Petra Vlhová zvíťazila v Maribore. O prvé miesto sa podelila so Shiffrinovou (VIDEO)

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zvíťazila v Maribore spoločne s Američankou Mikaelou Shiffrinovou, v piatkovom obrovskom slalome Svetového pohára.

Petra Vlhová zvíťazila v Maribore, avšak si víťazstvo delí so Shiffrinovou

Obe zjazdárky dosiahli v súčte oboch kôl rovnaký čas 2:31,31 min, tretie miesto obsadila s mankom 93 stotín sekundy na víťazky Nórka Ragnhild Mowinckelová.

Dvadsaťtriročná Petra Vlhová zvíťazila v Maribore a dosiahla svoje druhé víťazstvo v obrovskom slalome v kariére, premiérovo vyhrala v “obráku“ na konci minulého roka v Semmeringu. Celkovo zvíťazila ôsmykrát na podujatí Svetového pohára. Líderka celkového poradia SP Shiffrinová sa na najvyšší stupienok postavila už 55-krát.

Petra Vlhová bola po 1. kole na druhej pozícii, keď na vedúcu Mikaelu Shiffrinovú strácala 48 stotín sekundy. V druhom kole však Petra zajazdila najrýchlejší čas.

Mikaela Shiffrinová musí na Majstrovstvách sveta v lyžovaní počítať aj s Petrou Vlhovou, ktorá má rastúcu formu. Dúfajme že forma jej bude gradovať práve vo Švédsku, kde naša lyžiarka bude patriť medzi top favoritov.