeka.
24:06
Zvolen sa oslobodzuje a hru presúva pred Košarišťana.
23:38
Teraz to letelo spoza ľavého kruhu, pokus bol ale nepresný. Košiciam nevychádza ani táto presilová hra.
23:02
Košice sú usadené v pásme, Zvolen ich ale výborne vytláča do rohov klziska. Odtiaľ sa strieľa len veľmi ťažko, aj preto je Tomek bez práce.
22:28
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Patrik Maier – 2 min., sekanie).
22:18
To bola veľká šanca Rytierov! Zvolen sa do pásma dostal s dvojicou Corrin – Thompson. Košarišťan prvý puk vyrážačkou poslal do hry, následne si na hrudi postrážil aj dorážku.
21:40
Vôbec po prvýkrát počas druhej tretiny sa dopredu ponáhľal aj Zvolen. Jeho akcia ale stroskotala na mladom Kochovi, ktorý zapracoval hokejkou a súpera o puk pripravil.
21:09
Tomek je v plnej permanencii, Košice na neho vyslali za minútu už päť striel. Všetko sú to ale pokusy, na ktoré bankár dobre vidí. Každopádne, defenzíva Zvolena by ich mala blokovať.
20:41
V úvode to z košických palíc letelo od modrej. Tomek bol ale pripravený a mal odkrytý výhľad, preto nemal najmenší dôvod zaváhať.
20:08
Prostredná časť riadnej hracej doby je tu. Úvodné vzadzovanie zvládli lepšie domáci hokejisti, ktorí sa tak pokúsia presunúť pred svätyňu Tomáša Tomeka.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina ja na konci. V Steel Aréne pritom po 20 minútach hry svieti priebežný stav 2:1.

Pomer striel po 1. tretine: 7:9

Druhá tretina sa začne približne o 18:28.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:20
Zeleňák to skúsil od modrej, Tomek sa prezentoval efektným zákrokom lapačkou. Medzičasom chytil Betker súpera za hlavu a stiahol ho na ľad. Emócie dnes pracujú naplno.
19:10
Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:30
Zdá sa však, že oba celky už budú chcieť prvú časť dohrať bez ďalšieho inkasovaného gólu. Pri puku je Zvolen, ale potrebuje striedať.
17:20
Vylúčení kohúti sú už späť na ľade. Pokračujeme tak v hre piatich proti piatim a čakáme na nejaký výraznejší impulz.
16:40
Corrin odtlačil súpera od puku telom, smerom dopredu tak mohol ísť Zvolen. Príliš ďaleko sa ale nedostal. Oba celky teraz dobre vykrývajú centrálnu zónu klziska.
15:12
Vylúčenie v tíme HC Košice (Václav Čížek – 2 min., hrubosť).
15:12
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Jozef Tibenský – 2 min., nedovolené bránenie).
15:12
Nasleduje komerčná prestávka.
15:07
Špirkova práca hokejkou, nasledovala ale nepresná kolmica. Zakázané uvoľnenie aj na strane Zvolena, podobných situácií sledujeme počas prvej tretiny pomerne veľa.
14:20
Corrin vykreslil takmer ideálny kruh, po ktorom smerovali jeho kroky k bránke Andreja Košarišťana. Košice odtiaľ poslali puk nedovoleným spôsobom a dopustili sa zakázaného uvoľnenia.
13:37
Jokeľ vypichol v pásme puk pre Košice, tie hrali dlho za bránkou Tomeka. Napokon priletela nebezpečná rana od modrej, ktorá ale priestor troch žrdí minula.
12:55
Medzičasom sa pomer síl na ľade vyrovnal.
12:10
Haščák popri mantineli, domáci na to nezareagovali ideálne. Naopak, pre hostí je to vodou na mlyn. Puk znova opúšťa pásmo Zvolena.
11:46
Je z toho ale len ďalšie vyhodenie.
11:17
Zvolenčania dostali puk medzi kruhy, odkiaľ ho pohodlne poslali k súperovej bránke. Košice tak musia začínať spoza Andreja Košarišťana.
10:34
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Jakub Kolenič – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
10:31
Špirko chcel hrať, prerušil ho ale hvizd arbitra. Vhadzovať sa bude po ľavici Tomáša Tomeka.
10:20
Medzičasom začala plynúť druhá polovica prvej tretiny.
09:53
Košice dali gól!
Oceliari rýchlo otáčajú a v zápase vedú. Druhý gól pripomínal ten prvý, opäť to Tomekovi prešlo popri pravej žrdi. Tentokrát po dorážke, o ktorú sa postaral FILIP VRÁBEĽ. Asistencie: David Růžička, Juraj Majdan.
09:14
Košice dali gól!
Máme vyrovnané. JURAJ MILÝ puk vytiahol spoza Tomekovej bránky, zbytočne nevymýšľal a skúsil to z uhla. Gólman si nepostrážil svoju pravú žrď, zakončenie sa tak zatrepalo v jeho sieti. Asistencie: Roman Faith, Oliver Jokeľ.
08:28
Zo strany Košíc je to zatiaľ nemastné-neslané. Puk si dopredu pýtal Růžička, ale ťažkú žabku si spracovať nedokázal. Rozohrávať budú hostia.
07:51
Obrovská šanca Košíc gólom nekončí! Tomek zrážal puk len pred seba, kam prikorčuľoval Skokan. Bola z toho okamžitá dorážka a brankár Zvolena so šťastím uspel.
07:00
Haščák operoval pred Tomekom, proti sebe mal ale trojicu súperov. Nedokázal si tak odblokovať svoju čepeľ a ku zakončeniu sa nedostal.
06:25
Zvolen dal gól!
A nebolo to zadarmo, Košičania platia drahú vstupenku — inkasujú úvodný gól. Od modrej priletel puk, na ktorý nemal Košarišťan ideálny rozhľad, preto skončil v jeho sieti. Presadil sa JOZEF TIBENSKÝ. Asistencia: Ben Betker.
06:03
Podarilo sa im to v tejto chvíli. Začína sa zvolenský kolotoč.
05:26
Oceliari poslali puk dvakrát cez všetky čiary. Rytieri zo Zvolena sa zatiaľ pred Košarišťanom usadiť nevedia.
04:39
Vylúčenie v tíme HC Košice (Juraj Majdan – 2 min., hrubosť).
04:39
Vylúčenie v tíme HC Košice (Martin Belluš – 2 min., hrubosť).
04:39
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Samuel Petráš – 2 min., držanie hokejky).
04:30
Skokanovo napádanie, celé to pripomínalo situáciu z prvej minúty. Ani z tohto ale Košice nič nevyťažili.
03:48
Milý bol v súboji s Fatulom mierne odtlačený, ale všetko bolo v súlade s pravidlami. Zatiaľ tak pokračujeme v čistej hre bez vylúčení.
02:58
Nahodenie Betkera. Hostia sa ešte snažili pokračovať vo svojej aktivite, ale márne. Puk má už na čepeli Květoň, ktorý sa bude ponáhľať pred Tomeka.
02:05
Brock Trotter pomiešal puk za Tomekovou bránkou, počkal na prestriedanie svojej formácie a rozohral. Zvolenčania si následne nerozumeli a vyrobili postavenie mimo hry.
01:40
Zvolen je zatiaľ aktívnejší. Rytieri zo stredného Slovenska sa znova presunuli do pásma, aj keď teraz bol ich pohyb ľahko čitateľný.
00:58
Na opačnej strane si puk pýtal Skokan. Hokejku mal však vo vzduchu, preto si puk po ľade nespracoval. Bolo to bez zakončenia.
00:41
Drgoň musel zacúvať do obrannej tretiny, Košice napádali v dvojici. Skúsený zvolenský bek to ale urobil dobre, puk poslal o mantinel na hokejky svojich spoluhráčov a bol z toho prvý závar pred Košarišťanom. Ten puk priľahol, hra je prerušená.
00:05
Zápas medzi Košicami a Zvolenom sa práve začal. Tomáš Tomek aj Andrej Košarišťan sa zatiaľ len pozerajú pred seba, uvidíme, ktorý z nich bude musieť zakročiť ako prvý.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Růžička, Čížek (A), Cibák, Slovák, Koch (A), MIchalčin, Zeleňák — Haščák, Bortňák, Květoň — Klhůfek, Skokan (C), Rapáč — Belluš, Vrábeľ, Majdan — Jokeľ, Faith, Milý

HKM Zvolen: Tomek (Hollý) — Drgoň (A), Corrin, Betker, Maier, Meliško, Švarný (C), Chlepčok, Fatul — Mráz, Trotter, McPherson — Thompson, Špirko (A), Tibenský — Štrauch, Petráš, Bonis — Kolenič, Halama, Marcinek

Rozhodca: Orolin (SVK), Kókai (HUN) — Rojík (SVK), Soltész (HUN).
Vážení športoví priatelia, Tipsport liga napíše v piatok svoje 29. pokračovanie, v rámci ktorého si budú sily v Steel Aréne merať aj HC Košice a HKM Zvolen.

HC Košice vstúpi do zápasu z pozície favorita. Oceliari patria medzi celky s najlepšou fazónou, veď vyhrali štyri z odohraných piatich stretnutí. Zverenci trénera Petra Draisaitla sú však napriek tomu až na tretej priečke, keď na vedúci Slovan strácajú deväť bodov a na druhú Banskú Bystricu päť. Celkovo si ich zatiaľ Košice na svoje konto pripísalo rovných 50, a to pri priaznivom skóre v pomere 75:50.

Posledné tri zápasy Košíc:
Dukla Trenčín — HC Košice 1:2 sn
HC 07 Detva — HC Košice 2:3
HC Košice — HK Poprad

HKM Zvolen už viackrát ukázal, že je celkom, s ktorým je potrebné počítať na popredných priečkach tabuľky. A ukázať to bude chcieť aj v Košiciach. V jeho neprospech síce môže hovoriť nepriaznivá séria troch prehier v rade, naopak, pomôcť mu môže fakt, že má trojicu najlepších na dosah. Zvolenčania strácajú na Košice štyri body, to všetko pritom pri priaznivom skóre v pomere 82:68.

Posledné tri zápasy Zvolena:

HKM Zvolen — HK Poprad 3:5
HC Slovan Bratislava — HKM Zvolen 3:2 pp
HK Nitra — HKM Zvolen 4:2
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Zdroj: tipsport, rtvs

 

Zdieľaní

Pin It on Pinterest