Tipsport Liga: HC Košice – HK Poprad (2:1)

Zdieľaní

Východoslovenské derby ovládli hokejisti Košíc, ktrorí zvíťazili v zápase 23. kola Tipsport ligy nad HK Poprad 2:1. Duel HC Košice – HK Poprad online ste mohli sledovať a tipovať na nasej stránke.

Slovenská hokejová Tipsport Liga (23.kolo)

HC Košice – HK Poprad 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 12. Preisinger (Leclerc, Kozák), 54. Suja (Bortňák, Belluš) – 29. Květoň (Chovan, Skokan).

Východoslovenské derby ovladli hokejisti HC Košice

HC Košice vyhrali východoslovenské derby nad Popradom tesne 2:1. Hostia v závere skúsili aj hru bez brankára, v ktorej bol blízko k vyrovnaniu Handlovský, ale jeho strela skončila na žŕdke.

ONLINE PRENOS: HC Košice – HK Poprad naživo (23.kolo Tipsport ligy)

Tipsport Liga (SR)
piatok 22. novembra 2019 o 17:30
Košice
2:1
0:1, 1:0, 1:0
Koniec
Poprad
Góly
Suja (53:53')
Květoň (28:16')
Preisinger (11:23')
Zostavy

Košarišťan (Škorvánek) — Čížek (A), Růžička, Slovák, Repe, Michalčin, Koch (A), Bučko — Květoň, Chovan, Haščák — Rapáč, Skokan (C), Klhůfek — Belluš, Bortňák, Vrábeľ — Milý, Suja, Jokeľ

Nechvátal (Rychlik) — Kozák, Brejčák (A), Erving, Ulrych, Magovac, Ťavoda, Kramár, Česánek — Handlovský, Preisinger, Leclerc — Takáč, Zagrapan (A), Svitana (C) — Paločko, Bjalončík, Kundrík — Králik, Mlynarovič, Svitana

Online prenos
Východniarske derby medzi HC Košice a HK Poprad je na konci. V zápase sa viac darilo domácim, ktorí si po výsledku 2:1 do tabuľky pripisujú tri body.

Pomer striel v dnešnom zápase: 26:26

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák.
Koniec zápasu.
59:10
Košice mohli rozhodnúť, prázdnu bránku minuli. Zrejme posledná šanca pre Kamzíkov.
58:39
Patrik Nechvátal je na striedačke. Piari Popradčania proti štyrom Košičanom.
58:39
Vylúčenie v tíme HC Košice (David Květoň – 2 min., držanie).
58:30
Puk je za Košarišťanom, v moci ho majú Košice.
58:06
Oddychový čas hostí.
58:06
Vylúčenie v tíme HK Poprad (Marek Zagrapan – 2 min., podrazenie).
58:02
Nechvátal sa pozrel na tabuľu a na striedačku hostí, ale nemá priestor na vykorčuľovanie. Hrá sa v pásme hostí.
57:50
Kozák musel cúvať, Košice toho smerom dopredu veľa nevymysleli. Popradčania sa potrebujú usadiť pred Andrejom Košarišťanom.
57:01
Udialo sa tak aj v tejto chvíli. Erving zrýchlil, Poprad striedať nebude. Oceliari ale čerstvé sily na ľad pošlú.
56:20
Podarilo sa mu to teraz. Kundrík ale len individuálne, toto úspech priniesť nemohlo. Oceliari to zahrali na istotu a odpálili do pásma svojho súpera.
55:40
Hrá sa v rohoch klziska, sekundy plynú pomerne rýchlo. Poprad sa potrebuje dostať k puku.
54:55
Leclerc s pukom zacúval do obrannej tretiny, nemal inú možnosť. Napádala ho dvojica domácich, ktorá by teraz chcela získať puk do svojej moci.
53:53
Košice dali gól!
Toto môže byť pre Poprad klincom do rakvy. JAKUB SUJA ostal nepochopiteľne nepovšimnutý priamo pred bránkoviskom, a tak puk zavesil pod hornú žrď. Toto sa jednoducho šesť minút pred koncom stávať nemôže. Asistencie: Dalibor Bortňák, Martin Belluš.
53:21
Píska sa zakázané uvoľnenie v neprospech Kamzíkov zo severu východného Slovenska.
52:45
Skokan na modrú, po ktorej si to Košice ešte niekoľkokrát posunuli. Napokon ale strelu zastavil Paločko. Smerom dopredu sa bude môcť pozrieť aj Poprad.
52:06
Zaujímavý pokus tesne ponad ľad. Nechvátalov pravý betón bol v plnej permanencii a letiaci puk zastavil. Vhadzovať sa bude po jeho ľavici.
50:31
Pavel Klhůfek a ďalšia zmarená šanca. Český legionár si to stiahol za obrancu a vystrelil zápästím. Puk preletel tesne ponad Nechvátalovu hornú žrď.
49:50
Ani z tohto nie je gól! Košarišťan bol na ľade, okolo jeho bránky sa zišli dvaja korčuliari Popradu. Do siete ale puk nepretlačli.
49:40
Striedajú aj Košice, hra ierne stráca na tempe.
49:16
Ulrych si musel dať pozor na napádajúceho útočníka Košíc, tú situáciu ale napokon zvládol. Popradská formácia následne postupne odkorčuľovala na hráčsku lavicu.
48:01
Nuž, mužmi zápasu budú po dnešku jednoznačne gólmani. Miroslav Preisinger sa dostal do samostatného úniku, ale na Košarišťana bol v ňom prikrátky.
47:40
Košický tlak sa končí. Belluš vyslal ranu z uhla, ale puk preletel až na ochrannú sieť. Hra je vykázaná do stredného pásma.
47:10
Ďalšia košická šanca. Teč pred bránkou, puku sa zrejme dotkol Bortňák. Pokus napokon priestor troch žrdí tesne minul. Poprad vo veľkých problémoch.
46:48
David Květoň v obrovskej šanci! Mohol byť mužom zápasu, keď mu puk padol medzi kruhy k čepeli. Patrik Nechvátal ale drží zázračným zákrokom Poprad v hre.
46:05
Vylúčenie v tíme HK Poprad (Samuel Mlynarovič – 2 min., hákovanie).
45:30
Erving individuálne po červenú čiaru, odtiaľ nahadzoval na zadný mantinel. Popradu to absolútne nevyhovovalo, jednoduchý puk pre košický celok.
44:48
Na opačnej strane Milého teč. Puk priestor troch žrdí napokon nezasiahol. Hra sa naďalej prelieva zo strany na stranu.
44:17
Jokeľ sa obetavo hodil do jednej zo striel, puk zblokoval do bezpečnej zóny. Poprad ale ostal v pásme, vypracoval si slušný tlak a Košarišťana donútil hru predsa len prerušiť.
43:21
Paločko uvidel súpera, preto radšej pribrzdil. Oba celky striedajú počas hry, ani jeden sa do bezhlavého útočenia nepúšťa. Napokon, bola by to takmer istá samovražda.
42:43
Ulrych tečoval letiaci puk, našťastie pre Poprad ešte Nechvátal dokázal natiahnuť svoju ľavú nohu. V opačnom prípade by si hostia strelili vlastný gól.
41:48
Magovac so snahou o rýchly prechod stredným pásmom. Je z toho popradské zakázané uvoľnenie. Túto časť zápasu zatiaľ zvládajú lepšie domáci.
40:58
Erving v osobnom súboji s Rapáčom, hokejista Popradu uspel. Jeho spoluhráči sa ale následne neoslobodili, naďalej sa tak bude hrať v okolí Nechvátalovej svätyne.
40:10
Záverečná časť riadnej hracej doby práve začala plynúť. Budeme zvedaví na to, čo nám prinesie nasledujúcich 20 minút čistej hry.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Hlavný arbiter hlasno zapískal, čo znamená jediné — koniec prostrednej časti riadnej hracej doby. Derby medzi Košicami a Popradom prináša po 40 minútach stav 1:1.

Pomer striel po 2. tretine: 18:18


Tretia tretina sa začne približne o 19:10.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:30
Slovák má puk na hokejke, je však za Košarišťanom. Zrejme posledná šanca pre Košice vymyslieť niečo smerom dopredu.
38:40
Obrovská šanca Popradu! Takáč dostal ideálny puk pred bránku, donútil ísť Košarišťana na ľad, ale následne ho neprekonal!
38:05
Posledné dve minúty druhej tretiny.
37:40
Michalčinova prihrávka jednému z domácich cez čepeľ prepadla, Košice ale pri puku ostanú. Medzičasom sa formácie na ľadovej ploche opäť vymenili.
36:30
Po dlhšom čase smerom dopredu aj Poprad. Magovac to skúsil individuálne, ale táto jeho akcia bola odsúdená na úspech. Každopádne, sympatická snaha 28-ročného slovinského beka.
35:57
Hra sa mierne upokojila, tímy striedajú bez prerušenia.
34:20
Obrovská šanca domácich gólom nekončí! Puk sa dostal pred Nechvátalovu bránku, popradský brankár šiel na zem. Branislav Rapáč to nevyužil a neskóroval.
33:53
Spomedzi kruhov teraz vypálil Jakub Suja, presúvajúci sa Patrik Nechvátal si jeho puk pritlačil o hruď a hru prerušil. Nasleduje komerčná prestávka.
33:13
Zakázané uvoľnenie v podaní Popradu, Kamzíci nemôžu striedať.
32:42
Naďalej platí, že sa hrá rýchly hokej s minimom prerušení. Aktívnejšie sú teraz Košice, no tie sa, rovnako ako Poprad, cez dobre postavených obrancov do šance dostať nevedia.
31:27
Takáč sa snažil nabrať rýchlosť a po ľavej strane prejsť do úniku. Strážil ho ale skúsený Slovák, ktorý napokon šikovnému popradskému krídelníkovi zakončiť nedovolil.
30:38
Hra mierne stratila na tempe, Koch klepol po puku a poslal ho do stredného pásma. Prebieha druhá polovica riadnej hracej doby, Košice i Poprad majú na svojom konte po jednom góle.
30:02
Košarišťan poriadne riskoval, keď sa rozhodol za bránkou hrať aj napriek napádaniu Leclerca. Našťastie pre Košice nemal popradský hráč s kým kombinovať.
29:30
Matej Paločko sa z výšky pozeral na Košarišťana, košická defenzíva ho bezľútostne odtlačila. Vhadzovať sa bude v obrannom pásme domáceho celku.
28:41
Začíname tak od začiatku. Aktívnejší budú chcieť byť domáci, ktorí sú teraz motivovaní. Puk má na čepeli reprezentant Patrik Koch, ale je výborne atakovaný.
28:16
Košice dali gól!
Zverenci trénera Petra Draisaitla sa ale pred Nechvátala vrátili a roztočili tam kolotoč, aký už nebola brániaca sa štvorica Popradčanov schopná zvládnuť. Dosť mal toho aj samotný Patrik Nechvátal, ktorého prekonal DAVID KVĚTOŇ. Asistencia: Michal Chovan, Dávid Skokan.
27:20
Košice kombinovali veľmi dlho, aby napokon poslali jasne čitateľnú prihrávku. Puk letí vzduchom až k bránke Andreja Košarišťana.
26:32
Vylúčenie v tíme HK Poprad (Patrik Nechvátal – 2 min., podrazenie).
26:04
Erving sa v rozhodujúcej chvíli snažil do trajektórie strely vložiť svoju čepeľ, puku sa ale nedotkol. Ak by sa mu to podarilo, Košarišťan by zrejme bol vo veľkých problémoch.
25:22
Teraz sa Oceliari pred Nechvátalom usadili, vyslali aj dve strely. Predovštkým tá druhá bola zaujímavá, ale brankárovi Popradu sa podarilo puk prikryť.
24:40
Ani Repe teraz spoluhráčom príliš nepomohol. Popradčania fantasticky vykrývajú stredné pásmo, dostať puk cez túto zónu je skutočne len veľmi náročné.
23:20
Čížek čakal za Košarišťanom na podporu svojich spolurháčov, s ktorými sa chcel presunúť na opačný koniec klziska. Oceliarom to ale nevyšlo.
22:56
Je to tak. Rýchly a jasný verdikt.
22:56
Hlavný arbiter si ešte šiel preveriť jeden z predošlých momentov. Skóre by sa ale meniť nemalo.
22:49
Košice sú v úvode druhej tretiny aktívne a tlačia sa za vyrovnaním. V ich útočení však chýba koncepcia, teraz to skôr domáci hokejisti hrali na náhodu.
21:30
Na opančnej strane Suja neúnavne naháňal súperov, ale k puku sa nedostal. Poprad ho dlhšie podržal za vlastnou bránkou, spoza Nechvátala sa nemal kam ponáhľať.
20:27
A bola z toho rýchla strela Kozáka. Ten sa snažil využiť moment prekvapenia, ale z veľkého uhla puk napálil len priamo do dobre postaveného Košarišťana.
20:10
Prostredná časť riadnej hracej doby začala plynúť. Celky sa formujú v strednom pásme a premýšľajú, čo ďalej. Puk majú v tejto chvíli na čepeliach hokejisti z Popradu.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina je na konci, v košickej Steel Aréne svieti po 20 minútach hry na svetelnej tabuli priebežný stav 0:1.

Pomer striel po 1. tretine: 5:10

Druhá tretina sa začne približne o 18:23.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:06
David Květoň postrašil súperovu defenzívu pohybom v útočnom pásme, Košičania zatiaľ stihli prestriedať. Pred prestávkou sa už asi nič zaujímavé neudeje.
18:20
Repe je na ľade. Začalo plynúť záverečných 100 sekúnd prvej tretiny.
17:30
Oceliari sa znova oslobodzujú, puk teraz letí aspo§ do stredného pásma. Kamzíci to nemyslia zle, v ich kombinácii ale zatiaľ chýba moment, ktorý by domácich prekvapil.
16:58
Ale nie dlho, Kozák už puk naháňa pri Nechvátalovi.
16:35
Rýchle prenesenie hry na ľavú stranu a strela od modrej. Košarišťan vyráža, Poprad môže ostať v útočnom pásme.
16:20
Vylúčenie v tíme HC Košice (Jurij Repe – 2 min., držanie).
14:57
Veľká šanca Košíc. Belluš začal ich akciu, puk sa napokon dostal k Bortňákovi. Ten si vylákal Nechvátala z bránky a chcel prihrať lepšie postavenému spoluhráčovi, stratil však stabilitu. Poprad mal šťastie.
13:55
Striedajú aj Košice. Oba celky si teraz puk niekoľkokrát len vymenili, za bránkou Nechvátala ho tak na svojej čepeli mieša skúsený Preisinger, strelec zatiaľ jediného presného zásahu.
13:13
Handlovský si síce pýtal puk, už ale nemal dostatok síl na to, aby ho dokorčuľoval. Poprad sa rozhodol striedať.
12:49
Popradčania ale zacítili nebezpečenstvo, a tak puk odpálili aspoň na zakázané uvoľnenie. Nasleduje vhadzovanie po Nechvátalovej pravici.
12:36
Na strelu Jokeľa Nechvátal videl, nemal najmenší dôvod puk nechať prepadnúť až do svojej siete.
11:23
Poprad dal gól!
Gôl platí. Košice prepadli v defenzíve, čo ich napokon vyšlo draho. MIROSLAV PREISINGER sa dostal do tesnej blízkosti Košarišťana, ktorého oklamal a prekonal. Asistencie: Guillaume Leclerc, Lukáš Kozák.
11:23
Popradskí Kamzíci sa tešia z gólu. Bude sa však telefonovať.
11:06
Zaujímavý pokus Belluša, ktorý zamýšľal vypáliť z uhla. Napokon volil akúsi strieľanú prihrávku, ktorú nemal Nechvátal pod kontrolou. Popradský gólman puk zachytil až na druhýkrát.
10:17
Šikovné ruky Magovaca puk pomiešali, ale von z obranného pásma nedostali. Poprad sa v ostatných sekundách bráni, aj keď je to v bezpečnej zóne za bránkou Patrika Nechvátala.
09:30
Sekundy plynú pomerne rýchlo, neprerušuje sa veľmi často. Oba celky na to musia pružne reagovať, a tak teraz volia rotáciu hráčov.
08:57
Skokan na malý moment pásmo pre Košice udržal, potom sa ale k puku dostal Leclerc. Každopádne, ani Popradčania sa teraz príliš ďaleko nedostali.
08:06
Kramár s dobrým pohybom. Poprad síce o puk pred Nechvátalom prišiel, ale domáci ho v rozhodujúcej chvíli nedokázali prehodiť voľnému Bortňákovi číhajúcemu pred bránkou.
07:26
Haščák prepadol v útočnom pásme, znamenalo to brejk Kamzíkov. Tí sa na Košarišťana rútili v trojici, strela zápästím napokon našla len jeho lapačku. Nasleduje komerčná prestávka.
06:58
Milý je už na ľade, Poprad svoju prvú presilovú hru v gól nepretavil.
06:30
A platilo to aj v tejto chvíli. Erving sa to snažil zaujímavou kolmicou zrýchliť, kažodpádne, ani toto nebola situácia, s ktorou by si košická defenzíva nemala poradiť.
05:49
Jokeľ ponaháňal Kozáka a nedovolil mu rozohrať. Cenné sekundy pre Košice, hosťom sa zatiaľ v presilovke príliš nedarí.
05:17
Kamzíci sa rozostavili v pásme, ale poslali si nezmyselne prudkú prihrávku na modrú čiaru. Puk za ňu prepadol, hra sa musí presunúť do stredného pásma.
04:49
Vylúčenie v tíme HC Košice (Juraj Milý – 2 min., podrazenie).
04:42
Kramár zacúval s pukom do stredného pásma. Práve to je zóna, v ktorej sa hrá počas úvodných minút najčastejšie. Smerom dopredu bude chcieť ísť Poprad.
03:58
Druhá šikovná akcia v podaní Košíc. Kvétoň skryl spätnú prihrávku Haščákovi, ktorý už ale nemal dostatok priestoru na to, aby pred bránkoviskom niečo vymyslel. Nechvátal si tak s pukom poradil.
03:06
Ulrych si nakorčuľoval nebojácne medzi trojicu korčuliarov Košíc, následne ale nezvládol prihrávku do strany podľa svojich predstáv. Oba celky budú striedať počas hry.
02:30
Nahodený puk do pásma Kozák nestihol. Suja ho tak šikovnou zadovkou poslal pred bránkovisko Jokeľovi, ktorý volil ranu zápästím. Nechvátal s prvým dobrým zákrokom.
01:55
Magovac sa presúval po modrej čiare, puk ale napokon letel spoza kruhov. Pred bránkou to bolo dobre zhustené, každopádne, to vyhovovalo viac domácim.
01:17
Hostia sa tak skúsili usadiť na opačnom konci klziska, tam sa ale hralo len popri mantineloch. Stále čakáme na prvý brankársky zákrok na jednej či druhej strane.
00:30
Nechvátal zahral pred Haščákom, Poprad následne cez Daniela Brejčáka puk vyviezol von z obrannej tretiny. Úvodná útočná akcia Oceliarom z Košíc nevyšla.
00:05
Zápas medzi Košicami a Popradom sa práve začal. Úvodné buly vyznelo lepšie v prospech domácich hokejistov, ktorí sa pokúsia čo najrýchlejšie prekorčuľovať pred bránku stráženú Patrikom Nechvátalom.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Čížek (A), Růžička, Slovák, Repe, Michalčin, Koch (A), Bučko — Květoň, Chovan, Haščák — Rapáč, Skokan (C), Klhůfek — Belluš, Bortňák, Vrábeľ — Milý, Suja, Jokeľ

HK Poprad: Nechvátal (Rychlik) — Kozák, Brejčák (A), Erving, Ulrych, Magovac, Ťavoda, Kramár, Česánek — Handlovský, Preisinger, Leclerc — Takáč, Zagrapan (A), Svitana (C) — Paločko, Bjalončík, Kundrík — Králik, Mlynarovič, Svitana

Rozhodca: Stano, Štefik — Smrek, Šoltés.
Tipsport liga napíše v piatok podvečer svoje 23. pokračovanie. Jeho súčasťou bude aj tradičné východoslovenské derby medzi HC Košice a HK Poprad.

HC Košice vstúpi do zápasu ako papierový favorit. V tabuľke najvyššej hokejovej súťaže Slovenska mu patrí druhé miesto, a síce so ziskom 42 bodov za 15 výhier v riadnom hracom čase, päť dvojbodových zápisov a dva zisky jedného bodu. Oceliari majú druhý najlepší útok súťaže a jej tretiu najlepšiu defenzívu, čo indikuje skóre v pomere 68:46.

Posledný odohraný zápas Košíc:
HC Košice — MHK 32 Liptovský Mikuláš 8:0
Góly a asistencie: 8. Bortňák (Růžička, Haščák), 11. Haščák (Květoň), 19. Haščák (Skokan, Květoň), 27. Haščák (Květoň, Růžička), 29. Klhůfek (Růžička), 30. Skokan (Květoň, Haščák), 34. Haščák (Skokan), 45. Jokeľ (Belluš, Klhůfek)

HK Poprad si asi svoje tabuľkové postavenie predstavoval predsa len o čosi inak. Kamzíci zo severu Slovenska síce nepredvádzajú zlé výkony, no doposiaľ im stačili len na priebežné deviate miesto. V neprospech 26-bodového Popradu dnes bude hovoriť aj ukazovateľ skóre, keďže hostia nastrieľali o štyri góly menej, ako ich sami inkasovali (51:55).

Posledný odohraný zápas Popradu:
HK Poprad — MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:3
Góly a asistencie: 53. Handlovský (Vandas, Preisinger), 60. Preisinger (Kozák, Vandas) – 10. Lunter (Vybiral), 24. Piatka (Kriška, Petran), 49. Huna (Kurali)
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Zdroj: tipsport, rtvs

 

Zdieľaní

Pin It on Pinterest