To najlepšie z MMA (30. december) – Muradov a jeho ďalší zápas v UFC!

Zdieľaní

Vo svete MMA sa deje veľké množstvo udalostí, ktoré je nie vždy jednoduché zachytiť. Prinášame vám prehľad tých najdôležitejších a najzaujímavejších informácií, ktoré sa v prostredí MMA udiali za posledný týždeň. Dnes aj o tom, že Makhmud Muradov už vie dátum svojho ďalšieho zápasu v UFC. 

Petr Kareš sa chce vrátiť do boja čo najskôr. Začínajúci trashtalk medzi Nurmagomedovom a Fergusonom či odkaz od Usmana pre McGregora a mnoho ďalšieho v novinkách z MMA.

Makhmud Muradov a jeho ďalší zápas v UFC

Uzbek s českým srdcom Makhmud Muradov sa v prestížnej organizácii UFC pomaly, ale isto udomácňuje.

Podčiarkol to aj dvoma víťazstvami v rade, keď na body vyhral proti Alessiovi Chiricovi a brutálne tvrdým K.O. ukončil Trevora Smitha.

No a zdá sa, že Muradova už čoskoro čaká ďalší zápas. Teda aspoň podľa jeho slov na sociálnej sieti Instagram, kde prezradil, že s UFC rokujú o ďalšom súperovi, ktorý by mal byť z najlepšej 15 v strednej váhe.

Makhmud Muradov taktiež vyvrátil špekulácie, že by sa presunul do welterovej divízie, keď tvrdí že sa v strednej váhe cíti mimoriadne komfortne, a preto nevidí dôvod aby sa posúval o váhu nižšie.

Podľa kuloárov by sa Mach mohol predstaviť na turnaji UFC Fight Night 170, ktorý sa bude konať 14.3. 2020 v Brazílii.

Tými najviac pravdepodobnými súpermi zo svetovej 15 sú Omari Akhmedov, Ian Heinisch či Uriah Hall.

TIP ❱ Ako sledovať MMA naživo? ›

Jiří Procházka: „Som na inom leveli, ako môj súper“

Pravdepodobne najlepšieho českého MMA zápasníka Jiřího Procházku čaká 31.12. obhajoba svojho titulu šampióna v polo-ťažkej váhe v ázijskej organizácii Rizin.

Tam, nastúpi proti veteránovi UFC C.B. Dollawayovi, ktorý bol z UFC vyhodený po prepuknutí dopingového škandálu. Ani táto skutočnosť však českému šampiónovi nejak neprekáža, čo potvrdil aj svojimi slovami.

To, že bol vyhodený z inej organizácie a hneď ide o titul mi nejak neprekáža. Aspoň dokážem, že zakázané látky nie sú všetko. Som na úplne inom leveli, ako on a v zápase to dokážem

Jiří Procházka o svojom ďalšom súperovi
Procházka tvrdi, že je na úplne inom leveli ako Dollaway

Bojovníkom roka 2019 je Jorge Masvidal

Časopis Forbes si uvedomuje, že zmiešané bojové umenia zažívajú obrovský rozmach popularity, a preto sa rozhodol vybrať toho najlepšieho bojovníka za rok 2019.

Tým sa stal kontroverzný Jorge Masvidal, ktorý v tomto roku toho stihol naozaj veľa. Bojoval v 3 zápasoch, ktoré všetky vyhral a doslova v nich exceloval nad svojimi súpermi.

Čerešničkou na torte pre Masvidala je určite zisk titulu BMF v UFC, ktorý mu odovzdávala herecká superstar Dwayne Johnson.

Jorge Masvidal je zápasníkom roka 2019
Masvidal sa stal zápasníkom roka 2019

Jon Jones začína s trashtalkom proti Dominickovi Reyesovi

Jedného z najlepších MMA zápasníkov vôbec a šampióna polo-ťažkej váhy v UFC Jona Jonesa čaká ďalšia obhajoba svojho pásu šampióna.

Tentokrát to bude proti nepríjemnému Dominickovi Reyesovi. Ako je už u Jonesa zvykom ani tentokrát si neodpustil uštipačné poznámky ku svojmu súperovi a začal s ním trashtalk.

Dominic, sledoval svoj tvoje rozhovory, v ktorých hovoríš že si lepší ako ja. Nikdy si však nemusel bojovať so závislosťou a v tak ťažkých podmienkach, keďže máš vyštudované tituly a bol si kapitánom tímu. Chápem to. Podobní ľudia, ako ty, ma často spochybňovali a vždy som im dokázal, že stoja za hovno. Vitaj v mojom svete

Zdroje: mmashorties.cz, Makhmud Muradov IG, mmajunkie.com, fights.cz

Zdieľaní

Pin It on Pinterest