Nik├ę bonus bez limitu + bonus bez vkladu a┼ż 20 EUR zadarmo

Okolo Katal├ínska 6. etapa 2021 – program, profil, v├Żsledky. Peter Sagan je sp├Ą┼ą! Vyhral 6. etapu na Okolo Katal├ínska (VIDEO)

Zdie─żan├ş

6. etapa pretekov Okolo Katal├ínska 2021 ┼ítartovala 27. marca z pr├şstavn├ęho mesta Tarragona, ktor├ę le┼ż├ş na severov├Żchode ┼ápanielska. Cie─ż etapy bol napl├ínovan├Ż v hlavnom messte komarky Maresma, Matar├│. V├ş┼ąazom etapy sa stal n├í┼í Peter Sagan, ktor├Ż zv├ş┼ąazil po n├íro─Źnom z├ívere─Źnom ┼ípurte, ide pre neho o prv├ę v├ş┼ąazstvo v tomto roku.┬á ┬áInform├ície o dne┼ínej etape, program, v├Żsledky a mo┼żnosti, ako sledova┼ą etapu n├íjdete ni┼ż┼íie.┬á

Okolo Katalánska 6. etapa online

6. etapa na Okolo Katalánska 2021 (zvlnená) dnes

┼áiesta etapa na pretekoch Okolo Katal├ínska 2021, mala ako jedin├í zvlnen├Ż profil a t├Żm p├ídom aj n├ídej na v├ş┼ąazstvo pre technickej┼í├şch pretek├írov, ak├Żm je aj n├í┼í Peter Sagan. Tomu sa vyhra┼ą napokon skuto─Źne podarilo a zaknihoval tak svoje prv├ę etapov├ę v├ş┼ąazstvo v tejto sez├│ne a v roku 2021.

Etapa za─Źala v pr├şstavnom meste Tarragona, ktor├ę patr├ş medzi najv├Żznamnej┼íie mest├í cel├ęho Katal├ínska. Po─Źas pretekov na cyklistov ─Źakalo nieko─żko nepr├şjemn├Żch kopcov, kde posledn├Żm z nich bol Alt El Collet, z ktor├ęho pretek├írov ─Źak├í zjazd do mesta Matar├│, kde bol napl├ínovan├Ż aj z├íver celej etapy.

V├Żsledky 6. etapy Okolo Katal├ínska 2021

Tarragona  > Mataró (194 km) zvlnená 

 1. Peter Sagan┬á(Bora – Hansgrohe) 4:23:18
 2. Daryl Impey (Israel Start – Up Nation)
 3. Juan Sebastián Molano (UAE Team Emirates)
 4. Reinardz Janse Van Rensburg Team Qhubeka Assos)
 5. Alexander Kamp (Trek – Segafredo)
 6. Cl├ęment Venturini (AG2R Citroen Team)
 7. Max Kanter (Team DSM)
 8. Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step)
 9. Michael Valgren (EF Education – Nippo)
 10. Maxim Van Gils (Lotto Soudal)

Záver pretekov 6. etapy okolo Katalánska (VIDEO)

Okolo Katal├ínska 2021 – Celkov├ę poradie po 6. etape

 1. Adam Yates (Ineos Grenadiers) 23:08:45
 2. Richie Porte (Ineos Grenadiers) + 0:45
 3. Geraint Thomas (Ineos Grenadiers) + 0:49
 4. Alejandro Valverde (Movistar Team) + 1:03
 5. Wilco Kelderman (Bora – Hansgrohe) + 1:03
 6. Esteban Chaves (Team Bikeexchange) + 1:04
 7. Joao Almeida (Deceuninck – Quick – Step) + 1:07
 8. Hugh Carty (EF Education – Nippo) + 1:20
 9. Sepp Kuss (Team Jubmo – Visma) + 1:20
 10. Simon Yates (Team Bikeexchange) + 1:32

Peter Sagan na Okolo Katalánska 2021

Peter Sagan na pretekoch Okolo Katal├ínska┬á pokra─Źoval aj v ┼íiestej etape, ktor├í v─Ćaka svojmu profilu d├íva n├ídej aj technickej┼í├şm pretek├írom. Peter Sagan po fantastickom v├Żkone napokon vyhral cel├║ etapu.

Ôçĺ Saganov kalend├ír pretekov 2021 ÔÇ║
Ôçĺ Saganov program a v├Żsledky ÔÇ║
Ôçĺ Saganov podrobn├Ż profil ÔÇ║

Okolo Katal├ínska 2021 – program a v├Żsledky

Sledujte kompletn├Ż program prest├ş┼żnych cyklistick├Żch pretekov Okolo Katal├ínska 2021 ( po etap├ích)

Etapy Okolo Katalánska 2021
Dátum # Trasa Typ
22.3. 1. Calella > Calella (178,5 km) kopcovitá
23.3. 2. Pla De L┬┤Estany > Pla De L┬┤estany┬á(18,5 km) ─Źasovka
24.3. 3. Canal Ol├şmpic de Catalunya > Vallter 2000 / Setcases┬á(203,5 km) horsk├í
25.3. 4. Ripoll > Port Ain├ę┬á(166,5 km) horsk├í
26.3. 5. ┬áLa Pobla de Segur ÔÇ║ Manresa┬á(201,5 km) kopcovit├í
27.3. 6. Tarragona ÔÇ║ Matar├│┬á(194 km) zvlnen├í
28.3. 7. Barcelona ÔÇ║ Barcelona┬á(133 km) kopcovit├í

TIP ÔŁ▒ Kalend├ír UCI World Tour 2021 ÔÇ║

Okolo Katalánska 2021 livestream v TV a online

Preteky Okolo Katal├ínska 2021 m├┤┼żete sledova┼ą v priamom prenose na ┼íportovom kan├íli Eurosport, kde je mo┼żn├ę sledova┼ą kompletn├Ż priebeh celej etapy┬á aj s ─Źesk├Żm odborn├Żm koment├írom.

TIP ÔŁ▒┬áAko sledova┼ą cyklistiku live┬áÔÇ║

Okolo Katalánksa 2021 online prenos

Okrem toho v┼íak priebeh jednotliv├Żch et├íp budete m├┤c┼ą sledova┼ą aj prostredn├şctvom online prenosu na str├ínke 7sport.sk Ôçô Ôçô

Okolo Katal├ínska 2021 6 . etapa – trasa a profil

Profil 6. etapy na pretekoch Okolo Katalánska 2021
Okolo Katal├ínska 2021 – mapa 6. etapy (Zdroj: voltacatalunya.cat)

ONLINE: Okolo Katal├ínska 2021 – 6. etapa LIVE (Peter Sagan na┼żivo, dnes 27.3.)

Cyklistika
Okolo Katalánska - 6. etapa
Tarragona - Matar├│, 194 km
sobota 27. marca 2021 o 15:15
Online prenos
Cie─ż
Na druhom mieste skon─Źil Daryl Impey (Israel Start-Up Nation), tret├ş skon─Źil Juan Sebasti├ín Molano (UAE Team Emirates). Pre Sagana je t├íto v├Żhra prvou v tejto sez├│ne, prvou od 10. etapy Giro d'Italia 2020 (v okt├│bri 2020) a celkovo jeho 115. v kari├ęre.
Cie─ż
Sagan ┼íiel do z├ívere─Źn├Żch stoviek metrov z piateho miesta a za─Źal ┼ípurtova┼ą o nie─Źo nesk├┤r ako Impey pred n├şm. Nakoniec ale slovensk├Ż cyklista odhadol situ├íciu spr├ívne, v z├ívere mu zostalo viac s├şl a okolo Impeyho a ─Ćal┼í├şch konkurentov sa prehnal k v├ş┼ąazstvu v dne┼ínej etape pretekov Okolo Katal├ínska!
0,5 km
Jedne z jazdcov Euskaltel ÔÇô Euskadi vyrazil do ├║niku a za n├şm sa tla─Ź├ş Kanter. Peter Sagan sa nach├ídza v skupinke jazdcov v ─Źele.
1 km
Najlep┼íie sa zoradil t├şm Ineos Grenadiers, ostatn├ę t├şmy sa ale nedok├í┼żu ├║lne sformova┼ą do ÔÇ×vl├í─ŹikovÔÇť a bude n├ís tak ─Źaka┼ą zrejme ve─żk├Ż chaotick├Ż ┼ípurt.
1,5 km
V prudkej z├íkrute doprava sa ÔÇ×vl├í─ŹikyÔÇť t├şmov trochu potrhali, na ─Źele sa ale st├íle nach├ídzaj├║ rovnak├ę t├şmy.
2 km
Cyklisti pr├íve prich├ídzaj├║ do cie─żov├ęho mesta Matar├│. Na ─Źele pelot├│nu je Ineos Grenadiers, za ktor├Żm sa nach├ídza Bora-Hansgrohe.
3 km
Na ─Źelo hlavn├ęho bal├şka sa tla─Źia i t├şmy Trek-Segafredo. Na ─żavej strane pelot├│nu si medzit├Żm pripravuje svoj ÔÇ×vl├í─ŹikÔÇť t├şm Deceuninck ÔÇô Quick-Step.
4 km
V pelot├│ne sa u┼ż tvoria ÔÇ×vl├í─ŹikyÔÇť jednotliv├Żch t├şmov, ktor├ę sa pripravuj├║ na ┼ípurt├ęrsky z├íver. Pod─ża postavenia Petra Sagan vo ÔÇ×vl├í─ŹikuÔÇť Bora-Hansgrohe sa zd├í, ┼że ┼ípurtova┼ą o v├ş┼ąazstvo v etape bude za tento t├şm pr├íve on.
5 km
Bora-Hansgrohe spolu s t├şmom UAE Team Emirates preber├í iniciat├şvu, k nim sa na ─Źelo hlavn├ęho bal├şka tla─Ź├ş i t├şm Deceuninck ÔÇô Quick-Step.
6 km
T├şmy sa tak na ─Źele pelot├│nu pripravuj├║ na hromadn├Ż dojazd etapy. Na ┼łom sa v tejto chv├şli striedaj├║ hlavne t├şmy Bora-Hansgrohe, Ineos Grenadiers a UAE Team Emirates.
7 km
├Ünik Cavagnu sa skon─Źil a franc├║zsky cyklista po tom, ─Źo ho dostihol pelot├│n veden├Ż t├şmom Bora-Hansgrohe sa okam┼żite za─Źal prepad├íva┼ą dozadu.
8 km
Bora-Hansgrohe sa takmer kompletne pretla─Źila na ─Źelo pelot├│nu a na─Ćalej zvy┼íuje tempo hlavn├ęho bal├şka, Cavagna je ale st├íle o nieko─żko desiatok metro pred n├şm.
9 km
UAE Team Emirates spolu s Bora-Hansgrohe pokra─Źuj├║ vo svojej pr├íci a ve─żmi pomaly, doslova po metroch sa do┼ąahuje k unikaj├║cemu Cavagnovi.
10 km
Cavagnu s├şce m├í pelot├│n na doh─żad, st├íle sa ale k nemu zatia─ż nedok├í┼że dotiahnu┼ą. Jeho n├ískok sa po─Ź├şta sk├┤r na desiatky, ne┼ż na stovky metrov.
11 km
Na ─Źelo pelot├│nu sa posunul t├şm UAE Team Emirates, ktor├Ż diktuje ve─żmi vysok├ę tempo. Napriek tomu je s mal├Żm n├ískokom pred pelot├│nom st├íle R├ęmi Cavagna.
12 km
N├ískok R├ęmiho Cavagnu sa v technickom zjazde z Alt El Collet pomaly zvy┼íuje a pre Bora-Hansgrohe, ktor├í pelot├│n vedie, sa jedn├í zrejme o kritick├Ż moment dne┼ínej etapy.
13 km
V zjazde pelot├│n dostihol Gesberta, vz├íp├Ąt├ş sa ale odtrhol Cavagna, ktor├Ż si vypracoval u┼ż celkom sol├şdny n├ískok.
13,8km
Gesbert vyhral horsk├║ pr├ęmiu, jeho n├ískok je ale minim├ílne a pelot├│n ho zrejme v zjazde bez v├Ą─Ź┼í├şch probl├ęmov dostihne.
14 km
Saganov t├şm zlikvidoval ├║nik tejto ┼ítvorice, prakticky okam┼żite ale vyrazil z druhej strany pelot├│nu do ─Ćal┼íieho ├║toku Elie Gesbert.
15 km
Z Knoxom vyrazila z hlavn├ęho bal├şka ─Ćal┼íia trojica pretek├írov vr├ítane Wouta Poelsa. Za nimi vyrazila hlavne Bora-Hansgrohe, ktor├í vedie pelot├│n.
16 km
Z pelot├│nu vyrazil do ├║toku James Knox (Deceuninck ÔÇô Quick-Step).
17 km
Cyklisti za─Ź├şnaj├║ takmer trojkilometrov├ę st├║panie na Alt El Collet, ktor├ę m├í priemern├Ż sklon 3 %.
18 km
Pelot├│n dostihol i posledn├ęho cyklistu z p├┤vodne p├Ą┼ą─Źlenn├ęho ├║niku Dmitrija Strachova. Pred st├║pan├şm na Alt El Collet s├║ v┼íetci jazdci v jednom ve─żkom bal├şku, ktor├ęho tempo diktuje Movistar.
19 km
Na ─Źelo hlavn├ęho bal├şka sa toti┼ż dostal Movistar, ktor├Ż tempo pelot├│nu e┼íte viac zr├Żchil. Strachovov n├ískok u┼ż jen len 10 sek├║nd a pre pelot├│n je rusk├Ż cyklista doslova za najbli┼ż┼íou z├íkrutou.
20 km
A┼ż teraz za─Ź├şna n├ískok rusk├ęho cyklistu Dmitrija Strachova klesa┼ą. Tesne pred za─Źiatkom st├║pania na z├ívere─Źn├Ż kopec dne┼ínej etapy Alt El Collet je u┼ż len 15 sek├║nd.
21 km
Strachov v┼íak zatia─ż ide ve─żmi dobre a jeho n├ískok v├Żraznej┼íie nekles├í napriek tomu, ┼że pelot├│n ide u┼ż ve─żmi vysok├Żm tempom.
22 km
Pelot├│n pr├íve teraz pohltil ┼ítvoricu Mohori─Ź, Tejada, Jensen, Duchesne, ktor├í str├ívila v ├║niku zhruba 165 km. Mohori─Ź sa dokonca zapojil do st├şhania unikaj├║ceho Strachova.
23 km
Dmitrij Strachov (Gazprom ÔÇô RusVelo) sa ako jedin├Ż z cyklistov v ├║niku odmietol zmieri┼ą s t├Żm, ┼że by ho mal pelot├│n dostihn├║┼ą a vyrazil dopredu z ├║niku. Svoj n├ískok pred pelot├│nom nav├Ż┼íil na takmer 30 sek├║nd.
25 km
Strata pelot├│nu je u┼ż menej ako 20 sek├║nd a na ├║nik str├íca posledn├Żch cca 300 metrov.
26 km
Cyklisti prech├ídzaj├║ posledn├Żm bodom, kde dost├ívaj├║ ob─Źerstvenie pred koncom etapy. Strata pelot├│nu, v ktorom sa bezpe─Źne nach├ídza i Peter Sagan je menej ako pol min├║ty.
27 km
Tempo na ─Źele pelot├│nu za─Źal diktova┼ą t├şm Israel Start-Up Nation a odstup na ved├║cu skupinku klesol u┼ż len na zhruba 30 sek├║nd. Hlavn├Ż bal├şk u┼ż m├í na ├║nik na doh─żad.
28 km
Na ─Źelo pelot├│nu sa v tejto chv├şli pretla─Źil AG2R Citroen Team, ktor├Ż nasleduje t├şm Israel Start-Up Nation.
29 km
U┼ż je viac-menej jasn├ę, ┼że ak sa ni─Ź nepredv├şdate─żn├ę nestane, tak uvid├şme hromadn├Ż dojazd etapy. N├ískok ├║niku je cca 50 sek├║nd a ka┼żd├Żm kilometrom sa zni┼żuje.
30 km
Aktuálny stav:

Na ─Źele je ├║nik tvoren├Ż piatimi cyklistami:
- Harold Tejada (Kolumbia, Astana-PremierTech), strata v celkovom hodnoten├ş +25:58 min
- Dmitrij Strachov (Rusko, Gazprom-RusVelo) + 35:49 min
- Matej Mohori─Ź (Slovinsko, Team Bahrain-Victorious) + 36:21 min
- Mattias Skjelmose Jensen (Dánsko, Trek-Segafredo) +40:02 min
- Antoine Duchesne (Kanada, Groupama-FDJ) +1:08:58 h.

V┼íetci ─Źesk├ş cyklisti a i Peter Sagan sa nach├ídzaj├║ v pelot├│ne, ktor├Ż str├íca v tejto chv├şli na ├║nik zhruba +55 s.
31 km
A┼ż teraz pelot├│n op├Ą┼ą zr├Żchlil a kone─Źne dostal stratu na ├║nik pod jednu min├║tu. Na dlhej rovine po v├Żjazde z okruhu m├í ved├║cu skupinku dokonca priamo pred sebou na doh─żad.
33 km
Cyklisti u┼ż vy┼íli z okruhu F1, meni┼ą tempo ale akoby sa im st├íle nechcelo. Etapa sa tak pomal├Żm tempom za─Ź├şna bl├ş┼żi┼ą do z├ívere─Źnej f├ízy...
35 km
─îas┼ą etapy na okruhu Circuit de Catalunya pripom├şna sk├┤r vyhliadkovu jazdu ako preteky. Strata pelot├│nu sa v├┤bec nemen├ş a nezd├í sa ani, ┼że by pr├íve tu chcel s┼ąahova┼ą odstup na jazdcov v ├║niku.
36 km
┼áprint├ęrsku pr├ęmiu na okruhu Circuit de Catalunya vyhral Antoine Duchesne, druh├Ż skon─Źil Dmitrij Strachov a ako tret├ş ┼łou pre┼íiel Harold Tejada. Ani tentokr├ít sa ale ┼żiadny ┼íprint nekonal a jazdci pr├ęmiou pre┼íli pri tom, ako sa striedali na ─Źele skupinky.
37 km
N├ískok ├║niku sa dokonca miernil zv├Ż┼íil na 1:15 min. Nieko─żko t├şmov vr├ítane Bora-Hansgrohe sa teraz strieda na ─Źele pelot├│nu.
39 km
Strata pelot├│nu na ved├║cu skupinku je cca 850 metrov a ─Źasovo sa op├Ą┼ą ust├ílil na ├║rovni nad jednou min├║tou.
40 km
N├ískok ved├║cej skupinky sa op├Ą┼ą za─Ź├şna zni┼żova┼ą a u┼ż je len tesne nad 1 min├║tou. Pelot├│n m├í na tomto okruhu mo┼żnos┼ą vidie┼ą v dia─żke pretek├írov v ├║niku.
41 km
Pretek├íri prich├ídzaj├║ na Circuit de Catalunya v Barcelone, ktor├Ż je s├║─Źas┼ąou dne┼ínej etapy. Na tomto okruhu sa kon├í ka┼żdoro─Źne Ve─żk├í cena ┼ápanielska.
43 km
Pelot├│n trochu spomalil a zrejme nechce tak r├Żchlo dostihnu┼ą pretek├írov v ├║niku. Jeho n├ískok sa ust├ílil na zhruba 1:15 min. Peter Sagan a i trojica ─Źesk├Żch cyklistov sa nach├ídza bezpe─Źne v hlavnom bal├şku.
45 km
Pretek├íri v ├║niku s├şce na─Ćalej vzorne spolupracuj├║, ich n├ískok je ale u┼ż len cca 1:15 min.
46 km
Ved├║ca skupinka u┼ż m├í n├ískok len tesne nad 1:30 min. Tempo pelot├│nu na─Ćalej diktuje Bora-Hansgrohe, ─Źo m├┤┼że nazna─Źova┼ą amb├şcie t├şmu Petra Sagana v dne┼ínej etape.
47 km
Jedn├Żm z t├Żchto cyklistov je Thomas De Gendt, ktor├Ż je v tejto chv├şli ├║plne posledn├Żm pretek├írom v pelot├│ne.
48 km
N├ískok ├║niku prv├Żkr├ít od ├║vodu etapy klesol pod 2 min├║ty. Pelot├│n zr├Żchlil u┼ż na tak├║ ├║rove┼ł, ┼że sa zd├í, ┼że niektor├ş cyklisti na jeho konci maj├║ probl├ęm sa v ┼łom udr┼ża┼ą.
50 km
N├ískok ved├║cej skupinky sa za─Ź├şna r├Żchlej┼íie zni┼żova┼ą. Na posledn├Żch dvoch kilometroch stiahol hlavn├Ż bal├şk takmer 20 sek├║nd a nezd├í sa, ┼że by mal v doh─żadnej dobe spomali┼ą.
52 km
Po tejto kr├ítkej prest├ívke sa v┼íak strata pelot├│nu op├Ą┼ą za─Ź├şna zni┼żova┼ą. V tejto chv├şli u┼ż je menej ako 2:30 min. Etapa v┼íak zatia─ż prebieha ve─żmi pokojne bez nejak├Żch dramatick├Żch zvratov.
54 km
AG2R Citroen Team sa pripojil k t├şmu Bora-Hansgrohe na ─Źele pelot├│nu, zni┼żovanie n├ískoku ved├║cej skupinky sa ale v posledn├Żch min├║tach prakticky zastavilo. Odstup ├║niku sa pohybuje cca okolo 2:40 min.
57 km
M├íme za sebou tretiu hodinu dne┼ínej etapy. Kv├┤li st├║paniu na Port d'Ullastrell klesla priemern├í r├Żchlos┼ą na 44,5 km/h.
58 km
Tempo pelot├│nu e┼íte viac zvy┼íuje Bora-Hansgrohe, ktor├í sa posunula na ├║plne ─Źelo hlavn├ęho bal├şka. N├ískok jazdcov v ├║niku klesol pod 2:45 min.
61 km
Strata pelot├│nu klesla na 2:50 min├║ty a pelot├│n na─Ćalej zvy┼íuje svoje tempo.
62 km
N├ískok ├║niku sa na─Ćalej pomaly zni┼żuje a u┼ż je takmer presne na 3 min├║tach. Pelot├│n zaost├íva za ved├║cou skupinkou o zhruba 2 km.
65 km
N├ískok pretek├írov v ├║niku, ktor├ş spolupracuj├║ ako z cyklistickej u─Źebnice, sa po sekund├ích zni┼żuje, st├íle ale dosahuje viac ako 3 min├║ty. Na ─Źele pelot├│nu s├║ v tejto chv├şli ┼ítyri t├şmy, ktor├ę diktuj├║ tempo ÔÇô UAE Team Emirates, Bora-Hansgroge, Euskaltel ÔÇô Euskadi a Team DSM.
70 km
Aktuálny stav:

Na ─Źele je ├║nik tvoren├Ż piatimi cyklistami:
- Harold Tejada (Kolumbia, Astana-PremierTech), strata v celkovom hodnoten├ş +25:58 min
- Dmitrij Strachov (Rusko, Gazprom-RusVelo) + 35:49 min
- Matej Mohori─Ź (Slovinsko, Team Bahrain-Victorious) + 36:21 min
- Mattias Skjelmose Jensen (Dánsko, Trek-Segafredo) +40:02 min
- Antoine Duchesne (Kanada, Groupama-FDJ) +1:08:58 h.

V┼íetci ─Źesk├ş cyklisti a i Peter Sagan sa nach├ídzaj├║ v pelot├│ne, ktor├Ż str├íca na ├║nik zhruba +3:30 min.
73 km
Giulio Ciccone (Trek-Segafredo) opustil preteky. S technick├Żm probl├ęmami sa za pelot├│nom nach├ídza Ben Gastauer (AG2R Citroen Team).
84 km
Body na vrchole Port d'Ullastrell si taktie┼ż rozdelili jazdci z ├║niku. Matej Mohori─Ź z├şskal tri body, Harold Tejada dva a Antoine Duchesne jeden.
86 km
Pretek├íri u┼ż st├║paj├║ na nadlh┼íie st├║panie dne┼ínej etapy Port d'Ullastrell. N├ískok ├║niku pred pelot├│nom sa zv├Ż┼íil u┼ż na 4 min├║ty.
91 km
I ─Ćal┼íia ┼íprint├ęrska pr├ęmia dopadla rovnako. Jazdci z ├║niku si rozdelili v┼íetky body v porad├ş:
1. Dmitrij Strachov (Gazprom-RusVelo)
2. Mattias Skjelmose Jensen (Trek-Segafredo)
3. Harold Tejada (Astana ÔÇô Premier Tech)
100 km
─Äal┼í├şch 40 km sa nestalo ni─Ź, ─Źo by st├ílo za zmienku. N├ískok jazdcov v ├║niku je takmer kon┼ítantne nad tromi min├║tami a ich priemern├í r├Żchlos┼ą za prv├ę dve hodiny etapy sa pohybovala okolo 46,6 km/h.
140 km
Na ─Źelo pelot├│nu sa posunul t├şm UAE Team Emirates. Strata hlavn├ęho bal├şka na ├║nik sa ust├ílila tesne nad tromi min├║tami.
147 km
Body a bonifika─Źn├ę sekundy na prvej ┼íprint├ęrskej pr├ęmii v Saint Jaume dels Domenys z├şskali jazdci z ├║niku. Tri bonifika─Źn├ę sekundy a tri body z├şskal prv├Ż Dmitrij Strachov (Gazprom-RusVelo), dve bonifika─Źn├ę sekundy a dva body druh├Ż Harold Tejada (Astana ÔÇô Premier Tech) a jednu bonifika─Źn├║ sekundu a jeden bod Mattias Skjelmose Jensen (Trek ÔÇô Segafredo).
151 km
K dvom t├şmom, ktor├ę samy viac ako 20 km diktovali tempo hlavn├ęho bal├şka, sa posunul t├şm Euskaltel ÔÇô Euskadi.
159 km
N├ískok cyklistov v ├║niku sa dostal na ├║rove┼ł 3:15 min.
173 km
Na ─Źelo pelot├│nu sa postupne dostali Bora-Hansgrohe a Team DSM, ktor├ę diktovali tempo hlavn├ęho bal├şka. N├ískok pretek├írov v ├║niku ale i tak postupne nar├ístol a┼ż na takmer tri min├║ty.
186 km
R├Żchlo po ┼ítarte sa odtrhla skupinka ┼íiestich jazdcov, z ktorej nesk├┤r odpadol Gavin Mannion (Rally Cycling). Zvy┼ín├Żm piatim pretek├írom sa ale podarilo utiec┼ą do ├║niku. Skupinku jazdcov v ├║niku tvoria:
- Harold Tejada (Kolumbia, Astana-PremierTech)
- Dmitrij Strachov (Rusko, Gazprom-RusVelo)
- Matej Mohori─Ź (Slovinsko, Team Bahrain-Victorious)
- Mattias Skjelmose Jensen (Dánsko, Trek-Segafredo)
- Antoine Duchesne (Kanada, Groupama-FDJ)
Štart
Pred za─Źiatkom etapy sa rozhodli z pretekov odst├║pi┼ą Rub├ęn Fern├índez a Jos├ę Herrada (obaja Cofidis). Pelot├│n tak pred ┼ítartom 6. etapy tvor├ş 144 pretek├írov.
Sk├┤r ne┼ż za─Źneme textov├Ż prenos si zhr┼łme doteraj┼í├ş priebeh etapy. Aktu├ílne pretek├írom do cie─ża ost├íva zhruba 85 km.
Preview šiestej etapy

Etapa z Tarragony do Matar├│ v d─║┼żke 194 km je v itiner├íri tohtoro─Źn├Żch pretekov Okolo Katal├ínska ozna─Źen├í ako kopcovit├í, profilovo by sa ale malo jedna┼ą o naj─żah┼íiu etapu tohto ro─Źn├şka. Na zvlnenom ter├ęne nie s├║ ┼żiadne vyslovene n├íro─Źn├ę st├║pania. Dve horsk├ę pr├ęmie:

- Port d'Ullastrell ÔÇô vrchol 84 km pred cie─żom, d─║┼żka 10,4 km, priemern├Ż sklon 3%, maxim├ílny sklon 7%,

- Alt El Collet ÔÇô vrchol 13,8 km pred cie─żom, d─║┼żka 2,9 km, priemern├Ż sklon 3%, maxim├ílny sklon 5%

s├║ ozna─Źen├ę len ako kopce 3. kateg├│rie. D├í sa teda o─Źak├íva┼ą, ┼że ak bud├║ v pelot├│ne t├şmy, ktor├ę bud├║ chcie┼ą kontrolova┼ą ├║nik, tak dne┼ín├í etapa by mala skon─Źi┼ą hromadn├Żm dojazdom. Pre Petra Sagana a t├şm Bora-Hansgrohe, ktor├Ż m├í pripraven├ęho i Belgi─Źana Jordiho Meeusa, sa tak dnes ─Źrt├í ve─żk├í ┼íanca ovl├ídnu┼ą dne┼ín├║ etapu. Zabudn├║┼ą v┼íak nem├┤┼żeme ani na Nemca Maxa Kantera (Team DSM) ─Źi Kolumbij─Źana Juana Molana (UAE).

Zauj├şmavos┼ąou dne┼ínej etapy je, ┼że jej ─Źas┼ą zhruba 35 km pred cie─żom je tvoren├í okruhom Circuit de Catalunya, na ktorom sa kon├í ka┼żdoro─Źne Ve─żk├í cena ┼ápanielska.
Priebe┼żn├ę poradie v s├║┼ąa┼żi o najlep┼íieho ┼íprint├ęra:

1. Jhoan Esteban Chaves (BEX) COL 16 bodov
2. Adam Yates (IGD) GBR 10
3. Lennard K├Ąmna (BOH) GER 10

Priebe┼żn├ę poradie v s├║┼ąa┼żi o najlep┼íieho vrch├íra:

1. Jhoan Esteban Chaves (BEX) COL 50 bodov
2. Adam Yates (IGD) GBR 40
3. Koen Bouwman (TJV) NED 33

Priebe┼żn├ę poradie v s├║┼ąa┼żi o najlep┼íieho jazdca do 25 rokov:

1. João Almeida (DQT) POR 18:46:34 h
2. Lucas Hamilton (BEX) AUS +27 s
3. Harm Vanhoucke (LTS) BEL +47

Priebe┼żn├ę poradie v s├║┼ąa┼żi o najlep┼í├ş t├şm:

1. Ineos Grenadiers 56:17:22 h
2. Team BikeExchange +36 s
3. Movistar Team +8:14 min
Priebe┼żn├ę poradie po 5 etap├ích:

1. Adam Yates (IGD) GBR 18:45:27 h
2. Richie Porte (IGD) AUS +45 s
3. Geraint Thomas (IGD) GBR +49
4. Alejandro Valverde (MOV) ESP +1:03 min
5. Wilco Kelderman (BOH) NED +1:03
6. Jhoan Esteban Chaves (BEX) COL +1:04
7. João Almeida (DQT) POR +1:07
8. Hugh John Carthy (DQT) GBR +1:20
9. Sepp Kuss (TJV) USA +1:29
10. Simon Yates (BEX) GBR +1:32

69. Roman Kreuziger (GRV) CZE +37:49
87. Jan Hirt (IWG) CZE +50:04
128. Josef ─îern├Ż (DQT) CZE +1:11:19 h
134. Peter Sagan (BOH) SVK +1:18:31 h
Vitajte pri on-line prenose zo ┼íiestej etapy cyklistick├Żch pretekov Okolo Katal├ínska 2021 (Volta a Catalunya 2021). Etapa sa za─Źne po 12:00, do cie─ża by cyklisti mali pr├şs┼ą zhruba okolo 17:00. S na┼í├şm textov├Żm prenosom za─Źneme zhruba o 15:15, kedy by malo jazdcom zost├íva┼ą do cie─ża cca 80 km.

Zdroj: voltacatalunya.cat, wikipedia.com

Zdie─żan├ş

Pin It on Pinterest