Hokej Winter Classic 2022 Špindlerov mlyn – podujatie definitívne zrušené a presunuté do Prahy!

Winter Classic Špindlerov mlyn je definitívne zrušený. V rokoch 2020 a 2021 ho stopla pandémia. Teraz v roku 2022 to sú zas nedostačujúce finančné prostriedky organizátorov na uskutočnenie takejto veľkej akcie. Z toho dôvodu bolo podujatie definitívne zrušené a presunuté do Prahy! 

Winter Classic Špindlerov mlyn nebude!

Winter Classic alebo Winter Hockey Games Špindlerov mlyn definitívne nebude. Organizátori podujatia sa s vládou nedohodli na dostatočných kompenzáciách za výstavbu tohto mega areálu, a preto nie je finančne možné akciu zorganizovať.

Celé podujatie tentokrát preberá pražská 02 Arena, kde by sa táto akcia mala odohrať v decembri 2023. Ešte predtým ponúknu organizátori fanúšikom aj zápas legiend ČR a SR – 10. februára 2023.

Winter Hockey Games Praha

Celý program Winter Hockey Games, ktoré boli dvakrát odložené a nakoniec definitívne zrušené, sa zo Špindlerovho Mlynu presunie do mesta Praha.

Fanúšikovia majú hneď tri možnosti ako naložia so svojimi vstupenkami na pôvodne zakúpený Winter Classic Špindlerov Mlyn.

 • 1. Vstupenky si nechajú a pomôžu organizátorom zvládnuť túto nepríjemnú situáciu
 • 2. Zamenia si vstupenku za zápas legiend medzi Českom a Slovenskom, ktorý sa odohrá v Prahe 10. februára 2023
 • 3. Budú požadovať vrátenie peňazí za vstupenky.

Kompletné vyhlásenie organizátorov nájdete na webe winterhockeygames.com. Informácie v našom článku nižšie nie sú vzhľadom na situáciu aktuálne, ale neskôr na našom webe nájdete presný program Winter Hockey Games Praha, hneď ako budú zverejnené ďalšie podrobnosti.

Winter Classic 2021

Winter Classic 2021 Špindlerov mlyn

Winter Classic 2021 bude hostiť Špindlerov mlyn. Organizátori sa inšpirovali kanadsko-americkou NHL, v ktorej sa pravidelne každú sezónu uskutoční niekoľko zápasov pod holým nebom.  

Prestížne podujatie sa uskutoční od 7. do 11. decembra v Špindlerovom mlyne. Priamo pod zjazdovkou sa na pár dní vybuduje ľadová plocha s tribúnami, na ktorých budú môcť diváci sledovať skvelé zápasy.

Jedným z organizátorov podujatia je aj dobre známy Jaromír Jágr, ktorý je zároveň kapitánom českého tímu legiend. Winter Clasic sa mal v Špindli uskutočniť už v roku 2020, no podujatie muselo byť presunuté o rok kvôli pandémii koronavírusu.

VIDEO: tlačová konferencia ku Winter Classic

Aké tímy sa predstavia na Winter Classic 2021?

 • Rytíři Kladno
 • HC Stadion Vrchlabí
 • HC Sparta Praha
 • Mountfield HK
 • HC Dynamo Pardubice
 • VHK ROBE Vsetín
 • České a slovenské hokejové legendy
 • Český a slovenský tím parahokejistov

Winter Classic 2021 – program, zápasy a termíny

Na podujatí Winter Classic 2021 je naplánovaný bohatý program a atraktívne zápasy. Uvidíme juniorský zápas, hokej žien. Nebude chýbať ani Tipsport extraliga a čerešničkou na torte bude zápas legiend medzi Slovenskom a Českom.

7.12.2021

 • Deň hokejových juniorov

8.12.2021

 • Turnaj partnerov
 • Partneri – Futbalové legendy

9.12.2021

 • Univerzitný hokej – Ženský hokej
 • Tipsport ELH liga: Rytíři Kladno – HC Dynamo Pardubice (18:00)

10.12.2021

 • Chance liga: HC Stadion Vrchlabí – VHK ROBE Vsetín (12:00)
 • Zápas legiend: Česko – Slovensko (16:00)

11.12.2021

 • Para hokej: Česko – Slovensko (12:00)
 • Tipsport ELH liga: Mountfield HK – HC Sparta Praha (16:00)
 • Koncert o 19:00

Kde sledovať Winter Classic?

Pýtate sa, kde sledovať Winter Classic? Pozrite si prehľad všetkých možností, ako si užiť zápasy pod holým nebom v Špindlerovom mlyne.

TIP ❱ Kde sledovať športové prenosy ?

Winter Classic 2021 livestream

Winter Classic 2021 livestream poskytne TV Tipsport, kde môžete hneď po registrácii sledovať nasledujúcich 7 dní akékoľvek zápasy vrátane Winter Classic 2021 v Špindli úplne zadarmo!

Návod ako sledovať Winter Classic 2021 zadarmo

 1. Kliknite tu a vytvorte si účet v Tipsporte
 2. Teraz môžete sledovať prenosy po dobu 7 dní zadarmo.
 3. Potom si stačí staviť aspoň v hodnote 1,20 EUR
 4. Navyše od Tipsportu po registrácii získate 50 EUR zadarmo na prvé stávky
 5. Náš tip pre vás: 50 eur, ktoré získate za registráciu použite na sledovanie Winter Classic a ďalších atraktívnych zápasov zadarmo!

WINTER CLASSIC NAŽIVO ▷ 

Winter Classic live v TV

Podujatie Winter Classic je možné sledovať live v TV na športovom kanále O2TV Sport, ktorý ponúkne väčšinu zápasov v priamom prenose.

TIP ❱ Hokej live ›

Špindlerov Mlyn online prenos

Hokejové zápasy zo Špindlerovho Mlyna si budete môcť vychutnať aj cez textový online prenos priamo na našom webe 7sport.sk

Winter Classic vstupenky

Winter Classic vstupenky na jednotlivé dni si môžete zakúpiť priamo na webe Inviton.cz, kde si vyberiete konkrétny deň a následne miesto na tribúne.

Zápas legiend Česko vs Slovensko na Winter Classic 2021

Lákadlom pre slovenských fanúšikov je zápas hokejových legiend Česka a Slovenska, kde si medzi sebou zmerajú sily velikáni slovenského hokeja a bývalí hráči NHLBondra, Višňovský, Pálffy, Hossa, Lintner, Štrbák, Nagy, Kopecký a ďalší.

Tí sa stretnú s tými českými, kde si zahrajú legendy ako sú Jágr, Eliáš, Židlický, Pavelec, Kaberle a ďalší.  

Pandémia koronavírusu a Winter Classic

Celosvetová pandémia koronavírusu má dosah na rôzne športové podujatia a podobne ako minulý rok, aj tentokrát môže zasiahnuť aj hokejovú udalosť v Špindli.

Organizátori sú pripravení na niekoľko možných scenárov. Ten najhorší je, že sa historické Open air hokejové podujatie pre zlú situáciu pandémie v horách neuskutoční.

Ak sa tak stane, organizátori sľúbili fanúšikom vrátenie peňazí zo vstupeniek v plnej výške.

Winter Classic na Slovensku

Zatiaľ jediný zápas pod holým nebom alebo inak Winter Classic sa na Slovensku konal v roku 2019 v Banskej Bystrici.

Kaufland Winter Classic Games 2019 ovládli hráči HkM Zvolen, ktorý vyhrali nad domácim HC’05 iClinic Banská Bystrica 3:2. Zápasu 40. kola vtedajšej Tipsport ligy predchádzal Súboj legiend a súťaže zručnosti.

Zdroj: winterclassic.cz, youtube.com, Inviton.cz

Zdieľaní

Pin It on Pinterest