To najlepšie z MMA (8. december) – Muradov vyhral druhý zápas v UFC!

Vo svete MMA sa deje veľké množstvo udalostí, ktoré je nie vždy jednoduché zachytiť. Prinášame vám prehľad tých najdôležitejších a najzaujímavejších informácií, ktoré sa v prostredí MMA udiali za posledný týždeň. Dnes aj o druhom víťazstve Muradova v UFC.

Connor McGregor sa oficiálne vracia do UFC, Súboj Nurmagomedov vs Ferguson sa blíži, RCC má plány s Česko – Slovenskými bojovníkmi a ďalšie novinky z MMA. 

Muradov vs. Smith: Mach zvíťazil po tvrdom K.O.

Obľúbenec českých a slovenských MMA fanúšikov, Makhmud Muradov sa predstavil vo svojom druhom zápase v prestížnej organizácii UFC. Zo súboja napokon vyšiel víťazne, keď mimoriadne tvrdým K.O. ukončil v treťom kole svojho protivníka Trevora Smitha.

Muradov s prvým KO v UFC. Takto Mach vypol Smitha!

Výkon Uzbeka s českým srdcom zaujal dokonca natoľko, že Muradov za vypnutie súpera získal aj bonus 50 tisíc dolárov za výkon večera.

TIP ❱ Výsledky a video z UFC Fight Night vo Washingtone D.C. ›

Colby Covington v konflikte s Dana Whiteom

Colby Covingtom okrem toho, že je skvelý bojovník a bývalý šampión weltrovej divízie v UFC, do ktorej chce postupne prestúpiť aj Makhmud Muradov,  je aj poriadne kontroverznou osobou. Svoju povahu opäť potvrdil pred pár dňami, keď sa obul do prezidenta UFC, Danu Whitea.

Vyjadril sa, že v prípade zisku titulového opasku si nepraje aby mu tento opasok pripínal práve spomínaný Dana Whitea. Ak by sa vraj o to pokúsil dostal by ním po hube.

K tomuto výroku sa neskôr vyjadril aj samotný prezident UFC, ktorý povedal, že to môže Covington kludne skúsiť a je to idiot s veľkohubými rečami. Ako táto situácia dopadne sa dozvieme na hlavnom turnaji celého roku UFC 245, kde sa Colby stretne v titulovom zápase s Usmanom.

POZRITE SI ❱ Program MMA turnajov ›

Double Red oficiálne prevzalo XFN, kde pôsobil aj Muradov

MMA organizácia XFN bola v časoch svojej najväčšej slávy priamy konkurent organizácii Oktagon MMA. Časom však na povrch vyplávali informácie o nevyplatených bojovníkoch a obrovských dlhoch, ktoré prinútili promotérov skončiť svoje aktivity.Tí, nakoniec prišli aj o svoje dve najväčšie hviezdy Makhmuda Muradova a Karlosa Vémolu.

Po dlhšom čase prišla pre XFN ponuka od športovej značky Double Red, ktorá mala záujem prevzať celý chod organizácie pod svoje krídla a ponúknuť MMA fanúšikom skvelé turnaje.

Ten prvý, sa udeje už 14. decembra 2019 v Bratislave, kde sa proti sebe postavia Samuel „Pirát“ Krištofič a Petr Kareš v zápase bez rukavíc.

Raper Marpo chce zápas s Karlosom Vémolom

Raper Marpo zdvihol povedomie sebe aj bojovým športom atraktívnym boxerským zápasom s Rytmusom. Ten, sa konal ešte pod hlavičkou organizácie XFN.

Hneď po ňom ho na zápas vyzval aj Karlos „Terminátor“ Vémola, ktorý tvrdil že mu je jedno aké budú pravidlá, ale chce s Marpom bojovať. Od tohto prehlásenia ubehlo už veľa času a zdalo sa, že zo zápasu nič nebude.

TIP ❱ Kto je Karlos Vémola? ›

Pred pár dňami sa však Marpo vyjadril, že by tento zápas uvítal, keďže by opäť pritiahol veľké množstvo ľudí k bojovým športom. Samotný Vémola sa k tomuto zápasu nevyjadril a navyše sa momentálne zotavuje z operácie ramena. My, by sme však tento súboj určite uvítali.

Zdroje: mmashorties.cz, mmajunkie.com, fights.cz

Zdieľaní

Pin It on Pinterest