Tipsport liga: Sledujte HK Poprad – HC Košice 3:2 (VIDEO)

Zdieľaní

V zápase Popradu s Košicami musel o víťazovi rozhodnúť až predĺženie. Po sérii šancí na oboch stranách napokon rozhodol o extra bode pre Poprad presnou strelou Svitana. HK Poprad – HC Košice hokejový video záznam.

Slovenská hokejová Tipsport Liga (10.kolo)

HK Poprad – HC Košice 3:2 pp (0:0, 1:2, 1:0 – 1:0)

Góly a asistencie: 34. P. Svitana (Mlynarovič, Ulrych), 42. Kozák (Štrauch), 62. P. Svitana (Erving) – 24. Klhůfek (Bučko, Chovan), 26. Klhůfek (Bezúch)

HK Poprad: Vošvrda (Halo) – D. Brejčák (A), Ulrych, Kozák, Magovac, Erving, Kramár, Česánek, Fabian (C) – Štrauch, Mlynarovič, P. Svitana (A) – Karterud, Paukovček, Matis – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Matúš Paločko, Matej Paločko

HC Košice: Škorvánek (Košarišťan) – Koch (A), Slovák, Repe, Ružička, Cibák, Bučko – Haščák, Chovan, Majdan – Bezúch, Skokan (C), Klhůfek – Belluš, Bortňák, Rapáč – Jokeľ, Suja (A), Milý

Východoslovenské derby HK Poprad – HC Košice

Popradu sa momentalne moc nedarí a ich výkony v posledných zápasoch sú veľmi kolísavé. Z posledných piatich zápasov dokázali vyhrať iba dva, a to nad Nitrou 5:0 a v Miškovci 2:3. Nakoniec však všetko dopadlo pre Poprad v zápase s Košicami dobre a získali dva body.

Naopak Košice sú na čele Tipsport ligy o skóre  pred Bystricou a podľa fanúšikov košického hokeja, hrajú najlepší hokej za posledné roky.


 ONLINE PRENOS: HK Poprad – HC Košice naživo (10.kolo Tipsport ligy)
Tipsport Liga (SR)
nedeľa 6. októbra 2019 o 16:00
Poprad
3:2
0:0, 1:2, 1:0, 1:0
Koniec
Košice
Góly
P. Svitana (61:16')
Kozák (41:40')
P. Svitana (33:20')
Klhůfek (25:23')
Klhůfek (23:18')
Zostavy

Vošvrda (Halo) – D. Brejčák (A), Ulrych, Kozák, Magovac, Erving, Kramár, Česánek, Fabian (C) – Štrauch, Mlynarovič, P. Svitana (A) – Karterud, Paukovček, Matis – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Matúš Paločko, Matej Paločko

Škorvánek (Košarišťan) – Koch (A), Slovák, Repe, Ružička, Cibák, Bučko – Haščák, Chovan, Majdan – Bezúch, Skokan (C), Klhůfek – Belluš, Bortňák, Rapáč – Jokeľ, Suja (A), Milý

Online prenos
Hokej píše rôzne scenáre. Košičania v dnešnom zápase viedli dvojgólovým rozdielom, no napokon to nestačilo. Poprad predviedol otočku, dvoma gólmi sa prezentoval Svitana a napokon práve on zariadil ďalší bod pre Poprad.
Koniec zápasu.
61:16
Poprad dal gól!
Predĺženie je na konci, Poprad skóruje a rozhoduje o osude duelu. PATRIK SVITANA vyrazil dopredu po pravom krídle a strelou z kruhu prekonal Škorvánka.
Asistencia: Joona Erving.
60:58
Svitana spoločne s Brejčákom vyrazili do prečíslenia. Pred bránkovisko dostal prihrávku Brejčák, ale Škorvánka prekvapiť nedokázal.
60:45
Chovan prenechal puk Haščákovi, ktorý si preň prišiel, no nedokázal zakončiť.
60:18
Brejčák prišiel o puk v útočnom pásme, dopredu vyrazil Chovan, no jeho prihrávka v pásme bola zblokovaná.
60:01
Začalo sa predĺženie.
V úvodných minútach tretej tretiny sa podarilo kamzíkom vyrovnať, presadil sa Kozák. Následne sme už gól nevideli, a tak si zatiaľ oba tímy rozdelia po bode a nasledovať bude predĺženie 3 proti 3 v trvaní piatich minút.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:44
Slovák sa predviedol svojou delovkou od modrej čiary. Brankár Vošvrda však predviedol vynikajúci zákrok lapačkou, vytiahol semafor.
59:24
Skokan sa s pukom nikam neponáhľal, prebral si ho v strednom pásme a radšej išiel s ním do obrannej tretiny.
58:56
Vylúčená je dvojica hráčov. Na popradskej strane je to Petr Ulrych a na košickej Dalibor Bortňák. Obaja dostávajú po dve minúty za hrubosť.
58:56
Po zakončení Jokeľa sa pred bránkou Popradu zrodila väčšia strkanica, Ulrych poriadne na mantinel narazil Repeho, zrejme sa bude aj vylučovať.
58:45
Dopredu po pravom krídle trielil Suja, ktorý bol však vytlačený na zadný mantinel.
57:57
Popradčania túto presilovku vôbec nedokázali využiť, prakticky ani poriadne neboli usadení v útočnom pásme.
57:09
Dávid Skokan chcel prekabátiť brankára Vošvrdu a strieľal spoza brány. Puk zaujímavo preskočil na brvno, Skokan už dvíhal ruky, no gól to nebol.
56:46
Suja pri mantineli pridržal Takáča, čo sa domácim nepáčilo, ale rozhodne sa o nedovolený zákrok nejednalo.
56:17
Erving najprv výborne dokázal zastaviť puk ešte na modrej čiare, potom mu však preskočil cez hokejku a Repe bezpečne vyhodil.
55:42
Presilovku získava tím Popradu. Dve minúty za hákovanie dostáva Branislav Rapáč.
55:12
Od modrej čiary chcel delovkou zaskočiť Vošvrdu obranca Bučko. Jeho pokus mieril priamo na Vošvrdovu výstroj a hra bola prerušená.
54:49
Košičania síce zastavili rozohrávku Popradu v strednom pásme, potom si však tiež nerozumeli a pískalo sa zakázané uvoľnenie.
54:00
Popradčania vyrazili do výrazného prečíslenia. Takáč potiahol puk po ľavom krídle a prihrávkou pred bránku hľadal Zagrapana, ktorý sa puku dotkol, ale Škorvánek ho potom upratal.
53:16
Matis si prebral puk pri mantineli, obkorčuľoval okolo bránky a prihrával. Škorvánek s pomocou spoluhráčov dokázal upratať strelu.
52:44
Dopredu vyrazil Matis, puk však zabudol v strednom pásme, a tak v akcii ďalej pokračovať nemohol.
51:32
Dopredu po osi ihriska vyrazil obranca Jurij Repe, ktorému sa podarilo zakončiť spomedzi kruhov. Vošvrda bezpečne strelu ukryl v lapačke.
51:01
Zdalo sa, že Matisov zákrok voči Cibákovi bol nedovolený, no hlavní rozhodcovia si to nemysleli. O pár sekúnd sa pískal icing Košíc.
50:29
Od modrej čiary nepríjemne strieľal Jakub Cibák, ktorému koncovka celkom vyšla. Puk Vošvrda vyrazil pred seba a chvíľu nevedel, kde ho má, potom mu pomohli spoluhráči.
49:37
Delovka príkepom od Ervinga z modrej čiary Škorvánkovi síce vypadla, nik z Popradčanov však nebol pripravený na dorážku.
49:10
Takáč sa prepracoval do streleckého zakončenia spomedzi kruhov, vystrelil spoza hráča. Jeho pokus skončil na Škorvánkovi.
48:45
Majdan po pravom krídle nahadzoval puk za Vošvrdovu bránku. V akcii ďalej hostia nepokračovali, puk získali kamzíci.
47:29
Rapáč vyrazil dopredu spoločne s Majdanom. Dostali sa pred bránku, zakončenie Majdana napokon presné nebolo.
Dnešné stretnutie sleduje 2 151 divákov.
46:29
Delovkou od modrej čiary sa prezentoval obranca Ulrych. Jeho delovka mierila na Škorvánka. Pred bránkou sa potom zohrala menšia strkanica, zaobíde sa to bez vylúčení.
45:51
Poprad už je v plnom počte a rozhodne pokračuje v aktivite. Spomedzi kruhov zakončoval Karterud, jeho delovka smerovala na Škorvánka, najprv mu vypadla, ale potom ju košický gólman prikryl.
45:20
Lukáš Paukovček v útočnom pásme vzal zodpovednosť na seba. Dostal sa do prečíslenia spoločne s Karterudom, riešil to však sám strelou zblízka, ktorá skončila na Škorvánkovej vyrážačke.
44:28
Haščákova strela Vošvrdovi vypadla a o dorážku sa pokúšal Juraj Majdan, ktorý to zblízka napálil do betónu popradského gólmana.
43:57
Úvod početnej výhody košickým hokejistom zatiaľ veľmi nevychádza. Brejčákovi sa teraz podarilo bekhendom z obranného pásma po mantineli vyhodiť puk.
43:27
Presilovku si teda zahrá celok oceliarov. Dve minúty za hákovanie dostáva Dominik Kramár.
43:23
Skokan prekorčuľoval do útočného pásma, následne však o puk prišiel a rozhodcovia už avizujú vylúčenie na domácej strane.
43:00
Kamzíci ostali zavretí v obrannej tretine a vyhodili puk iba na zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa teda bude pred Vošvrdom.
42:45
Od modrej čiary nahadzoval puk na bránku Pavel Klhůfek. Jeho pokus bol nepresný, mieril iba na zadný mantinel.
41:40
Poprad dal gól!
Kamzíci vyrovnávajú stav stretnutia! LUKÁŠ KOZÁK iba jemne nahadzoval puk spoza pravého kruhu, strela bola niekým tečovaná a preskočila cez prekvapeného Škorvánka.
Asistencia: Andreas Štrauch.
41:34
Magovac nahadzoval puk od modrej čiary, jeho strelecké zakončenie však bolo blokované, Poprad ostal však v pásme.
40:42
Poprad sa dostal do útočného pásma a Erving chcel páliť od modrej, no iba nastrelil košického protihráča.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Prostredná časť hry priniesla prvé góly. V úvodnej časti druhej tretiny boli aktívni hostia, v 24. a 26. minúte sa presadil Klhůfek. Potom sa Košice trochu odmlčali, Popradčanom to stačilo na jeden gól, v 34. minúte znížil Svitana.
Tretia dvadsaťminútovka sa začne približne o 17:51.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:42
Erving si spracoval prihrávku na modrej čiare a okamžite strieľal. Škorvánek mal svoju lapačku pripravenú a ňou zachytil letiaci puk.
39:25
V strednom pásme hráči bojovali o puk pri mantineli. Získať ho napokon dokázali domáci a nahodili ho dopredu.
38:50
Svitana na modrú čiaru posunul pripravenému Česánekovi, ktorý delovkou vypálil. Škorvánek si dal pozor a strelu eliminoval.
38:18
Ulrychova prihrávka na Štraucha nebola veľmi presná. Puku sa v strednom pásme už zmocnili Košičania a pokračovali v rozohrávke.
37:17
Krížnou prihrávkou hľadal Takáč Leclerca, ktorý sa ukazoval na ľavom kruhu. Prihrávku si nespracoval a domáci sa sami vyhodili z obranného pásma.
36:55
Momentálne už sú kamzíci usadení v útočnej tretine a snažia sa rozvíjať svoju presilovú hru.
36:01
Úvod početnej prevahy zatiaľ domácim hokejistom nevychádza. Úspešne dokázal vyhodiť puk cez všetky čiary Ružička.
35:28
Popradská trojica útočníkov sa takmer dostala do úniku, v ktorom bol Leclerc faulovaný. Dve minúty za nedovolené bránenie dostáva Tomáš Slovák.
34:49
Chybná košická rozohrávka znamenala popradskú príležitosť. Takáč medzi kruhmi zastavil zlú prihrávku, prenechal puk Zagrapanovi, ktorý šiel sám na Škorvánka, no ten strelu vychytal.
34:27
Klhůfek sa chcel spoza bránky pretlačiť pred bránkovisko, no veľmi mu to nevyšlo. Puku sa ujali domáci.
33:40
Česánek v obrannom pásme spadol na ľad a takmer aj prišiel o puk. Košičania však jeho menšie zlyhanie nedokázali potrestať.
33:20
Poprad dal gól!
Kamzíci ofenzívny tlak premieňajú na skórovaný gól. Mlynarovič získal puk medzi kruhmi a nakrátko ho posunul PATRIKOVI SVITANOVI, ktorý prudkou strelou znížil na 1:2.
Asistencie: Samuel Mlynarovič, Petr Ulrych.
32:36
Moje predchádzajúce tvrdenie chcel vyvrátiť Patrik Koch, ktorý strieľal od modrej čiary. Priestor bránky však trafiť nedokázal.
32:01
Po dvoch strelených góloch sa Košičania strelecky umlčali a momentálne nie sú takí aktívni v ofenzíve. Vošvrda si teda môže vydýchnuť.
31:33
Svitana krížnou prihrávkou v útočnom pásme našiel Paukovčeka, ktorý si to už chystal na strelu, puk mu však v najnevhodnejšej chvíli skĺzol z hokejky.
30:55
Terajšia rozohrávka Popradu úspešná nebola, hra bola prerušená kvôli ofsajdu a vhadzuje sa v strednom pásme.
30:28
Hráči sú v trojici na oboch stranách natlačení pri mantineli a brzdia puk. V súboji napokon boli úspešnejší domáci a podarilo sa im vydolovať puk.
29:32
Do zakončenia cez ležiaceho Škorvánka sa dostal Andreas Štrauch, voľné miesto v jeho sieti však z tesnej blízkosti nájsť nedokázal.
29:15
Na strely je to v zápase vyrovnané, oba tímy majú na konte po 10 streleckých pokusov.
28:39
Poprad je momentálne usadený v útočnom pásme a pramenia z toho aj nejaké strely. Leclerc teraz krížnou prihrávkou našiel Ervinga, ktorý vystrelil a Škorvánek dokázal reagovať.
28:14
Leclerc sa odpútal od mantinelu, prekorčuľoval na ľavý kruh a odtiaľ strieľal, no mieril priamo na Škorvánka.
27:13
Matúš Paločko prihrávkou medzi kruhy našiel Paukovčeka, ktorému sa podarilo vyraziť, ale svoju strelu nasmeroval iba na zadný mantinel.
26:30
Belluš zo stredného pásma iba jemne nahodil puk na Vošvrdovu bránku, ale vzápätí sa pískalo postavenie mimo hry.
26:03
Takáč dokázal na modrej čiare zastaviť puk, posunul ho Ulrychovi na ľavý kruh, no odtiaľ jeho strela smerovala priamo do Škorvánka.
25:23
Košice dali gól!
Hostia využívajú túto presilovku a vo východniarskom derby vedú už o dva góly. Bezúch z pravého kruhu našiel medzeru a krížnou prihrávkou na opačný kruh našiel PAVLA KLHUFEKA, ktorý zamieril a trafil do voľného miesta. Stal sa dvojgólovým strelcom.
Asistencia: Juraj Bezúch.
24:34
Marcel Haščák dokázal vystreliť z ľavého kruhu a ohroziť betóny brankára Vošvrdu. Potom domáci hokejisti vyhodili puk.
24:12
Skokanova prihrávočka z ľavého kruhu neprešla pred bránku na Majdana, hostia sa však udržali v pásme.
23:33
Košičania sa môžu dostať na koňa. Budú hrať presilovku. Dve minúty za podrazenie dostáva Guillaume Leclerc.
23:18
Košice dali gól!
Oceliari strieľajú úvodný gól tohto stretnutia. Bučkovu strelu z pravého kruhu dokázal Vošvrda vyraziť betónmi, proti dorážke PAVLA KLHUFEKA z opačného kruhu však už bol bezmocný a Klhůfek to využil a skóroval.
Asistencie: Martin Bučko, Michal Chovan.
22:34
Haščákova strela z ľavého kruhu bola nepríjemná. Puk preletel nad plexisklo. Košice ešte ostali v pásme, Majdanova následná strela však bola blokovaná.
21:47
Košičania opäť úspešne vyhodili puk cez všetky čiary a Ulrych musí začínať novú akciu spoza Vošvrdu.
21:17
Zdalo sa, že Erving ešte dokázal udržať útočné pásmo po vyhodení puku od Ružičku, no napokon nie. Pískal sa ofsajd.
20:50
Poprad samozrejme začal druhú tretinu so skrátenou presilovkou, zatiaľ sa však kamzíkom veľmi nedarí presadiť v útočnom pásme.
20:16
Vošvrda si dával poriadne pozor na nahodený puk od Slováka, ktorý to síce vyhadzoval z obranného pásma, ale bolo to nepríjemné.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Úvodná tretina priniesla vcelku dynamický hokej, oba tímy si dávali veľký pozor v defenzíve. Zatiaľ sme gól nevideli, ale videli sme až sedem vylúčení. Druhá časť hry sa začne približne o 16:55.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:55
V závere tretiny sledujeme ešte jedno vylúčenie. Juraj Bezúch dostáva dve minúty za hákovanie.
19:36
Poprad dokázal úspešne prežiť toto svoje oslabenie a v hre sa môže pokračovať v plnom počte.
18:57
Haščákova nahodená strela spoza ľavého kruhu skončila na Magovacovi a domáci sa oslobodili vyhodením puku.
18:31
Kamzíci raz vyhodili puk z obranného pásma, hosťom sa znovu podarilo rozostaviť. Spred bránky chcel zakončovať Skokan, ale namieril to vedľa.
17:45
Repeho strela spoza medzikružia bola blokovaná a puk skončil v rohu klziska. Ostali pri ňom Košičania.
17:21
Zbytočný faul zo strany popradského útočníka. Guillaume Leclerc dostáva dve minúty za krosček.
16:47
Košický pobyt v útočnom pásme nepriniesol nebezpečné zakončenia, Vošvrda však stále musel monitorovať situáciu a byť v strehu.
15:58
Bučko chcel vystreliť spoza pravého kruhu, ale jeho strela mu nevyšla. Napriek tomu hostia ostali v útočnom pásme.
15:14
Bezúch vyštartoval dopredu spoločne s Khlfůfekom. Prekorčuľoval po krídle, z kruhu nahadzoval na bránku, strela bola tečovaná.
14:48
Haščák si spracoval ďalšiu prihrávku. Tentokrát na ľavom kruhu, dostal sa k strele, ale nedokázal trafiť priestor bránky.
14:18
Po pravom krídle dopredu prenikol Marcel Haščák, ktorý sa snažil z kruhu nasmerovať prihrávku pred bránku, no veľmi sa mu to nepodarilo.
13:14
Zagrapan sa pozrel najprv, či je v bráne voľné miesto, spoza pravého kruhu napokon vystrelil a puk sa iba jemne obtrel o Škorvánkov betón.
12:38
Kozákovi nevyšla prihrávka z modrej čiary, Suja s Jokeľom sa teda dostali k puku a bezpečne ho vyviezli do útočného pásma.
12:14
Úvod početnej prevahy domácim vyšiel iba trochu. Vyhrali buly, ale rýchlo sa dostali k puku oceliari a vyhodili ho preč.
11:51
Presilovku si znovu zahrá Poprad. Patrik Koch dostáva dve minúty za nečakané napadnutie.
11:21
Škorvánek trochu zaváhal pri vlastnej rozohrávke. K puku sa dostal Takáč, no rýchlo ho nedokázal presunúť pred bránku.
10:40
Matúš Paločko sa dostal k puku v obrannom pásme, vyhodil ho preč a Haščák ho zachytil až pri vlastnej bránke. Oba tímy striedajú.
09:50
Mlynarovič vydoloval puk v súboji so Slovákom. Prekorčuľoval medzi kruhy, odtiaľ však nedokázal už ohroziť strelou Škorvánka.
09:22
Klhůfekovu prihrávku z obranného pásma tečoval Mlynarovič a Košičania museli puk naháňať.
08:26
Táto presilovka domácim hokejistom vychádza lepšie, zatiaľ sa však do nebezpečných zakončení Popradčania nedostali až na jednu výnimku.
07:55
Zblízka zakončoval Matúš Paločko, ktorému posunul puk Zagrapanm. Škorvánkovi najprv puk vypadol, ale dokázal ho skrotiť.
07:06
Šikovná bola strela spomedzi kruhov z hokejky Leclerca. Škorvánek vyrážal pred seba, Takáč bol pripravený na dorážku, na puk však nesiahol.
06:32
Sledujeme ďalšie vylúčenie. Dve minúty za podrazenie dostáva hosťujúci Pavel Klhůfek.
05:47
Nádejne vyzerala akcia Matisa a Mateja Paločka, na pravom kruhu si však nerozumeli a stratili puk.
05:19
Aj Poprad je už v týchto chvíľach v plnom počte a začína sa ich skrátená presilovka kvôli vylúčeniu Repeho.
04:26
Jemné nahodenie z hokejky Tomáša Slováka smerovalo priamo na Vošvrdu a domáci gólman pre istotu prikryl puk.
03:52
Takáč vyrazil do rýchleho protiútoku spoločne so Zagrapanom a Brejčákom. Posledný menovaný strieľal z ľavého kruhu, Škorvánek zasiahol betónmi.
03:30
Aj košická početná prevaha sa končí predčasne. Jurij Repe dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.
03:02
Už momentálne prebieha skrátená košická presilovka. V jej úvode Poprad vyhodil puk cez všetky čiary.
02:50
Bezúchov nahodený puk z pravého kruhu smeroval na betóny Vošvrdu a domácim sa podarilo vybojovať puk v rohu klziska.
02:19
Popradská presilovka sa predčasne končí. Dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou dostáva Matúš Paločko.
01:52
Novú akciu spoza vlastnej bránky rozbieha Erving, Košičania pevne vyčkávajú v strednom pásme.
01:28
Svitana s Paukovčekom na chvíľu prišli o puk za bránou a snažiť sa ho získali Koch so Slovákom. Oceliarom sa to napokon aj podarilo a oslobodili sa.
00:52
Poprad získava prvú presilovku. Na dve minúty za držanie je vylúčený Dávid Skokan.
00:45
Bezúch chcel prenikať dopredu po ľavom krídle. S pukom sa dostal iba do rohu klziska.
00:15
Takáč po ľavom krídle prehadzoval puk dopredu smerom na Leclerca, ktorý ho však dostihnúť nedokázal, a tak Škorvánek bezpečne odpálil preč.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Na ľadovú plochu už vychádzajú hokejisti Popradu v bielych dresoch. Košičania sa dnes pod Tatrami predstavia v tmavomodrých farbách.
Úvodné zostavy:

HK Poprad: Vošvrda (Halo) – D. Brejčák (A), Ulrych, Kozák, Magovac, Erving, Kramár, Česánek, Fabian (C) – Štrauch, Mlynarovič, P. Svitana (A) – Karterud, Paukovček, Matis – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Matúš Paločko, Matej Paločko

HC Košice: Škorvánek (Košarišťan) – Koch (A), Slovák, Repe, Ružička, Cibák, Bučko – Haščák, Chovan, Majdan – Bezúch, Skokan (C), Klhůfek – Belluš, Bortňák, Rapáč- Jokeľ, Suja (A), Milý

Rozhodca: Baluška, Štefik – Durmis, Jobbágy.
Prajem vám príjemné popoludnie a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z tradičného extraligového východniarskeho derby medzi HK Poprad a HC Košice. Stretnutie 10. kola Tisport ligy sa na popradskom zimnom štadióne začne o 16:00 a jeho priebeh vám sprostredkuje Lukáš R. Ovšonka.

Popradčania nemajú vôbec dobrú aktuálnu formu. Z posledných piatich zápasov dokázali vyhrať iba dva, a to nad Nitrou 5:0 a v Miškovci 2:3. Naposledy sa predstavili na ľade Liptovského Mikuláša, ktorému podľahli 4:3, napriek tomu, že v zápase viedli 0:2. Dvojgólové vedenie kamzíci prehajdákali aj v domácom zápase s Detvou, ktorej napokon podľahli 2:3 po predĺžení. Aktuálne sa teda Poprad v tabuľke nachádza na nelichotivom 9. mieste so ziskom 10 bodov a so skóre 26:24.

Košice sú zatiaľ suverénnym lídrom tabuľky Tipsport ligy. Oceliari z 9 odohraných zápasov vyhrali 7, z toho šesť v riadnom hracom čase. Košičania majú aktuálne celkom dobrú formu, z posledných piatich zápasov dokázali do úspešného konca doviesť štyri duely. Hokejisti Košíc v poslednom kole Tipsport ligy doma po nájazdoch zdolali Miškovec 3:2, predtým v inom východniarskom derby porazili Michalovce 3:0. V tabuľke sú teda prví, na konte majú 20 bodov a skóre 29:16.

V minulej sezóne sme sledovali aj štvrťfinálovú play-off sériu medzi Popradom a Košicami. Poprad zvíťazil napokon 4:2 na zápasy a postúpil do semifinále. Pred začiatkom tejto sezóny sa oba tímy stretli na Tatranskom pohári a oceliari vtedy nadelili kamzíkom debakel 0:6.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Zdroj: tipsport, rtvs

Zdieľaní

Pin It on Pinterest