Box Fury vs Usyk – program, nový dátum, štatistiky, video, live prenos

„Súboj šampiónov“ – aj tak sa dá nazvať box Fury vs Usyk. Tento zápas rozhodne o nespornom majstrovi ťažkej váhy organizácii WBC, WBA, IBF a WBO. Všetky info – program, fight card, štatistiky, a kde je možné sledovať box Fury vs Usyk live, zistíte v našom článku! 

Fury vs Usyk box

Fury vs Usyk je súboj, na ktorý všetci fanúšikovia bojového športu čakajú. Ide o duel dvoch šampiónov ťažkej váhy a jeden z najväčších zápasov v histórii, pričom tento box live chce vidieť každý.

Tyson Fury a Oleksandr Usyk sú momentálne na vrchole svojej kariéry a držia opasky najprestížnejších organizácií.

❗Pôvodne sa mal súboj konať 17. februára, ale pre zranenie Tysona Furyho sa tento dátum zrušil. Kto sa stane nesporným šampiónom, sa dozvieme v Rijáde až 18. mája 2024.

Oleksandr Usyk – Tyson Fury

Box Fury – Usyk

Box Tyson Fury – Usyk prináša duel neporazených šampiónov v ťažkej váhe. Iba jeden zápasník sa stane nesporným majstrom sveta a držiteľom štyroch opaskov.

Dátum je stanovený na sobotu, 17. februára 2024, a bojovať sa bude v Rijáde v Saudskej Arábii.

Podľa zmluvy o tomto majstrovskom zápase v ťažkej váhe, existuje klauzula o odvetnom stretnutí, podľa ktorej sa môže ktorýkoľvek porazený dožadovať odvetného zápasu.

Fury je jedna z top hviezd boxu a vstupuje do ringu so svojím opaskom organizácie WBC. Jeho oponent Usyk ponúka svoje tituly WBA, WBO a IBF.

Ale ako to už v boxe býva, pre ktoréhokoľvek víťaza, bude ťažké udržať všetky štyri tituly dlhodobo, kvôli povinnej obhajobe.

FURY USYK
britská národnosť ukrajinská
35 vek 36
206 cm výška 191 cm
120 +/- váha 106 +/-
35 zápasy 21
34 (24 KO) výhry 21 (14 KO)
0 prehry 0
1 remízy 0

Usyk vs Fury program

Zatiaľ je v zápase Usyk – Fury program neúplný a známych je niekoľko zaujímavých súbojov. Okrem hlavného titulového zápasu, na tomto podujatí uvidíme aj súboje o titul v cruiserweight Opetaia vs Briedis a super featherweight Cordina vs Cacace.

Na karte sa predstaví aj britský fighter so slovenskými koreňmi Moses Itauma, ktorého súper ešte nie je známy.

VIDEO: Fury vs. Usyk staredown

Fury – Usyk 🥊 Fight card

Zápasovú fight card Fury – Usyk budeme aktualizovať, akonáhle budú známe všetky predzápasy večera.

BOX FIGHT CARD
HLAVNÝ ZÁPAS
Heavyweight Tyson Fury – Oleksandr Usyk
KARTA
Cruiserweight Jai Opetaia – Mairis Briedis
Super Featherweight Joe Cordina – Anthony Cacace
Cruiserweight Sergei Kovalev – Robin Sirwan
Featherweight Isac Lowe – Hasibullah Ahmadi
Cruiserweight David Nyika – ?
Heavyweight Bakhodir Jalolov – ?
Heavyweight Moses Itauma – ?

Fury – Usyk výsledky

Výsledky hlavného zápasu večera, na ktorý nastúpia Tyson Fury vs. Olexander Usyk, ako aj ďalších predzápasov pred týmto súbojom nájdete v našej fight card.

Diváci a fanúšikovia boxu tak majú možnosť dozvedieť sa, ako dopadli jednotlivé súboje, a kto zvíťazil v jednotlivých kategóriách.

Zápasová karta ponúkne prehľadný a stručný súhrn výsledkov, čo je dôležitým zdrojom informácií o priebehu celého podujatia.

Usyk – Fury box live

Zápas Tyson Fury – Usyk box možno uvidíme live na niektorej našej dostupnej športovej TV stanici. Väčšinu veľkých boxerských zápasov ponúka Dajto live, pričom využiť môžete aj online možnosť sledovania cez VOYO live.

Využiť však môžete aj ďalšie svetoznáme streamovacie platformy.

Box Fury – Usyk live stream

S istotou bude box Fury – Usyk live stream možné sledovať cez PPV (Pay-Per-View).

Ďalšou alternatívou pre pozeranie tohto zápasu je streamovacia služba DAZN, ktorá vysiela skoro všetky svetové boxerské zápasy. Pre sledovanie DAZN si môžete zvoliť mobilnú aplikáciu, smart TV, streamovacie zariadenia, alebo herné konzoly.

Fury – Oleksandr Usyk kurzy

Zápas Fury – Oleksandr Usyk bude jednou z najsledovanejších udalostí v boxerskom svete.

Pre fanúšikov je zaujímavé sledovať tento súboj a tipnúť si na víťaza v najlepších stávkových kanceláriách, ktoré ponúkajú rôzne kurzy a bonusové akcie.

S bonusmi máte jedinečnú príležitosť vyhrať fantastické peniaze zadarmo.

STAV SI NA BOX S BONUSOM
TIPSPORT 20 € bez vkladu STAV SI ›
FORTUNA 30 € bez rizika STAV SI ›
DOXXBET 20 € bez rizika STAV SI ›
NIKÉ 20 € zadarmo STAV SI ›
SYNOTTIP 40 € bez rizika STAV SI ›
Zodpovedné hranie [18+]

Kto je Tyson Fury?

 • Meno: Tyson Fury
 • Prezývka: Gypsy King
 • Národnosť: Britská
 • Narodenie: 12. august 1988, Manchester
 • Výška: 2,06 m
 • Rozpätie rúk: 2,16 m
 • Postoj: klasický
 • Počet zápasov: 34
 • Výhry/prehry/remízy: 35 – 0 – 1 (24 KO)
 • Úspechy: bývalý šampión WBA (Super), IBF, WBO, IBO, súčasný WBC šampión a The Ring v superťažkej váhe

Tyson Fury je profesionálny boxer z Veľkej Británie, ktorý nesie prezývku „Gypsy King“. Vo svete boxu ide dlhé roky o známe meno, no širšiu verejnosť zaujal v roku 2015, keď vyhral nad dovtedy neporazeným Vladimirom Kličkom z Ukrajiny.

V roku 2016 Fury náhle ukončil kariéru po tom, čo sa uňho objavili problémy s drogami a alkoholom. Avšak, vstúpil si do svedomia, zmenil životný štýl a už v roku 2017 sa vrátil do ringu.

Počas svojej nabitej kariéry Tyson Fury neprehral ani jeden zápas.

Posledným zápasom Angličana bol súboj Fury vs Ngannou, ktorý skončil na body pre Tysona, avšak tento výsledok viacerých fanúšikov boxu veľmi prekvapil, pretože šampión MMA mal v zápase navyše. Tyson Fury má 7 detí so svojou ženou Paris.

VIDEO: Tyson Fury KO

Kto je Oleksandr Usyk?

Oleksandr Usyk je ukrajinský boxer, ktorý je držiteľom titulu majstra sveta v dvoch váhových kategóriách, a stal sa tak tretím fighterom sveta, ktorému sa to podarilo. Pridal sa k menám boxu ako Evander Holyfield a David Haye.

Svojou rýchlosťou je považovaný za najlepšieho boxera Ukrajiny a pomaly zatieňuje svojich úspešných predchodcov bratov Kličkovcov.

Ako amatér vyhral MS v boxe v roku 2011 a o rok neskôr sa stal olympijským víťazom. Na rovnakej olympiáde vyhral zlato v ťažkej váhe Anthony Joshua, práve boxer ktorého Usyk dvakrát porazil a získal opasky WBA, IBF, WBO.

Posledným zápasom ukrajinského boxera proti Danielovi Duboisovi, priniesol kontroverziu ohľadne rozhodnutia ringového rozhodcu v piatok kole. Dubois poslal Usyka na zem, ale podľa ringového to bol úder pod pás. Nakoniec Usyk ukončil súpera v deviatom kole.

 • Narodenie: 17. január 1987, Simferopol
 • Výška: 1,91 m
 • Rozpätie rúk:1,98 m
 • Postoj: klasický
 • Počet zápasov: 21
 • Výhry/prehry/remízy: 21 – 0 – 0 (14 KO)
 • Počet box zápasov: 0
 • Úspechy: šampión a držiteľ opaskov ťažkej váhy WBA, IBF, WBO, MS v boxe 2011  a zlatá medaila OH Londýn 2012. Šampión v cruserweight divízii.

VIDEO: Oleksandr Usyk vs. Daniel Dubois

Zdroje: wikipedia.org, youtube.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest