Ako sledovať NFL naživo? TV, online a livestream prenosy v mobile!

Zdieľaní

NFL je najlepšou ligou amerického futbalu. Podľa štatistík ide taktiež o najsledovanejšiu ligu v rámci všetkých športov na svete, nie len návštevnosťou, ale aj v rámci vysielacích práv. V dnešnom prehľade vám ukážeme všetky možnosti, ako si najlepšiu ligu amerického futbalu na svete pozrieť naživo.

Americký futbal – NFL

NFL (National Football Leauge) je najpopulárnejšou a najlepšou ligou amerického futbalu na svete. Samotná súťaž bola založená v roku 1920 a tento rok prebieha jej aktuálne 100. sezóna. Hrá v nej 32 klubov z rozličných amerických miest, ktoré sú rozdelené do dvoch konferencií.

Obhajcom trofeje Vinca Lombardiho je jeden z najúspešnejších tímov poslednej dekády New England Patriots, ktorý vedie skvelý quaterback Tom Brady. Patriots porazili v minuloročnom finále Los Angeles Rams s prehľadom 13:3. New England patrí medzi najväčších favoritov aj tento rok.

Kompletný prehľad NFL pre sezónu 2019/2020 ❱

Ako a kde sledovať NFL naživo?

NFL je stále najpopulárnejšou v Amerike, no postupne kúzlo tohto športu objavujú aj na starom kontinentne. Preto sa nie je čomu diviť, že čoraz viac európskych televízií skupuje práva na najlepšiu ligu amerického futbalu na svete. NFL tak dnes môžete pozerať vďaka klasickým televíznym prenosom, rôznym livestreamom, streamovacím platformám či na mobile.

Ako sledovať NFL live na Slovensku?

Celá Európa a tým pádom aj Slovensko je ešte stále viac zvyknuté na klasickú verziu futbalu a sledovanie tých najlepších líg, ako napríklad Premier Leauge či La Liga. NFL tak rozhodne nie je tým najsledovanejším športom na našom území, no aj napriek tomu si pár nadšencov táto zaujímavá liga našla. To, pochopili aj niektoré televízne stanice, ktoré americký futbal zaradili, ako vhodný doplnok ku ostatným sledovanejším ligám.

NFL naživo na Sport 1 a Sport 2

Jediným vlastníkom vysielacích práv na našom území sú platené kanály Sport 1 a Sport 2, ktoré najlepšiu ligu amerického futbalu vysielajú už dlhé roky. Práva, na vysielanie NFL naživo dostali aj túto sezónu a dokedy majú celkovú platnosť nikto nevie.

Prenosy sa vysielajú aj s odborným komentárom doplnené o highlighty z iných zápasov. Taktiež sa počas dňa vysielajú záznamy, alebo dlhšie zostrihy zo zápasov z minulých kôl. Americký futbal na Sport 1 a Sport 2 sa tak stal skvelým doplnkovým programom ku Formule 1 či Hokejovej lige majstrov.

Ako sledovať NFL naživo na internete?

Ak nemáte možnosť, si pozrieť NFL pomocou televízneho prenosu, určite nemusíte zúfať. Momentálne, existuje na internete niekoľko možností, ako si svetový americký futbal vychutnať naživo online.

NFL live na TV Tipsport

Jednou zo stávkových kancelárií, ktoré na Slovensku prináša svojim divákom prenosy aj z americkej NFL je stávková spoločnosť Tipsport. Tá, v rámci svojej populárnej TV Tipsport vysiela okrem domácej hokejovej Tipsport ligy aj vybrané zápasy z celosvetovo sledovanej NFL.

Jedinú vec, ktorú musíte spraviť preto, aby ste si pozreli zápas vášho obľúbeného tímu je počiatočná registrácia. Na základe nej dostanete prístup k TV Tipsport na sedem dní zadarmo. Neskôr, musíte uzavrieť minimálne jednu stávku mesačne.

NFL naživo na Fortuna TV

Druhou stávkovou kanceláriou, ktorá v rámci svojej ponuky vysiela naživo zápasy z najlepšej ligy amerického futbalu NFL je Fortuna. Jeden z najväčších hráčov na poli stávkovania na Slovensku ponúka zápasy NFL vďaka svojej populárnej Fortuna TV.

Ako sledovať zápasy z tejto ligy na Fortuna TV zadarmo?

  • Zaregistrujte sa na stránke www.ifortuna.sk
  • Registráciu dokončíte overením účtu online
  • Následne sledujte bez obmedzenia Fortuna TV
  • Získajte stávku až do 30 eur bez rizika

Sledujte NFL naživo pomocou oficiálnej stránky

Ďalšou možnosťou a mohli by sme skonštatovať, že je aj jednou z najlepších, ako si pozrieť NFL live online je pomocou oficiálnej stránky. Tá, fanúšikom amerického futbalu ponúka takzvaný Game Pass, vďaka ktorému si môžete pozrieť všetky hry základnej časti, vyraďovacej časti aj samotný Super Bowl. To však nie je všetko. Služba Game Pass okrem toho ponúka obrovské množstvo obsahu, ktoré v televízií ani nikde inde neuvidíte. Môže za to ich vlastná televízia nesúca názov NFL Network. 

Game Pass sa rozdeľuje na dva balíčky. Základný, ktorý ponúka len 40 minútové zostrihy zo zápasov a obsah navyše stojí 49,99 eur na rok. Plný balíček vďaka ktorému uvidíte všetky zápasy NFL naživo stojí 184 eur na rok. V tejto cene máte samozrejme zahrnuté aj vysielanie NFL Network, ktorá vysiela rozhovory s hráčmi, dokumenty a ďalší mimoriadne zaujímavý obsah.

Ako sledovať NFL naživo v zahraničí?

V zahraničí je americký futbal a špeciálne NFL o niečo populárnejšia, ako u nás. Preto, je pochopiteľné, že zápasy z tejto súťaže vysiela aj oveľa viac televízií. Určite, sa to však nedá porovnávať s americkým vysielaním.

Ako sledovať NFL live v Českej republike?

Tak isto, ako na Slovensko, tak aj v Českej republike sú jediným vlastníkom vysielacích práv na NFL platené kanály Sport 1 a Sport 2, ktoré v tomto športe držia na našich územiach monopol už niekoľko rokov.

NFL živě na Chance TV

Jednou zo stávkových kancelárií, ktoré zápasy NFL vysielajú v Českej republike naživo je stávková spoločnosť Chance. Ak by ste si teda chceli pozrieť NFL live na Chance TV, stačí vám ku tomu jednoduchá registrácia na ich stránke. Podobne, ako u konkurencie, dostanete po registrácii niekoľko dní sledovania zdarma. Následne musíte uzavrieť minimálne aspoň jednu stávku mesačne.

NFL naživo na Tisport TV

Druhou stávkou spoločnosťou, ktorá vysiela NFL na území Českej republiky je, podobne ako na Slovensku, Tipsport. Tie isté pravidlá, ktoré platia pre sledovanie NFL naživo na Slovensku, sú totožné aj v Čechách.

NFL live na Fortuna TV

Poslednou možnosťou v rámci stávkových kancelárií je sledovanie NFL prostredníctvom Fortuna TV, ktorú vlastní stávková spoločnosť Fortuna. Podobne, ako u konkurencie, tak aj pri Fortune platia tie isté pravidlá ako na Slovensku.

Ako sledovať NFL v Anglicku?

Anglické televízie sa prioritne zameriavajú skôr na vysielanie svojej domácej Premier Leauge či iných svetových súťaží ako Bundesliga či Primera Division. Niektoré televízie, však aj napriek tomu, dokážu vtesnať do svojho programu zápasy z americkej NFL.

Jednou z takých je populárny kanál Sky Sports, ktoré vysielajú svoje vybrané zápasy. Druhou stanicou je kanál BBC, ktorý vysiela víkendové highlighty, London Internation Series a samozrejme Super Bowl. Obe stanice, ponúkajú tieto vysielania s anglickým komentárom.

NFL naživo na streamovacích platformách

Streamovacie platformy už dávno nie sú len obrovskou videotékou na rôzne filmy či seriály. V posledných rokoch sa čoraz viac začali zaoberať tým, aby svojim divákom priniesli ponuku rôznych televíznych staníc či športových prenosov. Vďaka nim si tak teraz môžete pozrieť zápasy, napríklad aj z najlepšej hokejovej ligy sveta NHL.

Amazon Prime

Jednou z najpopulárnejších streamovacích platforiem vôbec je Amazon Prime. Pred istým časom Amazon spustil doplnkovú funkciu Prime Video, kde si môžete okrem filmov pozrieť live vysielania z rôznych televízií. Jednou z nich je aj stanica Fox, ktorá pravidelne vysiela takzvané Thursday Night Football Games.

Zakúpením Prime Video, ktorý momentálne stojí 12,99 dolárov na mesiac si aj vy tak môžete pozrieť NFL naživo. 

Youtube TV

Ďalšou streamovacou platformou, ktorá sa však stále považuje medzi nováčika je Youtube TV. Táto platforma od Youtubu ponúka okrem iného aj stanice CBS , NBC, Fox a ESPN, kde sa pravidelne vysielajú zápasy NFL naživo z oboch konferencií.

Táto služba stojí 49,99 dolárov na mesiac. 

Hulu TV

Mimoriadne populárnou je aj streamovacia platforma Hulu TV. Tá, podobne ako ostatné spustila svoju doplnkovú službu Live TV, vďaka ktorej si môžeš pozrieť stanice ako CBS, NBC či ESPN a tým pádom aj samotnú NFL.

Táto služba s balíkom Live TV stojí 44,99 dolárov

Sledujte NFL live na mobile

Nie je ničím výnimočným, že sa aj športové prenosy čoraz častejšie presúvajú z veľkoplošných televízií na naše telefóny či tablety. Je to veľkou výhodou najmä kvôli tomu, že teraz môžete svoj obľúbený šport pozerať skutočne kdekoľvek a kedykoľvek.

Oficiálna aplikácia NFL

V tomto smere rozhodne nemôže zaostávať ani najsledovanejšia športová liga sveta. NFL preto vytvorila vlastnú, musíme povedať že mimoriadne podarenú, mobilnú aplikáciu, kde nájdete všetko potrebné. Od klasických noviniek, cez rozpisy zápasov s podrobnými štatistikami, populárnu fantasy ligu až po sledovanie NFL naživo pomocou Game Passu.

Tento spôsob sledovania zápasov pomocou mobilných aplikácií, je rozhodne budúcnosťou pre online vysielanie športových prenosov. Dokazujú to aj podarené mobilné aplikácie basketbalovej NBA či milionárskej Ligy Majstrov.

Aplikácia Tipsport

So svojimi vlastnými aplikáciami prichádzajú aj stávkové kancelárie, kde okrem kurzových lístkov môžete nájsť aj odkaz na ich živé vysielania. Jednou z takých je aj mobilná aplikácia od Tipsportu, kde okrem spomínaných vecí nájdete aj mimoriadne plodné diskusné fórum.

Aplikácia Fortuna

Zahanbiť sa určite nedala ani Fortuna, ktorá taktiež vyvinula vlastnú aplikáciu. Podobne, ako u Tipsportu, tak aj v nej nájdete prehľadný kurzový lístok či odkazy na vysielania zo živých zápasov v rámci Fortuna TV.

Výsledky, štatistiky a video

Okrem sledovania NFL naživo, sú určite pre niektorých dôležité aj rôzne štatistiky hráčov a tímov. Na základe nich sa totiž často vedia rozhodnúť na aký zápas nabudúce staviť. Na sledovanie štatistík, výsledkov či zostrihov zo zápasov vám taktiež prinášame niekoľko možností, ktoré je dobré poznať.

Výsledky

Veľmi populárnou a šikovnou stránkou na sledovanie výsledkov z takmer všetkých športov je pomerne známy portál www.flashscore.sk. Nájdete tam podrobné výsledky, tabuľky, formu tímov, H2H a detailné štatistiky zo zápasov. 

Aktuálne štatistiky z NFL

Pravdepodobne najlepším kanálom, ako si pozrieť rôzne štatistiky  zo zápasov NFL je ich oficiálna stránka, ktorú môžete vhodne skombinovať s ich mobilnou aplikáciou. Na týchto miestach totiž nájdete naozaj všetko dôležité, čo sa americkej futbalovej ligy týka. Ako príklad môžeme uviesť podrobné ofenzívne a defenzívne štatistiky každého hráča z každého tímu. Taktiež je vytvorený rebríček najlepších ofenzívnych a defenzívnych hráčov v počte ubehnutých yardov či blokov.

Video highlighty zo zápasov NFL

Oficiálny web ligy je taktiež skvelým zdrojom rôznych zaujímavých videí. Môžete tam nájsť highlighty z rôznych zápasov, zaujímavé dokumenty či rozhovory s hráčmi a trénermi.  Určite taktiež odporúčame sledovať vlastnú televíziu ligy s názvom NFL Networks, kde taktiež nájdete množstvo zaujímavého video materiálu. Špecialitou tejto televízie sú najmä rôzne show, ktoré si liga vyrába sama a na žiadnej inej televízii ich nenájdete. Mimoriadne aktívnym je aj Youtube kanál ligy, kde taktiež nájdete veľké množstvo highlightov, vtipných challengov a rozhovorov. 

Kde tipovať?

NFL a americký futbal, je podobne ako iný šport mimoriadne obľúbený u tipérov. Na tímy, ktoré NFL hrajú si tak môžete na Slovensku staviť v niekoľkých stávkových kanceláriách.

Zdroje: nfl.com, wikipedia.com, flashscore.sk, sport1tv.cz

Zdieľaní

Pin It on Pinterest