UFC 247: Jones vs Reyes – program a výsledky (VIDEO)

Jeden z najlepších zápasníkov MMA v organizácii UFC je bezpochyby Jon Jones, ktorý si to v oktagone rozdá proti vychádzajúcej hviezde Dominicovi Reyesovi. Pozrite si kompletné informácie o turnaji, zaujímavosti, výsledky a video. 

UFC 247: Jones vs. Reyes

Šampión poloťažkej váhy, no aj ultimátneho rebríčka všetkých hmotnostných kategórií. Podľa mnohých GOAT (najlepší v histórii) zmiešaných bojových umení. Americký zápasník Jon „Bones“ Jones (32) má za sebou najťažšiu obhajobu titulu v kariére, o ktorej rozhodol až v posledných dvoch kolách.

Druhý nadupaný galavečer UFC bude v tomto roku s číslom 247. Predchádzajúci s Conorom McGregorom nám otvoril dá sa povedať novú sezónu v MMA.

TIP ❱ Všetko o UFC 246 – výsledky a video zostrih ›

Tento raz sa v oktagone predstaví neporaziteľný a jeden z najlepších fighterov UFC Jon Jones. Vlastne má na svojom konte jednu prehru, keď bol ale diskvalifikovaný na nedovolený úder. Či sa to počíta alebo nie, ešte ho nikto nedokázal poraziť. Podarí sa to Dominicovi Reyesovi? Ten vo svojich 12 profesionálnych štartoch dokázal vyhrať všetky.

Prvým hlavným zápasom bude ale žensky súboj. Valentina Shevchenko bude skvelým ťahákom na tomto evente, pretože taktiež ako Jones aj ona bude obhajovať titul šampiónky.

V UFC 247 nesmieme zabudnúť na ani sa Derecka Lewisa. Tí čo ho nepoznajú tak pripomíname, že tento chlapík ťažkej váhy s veľkou ranou, môže byť vo svojej hmotnostnej kategórii najlepší. Na svojom konte má zápasy aj s tými najlepšími ako napríklad Junior dos Santos, Daniel Cormier, Francis Ngannou, Mark Hunt, alebo Alexander Volkov. 22 víťazstiev ukončil 18-timi KO.

TIP ❱ Kto je Connor „The Notorious“ McGregor?

Video Jon Jones vs Dominic Reyes?

Kde sa bude konať turnaj UFC 247?

UFC 247 sa bude konať v Toyota Center v Houstone  v štáte Texas. Hala je domovským stánkom NBA tímu Houston Rockets. Pre UFC by sa mala pohybovať kapacita haly okolo 20,000 divákov.

UFC 24: Výsledky oficiálneho váženia

Video zostrih z oficiálneho váženia v rámci galavečera UFC 247 ktorý sa konal deň pre samotným turnajom.
Jones Jones  vs. Dominic Reyes 

UFC 247: Jones vs Reyes,  – Tlačová Konferencia (VIDEO)

Tlačová konferencia ponúkla pomerne pokojnú atmosféru. Ani jeden z bojovníkov nemal potrebu toho druhého nejako výrazne provokovať. Conor napríklad niekoľkokrát zopakoval, že si „Kovboja“ za všetko, čo v UFC dokázal, veľa váži.

Pozrite si video z tlačovej konferencie zápasu Jones vs Reyes.

Ako sledovať UFC 247: Jones vs. Reyes naživo ?

Celý galavečer americkej UFC 247 a hlavné zápasy Jon Jones vs. Dominic Reyes a Valentina Shevchenko vs Katlyn Chookagian, budete môct sledovať v nedeľu 9. februára naživo na Nova Sport 2 a Voyo!

Turnaj UFC 247 v Čechách a na Slovensku  odvysiela na športovom kanáli Nova Sport 2, kde sa uvidite kompletný event aj s odborným komentárom, ktorý vo väčšine prípadov obstará Ondřej Novotný, promotér a majiteľ organizácie Oktagon. Okrem UFC môžete na Nova Sport sledovať aj live prenosy z NHL či NBA.

Okrem priameho prenosu na obrazovkách, spoločnosť Nova ponúka aj online vysielanie na internete prostredníctvom video portálu VOYO.  Zápas Schevchenko vs. Chookagian a Jones vs. Reyes si môžete spustiť online.

Ďalšou možnosťou je zakúpenie oficiálneho PPV (Pay-Per-View) na stránkach UFC, ktorá ponúka takzvaný UFC Fight Pass, kde okrem kompletného záznamu z turnaja dostane aj zaujímavé rozhovory s ďalšími bojovníkmi organizácie. Fight Pass na celý mesiac stojí 9,99 dolárov.

Alternatívou, ako môžete sledovať UFC online sú samozrejme aj streamovacie služby ako Youtube TV či Hulu. Na týchto službách si totiž môžete zapnúť stanicu ESPN, kde sa galavečere pravidelne vysielajú.


FIGHT CARD – UFC 247 – PROGRAM A VÝSLEDKY

Ako sme zvyknutý galavečer sa tradične začne skoršími predzápasmi (Early Prelims). Nasledovať budú klasické predzápasy (Prelims) a nakoniec hlavná karta, vyvrcholí až dvoma titulovými zápasmi o opasok. Prvý súboj Valentina Shevchenko proti Katlyn Chookagian a druhý už spomínaný Jon Jones a Dominic Reyes.

HLAVNÁ KARTA 🥊

Jon Jones (Š) vs. Dominick Reyes
Víťaz Jones rozhodnutím rozhodcov 5.kolo

Valentina Shevchenko (Š) vs. Katlyn Chookagian
Víťazka Shevchenko TKO, 3. kolo (1:03 min.)

Juan Adams vs. Justin Tafa
Tafa TKO 1. kolo (1:59 min.)

Mirsad Bektić vs. Dan Ige
Víťaz Ige rozhodnutie po 3. kole

Derrick Lewis vs. Ilir Latifi
Derrick Lewis vyhral rozhodnutím rozhodcov po 3. kolách

Prelimis (ESPN)

Trevin Giles vs. Antonio Arroyo
Vyhral Giles rozhodnutím po 3. kolách

Alex Morono vs. Kalinn Williams
Víťaz Williams KO v 1. kole (0:27 min.)

Lauren Murphy vs. Andrea Lee
Víťazkou Murphy rozhodnutie rozhodcov po 3. kolách

Miles Johns vs. Mario Bautista
Bautista TKO v 2. kole (1:41 min.)

Early Prelims (UFC Fight Pass)

Journey Newson vs. Domingo Pilarte
TKO v 1. kole (0:38 min.) vyhral Newson

Andre Ewell vs. Jonathan Martinez
Ewell vyhral rozhodnutím rozhodcov po 3. kolách

Youssef Zalal vs. Austin Lingo
Zalal vyhral rozhodnutím rozhodcov po 3. kolách


UFC 247: Jones vs Reyes (VIDEO)

Kto bude favoritom v UFC 247?

V počte zápasov a viacej skúsenosti má Jones, ale v posledných zápasoch proti Smithovi a hlavne Santosovi toho moc neukázal a fanúšikovia boli z jeho výkonu sklamaní. Reyes je v UFC pomerne mladým, ved má v tejto organizácii len 6 zápasov, ale je hladný po víťazstvách.

Jones: výška 193 cm, váha 93 kg, rozpätie paží 215 cm
Reyes: výška 193 cm, váha 93 kg, rozpätie paží 196 cm

Shevchenko vs. Chookagian

Kto je Jon Jones

Jones patrí do UFC pretože je to jeden z najlepších zápasníkov tejto organizácie. Jeho zápas proti Danielovi Cormierovi by mohol byť prirovnávaný k zápasom Conora McGregora.

Jones porazil Cormiera vo svojom prvom vzájomnom stretnutí v UFC 182. V tom druhom vyhral jednomyseľným rozhodnutím, hoci bol zápas neskôr považovaný za nesúťažný po tom, čo bol Jones pozitívny na turinabol.

Súboj Jonesa s Alexandrom Gustafssonom upútal pozornosť mnohých fanúšikov, pretože to bol jeden z najťažších zápasov jeho kariéry. Nasledujúce zápasy s Anthony Smithom a Santosom však nesplnili u fanúšikov MMA veľa nadšenia.

Jones má dvoch bratov. Arthur Jones je bývalý hráč amerického futbalu v NFL a jeho mladší brat Chandler hrá NFL za Arizonu Cardinals.

Vizitka: Jon „Bones“ Jones

Narodenie: 1. júla 1987
Národnosť: Americká
Výška: 193 centimetrov
Váhová kategória: poloťazká váha
Dosah: 84,5 in (215 cm)
Štýl: Gaidojutsu, Brazilian Jiu-Jitsu
Zápasy MMA: 27 zápasov
Výhry: 25
KO: 10
Submisia: 6
Rozhodnutie: 9
Prehry: 2 (1x diskvalifikovaný, 1x prehra za doping)

Kto je Dominic Reyes

Reyes sa narodil v Kalifornii a už od malička ho to lákalo k športu. Najskor mu učaroval americky futbal a mal našliapnuté do NFL. Po tom čo ho nedraftovali, sa začal v gyme svojho brata venovať MMA pod dohľadom  Alexa Reyesa, ktorý je doteraz jeho trénerom. Reyesova prezývka“Devastator“ vznikla z jeho devastujúcich kopov, ktoré dáva svojim súperom.

Vizitka: Dominic The DevastatorReyes

Narodenie: 26. december 1989
Národnosť: Americká
Výška: 193 centimetrov
Váhová kategória: poloťažká váha
Dosah: 77 in (196 cm)
Štýl: Brazilian Jiu-Jitsu
Zápasy: 12 zápasov
Výhry: 12
K.O.: 7
Submisia: 2
Rozhodnutie: 3
Prehry: 0

Zdroje: wikipedia.com, youtube.com, ufc.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest