Biatlon Oslo-Holmenkollen 2023, Nórsko – program, výsledky SP, Fialková, sledujte live zadarmo!

Posledné preteky Svetového pohára v biatlone v sezóne 2022/23, sa tradične konajú v nórskom Osle Holmnekollene. Na programe je záverečných šesť závodov. Pozrite si program, výsledky a konečné poradie biatlon Oslo-Holmenkollen 2023.

Biatlon Oslo-Holmenkollen 2023

Posledné preteky SP v biatlone sa konajú na legendárnom lyžiarskom štadióne Oslo-Holmenkollen.

Biatlon program v tomto stredisku ukončí sezónu a spoznáme držiteľov krištáľových glóbusov.

Stredisko organizuje biatlon, skoky na lyžiach, bežecké majstrovstvá sveta, ale aj SP v alpskom lyžovaní.

Holmenkollen biatlon

Program Holmenkollen 2023

Program Holmenkollen 2023 – poslednými pretekmi v sezóne je nakoniec iba päť biatlonových pretekov.

Ženský piatkový šprint bol totiž presunutý na sobotu kvôli veľkej hmle na trati a pôvodne plánovaná sobotná stíhačka bola tým pádom zrušená.

SP V BIATLONE OSLO-HOLMENKOLLEN
ŠTVRTOK 16. marec 2023
Šprint mužov 10 km J. T. Boe
PIATOK 17. marec 2023
Šprint žien 7,5 km presunuté na sobotu
SOBOTA 18. marec 2023
Stíhačka mužov 12,5 km J. T. Boe
Šprint žien 10 km Herrmann-Wick
NEDEĽA 19. marec 2023
Hromadný štart mužov 15 km J. T. Boe
Hromadný štart žien 12,5 km H. Oeberg

Biatlon Oslo-Holmenkollen výsledky

Biatlon Oslo Holmenkollen výsledky nejdete v našej programovej tabuľke, alebo na oficiálnom webe biathlonworld.com.

Kompletné výsledky pretekov nájdete aj na výsledkovom webe flashscore.sk.

Biatlon Holmenkolen Fialková

Paulína Fialková program dnes a jej sestra Ivona, nechýbajú v kalendári posledného kola Biatlon Holmenkollen 2023.

V minulom roku Paulína v stíhačke trafila všetkých dvadsať terčov a fantastický výkon ju vyšvihol na tretie miesto. Tento rok sa stíhačka nejde, keďže ju nahradil z piatka presunutý šprint. V ňom Fialkové veľmi nehviezdili.

Paulína skončila 52. so stratou vyše dvoch minút a Ivona na 71. mieste so mankom viac ako dve a pol minúty. Pre Ivonu sa týmto sezóna skončila, Paulínu ešte čakajú v nedeľu preteky s hromadným štartom.

Oslo Holmenkollen Biatlon Slovensko

Slovensko biatlon reprezentuje na Oslo-Holmenkollen z mužov iba Michal Šima, ktorý však nastúpil len na šprint, kde skončil až 90. v poradí.

Boli to jeho posledné preteky v sezóne, keďže do stíhačky sa nekvalifikoval a na preteky s hromadným štartom má nárok len top 30 pretekárov celkového poradia SP.

Zo žien nás tentokrát reprezentuje iba duo sestier Fialkových a zo sestier Remeňových bola na štarte iba Zuzana. Tá skončila v šprinte až 92. a sezóna sa pre ňu definitívne skončila.

Oslo-Holmenkollen biatlon live

Pozrite si dostupné možnosti ako sledovať preteky z nórskeho strediska Oslo-Holmenkollen biatlon live, v mobile, TV, alebo PC.

Holmenkollen live stream zadarmo

Holmenkollen live stream odvysiela stávková kancelária Tipsport, ktorá vám prinesie všetky preteky v priamom prenose zadarmo na svojej online TV Tipsport.

Pre sledovanie pretekov sa stačí  len zaregistrovať online na tipsport.sk a môžete pozerať najlepších biatlonistov a biatlonistky online na internete – PC, tablete a mobile.

Najväčšou výhodou je to, že pri sledovaní športového live prenosu môžete tipovať, alebo získať 20€ zadarmo.

Ako sledovať biatlon SP Oslo-Holenkollen live 

  1. Kliknite tu a registrujte v Tipsporte
  2. Po úspešnej registrácii sledujte live streamy po dobu 7 dní zadarmo.
  3. Potom si stačí prestávkovať mesačne min. 1,20 EUR
  4. Navyše od Tipsportu po registrácii získate 20 EUR zadarmo na prvé stávky
  5. Náš tip: 20 EUR, ktoré získate za registráciu použite na sledovanie celej biatlonovej sezóny!

Spustiť TV Tipsport ⇒

SP Holmenkollen 2023 naživo v TV

SP v biatlone naživo môžete sledovať na viacerých platformách. Preteky z posledných pretekov SP Holmenkollen 2023 odvysiela v priamom prenose RTVS Šport live.

Livestream z biatlonových pretekov môžete sledovať cez oficiálny web Slovenskej televízie aj na Vašich mobiloch, tabletoch, alebo PC. Pre sledovanie môžete využiť aj mobilnú aplikáciu RTVS.

Stream je dostupný len na území SR.

Biatlon Holmenkollen live Eurosport

Živý prenos zo biatlonu Holmenkolen live vysiela aj športová stanica Eurosport live na svojej českej verzii, ktorá je v Čechách a na Slovensku dostupná u viacerých poskytovateľov TV.

Biatlon online môžete sledovať aj na PC, mobile, tablete cez platenú službu Eurosport cez prehliadač, alebo mobilnú aplikáciu.

Táto služba je platená, mesačné predplatné stojí 5,30€. Je to veľmi jednoduché, stačí sa len zaregistrovať.

Oslo biatlon naživo ČT Sport

Živé prenosy z Oslo biatlon odvysiela v TV aj český športový kanál ČT Sport live. Ak sa nachádzate na území Česka, tak online vysielanie môžete sledovať aj na oficiálnej stránke Českej televízia.

TIP ❱ Kde sledovať športové prenosy naživo ›

Biatlon Oslo 2023

Top strediskom v biatlone je SP Oslo Holmenkollen, ktorý je pre pretekárov jedným z nezabudnuteľným momentom. V hlavnom meste Nórska sa týči kopec Holmenkollen, ktorý je vrcholom lyžovania a aj biatlonu.

Oslo patrí k tým vôbec najčastejším hostiteľom Svetového pohára v biatlone. Na Holmenkollene sa od ročníka 1995/1996 nepretekalo len v dvoch sezónach. MS v biatlone hostila národná aréna trikrát, naposledy v roku 2016.

Biatlon dnes program Holmenkollen

Všetky o biatlon dnes program, výsledky, štatistiky a novinky zo sezóny 2022/2023 v biatlonu môžete sledovať na oficiálnych kanáloch IBU.


SP biatlon Oslo-Holmenkollen 2022 výsledky

Paulína Fialková v stíhačke podala fantastický výkon ktorý ju vyšvihol na tretie miesto. Veľká škoda, že je forma prišla až na konci sezóny.

Šprint žien

1. Tiril Eckhoff (NOR) 21:28.3, 2. Lisa Theresa Hoser (AUT) +7.0, 3. Marte Olsbu Roeiseland (NOR) +9.4 … 8. Paulína Fialková +1:02.4, 25. Ivona Fialková  +1:51.4, 69. Zuzana Remeňová (všetky SVK) +4:10.7

Šprint mužov

1. Sturla Holm Laegreid (NOR) 25:27.1, 2. Quentin Fillon Maillet (FRA) +22.4, 3. Sebastien Samuelsson (SWE) +26.5 … 59. Šimon Bartko +3:03.4, 68. Tomáš Sklenárik +3:35.4, 78. Michal Šíma (všetci SVK) +4:12.2

Stíhačka žien

1. Tiril Eckhoff (NOR) 29:55.7, 2. Marte Olsbu Roeiseland (NOR) +24.9, 3. Paulína Fialková +50.5, 18. Ivona Fialková (obe SVK) +2:40.7

Stíhačka mužov

1. Erik Lesser (GER) 332:03.8, 2. Quentin Fillon Maillet (FRA) +9.4, 3. Sturla Holm Laegreid (NOR) +22.7 … Šimon Bartko (SVK) +1. kolo

Hromadný štart žien

1. Justine Braisaz-Bouchet (FRA) 35:20.8, 2. Franziska Preuss (GER) +7.8,  3. Marte Olsbu Roeiseland (NOR) +8.624.9, …  19. Paulína Fialková (SVK) +1:47.1

Hromadný štart mužov

1. Sivert Guttorm Bakken (NOR) 38:31.2, 2. Sturla Holm Laegreid (NOR) +0.5,  3. Emilien Jacquelin (FRA) +13.4

Víťazstvo Anastasie Kuzminovej Oslo 2019 VIDEO

Zdroj: ibu.com, rtvs, eurosport

Zdieľaní
Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu

Pin It on Pinterest