US Open Slováci – program, výsledky, pavúk, live prenos

Tenisový US Open Slováci hrali aj tento rok anajlepšie sa darilo Schmiedlovej, ktorá skončila v 3. kole. Sledujte pravidelne aktualizované info o našich na turnaji – program, výsledky, pavúk, a kde sledovať live prenos zo zápasov Slovákov. 

US Open Slováci

US Open Slováci – naši tenisti a tenistky sa pokúsili o zisk čo najviac bodov do tenisového rebríčka, aby sa v budúcej sezóne mohli ľahšie prebojovať na popredné turnaje.

Ani jeden z nich nepatril k favoritom a mohli iba prekvapiť podobne, ako Anna Karolína Schmiedlová na Roland Garros 2023. Práve ona bola našou poslednou nádejou v singli.

Slováci na US Open

US Open 2023 Slováci program

US Open 2023 Slováci odštartovali svoj program v kvalifikácii, v ktorej nastúpilo viacero z nich. Do hlavnej fázy sa automaticky kvalifikovali na základe postavenia v rebríčku len Molčan a Schmiedlová.

Do kvalifikácie sa zapojili známe mená, no ani jeden z nich ďalej nepostúpil. Hrunčáková dostala však šancu ako lucky loser z kvalifikácie.

US Open 2023 výsledky Slováci

US Open 2023 výsledky zápasov, v ktorých nastupujú naši, nájdete v prehľadnej tabuľke nižšie.

Schmiedlová má v aktuálnej sezóne dobrú formu, keď sa posunula na 63. miesto v rebríčku, pričom na začiatku roka sa pohybovala niekde okolo 110. priečky.

Potvrdila ju aj v 1. kole turnaja, keď na štvrtý pokus konečne porazila ukrajinskú tenistku Baindl a v 2. kole ju čakala Španielka so slovenskými koreňmi Rebeka Masarova. Aj tú Schmiedlová zdolala (7:6 a 6:2) a v piatok ju čakala ďalšia kurzová favoritka – čínska tenistka Wang Xin.

Hrunčáková z turnaja vypadla v 1. kole, keď nevyužila vedenie 1:0 na sety a 3:2 v druhom sete s Wang Xiy.

Ešte horší obrat vo svoj neprospech prežil Molčan, ktorý viedol po dvoch víťazných tiebreakoch 2:0 na sety s Dimitrovom, no ten zápas otočil, pričom náš tenista nevyužil tri matchbally. V piatom sete pri svojom podaní viedol 5:3 a 30:0, no nedopodával a rovnako tak ani v supertiebreaku pri vedení 9:7 a nakoniec ho prehral 9:11.

V hlavnej fáze dvojhry tak máme už iba Annu Karolínu Schmiedlovú, ktorá v 3. kole nestačila na Wangovú.

US Open – Slováci v hlavnej fáze
3. KOLO
1.9. Schmiedlová – Wang 1:2
2. KOLO
30.8. Schmiedlová – Masarova 2:0
1. KOLO
29.8. Molčan – Dimitrov 2:3
28.8. Schmiedlová – Baindl 2:1
28.8. Hrunčaková – Wang 1:2
US Open – Slováci v kvalifikácii
3. KOLO
26.8. Gaston – Klein 2:1
26.8. Hrunčáková – Miyazaki 1:2
2. KOLO
24.8. Klein – Marterer 2:0
24.8. Hrunčáková – Arango 2:1
24.8. Šramková – Zidansek 1:2
1. KOLO
22.8. Comesana – Kovalík 2:0
22.8. Šramková – Abduraimova 2:0
23.8. Klein – Navone 2:0
23.8. Travaglia – Gombos 2:1
23.8. Hrunčáková – Carle 2:0
23.8. Jacquemot – Čepelová 2:0

US Open 2023 prenos

US Open 2023 prenos naživo môžete pozerať vďaka viacerým možnostiam či už na internete, alebo v televízii. Slováci na US Open budú hrať taktiež, a tak si nenechajte ujsť ich zápasy.

Všetky možnosti nájdete popísané nižšie.

Grandslam live na Fortuna TV

US Open slováci live

US Open slovaci live – sledovať zadarmo ich viete vďaka streamom, ktoré ponúkajú stávkové kancelárie, prevádzkujúce svoje vlastné internetové televízie.

US OPEN LIVE STREAM ▷

Všetky zápasy turnaja, každej kategórie z každého kurtu, už od kvalifikácie a v HD kvalite môžete vidieť na TV Tipsport, na Fortuna TV alebo na TV Nike.

US Open v TV

US Open v tv ako každý rok vysiela Eurosport live. Eurosport ponúka odborný komentár v českom jazyku a mnohé zaujímavé štúdia, rozhovory a analýzy.

US open online viete sledovať aj cez web eurosport.com alebo v aplikácii Eurosport dostupnej na Android aj Apple. Internetové sledovanie Eurosportu je však spoplatnené sumou 5,40 eur/mesiac.

Slovenskí tenisti na US Open 2022

Slovenskí tenisti na US Open 2022 dieru do sveta nespravili. Mužskí zástupcovia v hlavnej časti – Molčan a Gombos vypadli už v 1. kole a obaja proti nie práve najlepším hardárom – Molčan s Monteirom a Gombos s Ramosom-Vinolasom.

Medzi ženami sa do 2. kola dostali Schmiedlová s Hrunčákovou. Hrunčákova dokonca predtým bez straty setu prešla aj celú kvalifikáciu. V 2. kole však obe dostali stopku – Schmiedlová od Zhangovej a Hrunčáková od Rogersovej. Obe prehrali rovnakým pomerom 5:7, 1:6.

US Open história

US Open história Slovákov na tomto turnaji je vcelku zaujímavá. Miloš Mečíř tu v r. 1986 dosiahol z našich najlepší výsledok, keď sa dostal až do finále, kde podľahol českému rivalovi – Ivanovi Lendlovi 0:3 na sety.

Takémuto výsledku sa najviac v našej novodobej ére priblížili Karol Kučera a Dominik Hrbatý, ktorí tu hrali štvrťfinále – Kučera v 1998 a Hrbatý v 2004.

Zo žien sa tu taktiež najďalej do štvrťfinále dostali Daniela Hantuchová (2002, 2013) a Dominika Cibulková (2010). Daniela Hantuchová tu dokonca získala grandslamový titul v zmiešanej štvorhre v r. 2005 so svojím indickým spoluhráčom Maheshom Bhupathim.

Zdroj: wikipedia.com, youtube.com, usopen.org.

Zdieľaní

Pin It on Pinterest