Niké bonus bez limitu + 20 EUR zadarmo

Tipsport Liga: HC Slovan Bratislava – HK Dukla Michalovce 3:0 (Video)

Zdieľaní

Slovan Bratislava vyhral v 43. kole nad Michalovcami a vytvoril si na prvej priečke trojbodový náskok. Sledujte hokejový duel HC Slovan Bratislava – HK Dukla Michalovce video highlights!

Slovenská hokejová Tipsport Liga (43. kolo)

HC Slovan Bratislava – HK Dukla Michalovce 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 11. Basaraba (Bondra), 31. St. Pierre (Sersen, Basaraba), 57. Zigo (Abdul)Slovan: Brust – Bačik, Sersen, Štajnoch, Demo, Šedivý, Kučný, Sloboda – Puliš, Zigo, Abdul – Basaraba, St. Pierre, Bondra – Kukumberg, Kytnár, Matoušek – Petráš, Urbánek, Žitný
Michalovce: Surák – Ventelä, Hančák, Mesikämmen, Pukka, Vorobjev, Ťavoda, Zekucia, Farkaš – Spilár, Lalancette, Korhonen – Mašlonka, Galamboš, Hričina – Hvila, Linet, Safaralejev – Šimun, Toma, Giľák

Slovan Bratislava zdolali HK Dukla Ingema Michalovce 3:0. Vďaka víťazstvu si na čele tabuľky vypracovali trojbodový náskok pred majstrovskou Banskou Bystricou, ktorá však disponuje dvoma zápasmi k dobru.

ONLINE PRENOS: HC Slovan Bratislava – HK Dukla Michalovce naživo (43.kolo Tipsport ligy)

Tipsport Liga (SR)
piatok 24. januára 2020 o 18:30
Slovan
3:0
1:0, 1:0, 1:0
Koniec
Michalovce
Góly
Zigo (56:33')
St. Pierre (30:30')
Basaraba (10:40')
Zostavy

Brust (Habal) – Bačik, Sersen (C), Štajnoch, Demo, Šedivý, Kučný – Puliš, Zigo, Abdul – Basaraba, St. Pierre, Bondra – Kukumberg (A), Kytnár(A), Matoušek – Petráš, Urbánek, Žitný – Sloboda

Surák (Trenčan) – Ventelä, Hančák (A), Mesikämmen, Pukka, Vorobjov, Ťavoda, Zekucia – Spilar (C), Lalancette, Korhonen – Mašlonka (A), Galamboš, Hričina – Hvila, Linet, Safaralejev – Šimun, Toma, Giľák – Farkaš

Online prenos
Aj tretia tretina priniesla jeden gól a tiež do siete hostí, keď efektne zakončil Zigo. Michalovce predviedli sympatický výkon, vypracovali si aj pekné šance, no v tretej tretine už hrali odovzdane, Slovan ich k ničomu nepustil a tri body si postrážil. Brustovi patrí gratulácia k shut-outu. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 5:6, celkom 25:23. Dobrú noc z Bratislavy všetkým želá Vladimír Korduliak.
Koniec zápasu.
59:14
Puk pri vonkajšom oblúku svojej bránky Surák radšej schoval pod svoju rukavicu.
58:19
Slovan drží súpera na dištanc od Brusta a s výsledkom hostia dnes už asi nič neurobia.
56:33
Slovan Bratislava dal gól!
TOMÁŠ ZIGO z pravej strany v akcii z vnútornej strany kruhu poslal puk do vrchných partií hosťujúcej bránky. Asistencia: Jindřich Abdul.
56:08
Ťavoda príklepom od modrej poslal puk na bránku domácich, Brust pravým betónom späť do hry a Slovan pôjde do akcie.
54:08
Trochu nepresností a to na oboch stranách, puk skončil teraz na tribúne. Slovan sa snaží hrať čo najďalej od svojej bránky, hostia naopak v snahe dostať domácich pod tlak.
52:29
Hra sa nám začala kúskovať, ofsajd domácich.
51:44
Nahodený puk na bránku domácich a hokejka Brusta puk usmernila na ochrannú sieť, vhadzujeme po pravej ruke brankára domácich.
50:27
Zakázané uvoľnenie v podaní domácich, vhadzujeme po ľavej ruke Brusta.
50:06
Giľák a jeho puk z ľavého kruhu defenzíva domácich upratala na ochrannú sieť.
49:29
Zakázané uvoľnenie hostí, ktorí tak striedať nemôžu, vhadzujeme po ľavej ruke Suráka.
48:36
Domáci v plnom počte, Michalovce sa kontaktným gólom do hry vrátiť nedokázali.
47:51
Pukka pekne vystrelil od modrej z jej stredu, puk smeroval pod brvno, Brust ho poslal späť do hry a zmenu skóre nepripustil.
47:06
Michalovce zamkli domácich v pásme, Lalancette z ľavého kruhu našiel pukom po ľade pred bránkou Mašlonku, ktorý pohotovo zakončil, Brust ho však vychytal.
46:03
Hostia v plnom počte a začínajú svoju presilovú hru.
44:36
Basaraba si nepostrážil svoju hokejku a za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou inkasuje trest v trvaní štyroch minút. Hráme štyria proti štyrom a potom presilovka hostí.
44:03
Za krosček dostal dve minúty Mašlonka a Slovan si zahrá presilovú hru.
43:09
Po dlhšom čase sme videli zakončenie, Korhonen puk z pravej strany pri bránkovisku na ľavej strane poslal na bránku domácich, Brust puk poslal späť do hry.
40:09
Abdul s rútil na Suráka a vyrobil kľučku, Surák v rozkľaku roztiahol svoje betóny a puk cez pravý svoj betón poslal späť do hry.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:14.
V druhej tretine sme videli opäť jeden gól a opäť do siete hostí, keď Slovan využil svoju presilovú hru a odskočil tak súperovi na dva góly. Aj hostia hrali presilovku, Slovan ju ubránil. Brust na čele defenzívy domácich naďalej odoláva a tak si hostia na gól budú musieť počkať. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 12:8.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:30
Sloboda sa v individuálnej akcii preštrikoval s pukom až medzi kruhy, tiesnený zakončil, Surák puk schoval v lapačke.
39:16
Hančák a jeho strela od modrej, puk Brust poslal pred seba a potom poskakujúci kruh schoval v rukavici.
38:45
Kukumberg vystrelil z ľavého kruhu a minul bránku súpera, puk skončil na ochrannom skle.
38:06
Lalancette našiel spoza bránky pred bránkoviskom na pravej strane Spilára, ktorý pohotovo zakončil, Brust puk schoval vo svojej lapačke.
37:05
Zakončenie hostí z pravej strany a Brust puk poslal na ochrannú sieť. Ani teraz sa Michalovce radovať nemôžu.
36:33
Hostia hodnú chvíľu držali domácich v pásme, no videli sme len jednu strelu v podaní Hančáka spoza pravého kruhu s nepresným zakončením.
34:44
Zakázané uvoľnenie belasých, hra sa sťahuje pred Brusta.
32:52
Ďalšie bolestivé zranenie, teraz Štajnoch, predtým Mašlonka a pred ním Matoušek. Kým Štajnocha trafil puk, dvaja muži pred ním skončili na ľade po súbojoch.
32:10
Slovan držal hostí v pásme a z pravej strany poslal puk na Suráka, ten ho vyrazil pred seba a následne zaľahol a schoval pod svojimi rukavicami.
31:46
Sloboda vystrelil z ľavého kruhu, Surák poslal puk na druhú stranu klziska cez svoje rameno.
30:30
Slovan Bratislava dal gól!
MARTIN ST. PIERRE vystrelil z pravého kruhu a cez hokejku brániaceho hráča puk skončil pod brvnom bránky hostí. Asistencie: Michal Sersen a Joe Basaraba.
30:22
Safaralejev opustil hraciu plochu, dvojka za hákovanie a presilovka pre belasých. Predtým Abdul preveril pozornosť Suráka, ktorý ho vychytal.
29:33
Slovan poslal puk na zakázané uvoľnenie a vhadzovať budeme po pravej ruke Brusta.
28:04
Zigo z ľavého kruhu strieľal, puk bol zblokovaný a skončil v rohu klziska.
26:32
Slovan sa dostal do prečíslenia tri na jeden, chlapci to mysleli dobre, zakončenie pred bránkou sa ale neudialo a tak sa trojica Bondra, Kukumberg a Kytnár radovať nemohla.
26:29
Domáci v plnom počte.
25:34
Korhonen strieľal z pravej strany a veru nepodarilo sa mu vsietiť, Brust sa stihol presunúť a puk poslal na druhú stranu do rohu klziska.
24:50
Korhonen vystrelil z pravého kruhu, Brust puk poslal späť do hry a zakrátko defenzíva domácich von z pásma.
24:29
Bondra urobil faul ktorý nemusel, Surák mal puk pod kontrolou a za seknutie dostáva dve minúty. Defenzíva hostí ho potom vyriešila a tri krosčeky hostí hlavný nepotrestal. Presilovka pre hostí.
24:03
Mesikämmen vystrelil príklepom od modrej, Brust puk vyrazil pred seba a následne zlikvidoval. K dorážke sa už hostia nedostali.
21:25
Nahodený puk od modrej Surák zlikvidoval, no potom ho posunul za seba, a puk skončil bezpečne za bránkovou čiarou.
20:18
Bačik vystrelil od modrej z ľavej strany, Surák puk poslal pred seba a Michalovce vyrazili do útoku.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:20.
V prvej tretine sme videli exportný gól domácich, ktorý nám tu predviedol Kanaďan Joe Basaraba. Slovan mal šance, no aj vychýlenú mušku a čo smerovalo na bránku, Surák si s tým poradil. Potom predviedli pekné akcie hostia a boli veľmi blízko k vyrovnaniu, no ku gólu im chýbal naozaj len kúsoček šťastia a raz puk zastavila žrď domácej bránky. Brust vynikol a drží naďalej čistý štít. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 8:9.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:20
Lalancette to skúsil z ľavej strany a aj teraz Brust ukázal svoje brankárske umenie, nuž a hostia boli opäť veľmi blízko ku gólu.
18:19
Šimun zakončil z pravej strany a puk Brustovi prekĺzol do bránkoviska, ktorý zastavila ľavá žrď jeho bránky. Safaraejev sa k dorážke nedostal a Kučný puk dokázal upratať do bezpečia. Hostia sa už-už mohli radovať.
16:35
Slovan vyhral buly a Žitný preukázal cit pre zakončenie, vystrelil z prvej po ľade, Surák puk poslal späť pred seba.
16:05
Korhonen mal na hokejke vyrovnanie, na vrchole kruhov dostal puk, potiahol ho vpred a z vnútornej strany pravého kruhu vystrelil, Brust puk poslal do rohu klziska a podržal tím domácich.
15:02
Hostia v plnom počte, v závere presilovky sme videli dve strely od modrej v podaní Šedivého, puk si cestu do priestoru medzi tri žrde nenašiel.
14:13
Hostia poslali puk von z pásma a oba tímy posielajú na ľad čerstvých mužov.
13:33
Slovan vyhral buly a hral s pukom v zóne hostí, na konci akcie puk pod rukavicami Suráka.
13:02
Hančák dve minúty za držanie, presilovka pre Slovan.
12:55
Slovan v brejku a na konci akcie zakončenie Štajnocha z pravého kruhu, no nepresné a rovnako tak pred chvíľou pálil Štajnoch z pravého kruhu a minul cieľ, puk skončil na ochrannom skle.
10:40
Slovan Bratislava dal gól!
Gól, aký vidieť v NHL. JOE BASARABA vybojoval v rohu klziska puk a vystrelil tesne spoza bránkovej čiary, nuž a od chrbta Suráka puk skončil v hornom rohu jeho bránky. Asistencia: Radovan Bondra.
09:32
Zigo s pukom nakorčuľoval z pravej strany pred bránku a vystrelil, Surák ho vychytal a puk zlikvidoval.
09:05
Žitný vystrelil z vnútornej strany ľavého kruhu, aj tento puk Surák upratal do rohu klziska a zmenu skóre sme nezaznamenali.
08:35
Kučný vystrelil od modrej príklepom, Surák puk poslal do rohu klziska, belasí s pukom na hokejkách v útočnom pásme.
06:41
Ťavoda vystrelil spoza kruhov, Brust puk poslal na ľavý kruh, odtiaľ vystrelil z prvej ďalší z hráčov hostí, aj ten puk Brust vyrazil späť do hry.
06:27
Šedivý pukom z obranného pásma našiel na modrej Abdula, ktorý v zakončení minul bránku Suráka.
05:49
Po ofsajde domácich teraz zakázané uvoľnenie hostí, hra sa sťahuje pred Suráka.
05:00
Surák poslal dva puky späť do hry a hostia založili svoju útočnú akciu, ktorú ukončili stratou puku v pásme domácich.
04:41
Brust zlikvidoval puk hostí z pravej strany, vhadzujeme po ľavej ruke brankára domácich.
03:44
Hričina našiel z ľavej strany pred bránkou Mašlonku, ktorý pohotovo zakončil, puk však svoj cieľ nenašiel a tak Slovan vyrazil do útoku.
01:38
Hvila pekným príklepom z pravého kruhu preveril pozornosť Brusta, ktorý puk poslal späť do hry a hostia sú s pukom na hokejkách v zóne domácich.
01:12
Bondra z vnútornej strany ľavého kruhu puk švihom poslal na ochranné sklo.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Príjemný podvečer z Bratislavy z Arény Ondreja Nepelu vám želám. Na ľadovej ploche už prebieha rozkorčuľovanie oboch tímov, Slovan v belasom dnes hostí Michalovce, ktoré na zápas zvolili bielo-čiernu kombináciu farieb. V bránke domácich Barry Brust, v bránke hostí Filip Surák.
Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava:

Brust (Habal) – Bačik, Sersen (C), Štajnoch, Demo, Šedivý, Kučný – Puliš, Zigo, Abdul – Basaraba, St. Pierre, Bondra – Kukumberg (A), Kytnár(A), Matoušek – Petráš, Urbánek, Žitný – Sloboda

HK Dukla Ingema Michalovce:

Surák (Trenčan) – Ventelä, Hančák (A), Mesikämmen, Pukka, Vorobjov, Ťavoda, Zekucia – Spilar (C), Lalancette, Korhonen – Mašlonka (A), Galamboš, Hričina – Hvila, Linet, Safaralejev – Šimun, Toma, Giľák – Farkaš

Rozhodca:

D. Konc st., Kókai (HUN) – Gegáň, Kis-Király (HUN).
HC Slovan bude v piatok podvečer hostiť nováčika súťaže z Michaloviec. Na konci septembra sa belasí predstavili na ľade súpera a hoci dvakrát viedli, napokon odchádzali z ľadu so sklonenými hlavami. V druhom meraní síl – v prvom zápase v Bratislave zvíťazil Slovan po výsledku 5:2 a v treťom meraní síl na východe republiky sa zrodil rovnaký výsledok, na svetelnej tabuli však bolo poradie opačné. Belasých čaká v boji o prvé miesto v tabuľke húževnatý tím a aj keď štatistiky pasujú do roly favorita domáci klub, na ľade to môže vyzerať inak. Potvrdí Slovan úlohu favorita, alebo sa Michalovciam podarí bodovať na belasom ľade? Odpovede na akékoľvek otázky budeme poznať v piatok večer.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho domáceho zápasu Tipsport ligy, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub HK Dukla Ingema Michalovce a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Zdroj: tipsport, rtvs

 

Zdieľaní

Pin It on Pinterest