Semifinále Australian Open 2020: Roger Federer – Novak Djokovič 0:3 (VIDEO)

Novak Djokovič je prvým finalistom Australian Open. Srbský tenista si v semifinále poradil s nasadenou trojkou Švajčiarom Rogerom Federerom. Sledujte duel Roger Federer – Novak Djokovič VIDEO. 

Australian Open– semifinále dvojhra mužov (Melbourne, Austrália)

Roger Federer – Novak Djokovič 7:6, 6:4 a 6:3.

Novakovi Djokovičovi stačili len tri sety na to, aby si ako prvý zaistil postup do finále Australian Open cez Rogera Federera. Srbský tenista v jubilejnom päťdesiatom vzájomnom zápase vyhral nad Švajčiarom 7: 6, 6: 4 a 6: 3.  Djokovič sa v nedeľnom finále stretne s lepším z dvojice Dominic Thiem – Alexander Zverev.

Musím vysloviť rešpekt pred Rogerom, že nastúpil a hral tak dobre, pretože bol evidentne zranený a nemohol hrať najlepšie,“ poznamenal Djokovič po zápase..

Federer bol vo veku 38 rokov a 178 dní druhým najstarším semifinalistom na grandslame od Jimmyho Connorsa, ktorý sa ako 39-ročný predstavil medzi najlepšou štvoricou na US Open 1991.

Federer vs. Djokovič – vzájomná bilancia

Vzájomná bilancia tenisových velikánov má bohatú históriu. Semifinále Australian Open 2020 to bol jubilejným päťdesiaty súboj.

Djokovič vedie po dnešnom víťazstve 27:23, vyhral štyri z piatich dueloch na austrálskom grandslame. O šesť rokov starší Švajčiar vyhral iba úvodné meranie síl ešte v roku 2007.

Na grandslame Federer Djokoviča nezdolal osem rokov a šesť zápasov.

Djokovič si v nedeľu zahrá o ôsmy titul na Australian Open 2020. Dosiaľ všetky finálové účasť na tomto obľúbenom grandslamovom turnaji premenil na víťazstvá.

Ak zverenec Gorana Ivaniševiča a Mariána Vajdu zvíťazí aj tentoraz, získa 17. grandslamový titul a ako bonus dostane post svetovej jednotky.


Zdroj: tipsport.sk, ausopen.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest