MMA program zápasov a turnajov – December 2019

Zmiešané bojové umenia, alebo v skratke MMA si čoraz viac začínajú získavať popularitu nie len na Slovensku a v Čechách, ale po celom svete. Na tie najprestížnejšie turnaje sa chodia pravidelne pozerať desiatky tisíc ľudí a z bojovníkov sa postupne stávajú športové hviezdy. My, vám dnes prinášame MMA program a prehľad tých najdôležitejších podujatí, ktoré sa budú konať v novembri 2019. 

Program MMA zápasov a turnajov – December 2019

One Championship 105: Mark of Greatness

 • 6. december 2019
 • Axiata Arena, Kuala Lumpur

Singapúrska MMA organizácia One Championship nezaháľa ani v decembri a plánuje už svoj 105. turnaj. Na ňom spoznáme mená dvoch nových svetových šampiónov v kickboxe. V hlavnom zápase si to totiž o titul šampióna organizácie ONE rozdajú Gaiyanghada vs. Juanghov. Hlavný predzápas bude taktiež titulový Ramazanov vs. Chenglong.

Celý MMA program na December tak otvorí práve tento turnaj, kde určite nebude núdza o atraktívne a kvalitné zápasy.

TIP ❱ Program organizácie OKAGON na rok 2020 ›

KSW 52

 • 7. decembra 2019
 • Aréna Hlivice, Hlivice

Najväčšia Európska MMA organizácia chce rok 2019 zakončiť svojím 52. galavečerom. Hlavným zápasom tohto turnaja je súboj Askham vs. Khalidov. Obaja zápasníci sú mimoriadne skúsení s veľkou porciou súbojov a preto pôjde o jednoznačne zaujímavý duel.

Slovenských fanúšikov MMA však pravdepodobne na tomto turnaji bude zaujímať hlavný predzápas večera, kde sa o titul šampióna featherweight KSW stretne Buchinger vs. Parnasse, ktorý v doterajšom profesionálnom MMA ešte neprehral.

POZRITE SI ❱ Ako a kde sledovať MMA naživo? › 

UFC on ESPN 7

 • 8. decembra 2019
 • Capital One Arena, Washington D.C.

Ďalším mimoriadne zaujímavým turnajom hlavne pre Česko – Slovenských MMA fanúšikov bude turnaj UFC on ESPN 7 vo Washingtone D.C. Hlavným zápasom tohto turnaja bude súboj Overeem vs. Rozenstruik.

Pre nás však bude určite najzaujímavejší otvárací súboj celého turnaja, kde sa predstaví na našom území mimoriadne obľúbený Makhmud „Mach“ Muradov vs.Trevor Smith. Pre Muradova pôjde o vôbec druhý zápas v prestižnom UFC.

POZRITE SI ❱ Makhmud Muradov – Trevor Smith LIVE ›

MMA program roka: UFC 245

 • 14. decembra 2019
 • T – Mobile Aréna, Las Vegas, Nevada

Na december si UFC pripravilo aj hlavný číslovaný turnaj celého roka s názvom UFC 245. Tento galavečer bude určite sviatkom pre milovníkov MMA, keďže nás na ňom čakajú hneď tri titulové zápasy. Tým hlavným bude súboj Usman vs. Covington o pás šampióna weltrovej váhy.

Hlavným predzápasom bude taktiež súboj o titul, tentokrát však vo váhovej kategórii featherweight  Holloway vs. Volkanovskim No a posledným bojom o titul bude ženský zápas v bantamovej váhe, kde si to rozdajú Nunes vs. De Randamie.

TIP ❱ Novinky a zaujímavosti z MMA ›

Double Red Fight Night

 • 14. decembra 2019
 • Eurovia Aréna, Bratislava

Jeden zaujímavý turnaj nás čaká aj na Slovensku, kde sa snaží organizácia XFN opäť získať svoje stratené postavenie. Jej prvým turnajom po dlhej odmlke bude Double Red Fight Night, kde sa v hlavnom zápase proti sebe stretne kráľ Bratislavy, Samuel „Pirát“ Krištofič vs. Petr Kareš.

Tento zápas však nebude podľa pravidiel MMA. Zápasiť sa totiž bude bez rukavíc podľa pravidiel barmského boxu.  Kvôli svojej exkluzivite a atraktívnosti oboch zápasníkov sme sa ho však rozhodli zaradiť do nášho MMA programu.

TIP ❱ Všetko o zápase bez rukavíc tu ›

Bellator and USO: Salute the Troops

 • 20. decembra 2019
 • Neal S. Blaisdell Arena, Honolulu, Hawaii

Druhá najväčšia MMA organizácia na svete, Bellator, pripraví v kombinácií s organizáciou USO, ktorá podporuje všetkých vojakov a ich rodiny po celom svete, jedinečný turnaj. Hlavným súbojom celého večera bude zápas skúseného Barnett vs. Markes.

Bellator 236: MacFarlane vs Jackson

 • 21. decembra 2019
 • Neal S. Blaisdell Arena, Honoluli, Hawaii

Hneď na druhý deň, na tom istom mieste usporiada Bellator aj svoj klasický číslovaný turnaj s názvom Bellator 236. Hlavným ťahákom celého tohto večera bude  ženský titulový zápas o pás šampiónky mušej váhy medzi Lei Macfarlane vs. Jacskon.

UFC Fight Night 165

 • 21. decembra 2019
 • Sajik Arena, Dongnae-gu, Južná Kórea

UFC bude v decembri pokračovať aj svojou sériou Fight Nights. Presunie sa konkrétne do Južnej Kóreii, kde sa bude konať turnaj UFC Fight Night 165. Hlavným zápasom celého turnaja bude duel Ortega vs. The Korean Zombie.

Pre druhého menovaného ide o mimoriadne dôležitý zápas, keďže v prípade výhry môže poskočiť na popredné priečky celého rebríčka UFC vo váhovej kategórii Featherweight.

Bellator 237

 • 28. decembra 2019
 • Saitama Super Arena, Saitama, Japonsko

Rok 2019 zavŕši organizácia Bellator v Japonsku na turnaji Bellator 237. Tento turnaj bude špeciálny aj v tom, že na ňom vystúpia aj bojovníci z organizácie Rizin. Hlavným zápasom celého turnaja bude súboj dvoch mimoriadne skúsených borcov v ťažkej váhe Fedor vs. Rampage. Pre divákov môže byť zaujímavý aj duel zápasníka Bellatoru Larkin vs. Nakamur.

Rizin FF 20

 • 31. decembra 2019
 • Saitama Super Arena, Saitama, Japonsko

O tri dni neskôr sa na tom istom mieste, v rámci spolupráce s Bellatorom, bude konať aj turnaj organizácie Rizin. Na ňom sa podobne, ako na turnaji Bellatoru predstavia bojovníci z oboch organizácií. Čaká nás tak skutočne špeciálny MMA program. Hlavným zápasom tohto večera bude ženský duel dvoch MMA veteránok Hee Ham vs. Hamasaki.

Zdroj: mmajunkie.com, sherdog.com,bellator.com,ufc.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest