Tipsport bonus bez nutnosti vkladu 20 EUR ZADARMO

Všetko o MS v hokeji 2021 (Bielrosuko / Lotyšsko) – program a zloženie skupín

Zdieľaní

MS v hokeji 2021 sa budú konať v dvoch krajinách Bielorusku a Lotyššsku. Slovenská reprezentácia sa predstaví v skupine A aj proti rivalom z Českej republiky. Pozrite sa na program, zloženie základných skupín, livestream a kompletné informácie o Majstrovstiev sveta v hokeji. 

Majstrovstvá sveta v hokeji 2021

Šampionát Majstrovstiev sveta v hokeji 2021 budú v poradí už 84. majstrovstvami v ľadovom hokeji. Bielorusko a Lotyšsko vyhrali organizovanie šampionátu pred Fínskou, ktoré hostilo tento turnaj v ľadovom hokeji už dokopy 8-krát.

V roku 2020 sa majstrovstvá nekonali kvôli pandémii nového koronavírusu. Úradujúcimi majstrami sveta tak naďalej ostávajú Fíni. 

Po neúspešných Majstrovstvách v hokeji 2020, ktoré sa mali konať v Švajčiarsku dostala krajina možnosť organizovať záverečný turnaj znova. Tejto šance sa však vzdala, a preto sa šampionát koná v pôvodných krajinách.

Budú MS v hokeji v Bielorusku

Bielorusko je pripravené usporiadať Svetový šampionát v hokeji aj samostatne bez Lotyšska. Premiér Lotyšska Krisjanis Kariňš pred nedávnom uviedol, že si za súčasnej politickej situácie v Bielorusku nedokáže predstaviť spoločného konania Majstrovstiev sveta.

Po prezidentských voľbách ktoré opäť vyhral Alexander Lukašenko, ovládli Bielorusko veľké nepokoje a prezident potláča protesty vojenskou silou.

Ďalšou veľkou otázkou je aj súčasná situácia ohľadne koronavírusu Covid-19, ktorý momentálne opäť vzrastá. Fanúšikovia len musia veriť, že sa nebude opakovať situácia z roku 2019.

Základné skupiny MS v hokeji 2021

MS sveta v hokeji 2021 sa už tradične zúčastní 16 tímov, ktoré budú rozdelené do dvoch skupín po 8 mužstiev. Každá skupina sa bude odohrávať v rozdielnom meste.

Obhajcovia titulu majstrov sveta v hokeji, Fíni, nastúpia v skupine B, hrajúcej sa v hlavnom meste Lotyššska, Rige. Skupina A, kde sa predstaví aj Slovenská reprezentácia, sa bude hrať v Minsku.

A-skupina (Minsk):

Rusko, Švédsko, Česká republika, Švajčiarsko, SLOVENSKO, Dánsko, Bielorusko, Veľká Británia

B-skupina (Riga)

Kanada, Fínsko, USA, Nemecko, Lotyšsko, Nórsko, Taliansko, Kazachstan

Program Slovenska na MS v hokeji 2021

Slovenská reprezentácia si na Majstrovstvách sveta v ľadom hokeji 2021 zmeria sily v extrémne náročnej A-skupine proti Rusku, Švédsku, Českej republike, Švajčiarku, Dánsku či Bielorusku. Jediným skutočne ľahším súperom bude pravdepodobne výber Veľkej Británie

Rozpis zápasov Slovákov v skupine A na MS 2021

Oficiálny rozpis zápasov Slovenskej hokejovej reprezentácie zatiaľ nepoznáme. Akonáhle sa ho však dozvieme budeme článok aktualizovať. 

Sledujte MS v hokeji 2021 naživo v TV

Vysielacie práva na Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2021 opäť vlastní Rozhlas a televízia Slovenska. To platí aj pre televízne či internetové online live vysielanie.

TIP ❱ Kde a ako pozerať MS v hokeji naživo ▸

Sledujte Majstrovstvá sveta v hokeji 2021 na mobile

Alternatívou pre vás môžu byť livestreamy stávkových kancelárií, akými sú Fortuna či Tipsport, ktoré budú zápasy Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2021 vysielať naživo pomocou svojich televízií Fortuna TV a Tipsport TV.


Majstrovstvá sveta v hokeji 2021 program – rozpis zápasov

Podrobný rozpis všetkých zápas na mastrovách sveta v ľadovom hokeji 2021 zatiaľ nepoznáme. Článok však budeme priebežne aktualizovať. 

Zdieľaní

Pin It on Pinterest