Nik├ę bonus bez limitu + bonus bez vkladu a┼ż 20 EUR zadarmo

Kto je Lucia „SILENT KILLER“ Szabov├í? Profil slovenskej MMA Oktagon bojovn├ş─Źky ÔÇô ┼ítatistiky, ┼żivotopis, s├║kromie (VIDEO)

Zdie─żan├ş

Lucia Szabov├í je talentovan├í slovensk├í MMA bojovn├ş─Źka, ktor├í z├ípas├ş v organiz├ícii Oktagon MMA. Stala sa v├ş┼ąazkou 4. s├ęrie Oktagon V├Żzva a je taktie┼ż majsterka Slovenska v thajskom boxe. Lucia Szabov├í – komplexn├Ż profil vych├ídzaj├║cej hviezdy slovensk├ęho MMA. Pozrite sa na ┼ítatistiky a inform├ície z jej s├║kromia.

Oktagon 22: Szabov├í vyhrala v 1. kole n├ídhern├Żm KO!

Lucia ÔÇ×Silent KillerÔÇť Szabov├í sa predstavila na turnaji OKTAGON 22, kde nast├║pila proti bojovn├ş─Źke z Gr├ęcka menom Cristina „Ninja“ Netza. Ako to u┼ż v┼íak pri Lucii b├Żva zvykom, z├ípas netrval pr├şli┼í dlho. Szabov├í ukon─Źila s├║perku v 1. kole na KO n├ídhern├Żm highkickom a zaznamenala u┼ż 3. v├Żhru v rade. Z├írove┼ł z├şskala odmenu 2000 eur za Tipsport v├Żkon ve─Źera.

Kto je Lucia Szabová

Lucia Szabov├í je mlad├í slovensk├í MMA bojovn├ş─Źka, ktor├í z├ípas├ş v organiz├ícii Oktagon MMA. Szabov├í s├║┼ąa┼ż├ş v bantamovej v├íhovej kateg├│ri├ş┬ádo 60 kilogramov a jej ciele s├║ len tie najvy┼í┼íie. M├í nakro─Źen├ę sta┼ą sa prvou slovenskou MMA bojovn├ş─Źkou v UFC.

LUCIA ÔÇ×SILENT KILLERÔÇť SZABOV├ü
Lucia SZABOV├ü SKVK profil bojovn├ş─Źky
Meno Lucia Szabová
Prez├Żvka Silent Killer, Queen Bee
Dátum narodenia 23. 12. 1997, Bratislava
N├írodnos┼ą Slovensk├í
V├Ż┼íka 170 cm
Váha 60 kg
Váhová kategória Bantamová váha
Organiz├ície v ktor├Żch bojovala Oktagon
Najv├Ą─Ź┼í├ş ├║spech V├ş┼ąazka 4. s├ęrie Oktagon V├Żzva
V┼íetky z├ípasy v MMA 3 z├ípasy (3 ÔÇô 0 ÔÇô 0)
V├Żhry v MMA 3 (1x KO, 2x submisia)
Prehry v MMA 0
T├şm Hanuman Gym, Bratislava
Tr├ęneri Fero Star├Ż, Tom├í┼í Mad├ęr
Sociálne siete: Instagram, Facebook

Lucia ÔÇ×SILENT KILLERÔÇť Szabov├í ┼żivotopis

Podobne ako aj ostatn├ş profesion├ílni ┼íportovci, tak i Lucia Szabov├í sa venovala ┼íportu u┼ż od detstva. Najprv to boli tr├ęningy d┼żuda, kde prv├Żkr├ít zistila, ─Źo s├║ to bojov├ę ┼íporty. Popritom v┼íak akt├şvne hr├ívala basketbal a tak od d┼żuda nakoniec upustila.

Po ─Źase to v┼íak chcelo zmenu a tak sa vr├ítila k bojov├Żm umeniam. V puberte sa za─Źala venova┼ą thajsk├ęmu boxu. Chytilo ju to nato─żko, ┼że neust├íle tr├ęnovala a postupne za─Źala z├şskava┼ą jeden ├║spech za druh├Żm. Ku MMA sa dostala o ─Źosi nesk├┤r a to cez reality show Oktagon V├Żzva.

TIP ÔŁ▒┬á─îo je to MMA, UFC, Bellator ÔÇ║

Lucia Szabov├í vek, v├íha, v├Ż┼íka, ┼ít├Żl boja

Lucia Szabov├í je mlad├í bojovn├ş─Źka naroden├í v roku 1997, ktor├í s├║┼ąa┼ż├ş v bantamovej v├íhe do 60 kg. So svojou v├Ż┼íkou 170 cm┬ása rad├ş k priemeru medzi ┼żenami.

Ke─Ć┼że je majsterka slovenska v thajskom boxe, tak pochopite─żne najviac dominuje v postoji. Paradoxne v┼íak naj─Źastej┼íie ukon─Źuje s├║perky na zemi, kde je jej ob─ż├║ben├í technika armbar. Ide tak o komplexn├║ z├ípasn├ş─Źku, ktor├í vie potr├ípi┼ą s├║perky v ka┼żdej situ├ícii.

Lucia Szabov├í – Thajsk├Ż box a za─Źiatky v MMA

Ako sme u┼ż spom├şnali, Lucia za─Ź├şnala svoju dr├íhu bojovn├ş─Źky v thajskom boxe. Z├şskala mno┼żstvo ├║spechov, pri─Źom jeden z najv├Ą─Ź┼í├şch bolo v├ş┼ąazstvo v 8-─Źlennej pyram├şde na galave─Źeri Noc Bojovn├şkov 15. , kde Szabov├í za jeden ve─Źer porazila a┼ż 3 s├║perky.

Okrem toho sa stala aj Majsterkou Slovenska v thaiboxe┬áa tak postoj├írsku kari├ęru preru┼íila ako neporazen├í zo sk├│re 12-0. N├ísledne dostala pozv├ínku do reality show Oktagon V├Żzva a Lucia c├ştila, ┼że pr├íve MMA by mohlo by┼ą nov├Żm impulzom v jej z├ípasn├şckej kari├ęre.

POZRITE SI ÔŁ▒┬áProfil Moniky Chochl├şkovej ÔÇ║

Lucia Szabov├í Oktagon V├Żzva

┼átvrt├í s├ęria reality show Oktagon V├Żzva patrila ┼żen├ím. V nej sa za slovensk├║ stranu predstavila aj Lucia Szabov├í. Vo ┼ítvr┼ąfin├íle ukon─Źila Kamilu Eli├í┼íov├║ na armbar u┼ż v 1. kole a v semifin├íle si poradila s Michaelou Dost├ílovou na TKO tie┼ż v 1. kole.

Finále: Lucia Szabová vs. Sandra Mašková

Vo fin├íle mala nast├║pi┼ą proti Sandre Ma┼íkovej na turnaji Oktagon 15 pred vypredanou O2 ar├ęnou. Av┼íak, tesne pred turnajom mala Szabov├í v├í┼żnu dopravn├║ nehodu, pri ktorej si poranila rameno a z├ípas sa musel odlo┼żi┼ą. Odohra┼ą sa mal na turnaji Oktagon 16, no ten sa pre pandemick├║ situ├íciu neust├íle pres├║val.

Cie─żom tak bolo zrealizova┼ą z├ípas do konca roku 2020. Medzit├Żm v┼íak Sandra Ma┼íkov├í z ─îeska ukon─Źila MMA kari├ęru a ostatn├ę s├║perky zo semifin├íle odmietli proti Lucii nast├║pi┼ą. I napriek tomu v┼íak zasl├║┼żene a pr├ívoplatne sa stala v├ş┼ąazkou Oktagon V├Żzvy.

TIP ÔŁ▒┬áV┼íetky mo┼żnosti ako sledova┼ą Oktagon MMA ÔÇ║

Lucia Szabov├í - v├ş┼ąazka 4. s├ęrie Oktagon V├Żzva
Szabov├í – v├ş┼ąazka 4. s├ęrie Oktagon V├Żzva

Lucia Szabová Oktagon Underground

E┼íte pred vstupom do profesion├ílneho koloto─Źa MMA sa Szabov├í z├║─Źastnila projektu Oktagon Underground. Ne┼ílo o klasick├ę MMA, preto┼że pravidl├í boli upraven├ę tak, aby mohli uspie┼ą aj z├ípasn├şci v postoji. No a Lucii Szabovej sa v tomto projekte ve─żmi darilo.

Dostala sa a┼ż do super-fin├íle Oktagon Underground, kde nast├║pila proti Tereze Bledej. S tou s├şce prehrala na body, no hne─Ć po z├ípase sa strhla ve─żk├í vlna kritiky na bodov├Żch rozhodcov. V├Żsledok z├ípasu bol kontroverzn├Ż a mnoho ─żud├ş s n├şm nes├║hlasilo.

Lucia Szabov├í ┼ítatistiky a v├Żsledky z├ípasov

Sledujte aktualizovan├ę ┼ítatistiky MMA z├ípasov Lucie Szabovej.

TIP ÔŁ▒┬áAktu├ílny kalend├ír MMA turnajov ÔÇ║

V┼íetky z├ípasy v MMA: 3 z├ípasy (3 ÔÇô 0 ÔÇô 0)

  • V├Żhry: 3 v├Żhry: 1x KO, 2x submisia
  • Prehry: 0
  • Rem├şzy: 0

Pre zobrazenie celej tabu─żky v mobile, si ho sta─Ź├ş oto─Źi┼ą 7sport.sk v mobile alebo pos├║va┼ą tabu─żku do str├ín

V├Żsledok S├║per Sp├┤sob Kolo(─Źas) Podujatie D├ítum
V├Żhra Cristina Netza KO 1 Oktagon 22 (Brno) 27.3.2021
V├Żhra Rizlen Zouak Submisia 2 (1:25) Oktagon 21 (Brno) 30.1.2021
V├Żhra An┼żelika Petkevi─Źi┼źt─Ś Submisia 1 (0:43) Oktagon 18 (Brno) 21.11.2020

Lucia Szabov├í – TOP z├ípasy

Aj ke─Ć m├í slovensk├í z├ípasn├ş─Źka v MMA len p├ír z├ípasov, svojimi v├Żkonmi si ve─żmi r├Żchlo dok├ízala z├şska┼ą priaze┼ł fan├║┼íikov. My sme pre v├ís vybrali jej TOP z├ípasy v MMA, ktor├ę si bude pam├Ąta┼ą ka┼żd├Ż fan├║┼íik bojov├Żch ┼íportov.

Oktagon 18: Lucia Szabov├í vs. An┼żelika Petkevi─Źi┼źt─Ś

Na ─Ź├şslovanom turnaji Oktagon 18 nast├║pila Szabov├í proti s├║perke z Litvy, menom An┼żelika Petkevi─Źi┼źt─Ś. Szabov├í sa v┼íak pr├şli┼í nezapotila, lebo s├║perku ukon─Źila na armbar u┼ż po 43 sekund├ích v prvom kole.

Oktagon 21: Lucia Szabová vs. Rizlen Zouak

Doposia─ż najkraj┼í├ş v├Żkon podala Szabov├í na turnaji Oktagon 21. Proti nej nast├║pila olympijsk├í ├║─Źastn├ş─Źka v d┼żude, Rizlen Zouak. Lucia v prvom kole dostala nepr├şjemn├Ż lake┼ą a na prv├Ż poh─żad to vyzeralo tak, ┼że u┼ż sa z toho nepozbiera. V druhom kole v┼íak fam├│zne oto─Źila priebeh z├ípasu a ukon─Źila s├║perku na armbar.

Lucia Szabová UFC

Po tom, ako sa ─Żudov├şt Klein stal prv├Żm slovensk├Żm fighterom v najlep┼íej MMA organiz├ícii na svete, sa za─Źalo ┼ípekulova┼ą kto bude ─Ćal┼í├şm Slov├íkom v UFC. Sklo┼łuje sa nieko─żko mien a medzi nimi nech├Żba ani bojovn├ş─Źka Lucia Szabov├í.

POZRITE SI ÔŁ▒┬áProfil ─Żudov├şta Kleina┬áÔÇ║

Lucia Szabov├í m├í ve─żk├Ż potenci├íl. Tvrdo na sebe mak├í, neust├íle sa zlep┼íuje a to dokazuje i v z├ípasoch. S├║perky sa jej vyh├Żbaj├║ a m├ílokto chce s ┼łou bojova┼ą. V profi kari├ęre nem├í ani jednu por├í┼żku. Sta─Ź├ş p├ír ─Ćal┼í├şch v├Żhier a ponuka od UFC by mohla by┼ą na stole v relat├şvne kr├ítkom ─Źase.

TIP ÔŁ▒┬áAko sledova┼ą UFC ÔÇ║

Lucia Szabová HANUMAN GYM

Slovensk├í bojovn├ş─Źka Lucia Szabov├í sa na z├ípasy pripravuje v HANUMAN GYM v Bratislave, kde ju vedie jej hlavn├Ż tr├ęner Franti┼íek Star├Ż. Ide o gym, ktor├Ż sa zameriava hlavne na pr├şpravu a v├Żchovu bojovn├şkov v thajskom boxe, no ─Źoraz viac z├ípasn├şkov sa vyd├íva na cestu MMA.

Medzi jej tr├ęningov├Żch partnerov v tomto gyme patria aj tak├ę men├í ako Marco Nov├ík, Lucia Kraj─Źovi─Ź, Daniel Hromek ─Źi Andrej ┼áimkuli─Ź. Novinky a v┼íetky inform├ície z gymu m├┤┼żete sledova┼ą aj na instagrame HANUMAN GYM.

Ako z├şskala Szabov├í prez├Żvku ÔÇ×SILENT KILLERÔÇť ?

Bojovn├ş─Źka Lucia Szabov├í z├şskala svoju prez├Żvku Silent Killer v─Ćaka svojej povahe. Mimo klietky je to sympatick├í mlad├í d├íma, ktor├í rozd├íva ├║smevy na ka┼żd├║ stranu. Akon├íhle sa v┼íak zavr├║ dvere oktagonu, m├┤┼żete ─Źaka┼ą od nej tvrd├ę ├║dery a boj a┼ż do poslednej sekundy.

Szabov├í m├í v┼íak e┼íte jednu vtipnej┼íiu verziu toho, ako vznikla jej prez├Żvka:

ÔÇ×Po─Źas V├Żzvy ju vymyslel Ond┼Öej Novotn├Ż (spolumajite─ż organiz├ície OKTAGON MMA). Po ve─Źeroch sme hr├ívali poker. Bola som tich├í voda a potom som v┼íetk├Żch obrala o peniaze (smiech).ÔÇť┬á

Szabová nástupovka

Szabov├í si ako svoju n├ístupovku zvolila pesni─Źku Don┬┤t stop me know od skupiny QUEEN. Pesni─Źka dok├í┼że Luciu pred z├ípasom dobre naladi┼ą a navy┼íe m├í trefn├ę slov├í. Text v preklade ÔÇ×teraz ma nezastavuj, m├ím sa tak dobreÔÇť d├íva s├║perk├ím jasn├Ż odkaz.

Lucia Szabová súkromie

Slovensk├í bojovn├ş─Źka nezverej┼łuje ve─ża inform├ícii zo svojho s├║kromia. Niektor├ę veci v┼íak pred fan├║┼íikmi neskryje. Jej priate─ż Tom├í┼í sa taktie┼ż venuje thajsk├ęmu boxu a Lucii ─Źastokr├ít pom├íha v tr├ęningoch a v pr├şprave na z├ípasy.

Lucia okrem z├ípasenia ┼ítuduje na Masarykovej univerzite v┬áBrne na Fakulte ┼íportov├Żch ┼ít├║di├ş, odbor ┼ípeci├ílna eduk├ícia bezpe─Źnostn├Żch zlo┼żiek.

Jej najv├Ą─Ź┼í├şm vzorom bola kedysi skvel├í MMA bojovn├ş─Źka, Ronda Rousey.

Lucia Szabov├í a jej priate─ż Tom├í┼í
Szabov├í a jej priate─ż Tom├í┼í

Lucia Szabová Instagram, Facebook

Inform├ície zo s├║kromia, tr├ęningy, priebeh pr├şpravy na z├ípas a mnoho ─Ćal┼í├şch zauj├şmavost├ş m├┤┼żete sledova┼ą aj na soci├ílnych sie┼ąach Lucii Szabovej. Akt├şvna je najm├Ą na Instagrame, kde m├í vy┼íe 17 000 followerov.

Lucia Szabová Sherdog, Tapology

Podrobn├ę ┼ítatistiky, v├Żsledky a ve─ża in├Żch inform├íci├ş o slovenskej bojovn├ş─Źke si m├┤┼żete pozrie┼ą aj na zn├ímych port├íloch o bojov├Żch ┼íportoch, Sherdog a tie┼ż Tapology.

Zdroje: sherdog.com, tapology.com, oktagonmma.cz, Instagram, Facebook
Zdie─żan├ş

Pin It on Pinterest