Kto je Lucia „SILENT KILLER“ Szabová? Profil slovenskej MMA bojovníčky – Szabová zvládla svoj doposiaľ najťažší zápas! (VIDEO)

Lucia Szabová je talentovaná slovenská MMA bojovníčka, ktorá zápasí v organizácii Oktagon MMA. Stala sa víťazkou 4. série Oktagon Výzva a je taktiež majsterka Slovenska v thajskom boxe. Lucia Szabová – komplexný profil vychádzajúcej hviezdy slovenského MMA. Pozrite sa na štatistiky a informácie z jej súkromia.

Lucia Szabová porazila Corneliu Holm!

Lucia „Silent Killer“ Szabová na turnaji OKTAGON 26 porazila Corneliu Holm! Po troch náročných kolách vyhrala na body. Zároveň získala Tipsport výkon večera a pripísala si ďalšie dôležité víťazstvo. Najbližšie by sa mohla predstaviť pravdepodobne v prvom ženskom titulovom zápase o pás šampiónky bantamovej váhy.

VIDEO – celý zápas Szabová vs. Holm

Kto je Lucia Szabová

Lucia Szabová je mladá slovenská MMA bojovníčka, ktorá zápasí v organizácii Oktagon MMA. Szabová súťaží v bantamovej váhovej kategórií do 60 kilogramov a jej ciele sú len tie najvyššie. Má nakročené stať sa prvou slovenskou MMA bojovníčkou v UFC.

LUCIA SILENT KILLER SZABOVÁ
Lucia SZABOVÁ SKVK profil bojovníčky
MenoLucia Szabová
PrezývkaSilent Killer, Queen Bee
Dátum narodenia23. 12. 1997, Bratislava
NárodnosťSlovenská
Výška170 cm
Váha60 kg
Váhová kategóriaBantamová váha
Organizácie v ktorých bojovalaOktagon
Najväčší úspechVíťazka 4. série Oktagon Výzva
Všetky zápasy v MMA4 zápasy (4 – 0 – 0)
Výhry v MMA4 (1x KO, 2x submisia, 1x rozhodnutie)
Prehry v MMA0
TímHanuman Gym, Bratislava
TréneriFero Starý, Tomáš Madér
Sociálne siete:Instagram, Facebook

Lucia SILENT KILLERSzabová životopis

Podobne ako aj ostatní profesionálni športovci, tak i Lucia Szabová sa venovala športu už od detstva. Najprv to boli tréningy džuda, kde prvýkrát zistila, čo sú to bojové športy. Popritom však aktívne hrávala basketbal a tak od džuda nakoniec upustila.

Po čase to však chcelo zmenu a tak sa vrátila k bojovým umeniam. V puberte sa začala venovať thajskému boxu. Chytilo ju to natoľko, že neustále trénovala a postupne začala získavať jeden úspech za druhým. Ku MMA sa dostala o čosi neskôr a to cez reality show Oktagon Výzva.

TIP ❱ Čo je to MMA, UFC, Bellator ›

Lucia Szabová vek, váha, výška, štýl boja

Lucia Szabová je mladá bojovníčka narodená v roku 1997, ktorá súťaží v bantamovej váhe do 60 kg. So svojou výškou 170 cm sa radí k priemeru medzi ženami.

Keďže je majsterka slovenska v thajskom boxe, tak pochopiteľne najviac dominuje v postoji. Paradoxne však najčastejšie ukončuje súperky na zemi, kde je jej obľúbená technika armbar. Ide tak o komplexnú zápasníčku, ktorá vie potrápiť súperky v každej situácii.

Lucia Szabová – Thajský box a začiatky v MMA

Ako sme už spomínali, Lucia začínala svoju dráhu bojovníčky v thajskom boxe. Získala množstvo úspechov, pričom jeden z najväčších bolo víťazstvo v 8-člennej pyramíde na galavečeri Noc Bojovníkov 15. , kde Szabová za jeden večer porazila až 3 súperky.

Okrem toho sa stala aj Majsterkou Slovenska v thaiboxe a tak postojársku kariéru prerušila ako neporazená zo skóre 12-0. Následne dostala pozvánku do reality show Oktagon Výzva a Lucia cítila, že práve MMA by mohlo byť novým impulzom v jej zápasníckej kariére.

POZRITE SI ❱ Profil Moniky Chochlíkovej

Lucia Szabová Oktagon Výzva

Štvrtá séria reality show Oktagon Výzva patrila ženám. V nej sa za slovenskú stranu predstavila aj Lucia Szabová. Vo štvrťfinále ukončila Kamilu Eliášovú na armbar už v 1. kole a v semifinále si poradila s Michaelou Dostálovou na TKO tiež v 1. kole.

Finále: Lucia Szabová vs. Sandra Mašková

Vo finále mala nastúpiť proti Sandre Maškovej na turnaji Oktagon 15 pred vypredanou O2 arénou. Avšak, tesne pred turnajom mala Szabová vážnu dopravnú nehodu, pri ktorej si poranila rameno a zápas sa musel odložiť. Odohrať sa mal na turnaji Oktagon 16, no ten sa pre pandemickú situáciu neustále presúval.

Cieľom tak bolo zrealizovať zápas do konca roku 2020. Medzitým však Sandra Mašková z Česka ukončila MMA kariéru a ostatné súperky zo semifinále odmietli proti Lucii nastúpiť. I napriek tomu však zaslúžene a právoplatne sa stala víťazkou Oktagon Výzvy.

TIP ❱ Všetky možnosti ako sledovať Oktagon MMA ›

Lucia Szabová - víťazka 4. série Oktagon Výzva
Szabová – víťazka 4. série Oktagon Výzva

Lucia Szabová Oktagon Underground

Ešte pred vstupom do profesionálneho kolotoča MMA sa Szabová zúčastnila projektu Oktagon Underground. Nešlo o klasické MMA, pretože pravidlá boli upravené tak, aby mohli uspieť aj zápasníci v postoji. No a Lucii Szabovej sa v tomto projekte veľmi darilo.

Dostala sa až do super-finále Oktagon Underground, kde nastúpila proti Tereze Bledej. S tou síce prehrala na body, no hneď po zápase sa strhla veľká vlna kritiky na bodových rozhodcov. Výsledok zápasu bol kontroverzný a mnoho ľudí s ním nesúhlasilo.

Lucia Szabová štatistiky a výsledky zápasov

Sledujte aktualizované štatistiky MMA zápasov Lucie Szabovej.

TIP ❱ Aktuálny kalendár MMA turnajov ›

Všetky zápasy v MMA: 3 zápasy (3 – 0 – 0)

  • Výhry: 4 výhry: 1x KO, 2x submisia, 1x rozhodnutie
  • Prehry: 0
  • Remízy: 0

Pre zobrazenie celej tabuľky v mobile, si ho stačí otočiť 7sport.sk v mobile alebo posúvať tabuľku do strán

VýsledokSúperSpôsobKolo(čas)PodujatieDátum
VýhraCornelia HolmRozhodnutie3 (5:00)Oktagon 26 (Štvanice)24.7.2021
VýhraCristina NetzaKO1Oktagon 22 (Brno)27.3.2021
VýhraRizlen ZouakSubmisia2 (1:25)Oktagon 21 (Brno)30.1.2021
VýhraAnželika PetkevičiūtėSubmisia1 (0:43)Oktagon 18 (Brno)21.11.2020

Lucia Szabová – TOP zápasy

Aj keď má slovenská zápasníčka v MMA len pár zápasov, svojimi výkonmi si veľmi rýchlo dokázala získať priazeň fanúšikov. My sme pre vás vybrali jej TOP zápasy v MMA, ktoré si bude pamätať každý fanúšik bojových športov.

Oktagon 18: Lucia Szabová vs. Anželika Petkevičiūtė

Na číslovanom turnaji Oktagon 18 nastúpila Szabová proti súperke z Litvy, menom Anželika Petkevičiūtė. Szabová sa však príliš nezapotila, lebo súperku ukončila na armbar už po 43 sekundách v prvom kole.

Oktagon 21: Lucia Szabová vs. Rizlen Zouak

Doposiaľ najkrajší výkon podala Szabová na turnaji Oktagon 21. Proti nej nastúpila olympijská účastníčka v džude, Rizlen Zouak. Lucia v prvom kole dostala nepríjemný lakeť a na prvý pohľad to vyzeralo tak, že už sa z toho nepozbiera. V druhom kole však famózne otočila priebeh zápasu a ukončila súperku na armbar.

Oktagon 22: Szabová vyhrala v 1. kole nádherným KO!

Lucia „Silent Killer“ Szabová sa predstavila na turnaji OKTAGON 22, kde nastúpila proti bojovníčke z Grécka menom Cristina „Ninja“ Netza. Ako to už však pri Lucii býva zvykom, zápas netrval príliš dlho. Szabová ukončila súperku v 1. kole na KO nádherným highkickom a zaznamenala už 3. výhru v rade. Zároveň získala odmenu 2000 eur za Tipsport výkon večera.

Kto je Lucia Szabová

Lucia Szabová UFC

Po tom, ako sa Ľudovít Klein stal prvým slovenským fighterom v najlepšej MMA organizácii na svete, sa začalo špekulovať kto bude ďalším Slovákom v UFC. Skloňuje sa niekoľko mien a medzi nimi nechýba ani bojovníčka Lucia Szabová.

POZRITE SI ❱ Profil Ľudovíta Kleina 

Lucia Szabová má veľký potenciál. Tvrdo na sebe maká, neustále sa zlepšuje a to dokazuje i v zápasoch. Súperky sa jej vyhýbajú a málokto chce s ňou bojovať. V profi kariére nemá ani jednu porážku. Stačí pár ďalších výhier a ponuka od UFC by mohla byť na stole v relatívne krátkom čase.

TIP ❱ Ako sledovať UFC ›

Lucia Szabová HANUMAN GYM

Slovenská bojovníčka Lucia Szabová sa na zápasy pripravuje v HANUMAN GYM v Bratislave, kde ju vedie jej hlavný tréner František Starý. Ide o gym, ktorý sa zameriava hlavne na prípravu a výchovu bojovníkov v thajskom boxe, no čoraz viac zápasníkov sa vydáva na cestu MMA.

Medzi jej tréningových partnerov v tomto gyme patria aj také mená ako Marco Novák, Lucia Krajčovič, Daniel Hromek či Andrej Šimkulič. Novinky a všetky informácie z gymu môžete sledovať aj na instagrame HANUMAN GYM.

Ako získala Szabová prezývku „SILENT KILLER“ ?

Bojovníčka Lucia Szabová získala svoju prezývku Silent Killer vďaka svojej povahe. Mimo klietky je to sympatická mladá dáma, ktorá rozdáva úsmevy na každú stranu. Akonáhle sa však zavrú dvere oktagonu, môžete čakať od nej tvrdé údery a boj až do poslednej sekundy.

Szabová má však ešte jednu vtipnejšiu verziu toho, ako vznikla jej prezývka:

„Počas Výzvy ju vymyslel Ondřej Novotný (spolumajiteľ organizácie OKTAGON MMA). Po večeroch sme hrávali poker. Bola som tichá voda a potom som všetkých obrala o peniaze (smiech).“ 

Szabová nástupovka

Szabová si ako svoju nástupovku zvolila pesničku Don´t stop me know od skupiny QUEEN. Pesnička dokáže Luciu pred zápasom dobre naladiť a navyše má trefné slová. Text v preklade „teraz ma nezastavuj, mám sa tak dobre“ dáva súperkám jasný odkaz.

Lucia Szabová súkromie

Slovenská bojovníčka nezverejňuje veľa informácii zo svojho súkromia. Niektoré veci však pred fanúšikmi neskryje. Jej priateľ Tomáš sa taktiež venuje thajskému boxu a Lucii častokrát pomáha v tréningoch a v príprave na zápasy.

Lucia okrem zápasenia študuje na Masarykovej univerzite v Brne na Fakulte športových štúdií, odbor špeciálna edukácia bezpečnostných zložiek.

Jej najväčším vzorom bola kedysi skvelá MMA bojovníčka, Ronda Rousey.

Lucia Szabová a jej priateľ Tomáš
Szabová a jej priateľ Tomáš

Lucia Szabová Instagram, Facebook

Informácie zo súkromia, tréningy, priebeh prípravy na zápas a mnoho ďalších zaujímavostí môžete sledovať aj na sociálnych sieťach Lucii Szabovej. Aktívna je najmä na Instagrame, kde má vyše 17 000 followerov.

Lucia Szabová Sherdog, Tapology

Podrobné štatistiky, výsledky a veľa iných informácií o slovenskej bojovníčke si môžete pozrieť aj na známych portáloch o bojových športoch, Sherdog a tiež Tapology.

Zdroje: sherdog.com, tapology.com, oktagonmma.cz, Instagram, Facebook
Zdieľaní

Pin It on Pinterest