Liga národov Česko – Slovensko. Slováci musia vyhrať. Sledujte naživo.

Zdieľaní

Dnes sa odohrá zápas Ligy národov a bude to odveta federálneho derby Česko vs Slovensko. V októbri Slovensko prehralo v Trnave 1:2. a bol to posledný zápas trénera Jána Kozáka na lavičke.

Česko – Slovensko, Slovákom pomôžu len tri body

V októbri odohrali českí reprezentanti v Trnave prvý zápas so Slovenskom v Lige národov. Po nepresvedčivých výkonoch vymenili trénera a novému trénerovi Jaroslavovi Šilhavému vyšla premiéra dokonale – Česko vyhralo 2:1.

Skoro podobný scenár sa opakoval na Slovensku. Jána Kozáka vystriedal Pavel Hapal a aj jemu vyšla premiéra na lavičke Slovenska, keď v piatok vyhrali nad Ukrajinou 4:1. Slováci hrali ofenzívne a svoje šance dokonale využili.

Český futbalisti sú po výhre v Trnave v lepšej situácii. Nielenže majú v súboji o záchranu v 1. skupine výhodu domáceho prostredia, ale na udržanie v B-divízii Ligy národov im stačí aj remíza. Slovákom nezostáva nič iné, ako vyhrať federálne derby.

Československé derby bude špeciálne pre Hapala a aj Stocha

Teším sa na zápas, je pre mňa trošku špecifický. Teraz však obhajujem farby Slovenska a chceme byť v Prahe úspešní. Všetci vieme, že musíme vyhrať a urobíme pre to maximum. Budeme hrať ofenzívne, povedal pred zápas český tréner Slovenska Pavel Hapal.

Pre Miroslava Stocha, ktorý sa vrátil do reprezentácie bude federálny zápas o to mimoriadny, pretože pôsobí v pražskej Slávii a štadión Eden dobre pozná. Stoch patrí medzi miláčikov domácich fanúšikov a s deviatimi gólmi je momentálne najlepším strelcom tímu a druhým najlepším v celej súťaži.

Pre mňa to bude špeciálny zápas. Ak mi dá tréner dôveru, budem hrať doma, ale budem tam hosťom. Niečo také som v kariére nikdy nezažil. Sám neviem, čo môžem od toho očakávať. Som presvedčený, že to budú silné emócie, som zvedavý, aký to bude pocit, povedal 29-ročný stredopoliar Slávie Praha Miroslav Stoch.

Zápas Česko – Slovensko

Liga národov B-divízia 1.skupina sa začne o 20.45 v Prahe, na štadióne Slavie (Eden), priamy prenos bude vysielať RTVS, alebo online vysielanie na intrenete. Zápas povedú španielski rozhodcovia, na čele s hlavným Alejandrom Hernandezom.

Zdieľaní

Pin It on Pinterest