EURO 2021: Slovensko – Španielsko 0:5. Slováci odchádzajú so šampionátu s hanebnou prehrou! (VIDEO)

Slovensko sa v poslednom skupinovom zápase stretlo proti favorizovanému Španielsku, ktoré ukončilo nádeje postupu Slovenska do osemfinále. Zápas Slovensko – Španielsko online na EURO 2021, ste mohli sledovať na 7sport.sk.

EURO 2021: Slovensko – Španielsko online

  • Termín: 23. júna 2021
  • Miesto: Estadio de La Cartuja, Sevilla (Španielsko)
  • Skupina E

TIP ❱ Všetko o ME vo futbale (EURO) 2021 nájdete tu ▸

Slovensko odohralo posledný skupinový zápas proti Španielsku a tento zápas Slováci hanebne prehrali 0:5. Slovensko sa po výkone, ktoré nebolo hodné osemfinálovej účasti lúči so šampionátom, keď získalo tri body ale v skupine tretích tímov majú najhoršie skóre.

Priebeh zápasu Slovensko – Španielsko ste mohli sledovať ONLINE

Skupinu E vyhralo Švédsko so 7 bodmi, druhé skončilo Španielsko ktoré má o dva body menej, tretie skončilo s 3 bodmi Slovensko a posledné Poľsko s jedným.

Slovensko – Španielsko 0:5 (0:2)

Góly: 30. Dúbravka (vla.), 45+3. Laporte, 56. Sarabia, 67. F. Torres, 72. Kucka (vla.)

Karty:   12. Duda (SVK), 90+4. Škriniar (SVK) – 40. S. Busquets (ESP), 60. Alba (ESP)

Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Šatka, Škriniar, Hubočan – Haraslín (69. Suslov), Kucka, Hromada (46. Lobotka), Mak (69. Weiss) – Hamšík (C) (90. Bénes) – Duda (46. Ďuriš).

Náhradníci: Kuciak, Rodák – Valjent, Hancko, Koscelník, Greguš, Weiss, Suslov, Bénes, Hrošovský, Lobotka, Ďuriš.

Španielsko: Simón – Azpilicueta (77. Oyarzabal), García (71. P. Torres), Laporte, Alba – Koke, S. Busquets (C) (71. Th. Alcântara), Pedri – Sarabia, Morata (66. F. Torres), G. Moreno (77. Traoré).

Náhradníci: de Gea, Sánchez – Gayá, M. Llorente, Th. Alcântara, Rodri, Ruiz, Oyarzabal, F. Torres, Olmo, Traoré, P. Torres.

Rozhodca: Kuipers – van Roekel, Zeinstra (NED)

Kompletné výsledky skupiny E na ME vo futbale 2021

Prehľad výsledkov v skupine E na EURO 2021 v ktorej odohrala zápasy aj slovenská futbalová reprezentácia. Slovensko na ME vo futbale dnes sa lúči so šampionátom.

PROGRAM ZÁPASOV SKUPINY E
14.6.PetrohradPoľsko – SLOVENSKO1:2
14.6.SevillaŠpanielsko – Švédsko0:0
18.6.PetrohradŠvédsko – SLOVENSKO1:0
19.6.SevillaŠpanielsko – Poľsko1:1
23.6.PetrohradŠvédsko – Poľsko3:2
23.6.SevillaSLOVENSKO – Španielsko0:5

TIP ❱ Tabuľky všetkých skupín na EURO 2021 ▸

Ako sledovať EURO 2021 naživo TV, online, live stream

Predstavíme vám niekoľko možností ako sledovať ME vo futbale naživo v TV, online prenos, alebo livestream na mobile.

1 MOŽNOSŤ

EURO 2021 na RTVS – Slovensko vs Španielsko naživo

RTVS odvysielala všetky zápasy Slovenska na EURO (2020) 2021 a odvysiela až 51 stretnutí z európskeho šampionátu, z toho 45 v priamom prenose.

Zápas Slovenska so Španielskom odvysielala Slovenská televízia na Jednotke

EURO 2020 na mobile live stream

Na svojom mobile, môžete sledovať zápasy ME vo futbale cez oficiálnu stránku RTVS, kde je dostupný live stream.

Stačí ak na svojom prehliadači otvoríte www.rtvs.sk a v menu vyberiete televizia a program ktorý chcete sledovať. Live stream je dostupný len na území SR.

2 MOŽNOSŤ

ME vo futbale 2021 živě na ČT Sport

Európsky šampionát EURO 2020 (2021) odvysiela aj český športový kanál ČT Sport, ktorý majú v ponuke aj poskytovatelia TV na Slovensku, takže sledovať zápasy z ME 2021 vo futbale môžete aj s českým komentárom.

3 MOŽNOSŤ

Futbal Slovensko – Španielsko online prenos

Primeranou náhradou pre sledovanie zápasom na EURO 2021 je formou online prenosov, kde vám prostredníctvom 7sport.sk neuniknú najdôležitejšie momenty zo zápasov.

Majstrovstvá EurópySkupina E
streda 23. júna 2021 o 18:00
Slovensko
0:5
0:2, 0:3
Koniec
Španielsko
Góly
Kucka (72')
F. Torres (67')
Sarabia (56')
Laporte (45+3')
Dúbravka (30')
Zostavy

Dúbravka – Pekarík, Šatka, Škriniar, Hubočan – Haraslín (69. Suslov), Kucka, Hromada (46. Lobotka), Mak (69. Weiss) – Hamšík (C) (90. Bénes) – Duda (46. Ďuriš).

Simón – Azpilicueta (77. Oyarzabal), García (71. P. Torres), Laporte, Alba – Koke, S. Busquets (C) (71. Th. Alcântara), Pedri – Sarabia, Morata (66. F. Torres), G. Moreno (77. Traoré).

Online prenos
Koniec zápasu.
90+4'
Žltú kartu za faul na Kokeho na vlastnej polovici dostáva Milan Škriniar (Slovensko).
90+3'
Ešte i v úplnom závere zápasu dokázali španielski futbalisti zatlačiť Slovákov k ich pokutovému územiu. Našťastie pre Slovensko ale dokázal Alcântarov nákop na ľavú stranu šestnástky na Albu chytiť brankár Dúbravka.
90+2'
Nakoniec sa podarilo Slovensku dostať na útočnú polovicu, kombinácia našich hráčov sa ale veľmi rýchlo skončila a lopta sa dostala k brankárovi Simónovi.
90+1'
Ani v nadstavenom čase sa dianie na trávniku nemení. Španieli majú loptu na svojich kopačkách a v strede poľa si ju prihrávajú cez presúvajúcich sa Slovákov.
90'
Nadstavený čas sú štyri minúty.
90'
Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Marek Hamšík, prichádza László Bénes.
89'
Oyarzabal si naviedol loptu cez Kucka a okolo Šatku na ľavú stranu šestnástky, odkiaľ vystrelil mimo Dúbravkovej brány.
88'
Nezastaviteľný Traoré prenikol sprava do šestnástky a až na tretí pokus mu slovenský hráč dokázal loptu vypichnúť. Odrazená lopta však skončila naspäť na kopačkách Španielov.
87'
Thiago Alcântara hľadal krásnym oblúčikom do šestnástky Pedriho, ktorý však loptu nezasiahol a tá nakoniec skončila v rukách brankára Dúbravku.
86'
Zápas sa už v podstate len dohráva. Španieli s prehľadom kombinujú okolo slovenského pokutového územia, priamočiaro dopredu sa už ale neženú.
84'
Traoré zatiaľ robí v slovenskej obrane poriadny vietor. Loptu si opäť potiahol k slovenskej šestnástke, pri ktorej prihral na Sarabiu. Ten si ale v rozhodujúcom momente predkopol loptu príliš ďaleko.
83'
Traoré sa po pravej strane rozbehol k slovenskej šestnástke a až pri nej mu Hubočan loptu vypichol do autu. Po autovom vhadzovaní Španieli zacúvali dozadu.
82'
Španieli vysokým presingom narušili slovenskú rozohrávku natoľko, že sa im podarilo loptu získať. Našťastie si však nedorozumeli a lopta skončila za bránkovou čiarou.
81'
Alba dostal na ľavom krídle hromadu času a priestoru na center, ktorý zakrútil až tesne pred Dúbravkovu bránu. Nabiehajúci Oyarzabal sa v tomto priestore naťahoval za loptou, tú ale tesne zasiahnuť nedokázal.
80'
Španieli už prešli viac-menej do tréningového rytmu. Hubočan síce prešiel na ľavom krídle cez Traorého, Španieli ale následne dokázali hrací predmet opäť získať.
79'
Španieli dokázali Slovákov vytlačiť za stredovú čiaru. Loptu si už pred vlastnou šestnástkou prihráva hlavne obranná štvorica našej reprezentácie.
78'
Slovensku sa konečne podarilo prejsť stredom poľa na útočnú polovicu. Španieli sa bez nejakej snahy o presing zatiahli do obrany a nechali našim futbalistom priestor na kombináciu.
77'
Striedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza César Azpilicueta, prichádza Mikel Oyarzabal.
77'
Striedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza Gerard Moreno, prichádza Adama Traoré.
75'
Španieli pokračujú v kombinácii na útočnej polovici. Takmer všetci slovenskí hráči sú zatiahnutí v alebo v blízkosti pokutového územia.
74'
Slovensku sa vôbec nedarí podržať loptu na kopačkách. Šatka musel po ťažkej Kuckovej prihrávke loptu na poslednú chvíľu odkopnúť na španielsku polovicu ihriska.
72'
Španielsko dalo gól!
Španielsky koncert pokračuje. Laporte po tom, čo slovenská obrana nedokázala odvrátiť loptu po Alcântarovej strele z hranice šestnástky, predĺžil v šestnástke loptu k ľavej tyči na striedajúceho Paua Torresa. Jeho hlavičku Dúbravka ešte so šťastím vyrazil, JURAJ KUCKA si ale loptu pri snahe o odkop smolne zblízka zrazil do siete.
71'
Striedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza Eric García, prichádza Pau Francisco Torres.
71'
Striedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza Sergio Busquets, prichádza Thiago Alcântara.
70'
Španieli hneď po obnovení hry získali kvôli faulu Kucku priamy kop z ľavého krídla. Pred jeho rozohrávkou však ešte budú striedať.
69'
Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Lukáš Haraslín, prichádza Tomáš Suslov.
69'
Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Róbert Mak, prichádza Vladimír Weiss.
68'
Prestávke na občerstvenie hráčov.
67'
Španielsko dalo gól!
Ferrán Torres sa hneď po príchode na trávnik zapisuje medzi strelcov zápasu. Španieli rozohrali roh nakrátko a po rýchlej kombinácii vysunul Pedri krásnou prienikovou prihrávkou na pravú stranu šestnástky Sarabiu. Ten prihral na prednú tyč na FERRÁNA TORRESA, ktorý loptu pätičkou nasmeroval medzi nohy brániaceho Hubočana a do siete.
66'
Striedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza Álvaro Morata, prichádza Ferrán Torres.
65'
Obraz hry sa vôbec nemení, Španieli sa so svojou kombináciou posunuli akurát na útočnú polovicu.
63'
Sarabia vysunul na pravom krídle do nábehu Azpilicuetu, jeho center na prednú tyč však odhlavičkoval hneď prvý brániaci hráč našej reprezentácie.
62'
Hráči v bielych dresoch majú zápas úplne pod kontrolou. Loptu si prihrávajú na vlastnej polovici ihriska a aj keď ich Slováci napádajú, tak ju držia pevne na svojich kopačkách.
61'
Haraslín vystrelil z pomerne veľkej vzdialenosti, lopta mu ale vôbec nesadla a nepresnou strelou ju poslal výrazne mimo Simónovej brány.
60'
Žltú kartu za podrazenie rozbehnutého Haraslína dostáva Jordi Alba (Španielsko).
59'
Kokeho center na zadnú tyč odhlavičkoval Škriniar. Slováci mohli vyraziť do rýchleho protiútoku, ten ale ukončil sklzom proti Haraslínovi ležiaci Alba.
58'
Sebavedomí Španieli si už začínajú zápas užívať. Opäť sa rýchlo dostali na útočnú polovicu a po faule Hubočana na Moratu získali štandardnú situáciu z pravej strany útočnej polovice.
56'
Španielsko dalo gól!
Španieli vedú už o tri góly! Pedri dostal prihrávku na ľavé krídlo, kde si loptu spracoval a centrom po zemi našiel zhruba na penaltovom bode úplne voľného PABLA SARABIU. Ten strelou z prvej s prehľadom poslal loptu od ľavej tyče slovenskej brány do siete.
55'
Mak vysunul za španielsku obranu Ďuriša, ktorý sa dostal na ľavú stranu šestnástky a jeho nevydarenú a zrazenú strelu z tejto pozície chytil španielsky brankár Simón.
54'
Hubočan vypichol pri bránkovej čiare na pravom krídle loptu Sarabiovi, ktorý reklamuje u hlavného rozhodcu zásah lakťom od Hubočana. Hra bude napriek protestom Sarabiu pokračovať autoým vhadzovaním.
53'
Španieli potom opäť zacúvali dozadu a loptu si prihrávajú pred vlastným pokutovým územím. Slováci ich prakticky nenapádajú.
52'
Po takmer minúte prihrávok na vlastnej polovici sa pokúsili Španieli konečne prejsť na útočnú polovicu, Pedriho však na nej fauloval Kucka.
51'
Škriniar fauloval v strede poľa Moratu. Španieli, vedomí si svojho dvojgólového náskoku, sa s rozohrávkou po tomto faule nijak neponáhľajú.
50'
Španieli sa prvýkrát v druhom polčase usadili na útočnej polovici, ich útok ale dlho netrval, pretože po nedorozumení Busquetsa so Sarabiom skončila lopta v rukách slovenského brankára Dúbravku.
49'
Lobotka prihrávkou do šestnástky hľadal Haraslína, ten sa ale cez Garcíu k lopte nedostal. Nákop na Ďuriša zo stredu poľa potom odkopol spred vlastného pokutového územia španielsky brankár Simón.
48'
Ďurišova strela spoza šestnástky bola zablokovaná a po malej domov si zahral i brankár Dúbravka. Ten loptu nakopol naspäť na útočnú polovicu.
47'
Slováci sa úvod druhého polčasu dostali na útočnú polovicu, kde rozvíjajú svoju postupnú útočnú kombináciu.
46'
Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Jakub Hromada, prichádza Stanislav Lobotka.
46'
Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Ondrej Duda, prichádza Michal Ďuriš.
46'
Začal sa druhý polčas.
Druhý polčas sa začne približne o 19:05.
Po prvom polčase idú do šatne s dvojgólovým náskokom Španieli. Tí mali v prvom dejstve výraznú územnú prevahu, kontrolovali dianie na trávnik a mali niekoľko veľmi dobrých príležitostí na skórovanie. Prvú veľkú príležitosť, ktorou bol pokutový kop, dokázal Morenovi Martin Dúbravka vyraziť, potom však v 30. minúte urobil slovenský brankár hrubú chybu, keď si zrazil loptu, ktorá sa odrazila po Sarabiovej tvrdej strele do výšky, volejbalovým spôsobom do siete. Slováci nepredviedli smerom dopredu nič, za celý prvý polčas nevystrelili a nakoniec ešte v nadstavenom čase inkasovali druhýkrát po hlavičke Laportea. Španieli tak vykročili za postupom a Slovensko bude musieť v druhom polčase aspoň zabrať, ak sa nechce dnes s turnajom rozlúčiť.

Štatistiky po 1. polčase:

Držanie lopty: 38 % : 62 %
Strely na bránu: 0:6
Strely mimo: 0:3
Rohy: 0:4
Ofsajdy: 1:0
Fauly: 5:6
45+4'
Prvý polčas sa skončil.
45+3'
Španielsko dalo gól!
Španieli strieľajú našim futbalistom „gól do šatne“ a odskakujú do dvojgólového náskoku! Center z rohu nedokázal Hromada odkopnúť do bezpečia a lopta sa tak dostala za šestnástku, odkiaľ prišiel oblúčik na Morena na jej ľavú stranu. Moreno predskočil vybiehajúceho brankára Dúbravku a posunul loptu ďalej od brány. Jeho center pred odkrytú bránu potom nasmeroval hlavou zblízka k ľavej tyči ponad presúvajúceho sa brankára Dúbravku AYMERIC LAPORTE.
45+2'
Španieli potom bez problémov prešli stredom poľa a center Sarabiu, ktorý si vymenil strany s Moratom, musel Škriniar odhlavičkovať na rohový kop.
45+1'
Španielsky tím kontroluje dianie na trávniku. Bieli si s prehľadom prihrávajú loptu na vlastnej polovici okolo napádajúcich slovenských hráčov.
45'
Nadstavený čas sú štyri minúty.
45'
Koke napriahol k strele zo zhruba 30 metrov a jeho prízemný pokus minul pravú tyč Dúbravkovej brány.
44'
Za Busquetsovou prihrávkou do šestnástky si nabiehal na ľavej strane Sarabia, tomu ale loptu vypichol Pekarík. Slováci následne loptu ďalšou nevydarenou rozohrávkou odovzdali protihráčom.
43'
Škriniar dostal ťažkou prihrávkou pod tlak v strede poľa Haraslína, ktorý musel loptu prihrať rovno na Dúbravku. Od neho začína ďalší pokus o postupnú rozohrávku.
42'
Cez stred poľa sa však Slovákom nedarí prejsť a Šatka musel napokon pred napádajúcim Kokem posunúť loptu malou domov i na brankára Dúbravku. Ten ju presne rozohral do stredu poľa.
41'
Duda na vlastnej polovici dokázal loptu vybojovať. Španieli zacúvali za stredovú čiaru a nechali slovenskému tímu možnosť založiť svoju útočnú akciu.
40'
Žltú kartu za podrazenie dvojice slovenských hráčov dostáva Sergio Busquets (Španielsko).
39'
Haraslín vypichol na vlastnej polovici loptu Pedrimu, v následnom súboji o ňu však španielsky kapitán Busquets ostrým sklzom „zostrelil“ Haraslína i Dudu.
38'
Rozohrávka tejto štandardky sa však Kokemu vôbec nevydarila a hneď prvý brániaci hráč slovenského tímu loptu odhlavičkoval do bezpečia.
37'
Kucka v súboji o loptu podržal Morena, ktorý si napokon od neho doslova vypýtal faul. Priamy kop pre Španielsko.
36'
Španieli sa nikam neponáhľajú a loptu si prihrávajú hlavne v strede poľa. Slováci sa zatiahli do obrany.
35'
Hamšík vysunul pasom z vlastnej polovice za španielsku obranu do samostatného úniku Dudu, ktorý ale minul ľavú tyč Simónovej brány. Trochu oneskorene bol potom Dudovi odmávaný ofsajd.
34'
Naši futbalisti majú obrovský problém s rozohrávkou. Loptu síce udržali na kopačkách, napádajúci Španieli ich ale vytlačili až pred pokutové územie.
33'
Strely: 0:8
Strely na bránu: 0:4
32'
Slováci prakticky hneď po inkasovanom góle o loptu prišli a navyše dali Španielov priamy kop. Center z neho dokázala slovenská obrana vyriešiť.
30'
Španielsko dalo gól!
Španieli neuveriteľným vlastencom slovenského brankára otvárajú skóre! Pekaríkovu rozohrávku vstihol Sarabia, ktorý spoza šestnástky tvrdou strelou namieril do brvna. Lopta sa od neho odrazila do výšky a MARTIN DÚBRAVKA, ktorý ju chcel vyraziť volejbalovým spôsobom nad brvno, loptu ale dobre netrafil a namiesto nad bránu ju poslal do siete.
29'
Slováci okamžite zacúvali do obranného postavenia, Španieli tak museli útočiť „do plných“ a poradiť si s tým nedokázali. Sarabiov oblúčik do šestnástky chytil brankár Dúbravka.
28'
Hamšíkov center z tejto štandardnej situácie Škriniar predĺžil hlavou do šestnástky, pred Kuckom sa ale ako prvý dostal k lopte španielsky gólman Simón.
27'
Po obnovení hry sa naši reprezentanti dostali na útočnú polovicu, kde Koke po páde v súboji o loptu zasiahol do nohy Hromadu. Priamy kop pre Slovensko z ľavej strany útočnej polovice.
26'
Prestávka na občerstvenie hráčov.
25'
Dúbravka však teraz podbehol center z rohu, ktorý tečoval tesne pred ním Škriniar, našťastie pre celý slovenský tím sa však lopta odrazila do priestoru, kde nebol ani jeden španielsky hráč.
24'
Morata si pred oblúkom pred pokutovým územím naviedol loptu na tvrdú strelu, ktorú ďalším výborným zákrokom brankár Dúbravka vyrazil.
23'
Busquets preniesol hru na pravé krídlo na Kokeho, ktorý hrací predmet udržal. Ten sa nedostal k centru a loptu musel posunúť na os ihriska.
22'
Sarabia sa rozbehol po pravej strane smerom k slovenskej šestnástke a nechýbalo veľa, aby sa dostal cez Hubočana. Ten ho však napokon na hranici pokutového územia dokázal zastaviť.
21'
Našim futbalistom sa podarilo loptu získať a snažia sa hru trochu upokojiť. Loptu si na vlastnej polovici prihrávajú hlavne hráči slovenskej obrannej štvorice.
20'
Azpilicueta výborným centrom z pravej strany hľadal na zadnej tyči voľného Pedriho, tomu však pred odkrytou slovenskou bránou chýbal tak krok na to, aby loptu zasiahol.
19'
Moreno našiel krásnym oblúčikom za slovenských obrancov Sarabiu, ten ale loptu sám pred Dúbravkom poriadne netrafil a slovenský gólman ju napokon chytil.
18'
Albov ťažký nákop na ľavé krídlo dokázal Moreno udržať na hracej ploche. Dobre sa pohybujúci Slováci ale dokázali, aspoň nateraz, vytlačiť Španielov naspäť do stredu poľa.
17'
Mak potom na pravom krídle loptu vybojoval, Slováci ju ale pod tlakom loptu odovzdali protihráčom. Tí začínajú svoju ďalšiu postupnú kombináciu od stredu poľa.
16'
Španielsky tím má v tejto chvíli výraznú územnú prevahu a opäť kombinuje okolo slovenského pokutového územia. Hubočanovi sa ale teraz podarilo nákop na pravú stranu šestnástky na Sarabiu zastaviť.
15'
Rohový kop Španielska nebezpečenstvo nepriniesol. Morena následne na pravej strane útočnej polovice zasiahol rukou Pekarík.
14'
Španieli získali loptu a nasťahovali sa na útočnú polovicu. Koke si spracoval pas na pravé krídlo a jeho prihrávka pred bránu bol zrazený na rohový kop.
Španielsko nepremenilo piaty pokutový kop za sebou a druhý na tomto turnaji. V predošlom zápase s Poľskom nepremenil pokutový kop v druhom polčase Gerard Moreno.
12'
Álvaro Morata (Španielsko) úplne pokazil pokutový kop. Jeho slabú strelu do pravej strany, v ideálnej výške pre skákajúceho brankára, dokázal Martin Dúbravka výborným zákrokom vyraziť.
12'
Žltú kartu za protesty proti nariadenej penalte dostáva Ondrej Duda (Slovensko). Ak Slovensko postúpi, tak Duda kvôli žltým kartám nebude hrať v osemfinále.
11'
Podľa názoru hlavného rozhodcu sa jednalo o Hromadov faul, Španieli tak budú kopať pokutový kop.
10'
Holandský hlavný rozhodca Björn Kuipers sa ide pozrieť na videozáznam sám.
9'
Španieli okamžite vyrazili do útoku. Koke sa natlačil k lopte na ľavej strane šestnástky, kde ho pri snahe o jej odkop trafil zozadu do nohy Hromada. Hlavný rozhodca konzultuje situáciu s videoasistentom.
8'
Kokeho nákop z pravej strany útočnej polovice chytil Martin Dúbravka. Šatka potom loptu nepresným nákopom na pravé krídlo poslal priamo do autu.
7'
Španieli získali loptu pod svoju kontrolu a kombinujú na útočnej polovici. Slováci sa zatiahli do obranného postavenia.
6'
Center Morena z ľavého krídla chytil gólman Dúbravka. Ten loptu rozohral na svojich obrancov, ktorí si loptu prihrávajú v blízkosti vlastnej šestnástky.
5'
Morata si nabehol na prihrávku na ľavú stranu pokutového územia. Jeho strelu z ostrého uhla vyrazil slovenský brankár Dúbravka a Azpilicuetovu dorážku z opačnej strany zastavil Škriniar.
4'
Ani táto akcia Španielska ale k ničomu neviedla. Haraslín sa pokúsil o prienik po pravom krídle, loptu mu ale zobral Alba, ktorý ju odkopom do Haraslína poslal za bránkovú čiaru.
3'
Alba vyhral na pravom krídle šprintérsky súboj s Makom a posunul loptu malou domov na brankára Simóna. Od neho začína ďalšia „vlna“ španielskeho postupného útoku.
2'
Alba sa previnil proti pravidlám faulom. Slováci sa následne dostali na útočnú polovicu a aj keď o loptu prišli, tak ju vysokým presingom rýchlo získali naspäť pod svoju kontrolu.
1'
Výkop zápasu mali naši futbalisti. Ich prvý nákop na útočnú polovicu skončil stratou lopty a Španieli môžu prvýkrát v zápase založiť svoj postupný útok.
1'
Stretnutie sa práve začalo.
Slováci budú hrať v modrých dresoch, Španieli v bielych.
Oba tímy už sú na hracej ploche, zápas sa tak o malú chvíľu po hymnách oboch krajín začne.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Šatka, Škriniar, Hubočan – Haraslín, Kucka, Hromada, Mak – Hamšík (C) – Duda.

Náhradníci: Kuciak, Rodák – Valjent, Hancko, Koscelník, Greguš, Weiss, Suslov, Bénes, Hrošovský, Lobotka, Ďuriš.

Španielsko: Simón – Azpilicueta, García, Laporte, Alba – Koke, S. Busquets (C), Pedri – Sarabia, Morata, G. Moreno.

Náhradníci: de Gea, Sánchez – Gayá, M. Llorente, Th. Alcântara, Rodri, Ruiz, Oyarzabal, F. Torres, Olmo, Traoré, P. Torres.

Rozhodca: Kuipers – van Roekel, Zeinstra (NED).
Kvôli opatreniam na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 je maximálna povolená kapacita Estadio de La Cartuja v Seville cca 17 000 miest (cca 30 % maximálnej kapacity štadióna).
Situácia v skupine E

Pred poslednými dvomi zápasmi tejto skupiny je na čele Švédsko so 4 bodmi, ktoré má zatiaľ ako jediné istotu postupu do osemfinále. Druhé Slovensko má 3 body, tretie Španielsko 2 body a posledné Poľsko 1 bod. Vzhľadom na počty bodov tímov na tretích miestach iných skupín je jasné, že tímy, ktoré budú mať 4 a viac bodov, s určitosťou postúpia. Slovákom na ich dosiahnutie stačí remíza, Španieli a Poliaci musia na istotu postupu vyhrať. V prípade, že by tretí tím mal tri body, bude jeho postup do osemfinále závisieť i na jeho skóre.


Vzájomné zápasy

Vzájomná bilancia hovorí jasne v prospech Španielska, ktoré zo šiestich zápasov proti Slovensku vyhralo 4, remizovalo jeden a jeden prehralo. Jediná slovenská výhra prišla 9. októbra 2014 v kvalifikácii EURO 2016, kedy vďaka víťaznému gólu Miroslava Stocha zdolali Slováci v Žiline v pamätnom súboji Španielov 2:1. Na španielskej pôde doteraz Slovensko prehralo všetky tri zápasy so skóre 2:11.

Prehľad vzájomných zápasov Slovenska a Španielska:
13. 11. 1996 (kvalifikácia MS 1998): Španielsko – Slovensko 4:1
24. 9. 1997 (kvalifikácia MS 1998): Slovensko – Španielsko 1:2
12. 11. 2005 (baráž MS 2006): Španielsko – Slovensko 5:1
16. 11. 2005 (baráž MS 2006): Slovensko – Španielsko 1:1
9. 10. 2014 (kvalifikácia EURO 2016): Slovensko – Španielsko 2:1
5. 9. 2015 (kvalifikácia EURO 2016): Španielsko – Slovensko 2:0


Španielsko

Španieli si okrem tohto šampionátu zahrajú tento rok i finálový turnaj Ligy národov, kam postúpili ako víťaz svojej skupiny v Lige A. Tú zakončili debaklom 6:0 Nemecku. V tomto kalendárnom roku odohrali Španieli okrem súbojov na Majstrovstvách Európy päť zápasov, z ktorých boli tri v kvalifikácii na MS 2022 a dva prípravné pred týmto turnajom. Kvalifikáciu na ďalší svetový šampionát začali Španieli ziskom 7 bodov v 3 zápasoch, keď po úvodnej domácej remíze s Gréckom 1:1 tesne vyhrali v Gruzínsku 2:1 a potom doma i nad Kosovom 3:1. V rámci prípravy sa stretli s Portugalskom, s ktorým uhrali bezgólovú remízu, a s Litvou, ktorú porazili 4:0. Proti Litve však kvôli izolácii seniorského tímu hrali za Španielov hráči reprezentácie do 21 rokov. Od vypadnutia s Ruskom v osemfinále MS 2018 Španieli prehrali len tri zápasy, pričom všetky v Lige národov – s Anglickom (2:3) a Chorvátskom (2:3) v roku 2018 a v roku 2020 s Ukrajinou (0:1).

Nominácia Španielska však vyvolala vášnivé diskusie, pretože v nej nie je ani jeden hráč Realu Madrid. Tréner Luis Enrique navyše nevyužil ani kompletnú súpisku a nominoval len 24 hráčov. Z nich mu kvôli pozitívnym testom na COVID-19 vypadol kapitán Sergio Busquets (Barcelona) a obranca Diego Llorente (Leeds), obaja sú však už pripravení nastúpiť do dnešného zápasu. Kritiku španielskeho trénera umocnili dve predošlé vystúpenia na turnaji, keď jeho zverenci v prvom zápase nedokázali streliť gól Švédsku (0:0) a potom tiež len remizovali s Poľskom (1:1). Na istotu postupu tak dnes potrebujú Španieli nad Slovenskom vyhrať. V prípade remízy môžu postúpiť i z tretieho miesta skupiny, Poľsko však nesmie v súbežne hranom zápase vyhrať nad Švédskom.

Nominácia Španielska:
Brankári – David de Gea (Manchester United, Angl.), Unai Simón (Athletic Bilbao), Robert Sánchez (Brighton & Hove Albion, Angl.)

Obrancovia – José Gayá (Valencia), Jordi Alba (FC Barcelona), Pau Torres (Villarreal), Aymeric Laporte (Manchester City, Angl.), Eric García (Manchester City, Angl.), Diego Llorente (Leeds United, Angl.), César Azpilicueta (Chelsea, Angl.)

Stredopoliari – Thiago Alcântara (Liverpool, Angl.), Sergio Busquets (FC Barcelona), Koke (Atlético Madrid), Marcos Llorente (Atlético Madrid), Dani Olmo (RB Lipsko, Nem.), Rodri (Manchester City, Angl.), Fabián Ruiz (SSC Neapol, Tal.), Pablo Sarabia (Paríž Saint-Germain, Fr.), Ferrán Torres (Manchester City, Angl.), Adama Traoré (Wolverhampton, Angl.)

Útočníci – Álvaro Morata (Juventus, Tal.), Gerard Moreno (Villarreal), Mikel Oyarzabal (Real Sociedad), Pedri (FC Barcelona)


Slovensko

Slováci postúpili na EURO 2020 cez vlaňajšiu baráž, v ktorej vyradili po penaltách Írsko a vďaka výhre 2:1 po predĺžení i Severné Írsko. Vlani však vypadli i do nižšej ligy Ligy národov, keď v skupine s Českom, Škótskom a Izraelom získali len štyri body. Tohtoročná kvalifikácia na MS 2022 mala potom začať šesťbodovým ziskom proti outsiderom skupiny Cypru a Malte, ani v jednom zápase však Slováci zvíťaziť nedokázali a po dvoch veľmi slabých výkonoch mali na konte len dva body. V ospalom zápase na Cypre Slovensko remizovalo 0:0 a potom doma s Maltou utrpelo najväčšiu blamáž za posledné roky, keď po katastrofálnom prvom polčase, ktorý prehralo 0:2, zachraňovalo v druhom dejstve aspoň remízu. Reputáciu si naši reprezentanti napravili domácou výhrou v dôležitom súboji proti Rusku (2:1).

V príprave na tento šampionát uhrala naša futbalová reprezentácia dve remízy – s Bulharskom 1:1 a Rakúskom 0:0. Výhra našťastie prišla v správnom čase, keď v úvodnom zápase Majstrovstiev Európy zdolala Poľsko 2:1. V druhom zápase v tejto skupine ale Slováci bezgólovú remízu nedokázali udržať do konca zápasu a Emil Forsberg z pokutového kopu rozhodol o švédskej výhre 1:0. Táto prehra bola pre Slovensko prvou v tomto kalendárnom roku, hlavne ale spôsobila, že na istotu postupu bez ohľadu na iné zápasy musí Slovensko dnes zabodovať. K tomuto cieľu svojim spoluhráčom nepomôže Denis Vavro, ktorý mal pozitívny test na COVID-19 a Ivan Schranz, ktorý laboruje so zraneným stehnom.

Nominácia Slovenska:
Brankári – Martin Dúbravka (Newcastle United, Angl.), Dušan Kuciak (Lechia Gdaňsk, Poľ.), Marek Rodák (Fulham, Angl.)

Obrancovia – Dávid Hancko (Sparta Praha, ČR), Tomáš Hubočan (Omonia Nikózia, Cyp.), Martin Koscelník (Liberec, ČR), Peter Pekarík (Hertha Berlín, Nem.), Ľubomír Šatka (Lech Poznaň, Poľ.), Milan Škriniar (Inter Miláno, Tal.), Martin Valjent (RCD Mallorca, Špan.), Denis Vavro (Huesca, Špan.)

Stredopoliari – László Bénes (Augsburg, Nem.), Ondrej Duda (1. FC Kolín nad Rýnom, Nem), Ján Greguš (Minnesota United, USA), Marek Hamšík (IFK Göteborg, Švéd.), Lukáš Haraslín (Sassuolo Calcio, Tal.), Jakub Hromada (Slavia Praha, ČR), Patrik Hrošovský (KRC Genk, Bel.), Juraj Kucka (Parma Calcio, Tal.), Stanislav Lobotka (SSC Neapol, Tal.), Róbert Mak (Ferencvároš Budapešť, Maď.), Tomáš Suslov (FC Groningen, Hol.), Vladimír Weiss ml. (Slovan Bratislava)

Útočníci – Róbert Boženík (Feyenoord Rotterdam, Hol.), Michal Ďuriš (Omonia Nikózia, Cyp.), Ivan Schranz (Jablonec, ČR)
Vitajte pri on-line prenose z posledného vystúpenia slovenskej futbalovej reprezentácie v skupine E Majstrovstiev Európy, v ktorom sa v Seville stretne s domácim Španielskom. Stretnutie sa začne o 18:00.
Zdieľaní

Pin It on Pinterest