Kto je Karlos Vémola? Profil a ďalšie zaujímavosti (VIDEO)

Zdieľaní

Karlos Vémola o sebe vyhlasuje, že je tým najlepším bojovníkom MMA v Čechách. Je to však skutočne pravda? Kto je Karlos Vémola? Pozrite si komplexný profil tohto bojovníka a odpovedzte si na túto otázku sami. 

Kto je Karlos Vémola?

Meno: Karel Vémola
Dátum narodenia: 1. júla 1985, Olomouc
Prezývka zápasníka: „Terminátor“
Výška/Váha: 182 cm / 93 kg
Váhová kategória: Light Heavyweight ( 84 – 93 kilogramov)
Organizácie v ktorých bojoval: UFC, Cage Fighters Championship, Ultimate Challenge MMA, XFN, Oktagon
Najväčšie úspechy: Prvý Čech, ktorý kedy nastúpil v najlepšej MMA organizácii – UFC
Rekord: 32 zápasov (27 – 5 – 0)

Karlos Vémola – začiatky kariéry

Karlos Vémola ku zápaseniu pričuchol už vo veľmi skorom veku. Jeho otec bol totiž trénerom grécko – rímskeho zápasenia a tak s ním začal aj Karlos. V pubertálnom veku ho mimoriadne nadchla kulturistika, s ktorou chcel neskôr preraziť na profesionálne scéne. V tom období však fitness priemysel nebol v Čechách takmer vôbec rozvinutý a preto sa rozhodol odsťahovať do Anglicka.

Ani na britských ostrovoch však nie je kulturistika niečím z čoho by sa mohlo stať živobytie a preto si musel Karlos nájsť aj nejakú vedľajšiu prácu. Začal tak pracovať ako vyhadzovač v kluboch, kde jedného večera úplne bez problémov spacifikoval dvoch profesionálnych zápasníkov MMA a to všetko pred očami ich manažárov.

Tí, mu ihneď navrhli, aby začal v MMA zápasiť. Môžeme teda skonštatovať, že Karlos Vémola sa do sveta MMA dostal, ako slepé kura k zrnu.

Pozrite si profil Karlosa Vémolu
Karlos Vémola: Najkontroverznejšia postava českého MMA

Karlos Vémola – prvé zápasy v MMA

Vôbec prvé zápasy v MMA si Karlos odkrútil v roku 2008, kedy veľmi rýchlo nadobudol úspešnú sériu siedmich zápasov bez jedinej prehry. Udialo sa tak najmä v anglických organizáciách Cage Fighters Championship a Ultimate Championship MMA.

TIP ❱ Čo je to MMA, UFC, Bellator?

Karlos Vémola v UFC

Jeho skvelú formu si postupne začali všímať aj agenti pohybujúci sa blízko najlepšej MMA organizácie sveta, Ultimate Fighting Championship (UFC). Vémola s organizáciou podpísal prvú zmluvu v roku 2010 a stal sa tak prvým českým bojovníkom, ktorý v UFC kedy bojoval.

Jeho prvý zápas prebehol na galavečeri UFC 116 proti Jonovi Madnesovi, no bohužiaľ jeho premiéra v tejto organizácii skončila prehrou po troch kolách.

Vémola sa však nevzdával a chuť si napravil skvelým víťazstvom na turnaji UFC 122, kde svojimi lakťami doslova zničil Setha Petruzelliho. Po tomto zápase mal „Terminátor“ takmer ročnú pauzu a nastúpil až v zápase s Ronnym Marksom, ktorý bohužiaľ prehral.

POZRITE SI ❱ Ako sledovať MMA naživo?

Potom nasledovala výhra proti Mikeovi Massenziovi, ktorá vyrovnala jeho skóre v UFC. Ďalší súboj sa však opäť pre neho skončil prehrou, keď nestačil na Francisa Carmonta. O jeho osude medzi najlepšími bojovníkmi sveta mal rozhodnúť zápas proti Caiovi Magalhaesovi, ktorý po troch kolách prehral a s UFC sa tak musel rozlúčiť.

UFC: Karlos Terminátor vs Jon Madnes (VIDEO)

Karlos Vémola vs Jack Hermansson

Vémola sa chcel čo najrýchlejšie opäť vrátiť do zápasového kolotoču organizácie UFC. Karlos chytil opäť šnúru víťazných zápasov, v ktorých ukončil aj legendu českých bojových športov Petra Knížete. Už sa zdalo, že všetko je na dobrej ceste a jeho návrat do UFC je len otázkou času.

Potom, však prišiel osudový zápas proti Jackovi Hermanssonovi, ktorý je momentálne veľmi nádejným UFC bojovníkom, čo predviedol na turnaji UFC Fight Night 160, kde nastúpil aj Makhmud „Mach“ Muradov.

Tento zápas Vémola prehral, keď sa odmietol vzdať po skvelom armbare od Hermanssona a tak si privodil veľmi nepríjemnú zlomeninu ruky, ktorá mohla pre Karlosa znamenať aj koniec kariéry. Terminátor sa však nevzdal a zameral sa na rozvoj MMA v Českej republike.

Karlos Vémola – kráľ českého MMA

Po doliečení zlomeniny ruky sa Karlos Vémola opäť vrhol do zápasenia, kde na dvoch turnajoch Night of Warriors ukončil oboch svojich súperov v prvom kole a stratená chuť bola opäť naspäť.

V roku 2017 dostal Vémola ponuku stať sa hlavnou tvárou organizácie XFN a zápas s populárnym českým bojovníkom Petrom „Píno“ Ondrušom. XFN bola organizáciou, ktorá divákom priniesla aj zápas Rytmus vs Marpo.

Zápas dopadol klasickou „vémolici“, kedy Karlos svojho súpera hodil na zem a ukončil ho tesne pred prvým kolom. O tri mesiace neskôr podobným spôsobom porazil aj Jamie Sloane a prišla výzva od Patrika Kincla, o ktorom sa hovorilo, že práve on je ten, kto by mohol Vémolu zastaviť.

NEPREHLIADNITE ❱ Program MMA zápasov a turnajov ›

Súboj však opäť skončil víťazstvom Karlosa Vémolu, ktorý Kincla takmer ku ničomu nepustil. V organizácii XFN nastúpil Karlos Vémola ešte do troch zápasov, ktoré všetky vyhral. Finančné problémy, osobnostné nezhody s promotérmi XFN a chuť po zápase s Attilom Véghom ho prinútili prestúpiť pod hlavičku Oktagon MMA.

Karlos Vémola v Oktagone

Premiériu v organizácii si Karlos Vémola odbil na turnaji Oktagon 11 proti Pawlovi Brandysovi, ktorého už skoro tradične ukončil v prvom kole čím vyslal jasný odkaz pre Attilu Végha.

Následne prišiel zápas na turnaji Night of Warriors 15 s Princom Aounallahom, ktorý skončil Vémolovým víťazstvom a výzva na súboj od bojovníka Oktagonu, Henrique „Frankensteina“ Da Silvu. Hlavný zápas turnaja Oktagon 13 opäť skončil Vémolovým víťazstvom, čím sa stal „Terminátor“ absolútnym favoritom v zápase storočia.

TIP ❱ Všetko o Oktagon MMA na jednom mieste ›

Karlos Vémola pod hlavičkou Oktagonu
Karlos Vémola v organizácii Oktagon MMA

OKTAGON: Karlos Vémola vs Henrique Da Silva (VIDEO)

Zápas Storočia: Karlos Vémola – Attila Végh

Karlosovi Vémolovi sa v zápase storočia sen o návrate do prestížneho UFC pravdepodobne rozplynul pred očami. Po tvrdom K.O. od Attilu Végha je totiž nepravdepodobné, že sa niekedy do tejto organizácie vráti. Vémola sa však hneď po zápase vyjadril, že určite bude bojovať o odvetu, keďže v súboji nepredviedol to, aký zápasník je.

POZRITE SI ❱ Oktagon 15 – program a výsledky ›

Aký je Karlos Vémola v súkromí?

Je potrebné poznamenať, že Karlos Vémola je v Českej republike skutočnou športovou osobnosťou, ktorá však v klietke aj na verejnosti spôsobuje veľmi kontroverzný dojem. Karlos má rád veľmi extravagantné veci, čoho je dôkazom jeho zbierka áut, jeho vlastná zoo, kde má krokodíla či žraloky, alebo napríklad aj vzťah so slovenskou playmate Lelou Ceterovou.

Zdroje: www.fights.cz, sherdog.com, wikipedia.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest