Niké bonus bez limitu + bonus bez vkladu až 20 EUR zadarmo

Hokejová Liga majstrov program 2020/21! Liga Majstrov sa túto sezónu hrať nebude

Zdieľaní

Hokejová Liga Majstrov sa po vzore populárnejšej futbalovej milionárskej súťaže, stala skvelým doplnkom jednotlivých hlavných súťaží v európskych krajinách. Tento rok sa Hokejová Liga majstrov 2020/21 vzhľadom na zhoršujúcu sa pandémiu koronavírusu neuskutoční.

PROGRAM | TABUĽKA | TÍMY | NAŽIVO 

Čo je Hokejová Liga majstrov?

Hokejová liga majstrov je jedinou medzinárodnou európskou súťažou v hokeji. Vznikla z iniciatívy samotných klubov, ktoré pochádzajú zo šiestich rôznych európskych líg.

Celú súťaž okrem samotných zakladajúcich klubov dopĺňajú ďalšie kluby z európskych líg. Prvý ročník sa konal v sezóne 2014/2015.

V súčasnosti hrá súťaž 32 tímov, ktoré medzi sebou súperia o zisk European Trophy, ktorá náramne pripomína dizajn tej z futbalovej Ligy Majstrov.

Hokejová Liga Majstrov
Krajina Európa
Založenie 2013
Úradujúci šampión Frolunda HC
Najúspešnejší klub Frolunda HC (4 tituly)
Počet klubov 32 tímov
Tipsport Liga 1. miesto
SK zástupca Víťaz domácej ligy
Vysielacie práva (SK,ČR) Sport 1 a Sport 2
Live prenosy TV Tipsport, TV Niké, Fortuna TV
Off.web championshockeyleague.com

Kedy začína Hokejová Liga majstrov 2020/2021

Dňa 13. októbra 2020 vedenie hokejovej Ligy Majstrov rozhodlo, že tento rok sa kvôli zhoršujúcej sa situácii v Európe ohľadom koronavírusu, sa Hokejová Liga majstrov 2020/21 hrať nebude.

Kto bol šampión hokejovej Ligy majstrov v sezóne 2019/2020?

Najúspešnejším klubom zatiaľ krátkej histórie tejto súťaže je švédsky tím Frölunda HC. Svoju vysokú kvalitu a dominanciu potvrdili aj v sezóne 2020/2021, keď vo finálovej sérii zdolali český tím Mountfield HK.

Frölunda HC tak vyhrala svoj štvrtý titul v súťaži.

Koľko tímov hrá Ligu majstrov v hokeji?

Na začiatku tejto súťaže o Európsku trofej pre víťaza bojovalo dokopy 48 tímov. Od sezóny 2017/2018 sa však formát súťaže mierne pozmenil a vylepšil, aby sa viac priblížila svojej úspešnejšej dvojičke futbalovej Lige majstrov.

V súčasnosti tak v súťaži figuruje 32 tímov z čoho 23 tímov pochádza zo šiestich zakladajúcich líg, ktorými sú Švédsko, Fínsko, Švajčiarsko, Česko, Nemecko a Rakúsko. Počet klubov, ktoré si môžu z týchto líg zahrať Ligu Majstrov sa stanovuje podľa európskeho koeficientu.

Jedno miesto vždy pripadá víťazovi Kontinentálneho pohára a ostatné miesta patria majstrom ďalších európskych líg, konkrétne ide o Nórsku, Slovenskú, Francúzsku, Bieloruskú, Dánsku, Poľskú a ligu Veľkej Británie.

Hokejová Liga majstrov 2020/2021  – tímy

Frölunda HC, Lulea HF, Farjestad BK, Rogle Bk, Skelleftea AIK, ZSC Lions, EV Zug, HC Davos, Geneve-Servette HC, EHC Biel, Red Bull Munchen, Adler Mannheim, Straubing Tigers, Eisbaren Berlin, Karpat, Lukko, Tappara, Ilves, Bíli Tygři Libeerc, Oceláři Třinec, HC Sparta Praha, Red Bull Salzburg, HC Bolzano, Vienna Capitals, SonderjyskE Ishockey, Aalborg Pirates, Yunost Minsk, HC Neman Grodno, Bruleurs de Loups, Stavanger Oilers, GKS Tychy

Rebríček líg podľa koeficientu Hokejovej ligy majstrov

 1. Švédska Elitserien – počet tímov – 5
 2. Švajčiarska NLA – počet tímov – 5
 3. Fínska SM – Liga – počet tímov – 4
 4. Nemecká DEL – počet tímov – 4
 5. Česká Tipsport extraliga – počet tímov – 3
 6. Rakúska EBEL – počet tímov – 2
 7. Dánska Metal Ligaen – počet tímov – 2
 8. Bieloruská extraliga – počet tímov – 1
 9. Nórska GET – ligaen – počet tímov – 1
 10. Tipsport liga – počet tímov – 1
 11. Francúzska Ligus Mangus – počet tímov – 1
 12. Polská extraliga – počet tímov 1

Ktoré slovenské kluby hrali hokejovú Ligu majstrov?

Najčastejším účastníkom z pomedzi slovenských klubov v histórii hokejovej ligy majstrov sú HC Košice. Tie sa objavili v tejto celoeurópskej súťaži dokopy trikrát z čoho dvakrát v sezóne 2015/2016 a 2016/2017 dokázali postúpiť do šestnásťfinále.

V oboch prípadoch však v tejto fáze turnaja vypadli. Trikrát sa v hokejovej Lige Majstrov objavil aj tím HC´ 05 Banská Bystrica, ktorý patrí medzi to najlepšie čo súčasný slovenský hokej ponúka.

Ďalším slovenským klubom, ktorí sa do vyraďovacej časti prebojoval bola HK Nitra v minulej sezóne. Tá, po debakli od HC Vítkovice Steel taktiež vypadla v šestnásťfinále.

České tímy v Hokejovej Lige majstrov

Tímy z českej ligy boli jedny zo zakladajúcich členov hokejovej lige majstrov, a preto až tri kluby mali hrať túto sezónu Hokejovú Ligu Majstrov 2020/21

Liga majstrov v hokeji – aktuálne výsledky a novinky

Všetky dôležité výsledky, štatistiky a novinky zo súťaže môžete sledovať na oficiálnych kanáloch celej ligy.

Sledujte hokejovú Ligu majstrov v televízií a online

Hokejovú ligu majstrov si môžu fanúšikovia tohto športu v Čechách a na Slovensku vychutnať prostredníctvom športových kanálov Šport 1Šport 2, ktoré majú výhradné vysielacie práva pre tieto dve krajiny.

Ak však nedisponujete týmito kanálmi, určite nemusíte zúfať. Všetky zápasy, ktoré sa v televízii nevysielajú môžete nájsť na oficiálnych stránkach súťaže, alebo v mobilnej aplikácii.

Ako a kde pozerať hokejová LM v priamom prenose ❱


Program a rozpis zápasov Hokejová Liga majstrov 2020/21

Túto sezónu sa Liga Majstrov nehrá


Hokejová liga majstrov – formát súťaže

Celkový formát súťaže je mimoriadne podobný tomu z futbalovej Ligy majstrov. Úplne na začiatku je kvalifikácia tímov, ktoré sa môžu do súťaže prebojovať na základe týchto kritérií.

 • Víťaz svojej domácej ligy
 • Víťaz základnej časti extraligy
 • Druhý tím základnej časti extraligy
 • Tretí tím základnej časti extraligy
 • Štvrtý tím základnej časti extraligy
 • Piaty tím základnej časti extraligy

Po kvalifikácii nasleduje skupinová časť, ktorá pozostáva z ôsmich skupín po 4 mužstvách. V týchto skupinách sa stretne každý s každým celkovo dvakrát, takže skupinová fáza trvá celých 6 kôl. Dva najlepšie tímy z každej skupiny následne postupujú do vyraďovacej fázy.

Vyraďovacia fáza sa klasicky okrem finále hrá na dva zápasy. Postupuje tím s lepším súčtom skóre.

Hokejová Liga majstrov – Predchodcovia

Liga majstrov je stále pomerne mladou celoeurópskou klubovou súťažou. Prirodzene pred jej vznikom existovalo taktiež niekoľko predchodcov tohto formátu. Vôbec prvou celoeurópskou hokejovou súťažou bol Európsky hokejový pohár, ktorý vznikol v roku 1965. Táto súťaž bola veľmi populárna a hrala sa až do roku 1996.

Táto súťaž bola neskôr nahradená Európskou hokejovou ligou, ktorá však trvala len štyri sezóny. Od nového milénia tak Európsky kontinent nemal vlastnú medzinárodnú hokejovú súťaž. To, sa zmenilo v roku 2005 kedy vznikol takzvaný Super six pohár, kde sa medzi sebou stretli majstri šiestich najlepších hokejových líg Európy. Tento formát však taktiež vydržal len štyri sezóny.

V sezóne 2008/2009 Super Six nahradila Hokejová Liga majstrov pod hlavičkou IIHF. Tento príbeh taktiež nedopadol úspešne najmä kvôli finančným problémom. V roku 2010 na základe iniciatívy európskych klubov vznikol turnaj European Trophy, ktorý slúžil na predsezónnu prípravu.

Záujem fanúšikov o tieto zápasy však bol pomerne veľký, čo bola prvá iniciatíva ku vzniku Hokejovej Ligy majstrov, ktorú poznáme dodnes.

Prehľad doterajších víťazov hokejovej LM

 • 2019/20 – Frölunda HC (Švéd.)
 • 2018/19 – Frölunda Indians (Švéd.)
 • 2017/18 – JYP Jyvaskyla (Švéd.)
 • 2016/17 – Frölunda Indians (Švéd.)
 • 2015/16 – Frölunda Indians (Švéd.)
 • 2014/15 – Lulea HF (Švéd.)

Najproduktívnejší hráči v histórii Hokejovej ligy majstrov

 1. Ryan Lasch – Frölunda Indians – 91 bodov
 2. Joel Lundqvist – Frölunda Indians – 55 bodov
 3. Mathis Olimb – Skellefte Aik – 40 bodov
 4. Lino Martschini – EV Zug – 35 bodov
 5. Milan Gulaš – HC Pilsen – 34 bodov
 6. Broc Little – HC Davos – 33 bodov
 7. Nicklas Lasu – Frölunda Indians – 33 bodov
 8. Rhett Rakhshani – Frölunda Indians – 32 bodov
 9. Kristian Kuusela – Tappara Tampere – 32 bodov
 10. Patrick Carlsson – Frölunda Indians – 31 bodov

Zdroj: championshockeyleague.com, Youtube, Twitter, Instagram, wikipedia.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest