Petra Vlhová vyhrala zlatú medailu v obrovskom slalome. Je to fantastické (VIDEO)

Petra Vlhová vyhrala zlatú medailu v obrovskom slalome na MS v alpskom lyžovaní. Porazila svoju hlavnú súperku Mikaela Shiffinovu, ktorá skončila tretia.

Petra Vlhová vyhrala zlatú medailu, ktorá je historicky prvá pre Slovensko. Jazdu za zlatom sme sledovali ONLINE na 7sport.sk ›

Petra Vlhová majsterka sveta 2019 a má celkovo tretiu medailu z MS v lyžovaní

Rodáčka z Liptova je novou majsterkou sveta. Petra Vlhová má zlato z obrovského slalomu a v tejto disciplíne sa perfektne zlepšila vo Svetovom pohári (dve prvé a jedno štvrté miesto).

Vlhová má už dve medaily zo svetového šampionátu v alpských lyžiarskych disciplínach vo švédskom Aare.

Pozrite si zlatú jazda Petry Vlhovej (VIDEO)

Na druhom mieste a striebornu medailu vybojovala Viktoria Rebersburgová a bronzová skoncila Američanka Mikaela Shiffrinová. Po prvom kole bola Vlhová druhá a na olympijskú víťazku z Vancouveru 2010 Rebensburgovú strácala 19 stotín sekundy. V druhom kole zašla Vlhová aj s chybou tretí najlepší čas a čakala, ako zvládne svoju jazdu Nemka.

Je to také skvelé, že ani neviem, čo mám povedať. Pocitovo som v druhom kole nedala dobrú jazdu, ale napriek tomu som po príchode do cieľa viedla. Mala som skvele pripravené lyže. Sme malý tím z malej krajiny a ja som teraz hrdá Slovenka, tešila sa v cieli Vlhová.

Čo povedali vo svete o novej majsterke sveta Petre Vlhovej

ORF (Rak.): One-woman-show zo Slovenska. Iba koncom decembra vyhrala Petra Vlhová svoj prvý obrovský slalom v kariére. Necelé dva mesiace neskôr sa napriek jazdám s chybami stala absolútne zaslúžene majsterkou sveta v tejto disciplíne. Po striebre v kombinácii je to pre Vlhovú už druhá medaila. Pre našich susedov je Vlhová – One woman show. Všetky medaily, ktoré doteraz Slovensko získalo, pochádzajú od veľkej dcéry tejto malej krajiny.

Blick (Švaj.): Zlato pre Petru Vlhovú. Švajčiarky bez medaily.

iDnes.cz (ČR): Prvá slovenská svetová šampiónka. Vlhová oslavuje triumf v obrovskom slalome.

Sport1.de (Nem.): Viktoria Regensburgová získala na MS v Aare prvú medailu pre Nemecko. V obrovskom slalome ju zdolala iba Slovenka Vlhová.

Gazzetta dello Sport (Tal.): Vlhovej triumf, Shiffrinová tretia. Brignoneová mimo pódia. Historický triumf Slovenky Petry Vlhovej, ktorá o 0,14 zdolala Rebensburgovú a o 0,38 sezónnu líderku Shiffrinovú.

Zdroj: twitter, facebook, tasr, rtvs