MS v bedmintone 2023 Kodaň – program, výsledky, Slováci, LIVE prenos

MS v bedmintone 2023 organizuje dánske hlavné mesto Kodaň. Pozrite si všetko podstatné o tomto šampionáte v našom článku. Aký je program, aktuálne výsledky, ktorí Slováci štartujú na turnaji a sledujte informácie o tom, kde pozerať LIVE prenos naživo zdarma!

MS v bedmintone 2023

Svetový šampionát MS v bedmintone 2023 potrvá presne týždeň od pondelka 21. augusta do nedele 27. augusta. Tento týždeň nás teda okrem ME volejbal 2023 ženy poteší ďalšie veľké podujatie.

Sledujte všetky podstatné informácie o turnaji v našom článku, ktorý sa koná v kodanskej Royal Arene.

MS badminton 2023

Majstrovstvá sveta v bedmintone

Bedminton je obľúbený šport, ktorý sa aj u nás bežne hrá na školách alebo v rámci voľného času na záhrade či ihrisku. Majstrovstvá sveta v bedmintone sa preto určite oplatí pozerať.

Slovensko, žiaľ, nemá na šampionáte zastúpenie v podobe dlhoročnej reprezentantky Martiny Repiskej, ktorá na posledných dvoch svetových šampionátoch postúpila do 2. kola.

MS bedminton 2023 Kodaň
Ročník  28 (od 1977)
Termín 21. – 27. augusta
Miesto Kodaň, Dánsko
Počet hráčov  64 mužov, 64 žien, 48 párov
TV prenos JOJ Šport
Live stream TV Tipsport, JOJ Play, YouTube
Slováci nikto
Web bwfbadminton.com

MS v bedmintone program

Program MS v bedmintone je jasný a každý deň od 21. do 27. augusta sa odohrá mnoho zápasov.

Turnaj prebieha v piatich kategóriách – dvojhra mužov (64 hráčov), dvojhra žien (64 hráčok), štvorhra mužov (48 párov), štvorhra žien (48 párov) a zmiešaná štvorhra (48 párov) Majstrov sveta spoznáme v nedeľu popoludní.

Badminton MS 2023 program

 • 1. kolo: 21.8. od 9:00 do 23:00
 • 1. – 2. kolo: 22.8. od 9:00 do 22:30
 • 2. kolo: 23.8. od 9:00 do 22:00
 • 3. kolo: 24.8. od 12:00 do 22:00
 • Štvrťfinále: 25.8. od 11:00 do 20:00
 • Semifinále: 26.8. od 10:00 do 20:00
 • Finále: 27.8. od 11:00 do 18:00

TIP ❱ Všetko o tenisovom US Open

BWF MS bedminton pavúk

Pavúk na BWF MS bedminton je od začiatku vyraďovacou fázou. Do pavúka sa nasadzuje podobne ako je to pri tenisových turnajoch ATP alebo WTA, keď tí najlepší hrajú s najslabšími a víťazi zápasu vždy postupujú do ďalšieho kola.

Presný pavúk všetkých kategórii môžete pravidelne sledovať z dvoch zdrojov. Prvým je oficiálna stránka podujatia bwfworldchampionships.bwfbadminton.com.

Prijateľnejšou a prehľadnejšou voľbou v slovenskom jazyku s možnosťou sledovania vývoja pavúka v reálnom čase a podrobnosťami o jednotlivých hráčoch je web flashscore.sk, ktorý má aj mobilnú aplikáciu.

Slováci na MS v bedmintone 2023

Slováci na MS v bedmintone 2023 nemajú na MS v bedmintone 2023 zastúpenie a v súčasnosti máme iba jednu hráčku na profesionálnej úrovni.

Ide o dlhoročnú reprezentantku Martinu Repiskú (27) zo Zvolena. Tá bola na olympiáde v Tokiu prvou Slovenkou, ktorej sa podarilo na LOH zaznamenať výhru.

Repiská minulý rok prešla do 2. kola turnaja, kde ju vyradila vtedajšia svetová dvojka ženského rebríčka Tzu Ying Tai z Taiwanu. V súčasnosti sa našej reprezentantke veľmi nedarí, keď sa z minuloročného 61. miesta rebríčka, kde bola v októbri, prepadla na aktuálnu 122. priečku.

Slovenský bedminton

Všetky dôležité aktuality, ktoré prináša slovenský bedminton, si môžete pozrieť na oficiálnom webe bedminton.sk.

MS bedminton 2023 výsledky

Kompletné výsledky z MS bedminton 2023 môžete sledovať na stránke s najlepším výsledkovým servisom flashscore.sk. Ten ponúka aj aktuálne live výsledky a možnosť pozretia si momentálnej formy hráčov.

MS v bedmintone live

Live môžete MS v bedmintone sledovať vďaka hneď niekoľkým možnostiam. TV prenosy, prenosy stávkovej kancelárie alebo online na internete. Všetko podstatné nájdete nižšie.

MS bedminton live stream

Live stream z MS bedminton prináša stávková kancelária Tipsport prevádzkujúca svoju vlastnú TV Tipsport. Viete tu nielen tipovať na zápasy live, ale diskutovať o priebehu jednotlivých stretnutí s najväčšou komunitou tipérov.

Postup, ako sledovať MS na TV Tipsport

 1. Registrujte sa v Tipsporte a prihláste do účtu
 2. Kliknite na sekciu „LIVE“ a z ponuky športov vyberte „BEDMINTON“
 3. Zvoľte zápas, ktorý chcete sledovať a kliknite na „STREAM“

SPUSTIŤ TV TIPSPORT ▷

Live stream zápasov môžete sledovať 7 dní od registrácie úplne zadarmo. Nezabudnite taktiež využiť vstupný bonus 20 € na prvé stávky. Tipsport má k dispozícii aj mobilnú aplikáciu, s ktorou ostanete stále v dianí!

Tipsport bonus 20 eur

MS v bedmintone 2023 v TV

V TV vysiela MS v bedmintone 2023 športový kanál JOJ šport live, rovnako ako minulý rok Každý deň šampionátu ponúka program JOJ šport vysielanie vybraných zápasov.

Ak nemáte k dispozícii tento kanál, tak môžete využiť aj online vysielanie cez internet a to vďaka platforme Joj Play. Predplatné Joj Play stojí 3,99€ na mesiac a máte k dispozícii live vysielanie všetkých kanálov patriacich pod JOJ.

Nalaďte si Joj Šport napríklad aj vďaka lákavej akciovej ponuke (od 5,30 eur/mesiac) operátora Digi Slovakia. Tento operátor ponúka sledovanie minimálne 67 programov (z toho 9 športových) nielen v TV, ale aj cez internet či aplikáciu Digi GO pre tablet a mobil.

BWF badminton na YouTube

Na YouTube kanáli BWF badminton sú k dispozícii live prenosy jednotlivých zápasov, ktoré môžete sledovať zadarmo. Taktiež si tu môžete pozrieť zostrihy najzaujímavejších duelov dňa.

Bedminton pravidlá

Chcete vedieť ako sa hrá bedminton? Pravidlá bedmintonu sú úplne jednoduché, a keď chcete vedieť do koľko sa hrá bedminton, a kedy sa hráč stáva víťazom, tak čítajte ďalej.

Každý zápas sa hrá na dva víťazné sety, takže pri stave 1:1 na sety sa hrá rozhodujúci tretí set. Každý jeden set sa hrá do 21 bodov. Ak je však skóre vyrovnané 20:20, tak platí, že na konečnú výhru je potrebné viesť o dva body.

VIDEO: Zostrih z finále na LOH 2020

Svetový šampionát v bedmintone informácie a novinky

Info o svetový šampionát v bedmintone nájdete na oficiálnych kanáloch BWF badminton – svetovej badmintonovej federácie.


MS v bedmintone 2022 víťazi

MS v bedmintone v Tokiu už poznajú svojich šampiónov. Pozrite si, ktorí víťazi ovládli turnaje v jednotlivých kategóriách. Budúci rok sa turnaj uskutoční v dánskej Kodani od 21. do 27 augusta 2023.

 • Muži dvojhra finále: Axelsen (DEN) 2:0 Vitidsarn (THA)
 • Ženy dvojhra finále: Yamaguchi (JAP) 2:1 Chen (CHI)
 • Muži štvorhra finále: Ahsan/Setiawan (IND) 1:2 Chia/Soh (MAL)
 • Ženy štvorhra finále: Chen/Jia (CHI) 2:0 So Yeong/Kong (KOR)
 • Zmiešaná štvorhra finále: Zheng/Huang (CHI) 2:0 Watanabe/Higashino (JAP)

Naša Martina Repiská v prvom kole porazila Mariu Ulitine z Ukrajiny 2:1 na sety. Prvý set vyhrala 21:16, v druhom prehrala 12:21, no rozhodujúci tretí získala pre seba pomerom 21:17 a postúpila do 2. kola.

V 2. kole nastúpila Repiská proti svetovej dvojke rebríčka BWF – Tzu Ying Tai z Taiwanu a hladko jej podľahla 0:2 na sety (9:21, 12:21). S turnajom sa teda rovnako ako minulý rok rozlúčila už v druhom kole.

Zdroj: bwfworldchampionships.bwfbadminton.com, wikipedia, bedminton.sk, Tipsport, joj.sk, flashscore.sk, youtube

Zdieľaní

Pin It on Pinterest