Horínek chce v Prievidzi ukázať najlepšiu verziu samého seba!

Martin Horínek sa predstaví opäť v organizácií RFA. Na podujatí v RFA 5 v Prievidzi ho čaká zápas s Alexom Vörösom. Po úspešnej premiére ho čaká dôležitý zápas, ktorý ho môže v jeho kariére opäť posunúť.

Máš za sebou úspešnú premiéru v RFA, kde sa ti podarilo vyhrať, ako s odstupom času vnímaš zápas?

Na začiatku profesionálnej kariéry som zaznamenal dve prehry. Preto som zobral tento zápas, ako veľkú výzvu a mal som naozaj tvrdú prípravu a následne som ju pretavil do víťazstva, ktoré som strašne potreboval.

Štartoval si prakticky na jednom z prvý eventov organizácie, osobne si bol napríklad aj v Košiciach, ako vidíš progres organizácie ?

Prvý galavečer s názvom Warm Up bol pripravený veľmi dobre. Mne osobne sa veľmi páčil. V Košiciach to bol ešte len štvrtý galavečer, no myslím si, že organizácia to robí čoraz lepšie a je tam vidieť progres.

Bol si dokonca aj v rohu Jacoba Mikulu, ako si si užil atmosféru v Steel Aréne ?

Ja som do Košíc dokonca aj cestoval s Jacobom a bol som s ním na izbe, takže všetko som aktívne vnímal a sledoval. Bola tam výborná atmosféra a diváci sa bavili od prvého zápasu.

V Prievidzi ťa čaká ďalší zápas, ako ide momentálne príprava ?

Bude to môj štvrtý profesionálny zápas, takže už viem, ako sa mám pripraviť. Je to momentálne dosť tvrdé a mám veľa tréningov, no verím, že drinu zužitkujem v ďalšie víťazstvo.

Určite si chceš pripísať druhú výhru, máš pripravené na súpera niečo špeciálne, alebo trénuješ stále všeobecne ?

Pripravujem si samozrejme aj konkrétne techniky na súpera. Všetko ide podľa plánu a ja chcem v klietke divákom ukázať najlepšiu verziu samého seba a zvíťaziť.

Sleduješ aj vývoj v tvoje váhovej kategórií, prípadne máš v hlave nejaké meno s kým by si chcel zápasiť ?

Áno dianie vo váhe do 70 kilogramov sledujem, je tam už veľa dobrých zápasníkov. Myslím hlavne na to, aby som vyhral tento zápas a niekedy na jar by som chcel ďalší zápas. Ak by som mal tri výhry v rade, tak by som chcel postupne kráčať k titulovej šanci.

V Košiciach sme videli napríklad Samuela Daňka, zaujímal by ťa tento zápas niekde na Slovensku ?

Zápas som sledoval a videl som,že neurobil ani váhu. Moc toho v postoji neukázal, pretože jeho štýl je skôr zápasenie. V budúcnosti by som nemal vôbec problém s ním zápasiť.

Momentálne si aktívny a nedávno si mal zápas aj v boxe, je to skôr spestrenie prípravy, alebo sa chceš rozvíjať vo všetkých smeroch a pravidelne chodiť na rôzne ligy či súťaže ?

Áno mal som zápas v boxe. Celkom mi to aj vyšlo, síce som bol po chorobe, no zápas sa mi podaril. Áno chcem sa komplexne rozvíjať a chcel by som chodiť aj na rôzne grapplingové súťaže a neustále sa rozvíjať. Chcem byť aktívny a presný v postoji a vedieť nasadiť aj rôzne techniky na zemi.

Si vo všeobecnosti skôr zápasník a tvoje prednosti sú v zápasení, máš záujem v RFA aj o zápas pod pravidlami RealFight ?

Áno od 9 rokov do 18 rokov som bol zápasník. Bol som dlho aj v reprezentácií, takže môj základ je zo zápasenia. Chcem sa samozrejme rozvíjať a v budúcnosti sa určite nebránim zápasu pod pravidlami RealFight, takže ak príde ponuka na zápas nebudem váhať a príjmem ju.

Čo hovoríš na svojho aktuálneho súpera, máš pre neho nejaký špeciálny odkaz ?

Môj súper bude mať v profesionálnom MMA. Nech sa hlavne dobre poctivo pripraví na náš zápas. Ja budem čakať, len na to, kým sa uzavrie klietka a ja budem v zápase dominovať.

Výkon Martina Horínka môžete sledovať na podujatí RFA 6 v Prievidzi už túto sobotu 12. novembra!

Zdroj: RFA MMA

Zdieľaní

Pin It on Pinterest