ONLINE: MS v biatlone – stíhačka žien na 10 km

Dnes je na programe MS v biatlone – stíhačka žien na 10 km. Slovenky zabojujú v pretekoch aj s našou najväčšiu nádejou Anastasiou Kuzminovou, ktorá v piatok vybojovala zlato.

MS v biatlone – stíhačka žien na 10 km

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová v stíhacích pretekoch po siedmych trestných kolách skončila šiesta. Zlatá medailistka z piatkového šprintu predviedla super beh, ale zradila ju streľba.

Paulína Fialková kvoli chorobe sa na štart nepostavila. Okrem Nasti Kuzminovej budeme mať v štartovom poli aj Ivonu Fialkovú. Terézia Poliaková sa medzi 60 najlepších neprebojovala.

Majstrovstvá sveta 2019 v biatlone – Östersund (Švéd.)

Stíhacie preteky žien na 10 km:

1. Denise Herrmannová (Nem.) 31:45,9 min (2)
2. Tiril Eckhoffová (Nór.) +31,4 s (2)
3. Laura Dahlmeierová (Nem.) +31,6 (1)
4. Marte Olsbuová-Roiselanová (Nór.) +1:35,0 min (4)
5. Hanna Öbergová (Švéd.) +1:35,0 (5)
6. Anastasia Kuzminová (SR) +1:41,3 (7)

37. Ivona Fialková (SR) +4:52,6 (7)

Majstrovstvá sveta v biatlone
Stíhačka žien, 10 km, Östersund
Östersund (Švédsko)
nedeľa 10. marca 2019 o 13:45
Online prenos
Stíhacie preteky žien na 10 kilometrov sa práve skončili.
Do cieľa prichádzajú aj ďalšie pretekárky. Medzi nimi sa nachádza aj druhá slovenská zástupkyňa Ivona Fialková, ktorej so stratou 4 minút a 52 sekúnd patrí 37. miesto.
Cieľ
Úvodnú desiatku uzatvára Lisa Vittozziová, ktorá sa posunula z 21. miesta na desiate. Na ďalších pozíciách je Magnussonová, Eganová a Češka Markéta Davidová.
Cieľ
Na štvrtej pozícia so stratou minúty a 35 sekúnd dorazila Olsbuová Roeiselandová. Piate meisto patrí Hanne Öbergovej a šiesta je naša reprezentantka Nasťa Kuzminová. Jej cieľová strata je 1 minúta a 41 sekúnd.
Cieľ
Do cieľa prišla na prvom mieste Denise Herrmannová, ktorá dnes výborne strieľala aj bežala. Súboj o druhé miesto dopadol napokon lepšie pre Tiril Eckhoffovú a bronz patrí pre Lauru Dahlmeierovú.
9,6 km
Denise Hermannová je na neohroziteľnej prvej pozíci aj po 9 600 metroch. Medzitým sa poradím posúva aj Nasťa Kuzminová, ktorá je so siedmymi chybam na šiestom mieste.
8,8 km
Líderkou je stále Denise Herrmannová, ktorá si už môže vychutnávať svoj náskok, ktorý sa momentálne pohybuje na úrovni 38 sekúnd. Za ňou je Tiril Eckhoffová, ktorá sa dotiahla už na dve sekundy na druhú Dahlmeierovú.
4. str
Na štvrtom mieste klasifikujeme dovtedy líderku Monu Brorssonovú, ktorá stráca na predchádzajúce pretekárky takmer jednu celú minútu. O medailách je teda rozhodnuté.
4. str
Ani na štvrtej streľbe nestrieľa čisto naša reprezentantka. Ušiel jej jeden výstrel, čo ju radí na siedme miesto.
4. str
Bez chyby odstrieľala aj Laura Dahlmeierová a Tiril Eckhoffová. Hanna Öbergová odchádza zo strelnice s dvomi chybami.
4. str
Fantasticky zastrieľala Denise Herrmannová, ktorá predviedla rýchlu a čistú položku a ide si po zlatú medailu.
4. str
Švédka Mona Brorssonová na poslednej položke v stoji vyhorela. Netrafila až štyri terče! To je šanca pre ďalšie pretekárky!
7,6 km
Náskok Mony Brorssonovej, ktorá ašpiruje na titul majsterky sveta, je na ďalšom medzičase znovu o niečo nižší, Herrmannová ho skresala o ďalšie tri sekundičky.
6,8 km
Odstup Tiril Ekhoffovej a Hanny Öbergovej narástol už na minútu a tri sekundy. Bežecky podáva výborný výkon aj priebežne druhá Denise Herrmannová. Nevyšlo jej to však na tretej streľbe.
6,8 km
Samostatne ide v čele pretekov dnes výborne strieľajúca domáca reprezentantka Mona Brorssonová. Na tomto medzičase sa jej náskok znížil na 29 sekúnd.
3. str
Nasťa sa napriek ďalším dvom trestným kolám drží v prvej desiatke, patrí jej deviate miesto.
3. str
Mona Brorssonová si vypracovala na dve nemecké konkurentky 32-sekundový náskok. Za Dahlmeierovou a Herrmannovou je 24-sekundová medzera, kde sa nachádza Eckhoffová s Öbergovou.
3. str
Streľba Nasti Kuzminovej nebola opäť čistá. Dnes jej to na strelnici vôbec nejde. Naša reprezentantka ide do ďalších dvoch trestných okruhov.
3. str
Ako prvá dostrieľala Brorssonová, Eckhoffová robí dve chyby a Laura Dahlmeierová jedenkrát netrafila.
3. str
Herrmannová urobila na tretej streľbe dve chyby. Do čela pretekov sa môžu dostať iné pretekárky.
5,6 km
Po 5 600 metroch sa už náskok Herrmannovejj navýšil na necelých desať sekúnd, na ďalších priečkach idú spolu Eckhoffová s Dahlmeierovou.
4,8 km
Súboj o piate miesto je zatiaľ úspešnejší pred Tandrevoldovou. Anastasia Kuzminová sa odpútala od Jurlovovej-Perchtovej a je momentálne na siedmom mieste.
4,8 km
Brorssonová už nestačí na Herrmannovú a stráca na ňu šesť sekúnd. Šancu cítia teda Eckhoffová spoločne s Dahlmeierovou.
2. str
Na ďalších pozíciach už vznikajú veľké diery. Úvodnú desiatku uzatvára Švajčiarka Gasparinová, ktorá sa posunula o dvadsať miest, keďže štartovala z 30. pozície.
2. str
Do trestného okruhu musela ísť aj Tandrevoldová s Öbergovou. Nasťu Kuzminovú časomiera eviduje na ôsmom mieste so stratou jednej minúty a šiestich sekúnd.
2. str
Za vedúcou dvojicou sa zapojila Dahlmeierová, ktorá stráca osem sekúnd a na štvrtom mieste je Tiril Eckhoffová.
2. str
Na druhej položke v ľahu Brorssonová s Herrmannovou odstrieľali čisto a budú spolu pokračovať na vedúcich pozíciách. Nasťa Kuzminová urobila opäť dve chyby.
2. str
Úvodné dve pretekárky pomaličky prichádzajú na štadión, za nimi ide trojica pretekárok, medzi ktorými je Dahlmeierová, Eckhoffová a Tandrevoldová.
3,6 km
Čoraz hustejšie sneženie znepríjemňuje podmienky pretekárkam. Po 3 600 metroch je stále na čele duo Herrmannová – Brorssonová. Nasťa Kuzminová na tomto medzičase stráca na vedúcu dvojicu 22 sekúnd.
2,8 km
Nasťu Kuzminovú klasifikujeme na šiestom mieste, svoj odstup na Öbergovú ihneď vymazala. Líderka SP Wiererová sa už dostala pred Rusku Jurlovovoú.
2,8 km
Denise Herrmannová spoločne s Monou Brorssonovou diktujú tempo a už sa odpútali na osem sekúnd od Tandrevoldovej s Dahlmeierovou a Eckhoffovou.
1. str
Ivona Fialková urobila na strelnici jednu chybu a musela teda ísť do jedného trestného okruhu.
1. str
Na piate miesto sa dostáva Tiril Eckhoffová s 10-sekundovou stratou. Nasti Kuzminovej po odbehnutí dvoch trestných okruhov patrí siedma pozícia pred Jekaterinou Jurlovovou a Dorotheou Wiererovou.
1. str
Úvodná položka našej reprezentantke vôbec nevyšla. Netrafila dva z piatich terčov. Výborne zastrieľala Tandrevoldova spoločne s Dahlmeierovou a Brorssonovou.
1,6 km
Po 1 600 metroch náskok Kuzminovej na prenasledovateľky je stále 17-sekundový. Šesťčlennú skupinku momentálne vedie Herrmannová, ktorá sa dostala pre Tandrevoldovú a svoju krajanku Dahlmeierovú.
0,8 km
Dorothea Wiererová ostáva zatiaľ na dvanástej pozícii, pred ňou sa nachádza americká pretekárka Clare Eganová.
0,8 km
Nasťa potvrdzuje svoju výbornú bežeckú formu a náskokok na úvodnom medzičase zvýšila na Tandrevoldovú na 17 sekúnd. Za ňou sa vytvorila veľmi početná skupina biatlonistiek.
Štart
Na trati je už aj ďalšia slovenská reprezentantka Ivona Fialková.
Štart
Na trať sa vydala už aj priebežná líderka celkového poradia Svetového pohára Dorothea Wiererová. Do pretekov vstúpila aj Fínka Mäkäräinenová.
Štart
Na trať ako prvá teda putovala naša biatlonistka Kuzminová. Prvou prenasledovateľkou bude Nórka Tandrevoldová. Za ňou idú na trať Dahlmeierová a dvojica švédskych pretekárok.
Stíhacie preteky žien na 10 kilometrov práve začali.
Pretekárky sa práve presúvajú na štart, z prvého miesta teda odštartuje naša reprezentantka Anastasia Kuzminová.
V dnešných pretekoch sa bude bežať na dvojkilometrovom okruhu, úvodný medzi čas máme hneď po 700 metroch. Na strelnici zatiaľ prevláda veterné počasie, teplota vzduchu sa pohybuje okolo – 5 stupňov Celzia.
Informácia pre slovenských fanúšikov: Paulína Fialková sa dnešnej stíhačky nezúčastní. Informovala o tom prostredníctvom svojich sociálnych sietí. Svoju neúčasť zdôvodnila tým, že v šprinte a v zmiešanej štafete sa necítila dobre a chce ušetriť čo najviac energie na ďalšie preteky, ktoré budú budúci týždeň. Biatlonistky si zmerajú sily v individuálnych pretekoch na 15 km a v pretekoch s hromadným štartom.
Prajem vám príjemné popoludnie a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo stíhacích pretekov žien na 10 km na Majstrovstvách sveta vo švédskom Östersunde. Priebehom stíhacieho závodu vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

Do piatkového šprintu sa zapojila štvorčlenná slovenská výprava na čele s Anastasiou Kuzminovou, ktorá na trať vyštartovala ako 43. v poradí. Na úvodnej streľbe urobila jednu chybu, bežecky však predviedla znovu famózny výkon a na druhej položke v stoji už nechybovala a do cieľa prišla s neprekonateľným časom 22:17,5. Aj napriek chorobe, ktorá ešte pár dní pred štartom šprintu sužovala slovenskú reprezentantku, predviedla Nasťa výkon, ktorý bol hodný titulu majsterky sveta, a tak sa aj stalo.

V šprinte pohoreli viaceré ašpirantky na medailu. Dovtedy priebežná líderka celkového poradia Lisa Vittozziová skončila až na 21. mieste a jej krajanka Dorothea Wiererová uzatvárala prvú desiatku. Zároveň sa po pretekoch v šprinte práve Wiererová ujala pozície celkovej líderky klasifikácie Svetového pohára, Nasťa postúpila na 3. miesto, kde sa nachádza so 680 bodmi a 57-bodovou stratou na prvú Wiererovú. Fínka Kaisa Mäkkäräinenová bola v cieli na 12. priečke, nevyšla jej druhá položka, kde dvakrát netrafila. Naopak, rýchlostné preteky vyšli domácim reprezentantkám, štvrtá finišovala Hann Öbergová a na piatom mieste bola vo finiši Mona Brorssonová.

Nasťa vyštartuje do pretekov so štartovým číslom 1, o deväť sekúnd za ňou vyštartuje Nórka Ingrid Landmark Tandrevoldová a o ďalšie tri sekundy vyrazí na trať aj nemecká biatlonistka Laura Dahlmeierová.

Okrem Nasti Kuzminovej budeme mať v štartovom poli aj sestry Fialkové. S intervalom 1 minúty a 36 sekúnd s číslom 33 vyštartuje na trať Ivona Fialková. Jej sestra Paulína zaháji preteky zo 48. miesta s mankom dvoch minút a desiatich sekúnd. Terézia Poliaková sa medzi 60 najlepších neprebojovala.

Srdečne vás pozývam k sledovaniu zaujímavých stíhacích pretekov, v ktorých Nasťa Kuzminová môže pomýšľať na ďalšiu medailu. Držme jej všetci spoločne palce, aby sa jej splnilo jedno veľké prianie: štyri nuly na strelnici. Pekný športový zážitok.
Štartová listina so stratami:

1. Anastasia Kuzminová (SVK)
2. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +10s
3. Laura Dahlmeierová (GER) +13
4. Hanna Öbergová (SWE) +13
5. Mona Brorssonová (SWE) +22
6. Denise Herrmannová (GER) +24
7. Markéta Davidová (CZE) +27
8. Jekaterina Jurlovová-Perchtová (RUS) +31
9. Tiril Eckhoffová (NOR) +33
10. Dorothea Wiererová (ITA) +33
11. Clare Eganová (USA) +33,3
12. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +34
13. Dzinara Alimbekavová (BLR) +45
14. Sari Maedaová (JPN) +49
15. Joanne Firesteelová Reidová (USA) +50
16. Franziska Preussová (GER) +52
17. Baiba Bendiková (LAT) +56
18. Rosanna Crawfordová (CAN) +56
19. Elisa Gasparinová (SUI) +58
20. Johanna Talihärmová (EST) +1:00
21. Lisa Vittozziová (ITA) +1:01
22. Irina Kručinkinová (BLR) +1:03
23. Célia Aymonierová (FRA) +1:06
24. Jevgenija Pavlovová (RUS) +1:08
25. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) +1:11
26. Iryna Krjuková (BLR) +1:12
27. Natalja Kočerginová (LTU) +1:17
28. Anastasija Merkušinová (UKR) +1:17
29. Vita Semerenková (UKR) +1:20
30. Selina Gasparinová (SUI) +1:23
31. Svetlana Mironovová (RUS) +1:26
32. Anaïs Chevalierová (FRA) +1:32
33. Ivona Fialková (SVK) +1:36
34. Monika Hojniszová (POL) +1:37
35. Federica Sanfilippová (ITA) +1:37
36. Jelena Kručinkinová (BLR) +1:39
37. Jen Čang (CHN) +1:39
38. Veronika Vítková (CZE) +1:42
39. Fujuko Tačizakiová (JPN) +1:55
40. Franziska Hildebrandová (GER) +1:55
41. Tchang Ťia-lin (CHN) +1:57
42. Linn Perssonová (SWE) +2:00
43. Anna Magnussonová (SWE) +2:03
44. Irina Starychová (RUS) +2:07
45. Venla Lehtonenová (FIN) +2:07
46. Kamila Žuková (POL) +2:09
47. Sarah Beaudryová (CAN) +2:10
48. Paulína Fialková (SVK) +2:10
49. Katharina Innerhoferová (AUT) +2:11
50. Tuuli Tomingasová (EST) +2:11
51. Emma Lunderová (CAN) +2:11
52. Nicole Gontierová (ITA) +2:12
53. Lena Häckiová (SUI) +2:13
54. Julija Džimová (UKR) +2:21
55. Julia Schwaigerová (AUT) +2:23
56. Magdalena Gwizdońová (POL) +2:23
57. Susan Dunkleeová (USA) +2:31
58. Megan Bankesová (CAN) +2:32
59. Eva Puskarčíková (CZE) +2:32
60. Justine Braisazová (FRA) +2:35
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:45.
Zdieľaní

Pin It on Pinterest