Niké bonus bez limitu + bonus bez vkladu až 20 EUR zadarmo

To najlepšie z MMA (10. február) – Jon Jones obhájil pás šampióna

Zdieľaní

Vo svete MMA sa deje veľké množstvo udalostí, ktoré je nie vždy jednoduché zachytiť. Prinášame vám prehľad tých najdôležitejších a najzaujímavejších informácií, ktoré sa v prostredí MMA udiali za posledný týždeň. Dnes aj o tom, že Jon Jones obhájil svoj pás šampióna UFC. 

Tomáš Deák už nie je šampiónom Oktagonu, Youtube Logan Paul chce zápas v MMA, Conor McGregor dostane titulový zápas a mnoho ďalšieho nájdete v novinkách z MMA.

Jon Jones obhájil pás šampióna UFC

Jeden z najlepších MMA bojovníkov všetkých čias, ak nie vôbec ten najlepší, Jon Jones, opäť obhájil pás šampióna UFC v poloťažkej váhe. Stalo sa tak, keď po päť kolovej bitke zdolal na body dovtedy neporazeného Dominicka Reyesa.

Pre Jonesa išlo o 14. výhernú obhajobu titulu, čím sa stal jediným bojovníkom, ktorému sa niečo takéto podarilo.

Je tak už viac než jasné, že Jon Jones sa definitívne zaradil medzi obrovské legendy tohto športu. Otázkou však zostáva, kto sa stane jeho ďalším súperom. Možná je aj odveta s Dominickom Reyesom, o ktorej sa začalo špekulovať hneď po ukončení zápasu.

TIP ❱ Výsledky a video z turnaja UFC 247 ›

David Dvořák pravdepodobne mieri do UFC

Dávida Dvořáka väčšina fanúšikov bojových športov pozná ako zápasníka organizácie Oktagon a všeobecne jedného z najlepších bojovníkov v Českej republike. Dvořák zápasí v muššej váhe, kde v podstate v Oktagone nemá konkurenciu a preto niet divu, že poputuje ďalej.

Ponuku dostal od prestížneho UFC, kde by mal zaskočiť za Su Mudaerji na marcovom UFC Fight Night v Brazílii v súboji proti Bruno Silvovi.

POZRITE SI ❱ Program organizácie Oktagon na rok 2020 ›

Na tomto turnaji mal pôvodne štartovať aj obľúbený Makhmud Muradov, no bohužiaľ jeho súper si privodil nešťastné zranenie. Treba skonštatovať, že ak sa Dvořákovi podarí v Brazílii podať zaujímavý výkon, mohlo by si ho UFC nechať. Organizácia totiž plánuje do tejto váhovej divízie priniesť väčšiu dynamiku.

TIP ❱ UFC Fight Night v Brazílii ›

Valentina Shevchenko po tretíkrát obhájila pás šampióna

Valentina Shevchenko je kyrgyzsko-peruánska bojovníčka, ktorá na turnaji UFC 247 dokázala, že je jednou z najlepších MMA bojovníčok súčasnosti. Vo svojej tretej obhajobe titulu v najnižšej váhovej kategórii si poradila s Katlyn Chookagian, ktorej nedala najmenšiu šancu a v treťom kole vyhrala po ukončení zápasu rozhodcom.

Touto obhajobou sa Shevchenko nezmazateľne zapísala do histórie UFC, no skôr sa naskytuje otázka kam povedie jej kariéra. Zdá sa totiž, že v tejto váhovej kategórii nemá Valentina súperku.

Jednou z možností je posun do bantamovej váhy, kde neohrozene kraľuje Amanda Nunes, s ktorou Shevchenko už dvakrát prehrala.

Valentina Shevchenko obhájila pás šampiónky UFC
Valentina Shevchenko po tretíkrát obhájila pás šampiónky UFC

Hrdinom UFC 247 sa stal James Krause

Galavečer UFC 247 písal množstvo príbehov. Tým najviac inšpiratívnym sa však pravdepodobne stal postoj trénera Jamesa Krause, ktorý neváhal zaskočiť jedného z bojovníkov a nastúpil do zápasu proti domácemu Trevinovi Gilesovi. Prístup Krause ocenil aj samotný prezident UFC Dana White slovami:

Tento chlap tu mal len trénovať svojho zverenca. James Krause však šiel do toho a zoberie ten zápas. Viem, že nie je z Texasu, ale zobral to a zachránil tak zápas vášho obľúbenca.

Krause nakoniec s Gilesom prehral na Split Decision, no predviedol skvelý súboj a za svoj postoj si získal srdcia množstva nových fanúšikov.

Zdroje: mmashorties.cz, fights.cz, sherdog.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest