Web 7sport.sk je výhradne informačným, kde okrem športového servisu nájdete informácie o promo akciách či bonusoch stávkových kancelárií. Neprevádzkujeme však žiadne športové stávky, kasíno, lotériové ani iné hazardné hry. Taktiež sa nepodieľame na spracovaní platieb, vkladoch alebo výberoch do stávkových či iných spoločností.
TOP zásady zodpovedného hrania
- Hrajte iba pre zábavu – hazard je súčasťou ľudských dejín takmer od ich počiatku, keď prvé hazardné hry boli už v časoch antiky. Rovnako ako vtedy, tak aj teraz je ich potrebné vnímať iba ako spríjemnenie si všedného dňa alebo vášho obľúbeného športového podujatia. Základom stávkovania je nebrať ho ako možnosť na rapídnu zmenu života alebo ako pevný zdroj finančných príjmov.
- Hrajte legálne – využívajte iba spoločnosti, ktoré majú licenciu od Úradu pre reguláciu hazardných hier. V opačnom prípade riskujete, že aj keď vyhráte, tak sa k svojim peniazom už nikdy nedostanete. Svoj účet s osobnými údajmi neprepožičiavajte nikomu ďalšiemu a nedovoľte hrať hazardné hry osobám mladším ako 18 rokov.
- Hrajte len s peniazmi, ktoré môžete prehrať – správny finančný manažment vám vie zaručiť, že sa nedostanete do úzkych. Je dôležité si určiť maximálny limit financií (denný, týždenný, mesačný), o ktoré môžete prísť. V prípade prehier nezvyšujte stávky v snahe dohnať straty a už vôbec si nepožičiavajte peniaze na ďalšie stávkovanie.
- Musíte vedieť, kedy prestať – nielen pri finančných stratách, ale aj ziskoch je dôležité vedieť, kedy s hraním prestať. Ako sme už spomínali; hrať by ste mali iba pre radosť a nemalo by to byť primárnym naplnením vášho života. V prípade, že vám to zasahuje do vašich pracovných alebo osobných vzťahov, tak je dôležité hazard obmedziť.
Herné limity
Herné limity pri hazardných hrách si viete nastaviť nielen finančné (na uzatvorené stávky), ale taktiež aj časové. Tieto herné limity (známe aj ako seba obmedzujúce opatrenia) si viete určiť sami vo svojom hráčskom účte
V zozname nižšie si môžete pozrieť ich prehľad.
- Finančné limity na prehry: maximálna výška prehier za hodinu, maximálna výška prehier za jeden deň, maximálna výška prehier za mesiac
- Finančné limity na stávky: maximálna výška stávok za deň, maximálna výška stávok za mesiac
- Časové limity pre prihlásenie: denný časový limit, minimálny čas medzi prihláseniami na účet, počet prihlásení na účet za mesiac
10 pravidiel bezpečného stávkovania
Ako zistiť či stávkujete a hráte zodpovedne a bezpečne? Skúste sa mierne otestovať pri týchto desiatich pravidlách bezpečného stávkovania.
- Hrajte iba sústredený, odpočinutý a nikdy sa hazardu nevenujte, keď riešite vážne osobné problémy.
- Zoznámte sa s pravidlami hry, aby ste nešťastnou náhodou zbytočne neprišli o financie.
- Pri hraní si robte pravidelné prestávky, pričom by hazard nemal byť vašim jediným zdrojom životnej radosti a vzrušenia.
- Využívajte herné limity financií, ktoré ste ochotní investovať do hazardu. Je dôležité nájsť správny pomer vo vašich reálnych finančných možnostiach a stávkach.
- Taktiež myslite na maximálnu výšku straty, ktorú si môžete dovoliť v rámci vášho finančného plánu. Nikdy túto sumu neprekračujte ani sa ju nesnažte získať späť požičiavaním peňazí.
- Je dobré si viesť osobné záznamy a štatistiky – úspešnosti, investícií, ziskov a strát. Takéto zrkadlo vám môže do budúcna ukázať, ako lepšie postupovať.
- Vždy tipujte podľa svojho vlastného uváženia – odporúčania stávkových kancelárií alebo iných hráčov môžu byť pomôckou, ale stále riskujete len svoje peniaze.
- Dobrý hráč vie, kedy má začať, pokračovať, ale aj prestať. Je potrebné uvedomiť si rozdiel medzi bežným rizikom a gamblerstvom.
- Nikdy nehrajte pod vplyvom alkoholu, drog, liekov alebo iných návykových látok.
- Hranie má byť vždy zdrojom príjemného napätia, zábavy a poučenia, nie osobných strát, hnevu či smútku.
Ste rizikovým hráčom?
Zo všetkých hráčov hazardných hier sú podľa voľne dostupných výskumov len niečo okolo 3% problémoví a menej ako 1% sú patologickí hráči. Tzv. rizikových hráčov, ktorí sa môžu dostať do jednej z týchto skupín je však viac.
Z kladných odpovedí na nasledujúce otázky sa môžete o sebe dozvedieť či máte sklony k rizikovému hraniu.
- Je hranie vašim únikom od nudného alebo nešťastného osobného života?
- Vplýva hazard negatívne na plnenie vašich povinností alebo pracovný život?
- Hráte aj preto, aby ste získali naspäť prehratú čiastku?
- Klamete o svojich prehrách alebo o čase, ktorý hraním strávite?
- Investujete do stávkovania viac, ako si v skutočnosti môžete dovoliť?
- Požičiavate si peniaze na hazard?
- Riskovali ste niekedy takú stratu, ktorá by vám alebo vašej rodine mohla chýbať?
- Ste nervózny, ak sa z nejakého dôvodu nemôžete venovať hazardu?
- Máte chuť hrať po hádkach alebo na zlepšenie zlej nálady?
- Predávate svoje osobné veci, aby ste získali peniaze na hazard?
- Premýšľate nad hazardom aj v prípade, že trávite čas so svojou rodinou a priateľmi?
- Spôsobuje vám hazard psychické alebo iné zdravotné problémy?
- Hovorí vám okolie, žeby ste svoje hranie mali obmedziť?
Organizácie pre pomoc so závislosťami
V prípade vážnych problémov s hazardom, máte možnosť využiť aj organizácie pre pomoc so závislosťami. Online web nehraj.sk sa zaoberá priamo problémom závislosti na hazarde.
Odborný liečebný ústav psychiatrický Predná hora pomáha ľuďom závislým na hazarde (patologickým hráčom) a taktiež aj ľuďom závislým na alkohole, tvrdých drogách či liekoch – olup-prednahora.sk.
Využiť môžete aj Centrum pre liečbu drogových závislostí s ich internetovou či telefonickou poradňou, kde sa dá anonymne prebrať čokoľvek vás trápi so školeným odborníkom – cpldz.sk.
Zaujímavou možnosťou je aj ďalšia online poradňa gamblingtherapy.org, ktorá vám môže zodpovedať niektoré vaše otázky a nasmerovať vás na správnu cestu.
Register vylúčených osôb
Súčasťou Úradu pre reguláciu hazardných hier je aj Register vylúčených osôb. Osoba zapísaná v tomto registri sa nemôže zúčastňovať na hazardných hrách.
Do tohto registra sa môžete zapísať len sami, ide o tzv. samovylúčenie, kedy si je človek vedomý, že nemá svoje hranie pod kontrolou. Žiadosť je možné podať osobne listom s úradne osvedčeným podpisom alebo taktiež v elektronickej podobe podpísanej kvalifikovaným elektronickým podpisom.
Okrem podpisu je súčasťou žiadosti aj fotokópia dokladu totožnosti (občiansky preukaz, cestovný pas atď.). Z tohto registra je možné sa nechať aj vymazať v prípade, že si je osoba istá svojou schopnosťou udržať hranie pod kontrolou.
Pre všetkých aktívnych hráčov platí, že život nie je hazard a hazard by nemal byť celým vašim životom. Prajeme pevnú vôľu a v prípade ďalších otázok nás môžete kontaktovať na affil.job@gmail.com.