Slovenská hokejová reprezentácia na Švajčiarskom pohári (nominácia)

Zdieľaní

Slovenská hokejová reprezentácia pozná mená hráčov, ktorí sa predstavia na decembrovom Švajčiarskom pohári. Craig Ramsey a Miroslav Šatan povolali na turnaj, aj troch nováčikov Adama Drgoňa a Vojtecha Zeleňáka zo Zvolena a Samuela Bučeka z Nitry.

Slovenská hokejová reprezentácia po roku vo Švajčiarsku

Slováci sa predstavia na Švajčiarskom pohári (13. – 14. decembra) po ročnej prestávke. Najprv sa v semifinále stretnú s olympijským výberom Ruska a potom s jedným z dvojice Švajčiarsko – Rakúsko. Najskúsenejšími hráčmi v kádri sú Libor Hudáček s 90 a Ivan Baranka s 89 reprezen­tačnými štartmi.

Pre reprezentáciu to bude pred MS na Slovensku druhá previerka. Na novembrovom Nemeckom pohári obsadili Slováci konečné tretie miesto.

Nominácia Slovenska Švajčiarsky pohár 2018

Brankári: Andrej Košarišťan (HC Nové Zámky), Denis Godla (KalPa Kuopio, Fín.)

Obrancovia: Ivan Baranka (HC Vítkovice Ridera, ČR), Adam Drgoň, Vojtech Zeleňák (obaja HKM Zvolen), Marek Ďaloga (Mora IK, Švéd.), Martin Chovan (HC 07 Detva), Tomáš Malec (Kometa Brno, ČR), Mislav Rosandič (Mountfield HK, ČR), Martin Štajnoch (EC Red Bull Salzburg, Rak./EBEL)

Útočníci: Samuel Buček, Róbert Lantoši, Branislav Rapáč (všetci HK Nitra), Lukáš Handlovský, Michal Chovan, Milan Kytnár (všetci HKM Zvolen), Marek Hrivík (Viťaz Podoľsk, Rus./KHL), Libor Hudáček (Bílí Tygři Liberec, ČR), Matej Paulovič (Mountfield HK, ČR), Radovan Puliš (HC 07 Detva), Dávid Šoltés (HC Košice), Radoslav Tybor (HC Vítkovice Ridera, ČR)

Program Slovenska na Švajčiarskom pohári

štvrtok 13. decembra
16.15 Rusko „OH“ tím – Slovensko
20.15 Švajčiar­sko – Rakúsko

piatok 14. decembra
16.15 Rakúsko – Rusko „OH“ tím/Slovensko
20.15 Švajčiar­sko – Slovensko/Rusko „OH“ tím

Zdroj: facebook

Zdieľaní

Pin It on Pinterest