Marpo chce v Prahe zažiť poriadnu bitku!

RFA má naplánovaný prvý turnaj v Prahe. Na karte je už oznámený jeden veľký zápas. Do klietky sa pod pravidlami boxu predstavia Marpo a Ilja Škondrič. Vy si môžete teraz prečítať, ako na zápas reaguje práve český bojovník a hudobník v jednej osobe.

Ako obdobie plné tréningov na boxerské zápasy ovplyvnilo tvoju kariéru interpreta?

Určite ma to poriadne ovplyvnilo. Pred zápasom s Rytmusom som hudbu, ako takú zo svojho života totálne vypustil a sústredil sa len na zápas. S Karlosom to bolo podobné.

Teraz sa to úplne nedá. Musím mať aj nejaké koncerty a je to náročné, lebo koncerty sú hlavne v noci a tréningy mám počas dňa. Samozrejme mám aj deti, čiže je to veľmi náročné a dôležitý je v tomto celom aj spánok.

V čom je vďaka tomu Marpo iný človek?

Celkovo ma zmenili deti. Rola otca je o veľkej zodpovednosti a je to iný tlak, ako v klietke či ringu. Tu človek nemá taký priestor na chyby, lebo deti sú veľmi dôležité.

Vďaka nim som sa veľa vecí naučil a začal ich vnímať inak. Prestal som po ich narodení tlačiť tak na kariéru. Prínos má aj priateľka, ktorá má vie usmerniť a ukľudniť.

Plánuješ vytvoriť svoju skladbu, poprípade dokument, o tejto životnej kapitole?

Skôr som premýšľal o tom, že o mojej životnej ceste by som natočil film v štýle 8.míľa s Eminemom. Myslím si, že som v živote zažil toho už veľa a mal by som čo ukázať. Nebude to teda pesnička, ale chcel by som hraný film.

Chcem len, aby ľudia vedeli o mojom príbehu. Aby si zapamätali, kto je a bol Marpo. Teraz som aktívny aj v boxe aj v hudbe, takže sa momentálne sústredím na prítomný okamžik a veci, ktoré nasledujú. Ľudia okolo mňa, ale majú podobné myšlienky a ten hraný film, by priniesol niečo čo tu ešte nebolo.

Plniť si sny nie je najľahšia cesta. Patrili k tým tvojim aj boxerské súboje?

Keď som bol aktívny v K1 tak som chcel byť šampiónom organizácie K1 Max. K1 ako taká potom celkovo upadla a ja som sa začal sústrediť na hudbu. Teraz nemám už nejaké prehnané ambície. Dostal som sa do veku, kde chcem robiť veci, ktoré ma bavia a ktoré mi dávajú zmysel. Takže teraz to už robím vyslovene preto, lebo ma to celé baví.

Čo je pre teba najťažšie na tom byť boxerom?

Najťažší na tom je ten režim. Dať dokopy všetky povinnosti, box a deti. Nakoľko máme striedavú starostlivosť a ja mám deti každý druhý týždeň, je to celé náročne sklbiť. Box nie je globálne moja práca. Chcem sa sústrediť aj na tréning aj na deti a to je ťažké.

Už 17.12. ťa na RFA 7 čaká ďalšia známa tvár z MMA prostredia. Už ste sa aj dvakrát stretli na tlačových konferenciách RFA. Čo si z neho cítil? Myslíš, že ťa podceňuje?

Ja to celkovo cítim, ako normálny zápas. Momentálne necítim žiadnu nenávisť. Ilja je profesionál v tom čo robí. S Karlosom a Rytmusom to nakoniec bolo o trashtalku no verím, že s Iljom si normálne podáme ruku. Vidím, že obaja sa na ten zápas tešíme.

Ilja je inteligentný človek, ktorý chodí na podobné galavečeri niekoľko rokov a vie, čo ľudí primárne zaujíma. Sú to kvalitné zápasy a ja sa sústredím na výkon. Z neho a z jeho reakcií to cítim podobne. Podceniť by ma určite nemal, lebo som v druhej príprave po sebe a mám už skúsenosti s podobným tlakom, ktorý sa okolo mňa určite vytvorí.

Je príprava na tento duel totožný ako na ten predchádzajúci? Alebo prišli nejaké potrebné zmeny?

Nemám za potreby v príprave robiť veľké zmeny. Bol som pripravený dobre. Až v zápase sa stali nejaké “prasárny”, ktoré sme nečakali a nemohli ovplyvniť. Režim prípravy a aj tím ostavá úplne rovnaký. Už ma dokázali kvalitne pripraviť aj na zápas s Karlosom, preto nemám žiadny dôvod na zmenu a hlavne sa v ich prítomnosti cítim na tréningom dobre.

Ilja Škondrič ti poslal pár odkazov, kde si stál za tým, že zápas skončí v prvom kole na KO v jeho prospech. Môže sa ti tým dostať do hlavy?

Toto hovoril aj Karlos. Mne to je jedno, ja sa sústredím sám na seba. Ja na to nereagujem, mne sa do hlavy nedostane. Karlos sa vie tiež dostať ľudom do hlavy, no pri mne sa mu to nepodarilo. Ja si to vypočujem a jedným uchom to ide dnu a jedným von.

V čom si pred týmto súbojom najviac veríš?

Určite si verím na krátku vzdialenosť. Teším sa na poriadnu štípanu. Nemám rád moc to utekanie a rôzne technické súboje.Určite nebudem robiť fauly a veci, ktoré do profesionálneho športu nepatria.

V zápase s Karlosom som ich videl po pozretí záznamu skutočne veľa. Mám svoje zbrane, ktoré budú platiť aj na Ilju a tie si budem chcieť v zápase presadiť. Chcem sa tam poriadne pobiť to ma baví najviac.

Legendárny tréner slovenských MMA šampiónov má vo svojej kariére až 11 ukončení súperov na knockout. Je to však niečo iné než box?

Určite MMA je úplne iný šport, ako box čiže o tom, že to bude iné by som nepochyboval. Mal kvalitných súperov a nikdy sa nebál žiadnej výzvy. Pozeral som, že zápasil napríklad so Sergejom Pavlovichom, ktorý je momentálne v UFC a v MMA má skóre 16-1. Zápasil aj napríklad v KSW čiže v MMA toho má za sebou naozaj veľa. Box a tento zápas je, ale úplne iná kapitola.

Na čo sa môžu diváci v tomto zápase tešiť?

Môžu sa tešiť na poriadnu bitku. Verím, si konečne poriadne zaboxujem a bude to atraktívny zápas na pohľad. Chcem sa s Iljom poriadne pobiť. V zápase s Karlosom som to kvôli jeho technike a aj taktike nemohol ukázať.

Verím, že Ilja za tie roky, ktoré zápasy nebude mať potrebu robiť podobné veci, ako robil v zápase Karlos. Ľudia, ktorí videli tento zápas si mohli na to urobiť názor. V OFA majú kvalitných trénerov a Ilja bol v zahraničí a vie, čo by mal divákom takýto zápas priniesť.

Bude po 17.12. pre teba cesta boxera pokračovať, alebo ukončíš kariéru?

Ja verím, že ak budem zdravý a dovolí mi to ešte vek si nejaký zápas dám. Ak budem zdravotne v poriadku, tak to chcem ešte skúsiť. Som vo výbornej kondícií a mám v pláne posúvať svoj príbeh. Bojové športy sú pre ľudí, ako ja na celý život. Doba napreduje a možno sa predstavím aj pod pravidlami RealFight práve tu v RFA.

Ak si toto číta práve osoba, ktorá váha, či ísť na tréning bojových športov, čo by si jej odkázal takto na záver?

Určite by som im povedal, že nikdy nie je neskoro začať. Je jedno či máš 10,30 alebo 50 rokov začať môžeš hocikedy. Pre ženy je to skvelé, ako sebaobrana aj na zlepšenie postavy a celkovo na zníženie stredu.

Niekedy sa ma pýtajú napríklad 14 ročný chlapci, že či môžu začať už s boxom a hovorím, že samozrejme. Najlepšie je ísť na tréning vyskúšať si to a ľudia uvidia či ich to baví a možno pochopia, že to je najlepší šport na svete.

Ich staredown si fanúšikovia budú môcť pozrieť na evente RFA 5 v Brne v hala Vodova už v sobotu 29.10.

Zdroj: RFA MMA

Zdieľaní

Pin It on Pinterest