Box Fury vs Usyk – výsledky a video. Neporazeným šampiónom sa stal Usyk!

„Súboj šampiónov“ – aj taký privlastok mal box Fury vs Usyk. Zápas rozhodol o nespornom majstrovi ťažkej váhy organizácii WBC, WBA, IBF a WBO, ktorým sa stal Oleksandr Usyk. 

Fury vs Usyk box

Fury vs Usyk bol súboj ktorý zjednotil po 25 rokoch najprestížnejšie opasky v boxe. Naposledy sa to podarilo Lennoxovi Lewisovi a teraz Oleksandrovi Usykovi.

Tento zápas bol plný vzrušenia a napätia a o víťazovi pravdepodobne rozhodlo 9. kolo, v ktorom poslal Usyk Furyho do počítania. Dovtedy boxersky svet nikdy nevidel Tysona Furyho v takých problémoch, ako v zápase storočia.

VIDEO: Fury vs Usyk

Oleksandr Usyk – Tyson Fury

Box Fury – Usyk

Box Tyson Fury – Usyk priniesol duel neporazených šampiónov v ťažkej váhe 18. mája 2024. Šancu stať sa nesporným majstrom sveta a držiteľom štyroch opaskov mal iba jeden a stal sa ním Usyk.

Podľa zmluvy o tomto majstrovskom zápase v ťažkej váhe, existuje klauzula o odvetnom stretnutí, podľa ktorej sa môže ktorýkoľvek porazený dožadovať odvetného zápasu. A ten aj tento rok uvidíme.

Fury je jedna z top hviezd boxu a vstúpil do ringu so svojím opaskom organizácie WBC. Jeho oponent Usyk ponúkol svoje tituly WBA, WBO a IBF.

Ale ako to už v boxe býva pre ktoréhokoľvek víťaza, bude ťažké udržať všetky štyri tituly dlhodobo, kvôli povinnej obhajobe.

FURY USYK
britská národnosť ukrajinská
35 vek 36
206 cm výška 191 cm
120 +/- váha 106 +/-
35 zápasy 21
34 (24 KO) výhry 21 (14 KO)
0 prehry 0
1 remízy 0

Usyk vs Fury program

Program Usyk – Fury bol samozrejme ako hlavný zápas, veď v hre boli štyri opasky najprestížnejších boxerských organizácii na svete.

Ďalším zápasom o opasok bol v cruiserweight divízii medzi borcami Jai Opetaia vs Mairis Briedis. Na tomto podujatí sa uskutočnil ešte jeden titulový fight v super pérovej váhe a v ringu sa stretli Joe Cordina a Anthony Cacace.

Na karte sa predstavil aj britský fighter so slovenskými koreňmi Moses Itauma, ktorého súperom v ťažkej váhe bol nemecký borec Ilja Mezencev.

VIDEO: Fury vs. Usyk open workouts

Fury – Usyk 🥊 Fight card

Zápasová karta mala okrem hlavného titulového zápasu Fury – Usyk a ďalšie zaujímavé súboje. O titul v cruiserweight sa o voľný opasok stretli v zápase Jai Opetaia vs Mairis Briedis.

BOX FIGHT CARD
HLAVNÝ ZÁPAS
⚡ Heavyweight Tyson Fury – Oleksandr Usyk Na body
KARTA
⚡ Cruiserweight Jai Opetaia – Mairis Briedis Na body
⚡ Super Featherweight Joe Cordina – Anthony Cacace TKO 8. kolo
Heavyweight Agit Kabayel – Frank Sanchez KO 7. kolo
Lightweight Mark Chamberlain – Joshua Oluwaeun Wahab KO 1. kolo
Light Heavyweight Sergei Kovalev – Robin Sirwar Safar Na body
Featherweight Isaac Lowe – Hasibullah Ahmadi Na body
Cruiserweight David Nyika – Michael Seitz TKO 4. kolo
Heavyweight Moses Itauma – Ilja Mezencev KO 2. kolo

Fury – Usyk výsledky

Výsledky hlavného zápasu večera, na ktorý nastúpia Tyson Fury vs. Olexander Usyk, ako aj ďalších predzápasov pred týmto súbojom nájdete v našej fight card.

Diváci a fanúšikovia boxu tak majú možnosť dozvedieť sa, ako dopadli jednotlivé súboje, a kto zvíťazil v jednotlivých kategóriách.

Zápasová karta ponúkne prehľadný a stručný súhrn výsledkov, čo je dôležitým zdrojom informácií o priebehu celého podujatia.

Usyk – Fury box live

Box Tyson Fury – Usyk bohužiaľ neuvidíme na žiadnej našej dostupnej športovej TV stanici. V minulosti sme mohli sledovať veľké boxerské zápasy na Dajto live a bojovým športom sa venuje aj  VOYO live, ale tento mega zápas im v ponuke chýba.

Pre sledovanie môžete využiť svetoznámu streamovaciu platformu.

Box Fury – Usyk live stream

Fantastický box Fury – Usyk live stream možné sledovať cez PPV (Pay-Per-View).

Súboj o zjednotené opasky odvysielala streamovacia služba DAZN, ktorá vysiela skoro všetky svetové boxerské zápasy. Pre sledovanie DAZN si môžete zvoliť mobilnú aplikáciu, smart TV, streamovacie zariadenia, alebo herné konzoly.

Pre sledovanie bolo potrebné mať zaplatené predplatné DAZN 13,49€ a k tomu si zakúpiť PPV Fury – Usyk, ktorý stojí necelých 20€.

VIDEO: Fury vs. Usyk prvý staredown

Kto je Tyson Fury?

 • Meno: Tyson Fury
 • Prezývka: Gypsy King
 • Národnosť: Britská
 • Narodenie: 12. august 1988, Manchester
 • Výška: 2,06 m
 • Rozpätie rúk: 2,16 m
 • Postoj: klasický
 • Počet zápasov: 34
 • Výhry/prehry/remízy: 35 – 0 – 1 (24 KO)
 • Úspechy: bývalý šampión WBA (Super), IBF, WBO, IBO, súčasný WBC šampión a The Ring v superťažkej váhe

Tyson Fury je profesionálny boxer z Veľkej Británie, ktorý nesie prezývku „Gypsy King“. Vo svete boxu ide dlhé roky o známe meno, no širšiu verejnosť zaujal v roku 2015, keď vyhral nad dovtedy neporazeným Vladimirom Kličkom z Ukrajiny.

V roku 2016 Fury náhle ukončil kariéru po tom, čo sa uňho objavili problémy s drogami a alkoholom. Avšak, vstúpil si do svedomia, zmenil životný štýl a už v roku 2017 sa vrátil do ringu.

Počas svojej nabitej kariéry Tyson Fury neprehral ani jeden zápas.

Posledným zápasom Angličana bol súboj Fury vs Ngannou, ktorý skončil na body pre Tysona, avšak tento výsledok viacerých fanúšikov boxu veľmi prekvapil, pretože šampión MMA mal v zápase navyše. Tyson Fury má 7 detí so svojou ženou Paris.

VIDEO: Tyson Fury KO

Kto je Oleksandr Usyk?

Oleksandr Usyk je ukrajinský boxer, ktorý je držiteľom titulu majstra sveta v dvoch váhových kategóriách, a stal sa tak tretím fighterom sveta, ktorému sa to podarilo. Pridal sa k menám boxu ako Evander Holyfield a David Haye.

Svojou rýchlosťou je považovaný za najlepšieho boxera Ukrajiny a pomaly zatieňuje svojich úspešných predchodcov bratov Kličkovcov.

Ako amatér vyhral MS v boxe v roku 2011 a o rok neskôr sa stal olympijským víťazom. Na rovnakej olympiáde vyhral zlato v ťažkej váhe Anthony Joshua, práve boxer ktorého Usyk dvakrát porazil a získal opasky WBA, IBF, WBO.

Posledným zápasom ukrajinského boxera proti Danielovi Duboisovi, priniesol kontroverziu ohľadne rozhodnutia ringového rozhodcu v piatok kole. Dubois poslal Usyka na zem, ale podľa ringového to bol úder pod pás. Nakoniec Usyk ukončil súpera v deviatom kole.

 • Narodenie: 17. január 1987, Simferopol
 • Výška: 1,91 m
 • Rozpätie rúk:1,98 m
 • Postoj: klasický
 • Počet zápasov: 21
 • Výhry/prehry/remízy: 21 – 0 – 0 (14 KO)
 • Počet box zápasov: 0
 • Úspechy: šampión a držiteľ opaskov ťažkej váhy WBA, IBF, WBO, MS v boxe 2011  a zlatá medaila OH Londýn 2012. Šampión v cruserweight divízii.

VIDEO: Oleksandr Usyk vs. Daniel Dubois

Zdroje: wikipedia.org, youtube.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest