Golf PGA Tour 2022/2023 – program, výsledky, prize money, live prenos

Golf PGA Tour je pre golfistov niečím podobným, ako pre hokejistov NHL alebo pre basketbalistov NBA. Ide o najprestížnejšiu súťaž na svete. Pozrite si v našom článku program sezóny 2022/23, kde nájdete podrobné výsledky a aké si zarobia golfisti prize money. Sledujte PGA Tour live! 

Golf PGA Tour

15. septembra 2022 sa začala už 108. sezóna Golf PGA Tour. Aj v tomto ročníku ponúka desiatky štedro dotovaných podujatí prevažne na území USA.

Jej vrcholom bude tzv. Playoff FedEx Cup v termíne od 10. do 27. augusta. V našom článku nájdete všetko podstatné, vrátane toho, kde sledovať športové prenosy z golfu naživo.

Golfová PGA Tour

Golf PGA Tour 2022/2023

Sezóna 2022/2023 na Golf PGA Tour je v plnom prúde a celkovo prinesie až 47 oficiálnych podujatí a 3 tzv. neoficiálne, z ktorých je najznámejší charitatívny Presidents Cup.

Pozrite si v tabuľke nižšie základné info o sezóne.

GOLF PGA TOUR 2022/23
Termín 18.9. 2022 – 27.8. 2023
Miesto USA, Mexiko, Kanada, Gruzínsko, Dominikánska Republika, Veľká Británia
Počet turnajov 47 oficiálnych, 3 neoficiálne
TV prenosy Eurosport
Live stream eurosport.com
Off.web pgatour.com

Čo je PGA Tour golf?

PGA Tour golf je najkvalitnejšou golfovou organizáciou na svete, ktorá prináša hlavné profesionálne turnaje. Väčšinou sa tieto podujatia odohrávajú na území Severnej Ameriky, ale postupne expandujú aj do Európy.

Golf PGA Tour program

Golf PGA Tour má bohatý program s mnohými podujatiami. Turnaje tejto kategórie sa konajú takmer každý týždeň (september – august), pričom výnimkou je zimná prestávka, ktorá je počas decembra a v prvý januárový týždeň.

Najdôležitejšími turnajmi sú tzv. Majors s bohatou tradíciou a najvyššími dotáciami – Masters Tournament (apríl), PGA Championship (máj), U.S. Open (jún) a The Open Championship (júl).

Kompletný program celého ročníka si môžete pozrieť na oficiálnom webe – pgatour.com.

PGA Tour výsledky

PGA Tour výsledky z jednotlivých turnajov môžete sledovať buď na oficiálnom webe, kde nájdete aj kompletný program, alebo na stránke s bohatým výsledkovým servisom flashscore.sk, ktorá ponúka aj mobilnú aplikáciu.

PGA Tour live

Priame prenosy z top podujatí PGA Tour live môžete v televízii sledovať na športových kanáloch Eurosport live. Ako športoví fanúšikovia dobre vedia, tak Eurosport vysiela tie najväčšie podujatia aj z tenisu, cyklistiku live, či Svetové poháre zimných športov.

PGA Tour live stream

Eurosport ponúka aj možnosť sledovať internetový livestream z vysielania turnajov PGA Tour. A to prostredníctvom ich oficiálneho webu eurosport.com alebo v mobilnej aplikácii.

V oboch prípadoch platí, že ide o platené vysielanie – cca 5,30 eur na mesiac, no k dispozícii máte nielen živé vysielanie kanálov Eurosportu, ale aj bohatý archív.

TIP ❱ Sledujte tenisové prenosy live ›

PGA prize money

Celkové prize money v rámci podujatí PGA sú túto sezónu vo výške 428.6 miliónov amerických dolárov, ktoré budú vyplatené za 47 oficiálnych podujatí.

Minulú sezónu si najviac na okruhu zarobil americký golfista Scottie Scheffler, ktorý si na svoje bankové konto pripísal vyše 14 miliónov USD.

PGA Tour história

PGA – celým názvom Professional Golfers Association of America bola oficiálne založená 17. januára 1916 v New Yorku. Práve v USA má tento šport bohaté a najtuhšie korene, pričom sa označuje, ako šport pre majetnejších.

V decembri 1968 sa z tohto spolku odčlenila skupina tých, ktorí chceli hrať na rôznych podujatiach a nebyť iba členmi uzavretých golfových klubov. Vytvorili tak dnes známu PGA Tour, ktorá sa vypracovala nielen množstvom turnajov, ale aj výškou finančných dotácii na najlepšiu golfovú organizáciu na svete.

PGA Tour rekordy

Najviac celkových titulov šampióna PGA Tour má na svojom konte legendárny Tiger Woods (10). V počte vyhratých turnajov drží spoločne so Samom Sneadom rekord s číslom 82 turnajových triumfov na okruhu.

PGA Tour aktuality

Ak hľadáte aktuality o PGA Tour, tak určite sledujte oficiálne kanály tejto organizácie, kde sa dozviete úplne všetko na čo si len spomeniete, vrátane zaujímavých videí z turnajov.

Zdroj: pgatour.com, wikipedia.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest