Hokejová kvalifikácia ZOH 2026: Termín, program, skupiny, Slovensko, live prenos

Hokejová kvalifikácia ZOH 2026 sa opäť týka aj slovenskej reprezentácie, ktorá nemá účasť na záverečnom turnaji istú. Pozrite si termín kvalifikácie, program zápasov, a ktoré tímy v nej nastúpia. Sledujte, ako si poradí Slovensko na domácom kvalifikačnom turnaji v live prenose! 

Hokejová kvalifikácia ZOH 2026

Od 29. augusta do 1. septembra 2024 bude prebiehať v Bratislave hokejová kvalifikácia ZOH 2026, ktorá je pre nás ešte dôležitejšia ako májové MS v hokeji 2024.

Na najbližšej zimnej olympiáde v Miláne sa totiž po dvanástich rokoch predstavia aj top hráči zo zámorskej NHL live. Pozrite si v našom článku všetky podstatné info o olympijskej kvalifikácii na hokejový turnaj.

Olympijská kvalifikácia hokej

Kvalifikácia na ZOH 2026 program

Kvalifikácia na ZOH 2026 v rámci hokejového turnaja má už svoj jasne stanovený program. Hrať sa bude od štvrtka 29. augusta do nedele 1. septembra v troch európskych mestách – Bratislava, Riga a Aalborg.

V bratislavskej skupine D proti sebe nastúpia domáce Slovensko, Kazachstan, Rakúsko a Maďarsko. Zatiaľ ešte nie je jasné či našu reprezentáciu posilnia hráči hrajúci NHL program, no dozaista by to bola veľká vzpruha.

Presný zápasový rozpis turnaja tu nájdete potom, čo bude oznámený organizátormi.

KVALIFIKÁCIA ZOH 2026 HOKEJ PROGRAM
Dátum Skupina Zápas Čas
29.8. D-skupina budeme aktualizovať
29.8. D-skupina budeme aktualizovať
30.8. D-skupina budeme aktualizovať
30.8. D-skupina budeme aktualizovať
1.9. D-skupina budeme aktualizovať
1.9. D-skupina budeme aktualizovať

Kvalifikácia na olympiádu hokej tabuľka

Kvalifikácia na olympiádu v hokeji zabezpečí iba víťazovi skupiny postup na záverečný turnaj. Sledujte, ako sa vyvíja tabuľka našej skupiny D, ktorú aktualizujeme po každom odohratom zápase.

D-SKUPINA
TÍM Z V P S B
1. SLOVENSKO 0 0 0 0:0 0
2. Kazachstan 0 0 0 0:0 0
3. Rakúsko 0 0 0 0:0 0
4. Maďarsko 0 0 0 0:0 0

ZOH 2026 kvalifikácia hokej skupiny

Záverečná fáza, ktorú prináša ZOH 2026 kvalifikácia na hokejový turnaj, má tri skupiny. Ich zloženie si môžete pozrieť v zozname nižšie. Z každej z nich postúpi na záverečné podujatie do Milána iba víťazné mužstvo.

Po vyradení Bieloruska z kvalifikácie kvôli vojne na Ukrajine, bolo doplnené do kvalifikácie Maďarsko, ako najlepší tím z druhých miest predkvalifikácie. To spôsobilo aj posuny v skupinách a ich definitívne zloženie si môžete pozrieť nižšie.

  • D-skupina (Bratislava): SLOVENSKO, Kazachstan, Rakúsko, Maďarsko
  • E-skupina (Riga): Lotyšsko, Francúzsko, Slovinsko, Ukrajina,
  • F-skupina (Aalborg): Dánsko, Nórsko, Veľká Británia, Japonsko

Kvalifikácia ZOH 2026 hokej live

Kvalifikácia ZOH 2026 hokej sa live dá sledovať v TV na stanici JOJ Šport, ktorá je minimálne až do r. 2028, oficiálnym vysielateľom súbojov slovenskej hokejovej reprezentácie.

Na obrazovkách Joj Športu nájdete každý jeden duel kvalifikačného turnaja. Joj Šport si môžete naladiť napríklad cez skvelú ponuku TV operátora Skylink Slovensko, ktorý má tento kanál zaradený v najlacnejšom balíčku za 6,90 eur mesačne.

Spoločne s Joj Šport získate dokopy až 39 programov a to za ľudovú cenu. V prípade, že si takto naladíte Joj Šport, tak máte istotu, že vám žiaden dôležitý hokejový zápas slovenskej mužskej, ženskej ani juniorskej reprezentácie neujde.

Skylink ponúka nielen satelitnú, ale aj internetovú TV, vďaka ktorej môžete byť stále v obraze prostredníctvom mobilnej aplikácie.

NALAĎTE SI JOJ ŠPORT ▷

Hokejová kvalifikácia na ZOH 2026 online

Hokejová kvalifikácia na ZOH 2026 online sa dá pozerať cez streamovaciu platformu Joj Play. Tá ma k dispozícii všetky stanice skupiny JOJ, vrátane Joj Športu.

Táto služba stojí na mesiac 5,99 eur.

Vstupenky na kvalifikáciu ZOH 2026

Vstupenky na hokejovú kvalifikáciu ZOH 2026 ešte nie sú v predaji, no hneď ako tomu tak bude, tak tu nájdete podrobné info, kde ich zakúpiť a koľko lístky stoja.

Hrať sa bude na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu (Tipos Arena), čo znamená, že na zápasy sa dostane vyše 10-tisíc divákov. Očakáva sa, samozrejme, vypredané hľadisko.

Kvalifikácia hokej ZOH 2026 dnes

Všetky informácie, ktoré prináša hokejová kvalifikácia ZOH 2026 dnes môžete sledovať aj na oficiálnych stránkach Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Zdroj: iihf.com, hockeyslovakia.sk, wikipedia, flashscore 

Zdieľaní

Pin It on Pinterest