Od Tatier k Dunaju 2022 – program, výsledky, trasa, mapa a registrácia na OTKD

Od Tatier k Dunaju beh je dobre známe bežecké podujatie na Slovensku, ktoré sa tento rok uskutoční od 13. do 14. augusta 2022. Ide o štafetový beh s dĺžkou 345 km, ktorý sa už podľa názvu beží od Tatier až k Dunaju. Pozrite si propozície behu OTKD, trasu, mapu, ako sa registrovať a ďalšie informácie.

Od Tatier k Dunaju beh

Od Tatier k Dunaju beh je obľúbené bežecké podujatie, ktoré sa koná každý rok na Slovensku. Podobne ako ČSOB Marathon 2022, tak i beh OTKD určite opäť priláka množstvo účastníkov, ale i divákov popri trati.

OTKD prehľad

Beh od Tatier k Dunaju

Beh od Tatier k Dunaju sa tento rok uskutoční od 13. do 14. augusta a jeho celková dĺžka je 345 km. Tento rok sa uskutoční jeho jubilejný 10. ročník

OTKD 2022
Miesto konania Slovensko
Dátum konania 13. – 14. august 2022
Ročník 10. ročník
Povrch asfalt
Dĺžka 345 km
Začiatok Jasná, Demänovská dolina
Cieľ Tyršovo nábrežie, Bratislava
Oficiálny web odtatierkdunaju.sk

OTKD Beh

OTKD Beh je skratka pre štafetový beh Od Tatier k Dunaju. Ten sa koná pravidelne každý rok uprostred leta a v tomto roku 2022 sa uskutoční už jeho jubilejný 10. ročník.

Ide o jedny z najatraktívnejších bežeckých podujatí na Slovensku a to aj kvôli tomu, že sa beží v tímoch a to nonstop, čiže cez deň aj v noci. Tento rok sa behu zúčastní viac než 200 tímov.

Trasa behu od Tatier k Dunaju

Trasa behu od Tatier k Dunaju má celkovú dĺžku 345 km. Trať behu OTKD je tvorená 36 úsekmi rôznej dĺžky a obťažnosti, pričom dĺžka jednotlivých úsekov je 7 až 12 km. Začiatok trasy je v Jasnej, Demänovskej doline a cieľ je na Tyršovom nábreží v Bratislave.

Podrobné mapy jednotlivých úsekov, výškový profil trate, obtiažnosť úsekov, slovné charakteristiky trate pre účastníkov a ďalšie informácie dostane spolu s pravidlami a propozíciami behu kapitán v tlačenej podobe. Po uzavretí registrácie, dostanú túto príručku kapitáni aj v elektronickej podobe.

Široká verejnosť si môže informácie o  jednotlivých úsekoch trate pozrieť na oficiálnom webe pretekov, kde sa dá rozkliknúť každý úsek a pozrieť si mapu, prevýšenie, dĺžku a podobne.

Od Tatier k Dunaju propozície

Beh Od Tatier k Dunaju má dané svoje propozície. Súťaží sa v niekoľkých kategóriách, ktorí si môžete pozrieť nižšie:

  • ALL 9 až 12-členné tímy bez rozdielu veku, výkonnosti a pohlavia
  • ŽENY 9 až 12-členné tímy bez rozdielu veku a výkonnosti
  • MIX 9 až 12-členné tímy bez rozdielu veku a výkonnosti (počet žien musí byť rovnaký alebo vyšší ako mužov)
  • ULTRA 6-členné tímy bez rozdielu veku, výkonnosti a pohlavia (ultramaratón)
  • SÓLO individuálny beh celej trate bez rozdielu veku, výkonnosti a pohlavia (neoficiálna kategória)

Keďže ide o štafetové preteky, tak do behu sa prihlasujú 6 a 9 až 12-členné tímy, ktoré vedie vždy kapitán tímu. Trať je rozdelená na niekoľko úsekov a každý úsek beží len 1 člen tímu, ktorý následne na konci úseku predáva štafetu ďalšiemu členovi.

Podrobnejšie informácie a kompletné propozície pretekov nájdete na oficiálnom webe odtatierkdunaju.sk.

TIP ❱ Všetko o MS v atletike 2022 ›

OTKD 2022 výsledky

OTKD 2022 výsledky budeme aktualizovať priamo tu po skončení pretekov. 

Od Tatier k Dunaju 2022 registrácia

Zaregistrovať sa na bežecké preteky Od Tatier k Dunaju 2022 ste sa mohli až do 31. júla 2022. Ako prvý sa registruje kapitán daného tímu, ktorý zaplatí účastnícky poplatok. Následne zaregistruje aj členov svojho tímu. Zloženie tímu bolo možné upravovať až do spomínaného dátumu 31.7.

OTKD informácie

Zdroj: odtatierkdunaju.sk, YouTube, Facebook, Instagram

Zdieľaní
Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu

Pin It on Pinterest