2. etapa – Tour de France 2019: Sagan skončil s tímom na 12. mieste (VIDEO)

2. etapa na Tour de France 2019  bude tímovou časovkou, so štartom i cieľom v meste Brusel. Saganova Bora v tímovej časovke stratila, Sagan napriek tomu zostáva v zelenom.

Slovenský cyklista skončil v 1. etape na Tour de France na druhom mieste. V záverečnom dramatickom finiši ho o niekoľko centimetrov predstihol Holanďan Mike Teunissen z tímu Jumbo-Visma. Pozrite sa, koľko chýbalo Saganovi k víťazstvu ›

2. etapa Tour de France 2019 VIDEO

Cyklisti Jumbo Visma sa stali víťazmi 2. etapy Tour de France – tímovej časovky na 27 km v uliciach Bruselu.

Nemecký tím Bora-Hansgrohe so Slovákom Peterom Saganom zaostal za víťazmi o 46 sekúnd a obsadil 12. miesto. Sagan je v celkovom poradí 48. s 50-sekundovou stratou na lídra. Po pretekoch bol mierne sklamaný.

Pozrite si priebeh 2. etapy Tour de France ›

Výsledky Tour de France 2019

2. etapa – Brusel > Brusel, 27 km (tímová časovka)

Tour de France naživo na RTVS

Cyklistické preteky Okolo Francúzska 2019 môžete sledovať v priamom prenose na RTVS. Všetky etapy vysiela STV2 – Dvojka. Skúsiť môžete aj online vysielanie RTVS, vďaka ktorému si livestream z Tour de France vychutnať  online v PC, na mobile a tablete. Návod ako a kde sledovať TdF naživo ›

Trasa a profil 2. etapy Tour de France 2019

Tímová časovka je pravidelnou súčasťou pretekov a oproti minulému roku skrátila svoju dĺžku o sedem kilometrov. Štartovať sa bude pri Kráľovskom paláci a trasa postupne zavedie zoskupenia k známemu Atómiu.

Tímové formácie najskôr urobia jeden okruh a následne zamieria priamym smerom k cieľovej destinácii. Profil neobsahuje náročné technické momenty a väčšinou prebehne na širokých cestách, čo bude vyžadovať maximálnu rýchlosť a zohratosť.