Zjazd a Super-G St Anton – výsledky: Víťazkami Brignoneová a Behramiová!

Zjazd a Super-G St Anton bol na programe 14. a 15. januára v rámci SP v alpskom lyžovaní žien. Kvôli počasiu sa však zjazd neuskutočnil a konalo sa dvakrát Super-G. Pozrite si v našom článku  výsledky, Petra Vlhová info a ako šla Rebeka Jančová pri premiére v SP!

Zjazd a Super-G St Anton

Zjazd a Super-G St Anton mal byť návrat k rýchlostným disciplínam po mesačnej prestávke. Svetový pohár v alpskom lyžovaní však opäť kvôli počasiu pozmenil svoj program a sobotný zjazd nahradilo Super-G.

Petra Vlhová program tieto preteky nemala na pláne, no miesto nej cez víkend štartovala 19-ročná Rebeka Jančová. Tá skončila v sobotu pri svojej premiére v SP na 35. mieste a v nedeľu nakoniec neštartovala kvôli nepriaznivým podmienkam na trati.

Super-G St Anton 2023

Super G St Anton live prenos

Super G St Anton live prenos priniesla na svojich obrazovkách verejnoprávna televízia RTVS Šport. Tá vlastní práva na všetky preteky žien tejto sezóny z územia Rakúska.

Obľúbená TV Tipsport nemá práva na preteky SP v alpskom lyžovaní, ktoré sa konajú v Rakúsku, ale inak tu nájdete všetky ostatné podujatia sezóny.

Alpské lyžovanie naživo na TV Tipsport - livestream zadarmo dnes

Zjazd a Super-G St Anton program sa mal začať už vo štvrtok 12. januára prvým tréningom. Zjazd bol však zrušený kvôli zlým podmienkam na trati a v sobotu sa miesto neho pôjde Super-G.

Na tomto podujatí sa neobjavila Petra Vlhová live, no vy si nižšie môžete pozrieť podrobné výsledky oboch pretekov. V sobotu tu štartovala Rebeka Jančová – skončila 35., mala ísť aj v nedeľu, ale posledných 7 pretekárok sa už na trať nedostalo.

Super-G St. Anton 14.1.

Super-G St. Anton 14.1. ovládla Talianka Federica Brignoneová pred švajčiarskym duom – Haehlenová, Behramiová. Až šestnásť pretekárok tu vypadlo, vrátane mien ako Goggiová, Gisinová či Stuhecová.

Talentovaná, iba 19-ročná Slovenka Rebeka Jančová, pri svojej premiére v SP dokončila na 35. mieste so stratou 3,87 sekúnd na víťazku. Na trať sa pritom vydala až ako predposledná so štartovým číslom 52.

📆 Sobota, 14. 1. 2023, 11:00 / Super G #1

Super-G St Anton 2023 výsledky

Super-G St Anton 2023 výsledky. Pozrite si top 10 pretekárok vo výsledkovej listine. Petra Vlhová ani Mikaela Shiffrinová dnes neštartovali.

St. Anton Super-G 2023

St. Anton Super-G 2023 – druhý superobrovský slalom ovládla Lara Gut-Behrami pred sobotnou víťazkou Federicou Brignone a Martou Bassino.

Na trati sa s číslom 51 ako predposledná mala objaviť znovu aj 19-ročná Rebeka Jančová. Sedem posledných pretekárok však už nebolo pustených na štart pre zlé podmienky na trati.

Vlhová St. Anton

Petra Vlhová St. Anton v roku 2021 zvládla celkom solídne. V zjazde aj Super-G tu skončila na bodovaných pozíciách na 15. resp. 19. mieste.

Aktuálne je však jasné, že tento rok sa v rakúskom stredisku neobjaví. Najbližšie preteky pôjde – Zjazd a Super G Cortina.

Rebeka Jančová St. Anton

Rebeka Jančová – 19 ročná slovenská lyžiarka sa v sobotu po prvýkrát objavila v pretekoch Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. Na trať sobotného Super-G sa vydala s číslom 52 a dokončila na 35. pozícii so stratou 3,87 sekundy na víťazku.

Juniorská Majsterka sveta do 18 rokov v Super-G z roku 2021 sa v St. Anton  mala predstaviž aj v nedeľu so štartovým číslom 51, no organizátori podujatie predčasne zrušili pre nevyhovujúce podmienky na trati.

Kde sledovať St. Anton svetový pohár live

St. Anton svetový pohár live môžete sledovať v TV a na internete. Pozrite si všetky dostupné možnosti nižšie.

SP St. Anton 2023 v TV

SP St. Anton 2023 v TV môžete na Slovensku sledovať na RTVS Šport live. Verejnoprávna televízia má totiž v tejto sezóne práva na preteky z územia Rakúska.

St Anton naživo môžete pozerať aj cez live stream na rtvs.sk, no tento prenos funguje iba v prípade, že sa nachádzate na Slovensku.

TIP ❱ Ako sledovať alpské lyžovanie ›

V Česku vysiela lyžovanie live ČT Sport , kde v prípade, že sa nachádzate v ČR môžete využiť aj online stream na webe ceskatelevize.cz. Priamy prenos už tradične nájdete aj na Eurosport live. Aj Eurosport má k dispozícii online prenos za poplatok cca 5,30€/mesiac.

St. Anton svetový pohár

Na tirolskej strane Arlbergu ležia dve prestížne lyžiarske strediská známe pre lyžiarov nielen z Európy: Sankt Anton am Arlberg a St. Christoph.

St. Anton svetový pohár sa po prvý raz sa konal 3. – 4. marca 1928 a boli medzinárodným stretnutím so 45 účastníkmi, mužmi a ženami.

Bodovanie SP lyžovanie ženy

Bodovanie SP v lyžovaní sa hodnotí podľa umiestnenia v pretekoch. Boduje sa prvých 30 pretekárok a víťazka berie 100 bodov, za druhé miesto sa udeľuje 80, za tretie 60.

Počet bodov sa zostupne boduje menej a posledná pretekárka z tridsiatich si na svoje konto pripíše 1 bod.

V paralelnom slalome sa bodovanie trosku odlišuje, pretekárky ktoré skončili v osemfinále si pripisujú 15 bodov, v nasledujúcom kole 40, potom štvrtá 50 a prvé tri pretekárky rovnakým spôsobom ako pri ostatných disciplínach.

SP St. Anton dnes

SP St. Anton dnes – všetky dôležité výsledky, štatistiky a najnovšie novinky z alpského lyžovania môžete sledovať na oficiálnych kanáloch FIS.

Výsledky SP v alpskom lyžovaní St. Anton 2021

Petra Vlhová vo Svetovom pohári, v tomto stredisku štartovala medzi seniorkami po prvý krát. SP v alpskom lyžovaní St. Anton organizoval preteky naposledy v roku 2013. Bohužiaľ naplánované preteky v rokoch 2016 a 2019 museli z dôvodu nepriaznivých poveternostných podmienok zrušiť.

SOBOTA (9.1.) – Zjazd žien

Víťazkou sobotňajšieho zjazdu v St. Antone sa stala Talianka Sofia Goggiová, ktorá si išla svoje preteky. Petra Vlhová si pripísala za 12. miesto, ktoré obsadila v St. Antone 22. bodov do celkového poradia Svetového pohára a upevnila si prvé miesto.

Jej najväčšia konkurentka Michelle Gisinová, skončila až na 20. pozícii a získala 11 bodov.

1. Sofia Goggiová (Tal.) 1,24,06 min.
  2. Tamara Tipplerová (Rak.) + 0,96 s
  3. Breezy Johnsonová (USA) + 1,04 s
  4. Petra Vlhová (SR) + 1,70 s

NEDEĽA (10.1.) – Super G žien

Petra Vlhová nie je spokojná so svojou nevydarenou jazdou v pretekoch Super G, kde urobila niekoľko chýb ktoré ju stáli lepšie umiestnenie a nakoniec skončila 19. mieste.

1. Lara Gutová-Behramiová (Šva.) 1:17,82 min