MS v hokeji 2020 – Slovensko hrá v skupine s Českom

Zdieľaní

MS v hokeji 2020 bude hostiť Švajčiarsko v mestách Lausanne a Zürichu. Slovenská hokejová reprezentácia bude hrať v Skupine A. S kým? Viac sa dozviete v článku.

MS v hokeji 2020 vo Švajčiarsku

Hokejové majstrovstvá sa odohraju vo Švajčiarsku v dňoch 8. – 24. mája 2020. Po MS 2020 čaká Slovensko finálový turnaj o postup na zimnú olympiádu 2022 do Pekingu.

Slovensko má právo podujatie so štyrmi účastníkmi o jednu olympijskú miestenku zorganizovať na domácej pôde v termíne 27. – 30. augusta 2020. Súpermi v kvalifikačnej D-skupine budú Bielorusko, Rakúsko a tzv. kvalifikant 6, ktorý vzíde z nižších stupňov kvalifikácie.

Základné skupiny MS 2020 v hokeji

Podľa nasadenia do dvoch skupín na základe rebríčka Medzinárodnej hokejovej federácie po skončení sezóny 2018/2019 mali byť v skupine aj Švajčiari, ale organizátori mali právo pristúpiť k úpravám pre zvýšenie atraktivity turnaja. Napokon sa domáci výber vymenil reprezentáciou Nemecka.

A-skupina (Lausanne):

Kanada, Švédsko, Česko, Nemecko, SLOVENSKO, Dánsko, Bielorusko, Veľká Británia

B-skupina (Zürich):

Rusko, Fínsko, USA, Švajčiarsko, Lotyšsko, Nórsko, Taliansko, Kazachstan

Program Slovenska na MS v hokeji 2020

Slovenská hokejová reprezentácia sa na budúcoročných MS 2020 vo Švajčiarsku predstaví v základnej A-skupine v Lausanne s úradujúcimi vicemajstrami sveta Kanaďanmi, výberom Česka, Švédska a tiež tímom Veľkej Británie. Ďalšími súpermi pravdepodobne budú Nemecko, Dánsko a nováčik v elitnej kategórii z Bielorusko.

MS v hokeji sledujte v priamom prenose

Vysielacie práva pre televízne aj internetové vysielanie na Slovensku vlastní Rozhlas a televízia.

Sledovať nielen zápasy slovenského tímu bude rovnako možné v online prenosoch na našom webe v sekcii ONLINE prenosy. Ďalšou možnosťou ako sledovat MS online priamo vo svojom mobile, alebo tabletu. Stačí využiť live stream zadarmo treba u Fortuny, alebo Tipsportu.

TIP ❱ Kde a ako pozerať MS v hokeji naživo ▸

Zdroj: iihf.com, szlh.sk, youtube, wikipedia

 

 

Zdieľaní

Pin It on Pinterest