MS v alpskom lyžovaní 2019 v Aare – program a informácie, Petra Vlhová naživo

Shares

Nominácia Slovenska na MS v alpskom lyžovaní 2019 je známa. Za slovensko bude pretekať deväť reprezentantov, na čele s najväčšou hviezdou Petrou Vlhovou.

MS v alpskom lyžovaní 2019 sa konajú vo švédskom Aare v termíne od 4. februára do 17. februára.

MS v alpskom lyžovaní 2019 Aare (Švédsko)

Majstrovstvá sveta ponúknu jedenásť pretekov – slalom mužov a žien, obrovský slalom mužov a žien, super-G mužov a žien, zjazd mužov a žien, alpskú kombináciu mužov a žien a tímovú súťaž.

MS V LYŽOVANÍ 2019 ÅRE ❱ | Off. web | Video | Facebook | Instagram | Petra Vlhová

MS v alpskom lyžovaní 2019 naživo – sledujte online

Všetky dôležité priame prenosy z Majstrovstiev sveta odvysielala Slovenská televízia na RTVS 2 a Česká televízia na ČT spor. Live stream bude samozrejme k dispozícii aj na stránkach rtvs.sk a ceskatelevize.cz.




Nominácia Slovenska na MS v alpskom lyžovaní 2019

Na Majstrovstvá sveta do Švédska (4. – 17. februára) pocestujú Adam a Andreas Žampovci, Matej Falat, Matej Prieložný, Martin Bendik, Martin Hyška a medzi ženami Petra Vlhová, Soňa Moravčíková a Petra Hromcová.

Muži
  • Adam Žampa – slalom, obr. slalom, tímová súťaž*
  • Andreas Žampa – obr. slalom, tímová súťaž*
  • Matej Falat – slalom, obr. slalom (kval.), tímová súťaž*
  • Matej Prieložný – obr. slalom (kval.), super G, zjazd, kombinácia, tímová súťaž*
  • Martin Bendik – super G, zjazd, kombinácia
  • Martin Hyška – slalom (kval.)

*hlavný tréner vyberie trojicu pre tímovú súťaž

Ženy
  • Petra Vlhová – slalom, obr. slalom, super G, zjazd, kombinácia
  • Soňa Moravčíková – tímová súťaž
  • Petra Hromcová – tímová súťaž

Petra Vlhová na MS v alpskom lyžovaní 2019

Petra Vlhová je naša najväčšia medailová nádej a má naplánované štarty v slalome, obrovskom slalome, super G, zjazde aj alpskej kombinácii, bude však pravdepodobne chýbať v tímovej súťaži.

Ester Ledecká na MS v alpskom lyžovaní v Are

Česká reprezentantka Ester Ledecká dala prednosť účasti sa na majstrovstvách sveta vo Švédsku pred svetovým šampionátom v snoubordingu, ktorý sa koná od 31. januára do 10. februára v americkom Park City.

„Pôjdem lyžovať. Rada by som stihla oba šampionáty, ale musela som si vybrať iba jeden. Teším sa veľmi do Aare. Po svetovom šampionáte vo Švédsku sa budem opäť sústrediť na snoubording,“ cituje Ledeckú agentúra AP.

MS v alpskom lyžovaní 2019 v Aare - program, mapa, zjazdovky
Zdroj: are2019.com

Program MS v alpskom lyžovaní 2019 Are (Švédsko)




Utorok 5. februára
  • 10.30 zjazd tréning, muži
  • 12.30 super-G, ženy
Streda 6. februára
  • 10.30 zjazd tréning, ženy
  • 12.30 super-G, muži (Matej Prieložný, Martin Bendik)
Štvrtok 7. februára
  • 10.30 zjazd tréning, ženy
  • 12.30 zjazd tréning, muži
Piatok 8. februára
Sobota 9. februára
  • 10.30 zjazd tréning, ženy
  • 12.30 zjazd, muži (Matej Prieložný, Martin Bendik)
Nedeľa 10. februára
  • 10.30 zjazd tréning, muži
  • 12.30 zjazd, ženy
Pondelok 11. februára
  • 10.00 kvalifikácia obrovský slalom, 1. kolo, ženy
  • 11.00 alpská kombinácia zjazd, muži (Matej Prieložný, Martin Bendik)
  • 13.00 kvalifikácia obrovský slalom, 2. kolo, ženy
  • 14.30 alpská kombinácia slalom, muži (Matej Prieložný, Martin Bendik)
Utorok 12. februára
  • 16.00 tímový závod, muži i ženy (Soňa Moravčíková, Petra Hromcová, Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat, Matej Prieložný)
Štvrtok 14. februára
  • 10.00 kvalifikácia obrovský slalom, 1. kolo, muži
  • 13.30 kvalifikácia obrovský slalom, 2. kolo, muži
  • 14.15 obrovský slalom, 1. kolo, ženy (Petra Vlhová)
  • 17.45 obrovský slalom, 2. kolo, ženy (Petra Vlhová získala zlato ›)
Piatok 15. februára
  • 10.00 kvalifikácia slalom, 1. kolo, ženy
  • 13.00 kvalifikácia slalom, 2. kolo, ženy
  • 14.15 obrovský slalom, 1. kolo, muži 
    (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat, Matej Prieložný)
  • 17.45 obrovský slalom, 2. kolo, muži 
    (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat, Matej Prieložný)
Sobota 16. februára
  • 10.00 kvalifikácia slalom, 1. kolo, muži
  • 11.00 slalom, 1. kolo, ženy (Petra Vlhová)
  • 13.30 kvalifikácia slalom, 2. kolo, muži
  • 14.30 slalom, 2. kolo, ženy (Petra Vlhová vyhrala bronz)
Nedeľa 17. februára
  • 11.00 slalom, 1. kolo, muži
  • 14.30 slalom, 2. kolo, muži (Adam ŽampaMatej FalatMartin Hyška)

Pozn .: Časy sú uvedené v SEČ.

Kompletný program a výsledky MS v lyžovaní 2019

  • 5. február: Super-G žien | Víťaz: M. Shiffrinová (USA)
  • 6. február: Super-G mužov | Víťaz: D. Paris (Taliansko)
  • 7. február: Zjazd žien – tréningy
  • 8. február: Alpská kombinácia žien | Víťazka: W. Holdenerová (Švaj.) | P. Vlhová 2. miesto
  • 9. február od 12:30: Zjazd mužov | Víťaz: K. Jansrud (Nórsko)
  • 10. február od 12:30: Zjazd žien | Víťazka: I. Štuhecová (Slovinsko)
  • 11. február od 11:00 + 14:30: Alpská kombinácia mužov | Víťaz: A. Pinturault (Francúzsko)
  • 12. február od 16:00: Tímová súťaž | Víťaz: Švajčiarsko
  • 14. február od 14:15 + 17:45: Obrovský slalom žien  | Víťazka: P. Vlhová 1. miesto
  • 15. február od 14:15 + 17:45: Obrovský slalom mužov
  • | Víťaz: Henrik Kristoffersen (Nor.)

  • 16. február od 11:00 + 14:30: Slalom žien
  • | Víťazka: Michaela Schiffrinová (USA) | Petra Vlhová 3.miesto

  • 17. február od 11:00 + 14:30: Slalom mužov
  • | Víťaz: Marcel Hirscher (Rak.)

Pozn .: Časy sú uvedené v SEČ.

Zdroj: tasr, fis.com, are2019.com, youtube

Shares

Pin It on Pinterest