Major League Baseball (MLB) – program, formát súťaže, výsledky, tímy, kde sledovať LIVE

MLB alebo Major League Baseball je najznámejšia baseballová liga na svete. Aj v našich končinách má množstvo fanúšikov a jej zápasy sú lákavé napríklad aj pre tipérov. Sledujte program, formát súťaže, kde hľadať aktuálne výsledky, tímy a ako sledovať zápasy MLB live! 

MLB program 2022

Program MLB v roku 2022 je v plnom prúde, takže fanúšikovia zámorských líg majú počas prestávok v NBA a NHL stále čo pozerať.

Sledujte všetko dôležité o najslávnejšej bejzbalovej súťaži v našom článku, vrátane info ako a kde sledovať MLB live stream.

Major league baseball prehľad

Čo je to MLB?

MLB je skratka pre Major League Baseball – najprestížnejšiu bejzbalovú súťaž na svete. Bejzbal sa hrá na území USA profesionálnou formou už od roku 1876, kedy vznikla tzv. National League.

Major League Baseball 2022 má 30 účastníkov, z čoho 29 je amerických tímov a iba jeden je kanadský. Rovnako ako NFL, tak aj MLB má v USA obrovské množstvo priaznivcov, dokonca aj viac ako hokejová NHL live.

MLB (Major League Baseball)
Krajina USA/ Kanada
Založenie 22. apríl 1876
Úradujúci šampión Atlanta Braves
Najúspešnejší klub New York Yankees (27 titulov)
Počet klubov 30 ( USA – 29 / Kanada – 1)
Komisár MLB Rob Manfred
TV Prenosy 02TV, ESPN
Live stream Tipsport
Off.web MLB.com

MLB program – termíny

Termíny, ktorými sa riadi MLB program 2022 sú jasne dané. Pozrieť si ich môžete v našom zozname nižšie.

 • 7. apríl 2022 – začiatok základnej časti
 • 19. júl 2022 – zápas hviezd
 • 5. október 2022 – koniec základnej časti
 • 7. október – začiatok play-off
 • 30. október až 7. november – Svetová séria

TIP ❱ Ako a kde pozerať NFL naživo ›

MLB tabuľka 2022

MLB tabuľku 2022 si môžete pozrieť na portáli flashscore.sk, kde nájdete všetky dôležité informácie o sezóne ako počet bodov, počet vyhraných a prehraných zápasov a omnoho viac.

MLB výsledky

Kompletné výsledky, tabuľky, štatistiky tímov a najbližší program MLB nájdete taktiež na známom webe s výsledkovým servisom flashscore.sk .Využiť môžete aj bezplatnú aplikáciu dostupnú na Android aj Apple.

Major league baseball v TV

Major league baseball v TV je možné sledovať na viacerých kanáloch. Nižšie si pozrite viaceré možnosti sledovania.

ESPN mlb 2022

Televízna stanica ESPN je dlhodobo najznámejším a oficiálnym vysielateľom MLB a inak tomu nebude ani v roku 2022. Okrem základného ESPN kanálu ponúka zápasy aj na ESPN 2 a úplne všetky stretnutia na ESPN+.

Americká športová stanica vysiela MLB už od roku 1990 a okrem live zápasov tu nájdete aj rôzne analýzy, pohľady do zákulisia a diskusné relácie. Práva na vysielanie top bejzbalovej ligy sveta má do roku 2028.

TIP ❱ Kde sledovať zápasy NBA naživo ›

MLB cz

V Česku (cz) vysiela niektoré zápasy MLB známy športový kanál O2TV. Ten má okrem toho v programe napríklad aj zápasy Konferenčná liga 2022/2023 či MMA zápasy organizácie UFC Live.

MLB live stream zadarmo

Všetky zápasy MLB vrátane možností vsadiť si a sledovať aktuálne štatistiky tímov ponúka live stream stávkovej kancelárie Tipsport v rámci čoraz obľúbenejšej TV Tipsport.

Postup, ako sledovať bejzbal zadarmo

 1. Registrujte sa v Tipsporte a prihláste do účtu
 2. Kliknite na sekciu „LIVE“ a z ponuky športov vyberte „BEJZBAL“
 3. Zvoľte zápas, ktorý chcete sledovať a kliknite na „STREAM“

SPUSTIŤ TV TIPSPORT ▷

Live stream zápasov môžete sledovať 7 dní od registrácie úplne zadarmo. Nezabudnite taktiež využiť vstupný bonus 20 € na prvé stávky.

Baseball live stream

Baseball live naživo z USA môžete okrem vyššie spomínaných možností sledovať napríklad aj prostredníctvom platformy Apple TV+ (5,66€ mesačne) a taktiež exkluzívnych 15 zápasov zadarmo na YouTube kanáli MLB.

Baseball USA

Baseball je špecialitou Spojených štátov amerických. Na profesionálnej úrovni sa tu hrá už od roku 1876, kedy vznikla tzv. National League (Národná liga). V roku 1901 ju doplnila ďalšia súťaž – American League.

Tieto dve organizácie sa v roku 1903 spojili do jednej a vytvorili dnes známu MLB. V súčasnosti patria medzi najlepšie tímy Los Angeles Dodgers, Toronto Blue Jays, New York Mets, Houston Aeros či legendárny New York Yankees.

MLB tímy

Pozrite si kompletný zoznam toho, aké sú tímy v rámci Major League Baseball (MLB) 2022.

NATIONAL LEAGUE 

 • Východná divízia: Atlanta Braves, Miami Marlins, New York Mets, Philadelphia Phillies, Washington Nationals
 • Centrálna divízia: Chicago Cubs, Cincinnati Reds, Milwaukee Brewers, Pittsburgh Pirates, St. Louis Cardinals
 • Západná divízia: Arizona Diamondbacks, Colorado Rockies, Los Angeles Dodgers, San Diego Padres, San Francisco Giants

AMERICAN LEAGUE 

 • Východná divízia: Baltimore Orioles, Boston Red Sox, New York Yankees, Tampa Bay Rays, Toronto Blue Jays
 • Centrálna divízia: Chicago White Sox, Cleveland Guardians, Detroit Tigers, Kansas City Royals, Minnesota Twins
 • Západná divízia: Houston Aeros, Los Angeles Angels, Oakland Athletics, Seattle Mariners, Texas Rangers

TIP ❱ Kde sledovať športové prenosy live ›

Major League Baseball formát

Formát súťaže Major League Baseball je pre laikov možno trochu náročný. 30 tímov (29 z USA a 1 z Kanady) je rozdelených do dvoch konferencií/líg – National League a American League po 15 mužstiev.

V každej z týchto konferencií sú ešte tri divízie po 5 tímov, ktoré sú geograficky najviac príbuzné. Do play-off sa potom kvalifikuje 12 tímov, 6 najlepších z každej konferencie.

MLB 2022 play-off

Play-off MLB 2022 prebieha zaujímavým spôsobom. Dvaja divízni víťazi z každej konferencie postupujú priamo do štvrťfinále. Tretí divízni víťazi sa stretnú v predkole play-off (Wild Card Round) s troma majiteľmi divokých kariet.

Toto predkolo sa hrá iba na dve víťazné stretnutia. Štvrťfinále (Divison Series) sa hrá už na tri víťazné zápasy, po ňom nasleduje semifinále a konferenčné finále (League Series).

Play-off sa končí tzv. Svetovou sériou (World Series), kde proti sebe nastúpia celkoví víťazi oboch konferencií na 4 víťazné zápasy. Práve zápasy Svetovej Série sú vo svete najsledovanejšie.

MLB program tímy

Tímy v MLB majú naozaj nabitý program. Každý z nich odohrá dovedna 162 zápasov v základnej časti – 76 zápasov proti tímom z rovnakej divízie, 66 zápasov proti tímom z tej istej konferencie a 20 zápasov proti mužstvám z druhej konferencie.

Počas sezóny sa vyskytne aj 31 tzv. doubleheaders – dva zápasy tých istých tímov v jeden deň. Celkovo sa v základnej časti odohrá 2430 zápasov a v play-off ďalších minimálne 32.

Major League Baseball 2022 info

Všetky dôležité info, najnovšie aktuality o Major League Baseball 2022 a videá zo zákulisia nájdete aj na oficiálnych kanáloch ligy.

Zdroj: wikipedia.com, mlb.com, youtube.com, facebook.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest